Sümerlilerde Tufan Tufan'da Türkler Kitap Özeti(Muazzez İlmiye Çığ)

#1
Ünlü Sümeroloğumuz Muazzez İlmiye ÇığSümerlilerde Tufan Tufan'da Türkler Kitap Özeti(Muazzez İlmiye Çığ) şimdi de Orta Asya kökenli Tufan efsanesinin izini sürüyor. Tufan konusuSümerlilerde Tufan Tufan'da Türkler Kitap Özeti(Muazzez İlmiye Çığ) şimdiye kadar birçok kez ve birkaç açıdan işlenmiş olmasına rağmenSümerlilerde Tufan Tufan'da Türkler Kitap Özeti(Muazzez İlmiye Çığ) Çığ konuyaSümerlilerde Tufan Tufan'da Türkler Kitap Özeti(Muazzez İlmiye Çığ) bugüne kadar hiç işlenmemiş bir açıdan yaklaşıyor.

Türklerin Anadolu'ya binlerce yıl önce geldiği aaainden hareket eden yazarSümerlilerde Tufan Tufan'da Türkler Kitap Özeti(Muazzez İlmiye Çığ) Türklerin Tufan efsanesiyleSümerlilerde Tufan Tufan'da Türkler Kitap Özeti(Muazzez İlmiye Çığ) Sümerlilerin Tufan destanı arasındaki bağlantıları araştırıyor. Bunun için ÇığSümerlilerde Tufan Tufan'da Türkler Kitap Özeti(Muazzez İlmiye Çığ) Asya ve Orta Asya tarihinin derinliklerine dalıyor ve TürkmenlerinSümerlilerde Tufan Tufan'da Türkler Kitap Özeti(Muazzez İlmiye Çığ) Altay TürklerininSümerlilerde Tufan Tufan'da Türkler Kitap Özeti(Muazzez İlmiye Çığ) KazaklarınSümerlilerde Tufan Tufan'da Türkler Kitap Özeti(Muazzez İlmiye Çığ) AzerilerinSümerlilerde Tufan Tufan'da Türkler Kitap Özeti(Muazzez İlmiye Çığ) Farslıların ve Hintlilerin Tufan efsanelerini Sümer'deki efsaneyle karşılaştırarak inceliyor. Ayrıca yazarSümerlilerde Tufan Tufan'da Türkler Kitap Özeti(Muazzez İlmiye Çığ) hem Mezopotamya kaynaklı olan hem de Tevrat ve Kur'an'daki Tufan efsanelerini Sümerlilerinkiyle karşılaştırıyor. Yazar kitabında Tufan felaketinin hangi coğrafyada olduğu sorununu da tartışıyor ve kendi aaalerini açıklıyor

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 14:56 .