Can-ı Candır

#1
Can-ı Candır

Yayın Evi : Nefes Yayınları
Yazar : Cemalnur Sargut

Cân-ı candır Hazret-i Ahmed Muhammed Mustafa
Tende hem rûh-i revânımdır Aliyyül Murtazâ

Resulullahtan evvel zuhura gelmiş şu mevcudattan muradın Ruh-i Muhammedî olduğunu anlatan, Kenan Rifainin bu dizeleri kitabın özünü vermektedir. Bilgelik dünyamızın seçkin sîmâsı Saygıdeğer Cemâlnur Sargut hanımefendinin irfan ve aşk aynasına yansıyan Hakîkat-ı Muhammediyyenin en kapsamlı ifadesinin bir örneğini şu an elinizde tutuyorsunuz.
Kitap; Kenz-i mahfi (gizli bir hazine idim, bilinmeyi sevdim), men aref (Nefsini bilen Rabbini bilir) ve Levlake (Sen olmasaydın felekleri yaratmazdım) sırlarına, Rahmet Peygamberinin (s.a.v.) mübarek şemailine, şerîf isimlerine, azîz hâtıralarına, emin oluşuna, İlâhi Hakîkati Zat düzeyinde, cemül-cem makâmında idrk edişine, ekmel düzeydeki ahlâkına, tecelligâh olarak kalbine, kâmil olarak ekmel olana katılışına, evliliklerine, şefkatine, refetine, ilmine, irfânına, aşkına, sadakaların en büyüğünden olarak bizatihi kendini tasadduk edişine, hicretine, Kâbesine, vedasına, hutbesine yapılan soluk kesici bir gezi imkânı vermektedir.
Âlemlere rahmet olarak gönderilen Efendimizin (s.a.v.) sıradan bir elçi olmadığını, Allah ism-i camiinin, yani Zati Hakikatin en kamil tecelligâhı bulunduğunu bize, kusursuz biçimde anlatan Sarguta teşekkür borçluyuz.
Sadık Yalsızuçanlar

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 09:03 .