Yılın en kötü sözü
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 21-01-2010, 23:14 #1

DAMLA22

NevsehirLi

Yılın en kötü sözü

Yılın en kötü sözü “İşçi temsilciliği kirliliği" (betriebsratsverseucht) sözü Almanya'da yılın en kötü sözü seçildi.
Almanya'da bir şirkette çalışan görevlinin geçen yıl kullandığı “İşçi temsilciliği kirliliği" (betriebsratsverseucht) sözü, geride kalan 2009’un “en kötü sözü” seçildi. Başbakan Angela Merkel tarafından kullanılan "mültecilere karşı mücadele (Flüchtlingsbekaempfung) da yılın en kötü ikinci sözü oldu.

Her yıl toplanan ve yılın en kötü sözlerini belirleyen 6 kişilik jürinin sözcüsü Horst Dieter Schlosser, işletmelerde işçilerin çıkarlarını koruyan işçi temsilciliklerinin "kirlilik" olarak nitelendirilmesinin, işçileri en kötü biçimde dışlayan tanımlama olduğunu söyledi. Bir şirkete çalışan bir görevlinin, 14 Mayıs 2009 tarihinde ARD televizyonunda yayımlanan "Monitor" programında, bazı yöneticilerin "işçi temsilciliği kirliliği" sözünü kullandığını söylediği hatırlatıldı. Bu sözün son derece kötü olduğu belirtildi.

Jüri üyeleri, Başbakan Angela Merkel'in, ülkelerinden kaçarak Avrupa ülkelerine girmeye çalışan göçmenlerle ilgili olarak kullandığı "mültecilere karşı mücadele" sözünün de belirli topluluğu tümüyle olumsuz gösterdiği için çok yanlış şekilde kullanıldığı kararına vardıklarını bildirdi.Benzer Konular

Görüntüleme:525, Cevaplar:2

İlginizi Çekebilir >
Alt 16-02-2010, 00:34 #2

den_den

Foruma Alışıyor

tşk

Alt 04-02-2011, 15:03 #3

zynp.sqds

Acemi Üye


Saoll

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:55 .