'Oğula özel Kanun Hükmünde Kararname'
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 16-02-2010, 08:26 #1

bebestom

~Sanma Şâhım ~

'Oğula özel Kanun Hükmünde Kararname''Oğula özel Kanun Hükmünde Kararname'
Cumhuriyet Halk Partisi'nin Başbakan Erdoğan ve bazı bakanlara yönelik suçlamaları içeren ilanına AK Parti'den Salih Kapusuz, Baykal'ın oğlu için çıkarılan özel kararmane ile cevap verdi.AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, Cumhuriyet Halk Partisi'nin bugün bazı gazetelere ilan vererek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bazı bakanlar hakkında suçlamalarda bulunduğunu belirterek, ''Ana Muhalefet Partisi Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu tutumuna en güzel cevabı, halkımız sandıkta verecektir'' dedi.

Kapusuz, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet Halk Partisi'nin bugün bazı gazetelere ilan sunduğunu hatırlatarak, bu ilanlarda, Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanının ve bazı bakanlarının, asılsız ve yakışıksız suçlamalarla itham edildiğini öne sürdü.

''Cumhuriyet Halk Partisi'nin ilanı dikkatle incelendiğinde görülecektir ki öne sürülen iddiaların hiçbirinin gerçekle alakası olmadığı gibi, hukuki dayanağı da yoktur. Bilakis büyük bir iftira söz konusudur'' diyen Kapusuz, şunları kaydetti: ''Cumhuriyet Halk Partisi, Sayın Başbakan'ın ve bazı bakanların çocuklarının yapmış olduğu meşru ve yasal ticari faaliyetleri 'yolsuzluk' varmış gibi göstermeye, bu şekilde algılatmaya çaba göstermiştir.

Oysa Türkiye'de çocuğu için özel Bakanlar Kurulu kararı ve Kanun Hükmünde Kararname çıkartan lider olarak siyasi tarihte yerini alan kişi, Ana Muhalefet Partisi Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Başkanı Sayın Baykal'dır. Sayın Baykal, uzman hekim olan oğluna mecburi hizmet yaptırmamak için partisinin koalisyon ortağı olduğu dönemdekararı çıkarttırmış; vaktinde yurtdışından dönmeyen, Hazineden fazladan maaş alan ve böylece müstafi durumuna düşen oğlu Ataç Baykal'ı yeniden memuriyete geri döndürmüştür.''

-''İÇİNDE BULUNDUKLARI ACZİYET...''-

Cumhuriyet Halk Partisi'nin, mahkeme kararlarını hiçe sayarak Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'e de iftira atmaktan çekinmediğini savunan Salih Kapusuz, ''Kamuoyunda 'Kayıp Trilyon Davası' olarak bilinen ve 20 Nisan 2007 tarihinde sonuçlanan bu davadan Sayın Gül beraat ettiği halde, Cumhuriyet Halk Partisi, onu mahkum olmuş gibi göstermekten utanmamıştır. Genel seçimlere 2 gün kala Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu şekildeki saldırıları, aslında içinde bulundukları acziyeti ifade etmesi açısından dikkate değerdir'' dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Kapusuz, 'çamur at izi kalsın' tarzındaki eski klasik anlayışların demode olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti: ''Artık 'ilkeli ve şeffaf siyaset' anlayışı hakimdir. Fakat Ana Muhalefet Partisi Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu anlayışı kavramasının oldukça uzun bir zaman alacağı anlaşılmaktadır. Ancak her şey kamuoyunun gözleri önünde cereyan etmektedir. Ana Muhalefet Partisi Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu tutumuna en güzel cevabı da halkımız sandıkta verecektir.''Benzer Konular

Görüntüleme:496, Cevaplar:2

İlginizi Çekebilir >
Alt 16-02-2010, 14:30 #2

Łeпα

Forumun Tiryakisi


tskler..

Alt 18-02-2010, 07:29 #3

bebestom

~Sanma Şâhım ~


teşekkürler

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:42 .