Öğle Vakti Cuma Namazını Kılıp, Gece Yılbaşını mı Kutlayacaksın ?????
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 31-12-2010, 05:54 #1

mc locco

Foruma Isınan Üye

Öğle Vakti Cuma Namazını Kılıp, Gece Yılbaşını mı Kutlayacaksın ?????31 Aralık gününü 1 Ocak gününe bağlayan geceyi hıristiyanlar GÜYA Hz. İsa (a.s.)’ın doğum günü olarak kutlarlar.

Peki ya müslüman kardeşim..

Sen ne olarak kutluyosun bu mübarek geceyi ??

Hıristiyanlar kutluyor diye mi ??

Soruyorum sana,


Öğle vakti Cuma namazını kılıp, gece yılbaşını mı kutlayacaksın ??


bir Peygamberin doğum gecesinde

İçki,

kumar,

zina gibi şeylerle kutlamak Allah’ın (c.c.) indirdiği hangi dine ve kitaba uygundur??

Hz İsa (a.s) bugün ümmetinin durumunu görse ağlardı..

Ama dur daha çarpıcı birşey var:

Senin durumunu Hz Muhammed (a.s.m.) görse;

ONUNKİNDEN DAHA ÇOK AĞLARDI ! ! !

Çünkü sen bozulmuş bir dinin sempatizanlığını yaparak kendi dininin, yer yüzündeki tek hak dinin imajını ayaklar altına alıyorsun!

Düşünsene yılbaşı gecesindeki halimizi gören hristiyanlar bizim dinimizin saygınlığı hususunda ne düşünecekler?!

Peygamberimiz (s.a.v.) şöyle buyuruyor. ''Kim bir kavmi taklit ederse oda onlardandır.'' Yahudilere de ve Hıristiyanlara da benzemeyin. Kim bir millete benzemeye çalışırsa bizden değildir diyor.

Hem Allah’ın Kur'anda beyan ettiği en hoşlanmadığı alana giriyorsun..

Cenab-ı Hak apaçık ihtar ediyor:

“Ey İman edenler Yahudi ve Hıristiyanları dostlar edinmeyin. Onlar ancak birbirlerinin dostlarıdır. İçinizden kim onları dost edinirse oda onlardandır.” (Maide Suresi 51. Ayet)

İlla birşey kutlamak istiyorsan;

Kendi dini bayramlarını adam gibi kutla,

Güzelce abdest al bayramın ilk ışıkları ağarırken herkesle beraber rabbinin huzuruna çık, bayram namazı bitince büyüklerinin elini öp onların gönlünü al, dualarını al.....

Bilsen ki; büyük bir heyecanla peşinden koşturduğun milli piyango kumarının 35 milyonu, Allah için atan bir kalbin, kıldığı 2 rekat namaza hiçbir cihette mukabil gelmiyor...

Ne garip değil mi: Milli piyango tek rakamla çıkmasa adamın hayatı kararır, çöker ama günde beş defa Allah'ın davetini işittiği halde 2 rekat namaz çok meşakkatli geliyor.. Hadiste "iki rekat sabah namazının insana kazandıracağı sevap, dünyanın en şaşalı nimetlerinden daha üstündür" diyor. İşte İnsanoğlu kumardaki kaybettiği neticede haram eğlenceye, israfa sefahate gidecek olan kumar parası için üzülüyor. Namazın kazandıracağı bâki cennet meyvelerini ve Allah'ın rızasını elinin tersiyle itiyor, üzülmüyor..

Bütün insanlık manevş bşr buhran geçirdiği için adaletsizliğin ve zulmün kol gezdiği dünyada yaşıyoruz. Sırf Müslüman oldukları için Afganistan’da, Filistin’de, Çeçenistan’da, Lübnan’da ve Irak’ta bütün dünyanın gözleri önünde insanlar öldürüldü.. ve sen yılbaşı kutlarken orada Müslümanlar öldürülmeye devam edecek. Yılbaşı adetinin sahibi Hıristiyanlar geçen senelerde Bosna’lı Müslüman çocukları diri diri gözlerin oydular, çocukların ve kadınların namuslarını kirlettiler. Ve daha nice vicdanın kabul etmediği türlü türlü işkencelerle Müslümanların canını okudular. Bunları unuttun mu? Bunlar Kanına Dokunmuyor mu? Ve halen Irak’ta, Afganistan’da, Filistin’de ve Çeçenistan’ da bu zulümlerine katliamlarına devam ediyorlar.

Kendini duyarlı zanneden kardeşim 100bin defa mutasyona uğramış incilin hristiyanlarından saçmasapan kutlamalar yapan gavurların yılbaşına duyarlı olduğun kadar dinimize de duyarlı olsana! Peygamber efendimize hakarete ediyorlar, Kur’an’ı ve Müslümanları yeryüzünden silmek istiyorlar. Bütün bunlar olurken sen kimin yılbaşısını kutlayacak ve eğelenceksin.

Hala ben kendi bildiğimi yaparım diyorsan,

Buyur yap hayat senin hayatın...

Ama unutma ki:

Ölüm ölmüyor ve ecel her vakit gelebilir; eğer insanı gaflet içinde yakalasa, ebedi hayatına çok zarar verebilir............Benzer Konular

Görüntüleme:655, Cevaplar:1

İlginizi Çekebilir >
Alt 31-12-2010, 20:10 #2

Mathilda

Forumun Tiryakisi

çok doğru..
ama yok,yılbaşına bizim bayramlarımızdan daha çok önem verilir. biz böyle bi toplumuz..
teŞekkürler..

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 19:47 .