>>> Ülke Ülke Benzin Fiyatları - Haziran 2012

#1
Para birimi Euro Cent dir. Dolara çevirmek için yaklaşık 1.25 ile çarpmak gerek.

>>> Ülke Ülke Benzin Fiyatları - Haziran 2012

İlginizi Çekebilir


#2
Norveç zaten ekonomisi zengin olduğu için genel olarak pahalı bir ülke benzine de şaşırmadım ama Türkiye'nin oradaki yeri çok akıl dışı.


#3
Venezuela çok ilginçtir 70 ile 100 lt benzin yaklaşık 1 litre su fiyatı kadar ucuz listede adını göremedim gözümden kaçmıştır belki


#4
Norveç hakkında bir kısa not : Norveç Avrupa ortalamasının üstünde yaşam standartına ve ekonomik gelişmişliğe sahip olduğu için Avrupa Birliği'ne girmek istememektedir. Zira, ülke kıyılarındaki petrol rezervlerinin zenginliği ve dünya ve Avrupa balıkçılık sektörünü elinde bulundurması ile tanınmaktadır.
Yani anlıyacağınız sayılı petrol ülkelerinden . Ama kişi başı milli geliri yüksek olduğu için heralde benzini de yüksek fiyattan veriyorlar. Siyaseten.

Benim ilgimi çeken bir konu da ilk 15 ülkeye bakın Türkiyenin komşuları veya çok yakınındaki ülkeler ama gel görki bize hiç yansımamış. En azından petrolü taşıma (transportation)masrafının azlığığından fiyatların çok daha uygun olması gerekirdi.


#5
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 04:34 .