Bilim İnsanlarından Marsla İlgili Yüzyılın Keşfi: Mars'ta Yaşam Var!
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 08-06-2018, 20:18 #1

For Answers

ÖZEL ÜYE

Bilim İnsanlarından Marsla İlgili Yüzyılın Keşfi: Mars'ta Yaşam Var!Bilim İnsanlarından Marsla İlgili Yüzyılın Keşfi: Mars'ta Yaşam Var!

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), ‘Kızıl Gezegen’ lakaplı komşu gezegen Mars’ta ne bulduğunu açıkladı. Açıklamaya göre NASA’nın Mars üzerindeki keşif aracı olan Curiosity, üç buçuk milyar yaşında, içerisinde organik moleküller içeren bir kaya keşfetti. Bununla birlikte NASA, Mars’ın atmosferinde en basit organik molekül olarak adlandırılan metan gazına rastladıklarını da duyurdu.

Bilim İnsanlarından Marsla İlgili Yüzyılın Keşfi: Mars'ta Yaşam Var!

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ve diğer uzay araştırma kurumlarının dünya dışı yaşam formu arayışı, temel olarak söz konusu gezegende organik molekül bulunup bulunmamasına dayanmaktadır. Sorun şu ki, organik moleküller, gezegende bir yaşam bulunmasa dahi var olabilir fakat bizim bildiğimiz türde bir yaşamın var olabilmesi için organik moleküller kesin olarak var olmak zorundadır.

Bilim İnsanlarından Marsla İlgili Yüzyılın Keşfi: Mars'ta Yaşam Var!Büyütmek için tıklayınız, esas boyutları 960x541.Bilim İnsanlarından Marsla İlgili Yüzyılın Keşfi: Mars'ta Yaşam Var!

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) bulgusu Mars’ta bir zamanlar yaşam bulunduğunun bir kanıtı olabileceği gibi yalnızca gezegenin yaşam için gerekli organik moleküllere sahip olduğunu da gösterebilir. Bir başka deyişle bu antik kaya, ya biz henüz Dünya üzerinde yokken Mars’ta yaşam olduğunun kanıtı ya da Mars’ın jeolojik sürecinden hatıra kalmış sıradan bir kaya olabilir. Araştırmacılar, kayadaki organik moleküllerin neden var olduğunu henüz açıklayamadıklarını dile getirdiler.

Bilim insanlarının Mars hakkında yaptığı çalışma Science dergisinin dün yayınlanan sayısında iki ayrı makale olarak yayınlandı. NASA’da biyojeokimya uzmanı olan ve Science dergisinde yayınlanan çalışmanın baş yazarı konumunda bulunan Jennifer Eigenbrode konuyla ilgili olarak, ’’Mars’taki yaşam belirtilerini ortaya çıkarmak için çok iyi bir konumdayız. Bulgular ayrıca dikkat çekiciydi, çünkü organik malzemenin sert Mars yüzeyinde milyarlarca yıl korunabileceğini gösterdi.’’ dedi.

Bilim İnsanlarından Marsla İlgili Yüzyılın Keşfi: Mars'ta Yaşam Var!Büyütmek için tıklayınız, esas boyutları 759x1000.Bilim İnsanlarından Marsla İlgili Yüzyılın Keşfi: Mars'ta Yaşam Var!

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Goddard Uzay Uçuş Merkezi'nde bulunan Güneş Sistemi Keşif Bölümü'nün yöneticisi olan Paul Mahaffy ise, ’’Yaşam arayışında temel olan organik bileşikler arayışımızı büyük ölçüde genişlettik.” derken, NASA Genel Merkezi'nde Bilim Misyonu Direktör Yardımcısı olan Thomas Zurbuchen de, “Bu yeni bulgularla Mars, yaşam kanıtlarını aramaya devam etmemizi söylüyor. Devamlı ve planlı görevlerimizin Kızıl Gezegen'deki daha nefes kesici keşiflerin kilidini açacağından eminim.’’ dedi.

Bilim İnsanlarından Marsla İlgili Yüzyılın Keşfi: Mars'ta Yaşam Var!Büyütmek için tıklayınız, esas boyutları 960x640.Bilim İnsanlarından Marsla İlgili Yüzyılın Keşfi: Mars'ta Yaşam Var!

WebTeknoBenzer Konular

Görüntüleme:193, Cevaplar:3

İlginizi Çekebilir >
Alt 08-06-2018, 20:31 #2

♪Soluk Bir Mavi♪

Freedom • Happiness


Hayırlı uğurlu olsun
Sömüreceğimiz nur topu gibi bir gezegenimiz daha oldu

Alt 12-12-2018, 14:25 #3

Aşkitomm

Acemi Üye

Yıllardır var var deniliyor. Bir kişi gidip yaşayamadı daha arkadaş

Alt 12-12-2018, 22:47 #4

SPACEMAN

Deneyimli


Yav ne Mars ı uzağa gitmeye gerek yok yaşam aramak için.
Şimdi açıyorsunuz google yi önce ayın üstünde ki piramitleri izliyorsunuz
sonrada ayın üstündeki çanak anten yazın sindire sindire izleyin.

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 07:34 .