Mistik yazı dizisi "Astral seviyeler 3"
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 05-03-2019, 18:33 #1

Ruh-ül Azam

Forum Heveslisi

Mistik yazı dizisi "Astral seviyeler 3"Binlerce hatta milyonlarca astral düzlemin tek tek anlatılması veya tam karşılığını anlatmak mümkün değil, deneyimlemeden sadece okuyarak anlamakta mümkün değil. Genel başlıklar şeklinde sınırlandırmak ne kadar doğru bilemiyorum ama bu şekilde anlatılması okuyucunun anlaması için daha elverişli. Belirli sınıflandırılmalar frekanslara veya titreşimlere göre belirlenmiştir. Neden buraya kadar anlatılan alt planlar düşük seviyede anlatıldı gibi sorularınız varsa bunun cevabı frekans veya titreşimle alakalıdır. Fiziksel boyuta yaklaştıkça titreşimler düşer ve giderek yoğun bir hale gelir bu nedenle en düşük seviye fiziksel boyuttur.

Astral seviyeleri(katları) araştıran okuyucuların belirli bir farkındalığın üzerinde olduğunu düşünerek yazıyorum ama yine de deneyim yaşamadan bu planların tam olarak anlaşılması mümkün değil. Başlangıçta astral planların düşük, orta ve yüksek seviye şeklinde gösterildiğini hatırlayın. Orta ve yüksek seviyelere ulaşmak için daha farklı bir bir şuur açıklığı ile yapacağınız projeksiyona ihtiyacınız vardır ancak yine astral bedeniniz ile projeksiyon yapacağınız için bu seviyeler astral seviyelerde daha yüksek seviyelerde yer alır. Bu şuur açıklığına ulaşmak için farklı yöntemler vardır daha önce anlatılan astral seviyeler için yapılan ritüel çalışmasını inceleyin.

Orta seviye yüksek cennetlerin, meleklerin, yüksek dereceli astral varlıkların bulunduğu bölgedir. Kabala ve incilin etkilediği klasik batı ezoterizminde bu bölge en yüksek astral seviyedir ancak daha yüksek seviyelerde bu tür insanların yarattığı cennetlere rastlanmaz. Bu cennetler dinlerin batıni yönlerinde bahsedilen veya mistik felsefelerde bahsedilen cennetlerdir. Sefer Zohar’da anlatılan saraylar bu seviyede görülür. Yüksek ve orta seviyeyi birbirinden ayırmak gerçekten güç ancak yüksek ruhların ve yüksek düzlemlerin bu cennetlerden daha yüksek titreşimlerde yer alması orta ve yüksek astral bölgeleri oluşturur.


Mental plana ve Akaşa kayıtlarına ulaşmak için astral yolcunun yüksek astral seviyeyi deneyimlemesi gerekmektedir. Okült ve majikal tanrılara, katı seremonilerin şekillendirdiği tiyatral sahnelere yüksek seviyelerde rastlanır. Okült öğretilerde öğretilen bazı alemler tanrısal formlara bürünme seremonileri yapılmadan ulaşılamaz. Bu tür seremoniler ile alt benlik daha üst bir astral varlığın benliğine bürünür. Örneğin, daha önce bahsedilen orta sütunritüeli, hexagram ve pentagram ritüeli üst bir benliğe bürünmek için yapılır. Bu seviyelere yapılan yolculuk astral yolcunun gelişiminde önemlidir ve sıradan spontane gelişen bir astral yolculuk ile bu bölgelere ulaşmak mümkün değildir.

Eser sahibi: Simam MelammuBenzer Konular

Görüntüleme:42, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 09:50 .