2014 2015 Bu yıl kaç öğretmen atanacak? ( Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?)

#1
Tüm öğretmen adaylarının merak ettiği konu 2014 Kamu Personeli Seme Snav ÖABT Öğretmen atamaları ve 2014 Kamu Personeli Seme Snav ÖABT Branş sıralama sonuçları ile ilgili en güncel haberleri sizlere aktarıyoruz. 2014 ÖSYM Kamu Personeli Seme Snav Öğretmen atama tercihleri ne zaman gerçekleşecek? 2014 Branş-Alan sıralama sonuçları burada, 2014 ÖSYM Kamu Personeli Seme Snav Öğretmen atamaları tarihleri, bakalım 2014 yılında hangi branştan kaç öğretmen ataması gerçekleşecek? ÖABT Öğretmen atamalarında en çok hangi branşlardan öğretmen ataması gerçekleşiyor?

29.08.2014 16:49 2014 2015 Bu yıl kaç öğretmen atanacak? ( Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?)2014 Kamu Personeli Seme Snav ÖABT Öğretmen atamaları bu yıl 17 ve 26 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek. Öğretmen adayları en çok hangi branştan kaç öğretmen atanacağını merak ediyor. 2014 Kamu Personeli Seme Snav ÖABT Öğretmen atamaları nasıl olacak? 2014 Kamu Personeli Seme Snav ÖABT branş ve alan sıralama sonuçları ve tüm detaylar aşağıda sizlerle... Bu arada 2014 Lise ve Önlisans Kamu Personeli Seme Snav sınavları 27-28 Eylül 2014 tarihinde gerçekleşecek.


Devlet Personel Başkanlığı kurumlardan Kasım ayında yapılacak merkezi atamalar için kadro talebi toplamaya başlamıştır.

2014 Puanıyla Toplam Kaç Atama Yapılacak?

Devlet Personel Başkanlığının her yılın başında açıkladığı yerleştirme takvimine göre her yıl yapılan 2 atama dönemi dikkate alındığında , 2014 Kamu Personeli Seme Snav puanlarına göre toplam 4 atama yapılacaktır. 1. Atama : 17-26 Kasım 2014 2. Atama : 2015 Haziran (Kesin Tarih 2015 başında DPB tarafından açıklanacaktır.) 3. Atama : 2015 Kasım ( Kesin Tarih 2015 başında DPB tarafından açıklanacaktır.) 4. Atama : 2016 Haziran ( Kesin Tarih 2016 başında DPB tarafından açıklanacaktır.)

Bu atama takvimi, üzerinde bir değişiklik yapılmazsa yılda iki defa çift yıllarda yapılan Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim sınavları için aynı şekilde devam edecektir. Kamu Personeli Seme Snav A grubu kadroları ise (uzman yardımcısı, denetmen yardımcısı vs.) kurumların yaptığı sınavlarla seçildiği için merkezi atamaların dışında tutulmuştur. Bu kadrolar içinde 2014 puanları Lisans mezunları için 2016 yılında yapılacak olan Kamu Personeli Seme Snav Lisans sınavına kadar geçerli olacaktır.

2014 Kamu Personeli Seme Snav SINAV TAKVİMİ İÇİN TIKLAYINIZ
http://www.osym.gov.tr/belge/1-19303/2014-sinav-takvimi.html

2014-Kamu Personeli Seme Snav Ortaöğretim/Önlisans (Ortaöğretim Düzeyi)

SINAV TARİHİ

27.09.2014 - Ortaöğretim
28.09.2014 - Önlisans

Adaylar sınava, ÖSYM'nin 'http://ais.osym.gov.tr' internet adresinden, her oturum için ayrı ayrı edinecekleri sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı/pasaport ile girecekler.

Kamu Personeli Seme Snav ÇIKMIŞ SORULAR

Geçmiş yıllarda Kamu Personeli Seme Snav Önlisans ve Ortaöğretim Sınavlarında sorulmuş soruları görmek için aşağıda verilen linke tıklayınız.

Kamu Personeli Seme Snav KONU DAĞILIMI

Kamu Personeli Seme Snav 2014 Lise ve Önlisans düzeyinde sorulacak soruların konulara göre dağılımları aşağıda verilmiştir.
2013-Kamu Personeli Seme Snav ‘de uygulanan Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin kapsamı,yaklaşık ağırlıkları ve uyumluluk sağlamak amacıyla,2014-Kamu Personeli Seme Snav Lisans ve 2014-Kamu Personeli Seme Snav Ortaöğretin/Önlilans sınavlarında da aynı şekilde uygulanacaktır.

İŞTE KONU DAĞILIMLARI

Toplam soru : 120

Genel Yetenek (60 soru) : Matematik+Türkçe

Matematik (30 soru)

Sayısal ve mantıksal akıl yürütme becerilerine yönelik sorulardan oluşacaktır.(Muhakeme)

Türkçe(30 soru)

Sözel akıl yürütme ve dilbilgisi,yazım kuralları ölçmeye yönelik sorulardan oluşacaktır.(muhakeme)

Her iki sınavda da mantık sorularına ağırlık verilecektir.

Genel Kültür (60 soru)Tarih+Coğrafya+Vatandaşlık+Güncel Konular

Coğrafya (18 soru)

Türkiyenin ekonomik özellikleri 13 soru

Türkiyenin fiziki özellikleri 7 soru

Türkiyenin beşeri özellikleri 5 soru

Tarih (27 soru)

Selçuklu devleti ve öncesi Türk Devleti 3 soru

İnklap tatihi 12 soru

Osmanlı devleti 9 soru

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 3

Vatandaşlık Bilgisi (9 soru)

İdare hukuku 3 soru

Anayasa hukuku 3 soru

Hukukun temel kavramkarı ve medeni hukuk 3 soru

Güncel Konular (6 soru)

ÖABT Öğretmenlik Kamu Personeli Seme Snav sınavına giren ilgili üniversitelerin fakültelerinden mezun öğretmen adayları heyecan içinde Öğretmen atamalarının ne zaman gerçekleşeceğini merak ediyor. İşte ÖABT alan sıralamalarına dair her şey bu haberde sizlerle...

2014 Kamu Personeli Seme Snav ÖABT tercihleri ne zaman gerçekleşecek? 2014 yılı için MEB kaç öğretmen ataması gerçekleştirecek? Hangi alandan kaç öğretmen atanacak?

İşte ÖABT öğretmen atamalarıyla igili ÖSYM'den alınan en önemli ve detaylı bilgileri sizler için hazırladık.

Öğretmenlik alan bilgisi Testi bu sene 2014 yılı lisans sınavlarının sonuncusu oldu.

Öğretmenlik bölümünü okuyan fakülte mezunları, mezun oldukları öğretmenlik bölümlerinin ÖSYM tarafından branş sıralamalarını, ÖABT branş atamalarını ve Kamu Personeli Seme Snav branş sıralama sonuçlarının açıklanmasını bekliyor.

Peki MEB ÖABT branş sıralama ve atama sonuçlarını açıkladı mı? İşte detaylar...


Eğitim fakültelerinden mezun olan öğretmen adaylarının heyecanla beklediği ÖABT branş sıralama sonuçları açıklandı mı? Öğretmen adaylarının en çok merak ettiği "ÖABT branş sıralama sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusunun cevabı, sonuçların açıklanmasından itibaren hurhaber.com'da. Kamu Personeli Seme Snav ÖABT ile ilgili her şey haberimizde.


Kamu Personeli Seme Snav TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAKYerleştirme : 2014-ÖMSS İle Engelli Memur Yerleştirmesi

Tercih Bildirim Süresi : 27.01.2014 - 03.02.2014

Başvuru Yeri : www.osym.gov.trYerleştirme : Kamu Personeli Seme Snav-2014/1: Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme

Tercih Bildirim Süresi : 23.06.2014 - 02.07.2014

Başvuru Yeri : www.osym.gov.tr

Yerleştirme : Kamu Personeli Seme Snav-2014/2: Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2. Yerleştirme

Tercih Bildirim Süresi : 17.11.2014 - 26.11.2014

Başvuru Yeri : www.osym.gov.trKamu Personeli Seme Snav ÖABT Alan Sınavı Olan Öğretmen Alan Belirleme Sınavı bu yıl da ÖSYM tarafından yapıldı. Kamu Personeli Seme Snav ÖABT Branş Değerlendirmesi Nasıl Yapılır? 2014 Yılı ÖSYM ÖABT MEB Brabş Sıralamaları Açıklandı mı? MEB Alan Sınavı Branş Sıralamaları ÖSYM Açılaması, MEB Öğretmen Alan Sınavı Sonuçları ve MEB Alan Sınavı Tercih Tarihleri Ne Zaman Yapılır? 2014 Yılı ÖSYM Kamu Personeli Seme Snav ÖABT Alan Sınavı, MEB Branş Sıralaması ve ÖABT Tercihleri hurhaber.com'da...ÖSYM'nin Lisans Kamu Personeli Seme Snav sınavı sonuçları, ÖSYM tarafından resmi internet sayfası üzerinden açıklandı. 5-6 Temmuz'da gerçekleştirilen A ve B grubu Kamu Personeli Seme Snav sonuçlarının açıklanması ile birlikte yine Kamu Personeli Seme Snav sınavları içinde yer alan Kamu Personeli Seme Snav ÖABT sonuçları da açıklandı. Kamu Personel Seçme Sınavı ÖABT sınavı 20 Temmuz 09.30’da gerçekleştirildi. Adayların karşısına 40 soruluk alan bilgisi ve 10 soruluk alan eğitimi bölümünü cevaplandırdı. Adaylar 50 soruyu 75 dakika yanıtladılar.


Kamu Personeli Seme Snav ÖABT BRANŞ SIRALAMASI NASIL HESAPLANIR?

Kamu Personeli Seme Snav P121 puanınızı aşağıda ki forma kaydetikten sonra Sıralamanızı Sayfa altında ki sıralamanı öğren formu ile öğrenebilirsiniz.

Kamu Personeli Seme Snav alan sınavına girmiş adaylar P121 puanına göre öğretmen atamalarında tercih bulanabilecekler. 2014 Kamu Personeli Seme Snav Alan Sınavı Branş formu sayesinde Kamu Personeli Seme Snav P121 Puanınızı sisteme girerek oluşacak veri merkezinde oluşacak puanlara göre kendi alanınıza ait olan sıralamanızı öğrenebileceksiniz.


Kamu Personeli Seme Snav Alan Sınavı (ÖABT) Sınavına Girenler Branş Sıralama Robotu İçin Tıklayınız
http://www.mebpersonel.com/yer-degistirme/osym-Kamu Personeli Seme Snav-brans-siralamasi-2014-aciklandi-tiklayiniz-h148232.html


Kamu Personeli Seme Snav sınaviları sona erdi. ÖABT ile öğretmenler atama bekliyorlar. Öğretmen atamalarında branş sıralamaları nasıl yapılacak. Tercih branş sıralama robotu ne işe yarar ve ne kadar güvenilir sizler için derledik. Öğretmenlerimiz için araştırmamız 2014 ÖABT Kamu Personeli Seme Snav Alan Sınavı branş sıralaması robotu oldu. Peki bu Kamu Personeli Seme Snav Alan Sınavı branş sıralaması robotu nasıl oluyor? Ardından ÖABT Kamu Personeli Seme Snav Alan Sınavı branş sıralaması robotu nasıl çalışıyor sorularını burada. ÖABT Alan Sınavı branş sıralaması robotu ve diğer haberler burada. Meb ağustos ayında 40 bin öğretmen adaması yapacak gibi görünüyor ve dolayısı ile de 20 Temmuz’da yapılan 16 branşın girdiği alan sınavı ile öğretmen adaylarını heyecanlı bir bekleyiş aldı. Acaba aldıkları puan ile hangi adayları eleyerek üst sıralara çıktılar ve kendileri hangi sıralara bulunuyorlar oldukça merak eder oldular. Kamu Personeli Seme Snav sınasına giren öğrenciler p121 puanlarını baz alarak öğretmen atamaları yapılacaktır. Bizler sizlere fikir edinebilmeniz için 2014 Kamu Personeli Seme Snav alan sınavı branş formunu sunarak sizlerin aldığı puanı sisteme yazmanızı istiyor ve dolayısı ile bilgisayarın otomatik olarak size hangi sırada olduğunuzun bilgisini vermesini sağlıyoruz. Yani 2014 Kamu Personeli Seme Snav alan sınavı branş sıralaması öğrenme artık daha kolay. Umarız izlerde gerek bu yıl ilk kez girdiğiniz ya da daha önceki yıllarda da denediğiniz bu şanslarınızı bu kez gerçeğe dönüştürür ve sıralama yer alarak istediğiniz öğretmenlik hayalini gerçekleştirirsiniz. Sonuçları açıklanacağı gün yine oldukça heyecanlı ve bir o kadar da üzüntü ve sevincin bir arada yaşanacağı bir durum söz konusu olacak gibi duruyor.


BU SENE TAHMİNİ HANGİ BRANŞA KAÇ ÖĞRETMEN ATANACAK?

Din kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmenliği 5500,

Özel eğitim 1000,

PD Rehberlik öğretmeni 3600,

İngilizce öğretmeni 4200,

İlköğretim matematik öğretmeni 2700,

Matematik öğretmeni 1500 atama,

Türkçe öğretmeni atanacak 2200

Beden eğitimi öğretmeni 2000,

Okul öncesi öğretmeni 1500,

Fen bilimleri öğretmeni 1700,

Bilişim Tek. Öğretmeni 1700 atama,

Edebiyat öğretmeni 1750,

Sınıf öğretmenliği 1500,

İmam Hatip Meslek Dersleri: 1750,

Müzik öğretmenliği: 1000,

Sosyal Bilgiler öğretmenliği: 1250,

Biyoloji öğretmenliği: 450 atama,

Coğrafya:400 atama,

Arapça : 300,

Diğer: 4000 atama,

Toplam : 40 bin öğretmen ataması


MEB BRANŞ KONTENJANLARI ARTAR MI?

İşsizlik, hele de uzun bir süredir devam eden işsizlik, insanı hem maddi hem de manevi olarak yıpratan en önemli olgulardan birisidir.Bu nedenle, bir işe girmek isteyen adaylar ellerinden gelen herşeyi yaparak, yaşanan sürece müdahil olmak ister. Eylemler, internet üzerinden yürütülen mail kampanyaları, memurlar.net forum bölümündeki gruplar, facebook grupları bunlardan sadece bir kaçıdır.

Ancak, 1999 yılından bu yana MEB'in öğretmenlik alım süreçlerini takip eden bir site olarak, şu hususa dikkat çekmek istiyoruz.

1- Yapılan eylemlerle, MEB'i atama yapma hususunda yönlendirmek mümkündür. Geçmişte de çokça görüldüğü üzere MEB atama yapmayacağı ilan ettiği dönemlerde dahi öğretmen almıştır. Bir Bakanın "şu dönemde öğretmen almayacağız" dediği dönemde, başka bir bakan öğretmen ataması yapabilmiştir. (Bakınız Şubat ataması) Özellikle yeni atanan Bakan ve bürokratlar, öğretmen adaylarının taleplrine daha sıcak yaklaşmaktadır.

2- Fakat, yapılan eylemler ile branş kontenjanı artışı sağlamak mümkün değildir, açık haksızlıklar istisna olmak kaydıyla. Örneğin geçen yıl MEB, ÖABT testi uyguladığı bazı öğretmenlik branşlarına hiç kontenjan açmamıştı. Yine daha önceki yıllarda birer, ikişer kontenjan açtığı bazı teknik eğitim bölümlerine Ağustos alımlarında hiç kontenjan açmamıştı. Ama memurlar.net'te yer alan haberler üzerine, sonraki ek alımda kontenjan açılmıştı. Bu açık haksızlıkla dışında, mail veya fiili eylem yoluyla branş kontenjan artırımı olmamıştır.

Ağustos Öğretmen Atamaları Kontenjanları 2014 (Tahmini Branş Dağılımı)

Ağustos Öğretmen Atamaları Kontenjanları 2014 (Tahmini Branş Dağılımı) Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni eğitim-öğretim dönemi açılmadan, önümüzdeki aylarda okullarda 40 bini okul yöneticisi, 40 bini öğretmen olmak üzere 80 bin atama yapacak. Peki kaç öğretmen atanacak ve hangi branşa ne kadar öğretmen alınacak? İşte ayrıntılar Eğitim-öğretim döneminin bittiği 13 Haziran 2014 itibarıyla 4 yıldan fazla görev yapan ve düzenlemeden etkilenecek olan okul yöneticisi sayısı 39 bin 870. Yönetici atamalarının Haziran’ın ikinci haftası yapılması bekleniyor. Bakanlık, okul müdürleri için Yönetici Atama Yönetmeliği’ni hazırladı. Yönetmelikle, 8 yıl öğretmenlik yapmış kişilere yöneticilik hakkı verilecek. Bundan önceki dönemlerde çıkan yönetmeliklerde yöneticilik görevi olmayan kişilere okul müdürlüğü hakkı verilmiyordu. Yöneticilik görevi öğretmenlik mesleği yanında görevlendirme olarak yapılacak ve öğretmen işin merkezinde hem öğretici hem de yönetici olabilecek.

ÖĞRETMENE MÜDÜRLÜK HAKKI

Bakanlık, okul müdürleri için Yönetici Atama Yönetmeliği’ni hazırladı. Yönetmelikle, 8 yıl öğretmenlik yapmış kişilere yöneticilik hakkı verilecek. Bundan önceki dönemlerde çıkan yönetmeliklerde yöneticilik görevi olmayan kişilere okul müdürlüğü hakkı verilmiyordu. Yöneticilik görevi öğretmenlik mesleği yanında görevlendirme olarak yapılacak ve öğretmen işin merkezinde hem öğretici hem de yönetici olabilecek.

İŞTE MÜDÜR OLMA ŞARTLARI

Asaleten müdür ve kurucu müdür olarak görev yapmış olmak. Müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak ayrı ayrı veya toplamda en az 2 yıl asaleten görev yapmış olmak. Müdür yetkili öğretmen olarak en az 3 yıl görev yapmış olmak. Vekaleten veya geçici görevli olarak ayrı ayrı veya toplam en az 2 yıl şube müdürlüğü ve daha üstü görevlerde bulunmuş olmak Vekaleten veya geçici görevli olarak ayrı ayrı veya toplam en az 3 yıl müdür, müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı olarak görev yapmış olmak. Bakanlığın eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki şef veya daha üstü kadrolarda görev yapmış olmak


2014 Öğretmen İlk Atamaları Ne Zaman? Ne Kadar Öğretmen Ataması Yapılacak?

MEB, öğretmenlerin atama ve yer değiştirme işlemlerine ilişkin çalışma takvimini açıklandı. Açıklanan takvime göre; yaz dönemi ilk atamalar içinbaşvurular 25-29 Ağustos 2014tarihlerinde alınacak. 01-03 Eylül 2014tarihlerinde ise atama sonuçları açıklanacak. Bu atamalar için 2014 Kamu Personeli Seme Snav puanları geçerli olacak.

Kamuda en çok öğretmene ihtiyaç var

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, kamuda en fazla öğretmene ihtiyaç olduğunu söyledi. Kamuda 812 bin öğretmenin görev yaptığına işaret eden Mehmet Ali Kumbuzoğlu, halen 127 bin öğretmene ihtiyaç duyulduğunu bildirdi. Kumbuzoğlu, Milli Eğitim Bakanlığının bu açığı 3 yılda gidermesini beklediklerini söyledi.

"4 OTURUMDA 81 İLDE YAPILDI

ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada, 5-6 Temmuz'da yapılan 2014-Kamu Personeli Seme Snav'nin dört oturum halinde 81 il merkezi ve Lefkoşa-KKTC'de gerçekleştirildiği kaydedildi. 05 Temmuz 2014 Cumartesi günü Sabah oturumundaki Genel Yetenek Genel Kültür Testine katılacak 1 milyon 117 bin 697 aday için; aynı gün öğleden sonra oturumundaki Eğitim Bilimleri Testine katılacak 325 bin 419 aday için 06 Temmuz 2014 Pazar günü Sabah oturumundaki Alan Bilgisi (Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe) Testine katılacak 172 bin 484 aday için ve öğleden sonra oturumundaki Alan Bilgisi; Çalışma Ekonomisi ev Endüstri İlişkileri, Ekonometri, İstatistik, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler Testine katılacak 107 bin 712 aday için sınav organizasyonu yapıldığı kaydedildi. 5 bin 500 bina ve 85 bin 209 salonda uygulanan sınavda 259 bin 367 sınav görevlisinin görev yaptığı kaydedildi.


Kamu Personel Seçme Sınavı ÖABT sınavı 20 Temmuz 09.30’da gerçekleştirildi. Adayların karşısına 40 soruluk alan bilgisi ve 10 soruluk alan eğitimi bölümünü cevaplandırdı. Adaylar 50 soruyu 75 dakika yanıtladılar.

ÖABT sınavının tamamlanmasının ardından öğretmen olarak atanmak isteyen adayların en çok merak ettiği sınav sonuçlarının açıklanma tarihi oldu.

Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, coğrafya ,tarih, matematik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, almanca, İngilizce, sınıf öğretmenliği ve rehber öğretmen alanlarında uygulanan sınavın sonuçları en geç 27 Temmuz 2014 günü açıklanması bekleniyor.

Öğretmen Adayları için her yıl yapılan ve girilmesi zorunlu olunan Kamu Personeli Seme Snav Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavı Pazar günü saat 09:30 tarihinde gerçekleştirildi. Sınavlardan Sonra ise merak edilen iki soru vardı;


2014 Yılı Kamu Personeli Seme Snav ÖABT Öğretmen Alan Bilgisi Testi Sınav Soruları Henüz Açıklanmadı. Sınav Soru ve Cevaplarının Kamu Personeli Seme Snav ÖABT Öğretmen Alan Bilgisi Testi Sınav Sonuçları ile birlikte ve soruların sadece yüzde 10'unun açıklanmasını bekliyoruz.


Öğretmen adayları için zorlu maraton sona erdi. ÖABT puan hesaplama motoru aşağıdan hesaplayabilirsiniz. . 2014 ÖABT sorualrı ve cevapları ile ÖABT cevap anahtarı merak ediyorlar. ÖSYM bilindiği üzere ÖABT sınav sorularını az bir bölümünü yayınlıyor. Bu durumda ÖABT sorulaır ve cevapları paylaşım yapılarak ortaya çıkarılacak. Tüm Branşlar ÖABT puan hesaplama robotu, ÖABT puan hesaplama nasıl yapılır aşağıdan Genel Yetenek genel Kültür ve Öğretmenlik Alan Bilgisi doğru yanlışlarınızı girerek 2014 ÖABT puan hesaplaması yapabilirsiniz.


ÖSYM, bu yıl geçen yıldan farklı olarak Kamu Personeli Seme Snav sınav sonuçlarını ÖABT yapılmadan açıkladı. Öğretmen adayları için de sürpriz olan bu durum sonrası herkesin aklında olan soru şu : ÖSYM öğretmen alan sınavı sonuçlarını da erken açıklayabilir mi?


2014 yılı için ÖABT Sınavı bugün saat 09:30 itibari ile Türkiye'de Sınav merkezleri tarafından gerçekleştirildi. ÖABT, Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, Almanca, İngilizce, rehber öğretmen ve sınıf öğretmenliği alanlarında uygulandı.

Saat 9.30'da başlayan sınavda, adaylara 40 soruluk Alan Bilgisi Testi ile 10 soruluk Alan Eğitimi Testi yöneltildi. Adaylara cevaplamaları için 75 dakika süre verildi.

ÖABT, Adana, Ankara , Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul , İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van illerinde gerçekleştirildi.

Bilindiği gibi 5 temmuz tarihindeki gk gy ve eğitim bilimlerinden oluşan sınav sonuçları ösym tarafından açıklandı. Bazı adaylar alan sınavından önce bu sonuçların açıklanması için tepki gösterdi. Böyle bir süreçten geçen ve bugün son adımı gerçekleşen ösym Kamu Personeli Seme Snav sınavlarının sonu oluyor.

Alan sınavı Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, Almanca, İngilizce, rehber öğretmen ve sınıf öğretmenliği alanlarında uygulandı2014 2015 Bu yıl kaç öğretmen atanacak? ( Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?) | Hürhaber

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:45 .