Sponsorlu Bağlantılar:
 
>
KPSS başvuru ücretleri için ÖSYM'den yeni düzenleme!
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 16-03-2017, 16:51 #1

`Minά.

make-up artist.

KPSS başvuru ücretleri için ÖSYM'den yeni düzenleme!

Milyonlarca aday bu haberi bekliyordu. ÖSYM'den Kamu Personeli Seçme Sınavı ücretleri ile ilgili son dakika açıklaması geldi.

ÖSYM Yönetim Kurulunca, Kamu Personel Seçme Sınavı (Kamu Personeli Seçme Sınavı) Alan Bilgisi sınavlarında oluşan maliyet artışlarını önlemek amacıyla, çoklu oturumlu sınav yapma yöntemi, deneme bazında zaman farklılaştırması ve bağımsız deneme uygulamasıyla bunlara bağlı ücretlendirme yaklaşımından vazgeçilme kararı alındı.KPSS başvuru ücretleri için ÖSYM'den yeni düzenleme!
Son dakika haberi... ÖSYM, Kamu Personeli Seçme Sınavı ücretleri ile ilgili yeni bir karar aldı. Karara göre, Kamu Personeli Seçme Sınavı alan bilgisi sınavı, 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde üç oturum halinde yapılacak, her oturumda üç alan testi uygulanacak, oturum bazlı ücretlendirme yapılacak, oturum başına ücret 40 lira olacak.
ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruda, dün Kamu Personeli Seçme Sınavı Alan Bilgisi sınavında deneme bazlı ücretlendirmenin ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından yeniden değerlendirileceğinin açıklandığı hatırlatıldı.
Bu kapsamda, ÖSYM Yönetim Kurulunun bugün toplandığı ve Kamu Personeli Seçme Sınavı Alan Bilgisi Sınavı ile ilgili karar aldığı bildirildi.
Duyuruda, adayların sınav konforunu yükseltmek amacıyla, çoklu oturum ve sınav başlama saatleri farklı dokuz deneme şeklinde, 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Sabah ve öğleden sonra olmak üzere uygulanacağı belirtilen Kamu Personeli Seçme Sınavı alan bilgisi sınavlarında oluşan maliyet artışlarını önlemek amacıyla, çoklu oturumlu sınav yapma yöntemi, deneme bazında zaman farklılaştırması ve bağımsız deneme uygulamasıyla bunlara bağlı ücretlendirme yaklaşımından vazgeçildiği belirtildi.
Buna göre, Kamu Personeli Seçme Sınavı Alan Bilgisi Sınavı, aynı tarihlerde üç oturum halinde yapılacak, her oturumda üç alan testi uygulanacak, oturum bazlı ücretlendirme yapılacak, oturum başına ücret, 40 lira olacak. Oturumlar, cumartesi sabah "kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri", cumartesi öğleden sonra "hukuk, iktisat, maliye", pazar sabah "işletme, muhasebe, istatistik" olarak yeniden düzenlenecek.
Sabah oturumları, saat 10.00'da, öğleden sonra oturumları saat 14.30'da başlatılacak ve 2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı Lisans Kılavuzu bu doğrultuda yarın güncellenecek.
İşte ÖSYM'den yapılan o açıklama;

14 Mart 2017 tarihli kamuoyu açıklamasında; Kamu Personeli Seçme Sınavı Alan Bilgisi sınavında deneme bazlı ücretlendirmenin ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından yeniden değerlendirileceği belirtilmiştir. Bu kapsamda ÖSYM Yönetim Kurulu 15 Mart 2017 tarihinde toplanmış ve Kamu Personeli Seçme Sınavı Alan Bilgisi Sınavı ile ilgili aşağıdaki kararı almıştır.

“Adayların sınav konforunu yükseltmek amacıyla çoklu oturum ve sınav başlama saatleri farklı dokuz deneme şeklinde, 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere uygulanacağı duyurulan Kamu Personeli Seçme Sınavı alan bilgisi sınavlarında oluşan maliyet artışlarını önlemek amacıyla, çoklu oturumlu sınav yapma yöntemi, deneme bazında zaman farklılaştırması ve bağımsız deneme uygulaması ile bunlara bağlı ücretlendirme yaklaşımından vazgeçilerek; sınavın aynı tarihlerde üç oturum halinde yapılmasına, her oturumda üç alan testi uygulanmasına, oturum bazlı ücretlendirme yapılmasına, oturum başına ücretin 40 TL olarak belirlenmesine, oturumların Cumartesi sabah Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri; Cumartesi öğleden sonra Hukuk, İktisat, Maliye; Pazar sabah İşletme, Muhasebe, İstatistik olarak yeniden düzenlenmesine, sabah oturumlarının saat 10.00'da, öğleden sonra oturumlarının 14.30'da başlatılmasına, 2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı Lisans Kılavuzunun bu doğrultuda 16 Mart 2017 tarihinde güncellenmesine karar verilmiştir.”MİLLİYETBenzer Konular

Görüntüleme:326, Cevaplar:0

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 08:38 .