Sponsorlu Bağlantılar:
 
>
KPSS başvuru ücretleri için ÖSYM'den yeni düzenleme!
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 16-03-2017, 16:51 #1

Jennifer

Züleyha.

KPSS başvuru ücretleri için ÖSYM'den yeni düzenleme!

Milyonlarca aday bu haberi bekliyordu. ÖSYM'den Kamu Personeli Seçme Sınavı ücretleri ile ilgili son dakika açıklaması geldi.

ÖSYM Yönetim Kurulunca, Kamu Personel Seçme Sınavı (Kamu Personeli Seçme Sınavı) Alan Bilgisi sınavlarında oluşan maliyet artışlarını önlemek amacıyla, çoklu oturumlu sınav yapma yöntemi, deneme bazında zaman farklılaştırması ve bağımsız deneme uygulamasıyla bunlara bağlı ücretlendirme yaklaşımından vazgeçilme kararı alındı.KPSS başvuru ücretleri için ÖSYM'den yeni düzenleme!
Son dakika haberi... ÖSYM, Kamu Personeli Seçme Sınavı ücretleri ile ilgili yeni bir karar aldı. Karara göre, Kamu Personeli Seçme Sınavı alan bilgisi sınavı, 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde üç oturum halinde yapılacak, her oturumda üç alan testi uygulanacak, oturum bazlı ücretlendirme yapılacak, oturum başına ücret 40 lira olacak.
ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruda, dün Kamu Personeli Seçme Sınavı Alan Bilgisi sınavında deneme bazlı ücretlendirmenin ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından yeniden değerlendirileceğinin açıklandığı hatırlatıldı.
Bu kapsamda, ÖSYM Yönetim Kurulunun bugün toplandığı ve Kamu Personeli Seçme Sınavı Alan Bilgisi Sınavı ile ilgili karar aldığı bildirildi.
Duyuruda, adayların sınav konforunu yükseltmek amacıyla, çoklu oturum ve sınav başlama saatleri farklı dokuz deneme şeklinde, 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Sabah ve öğleden sonra olmak üzere uygulanacağı belirtilen Kamu Personeli Seçme Sınavı alan bilgisi sınavlarında oluşan maliyet artışlarını önlemek amacıyla, çoklu oturumlu sınav yapma yöntemi, deneme bazında zaman farklılaştırması ve bağımsız deneme uygulamasıyla bunlara bağlı ücretlendirme yaklaşımından vazgeçildiği belirtildi.
Buna göre, Kamu Personeli Seçme Sınavı Alan Bilgisi Sınavı, aynı tarihlerde üç oturum halinde yapılacak, her oturumda üç alan testi uygulanacak, oturum bazlı ücretlendirme yapılacak, oturum başına ücret, 40 lira olacak. Oturumlar, cumartesi sabah "kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri", cumartesi öğleden sonra "hukuk, iktisat, maliye", pazar sabah "işletme, muhasebe, istatistik" olarak yeniden düzenlenecek.
Sabah oturumları, saat 10.00'da, öğleden sonra oturumları saat 14.30'da başlatılacak ve 2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı Lisans Kılavuzu bu doğrultuda yarın güncellenecek.
İşte ÖSYM'den yapılan o açıklama;

14 Mart 2017 tarihli kamuoyu açıklamasında; Kamu Personeli Seçme Sınavı Alan Bilgisi sınavında deneme bazlı ücretlendirmenin ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından yeniden değerlendirileceği belirtilmiştir. Bu kapsamda ÖSYM Yönetim Kurulu 15 Mart 2017 tarihinde toplanmış ve Kamu Personeli Seçme Sınavı Alan Bilgisi Sınavı ile ilgili aşağıdaki kararı almıştır.

“Adayların sınav konforunu yükseltmek amacıyla çoklu oturum ve sınav başlama saatleri farklı dokuz deneme şeklinde, 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere uygulanacağı duyurulan Kamu Personeli Seçme Sınavı alan bilgisi sınavlarında oluşan maliyet artışlarını önlemek amacıyla, çoklu oturumlu sınav yapma yöntemi, deneme bazında zaman farklılaştırması ve bağımsız deneme uygulaması ile bunlara bağlı ücretlendirme yaklaşımından vazgeçilerek; sınavın aynı tarihlerde üç oturum halinde yapılmasına, her oturumda üç alan testi uygulanmasına, oturum bazlı ücretlendirme yapılmasına, oturum başına ücretin 40 TL olarak belirlenmesine, oturumların Cumartesi sabah Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri; Cumartesi öğleden sonra Hukuk, İktisat, Maliye; Pazar sabah İşletme, Muhasebe, İstatistik olarak yeniden düzenlenmesine, sabah oturumlarının saat 10.00'da, öğleden sonra oturumlarının 14.30'da başlatılmasına, 2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı Lisans Kılavuzunun bu doğrultuda 16 Mart 2017 tarihinde güncellenmesine karar verilmiştir.”MİLLİYET

Görüntüleme:207, Cevaplar:0

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerKPSS başvuru ücretleri için ÖSYM'den yeni düzenleme! Konusuna Benzer Konular

KPSS başvuru ve sınav tarihi ne zaman?


KPSS ile birlikte bir çok sınav tarihi ÖSYM sınav takviminin yayınlanmasıyla belli oldu. Sınav tarihlerinin yanında başvuru dönemi ve sonuçların...

KPSS 2014 Lise ve KPSS Önlisans Başvuru Tarihleri (KPSS Sınavları ne zaman yapılacak?)


KPSS 2014 Lise ve KPSS Önlisans Başvuru Tarihleri (KPSS Sınavları ne zaman yapılacak?) KPSS 2014 Ön Lisans ve KPSS 2014 Lise Sınav takvimi ve...

ÖSYM'den KPSS açıklaması


ÖSYM, internet sitesi üzerinden bugün gerçekleştirilen 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) için açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, sınavdan çıkan...

ÖSYM, ALES başvuru sürelerini bazı koşulları yerine getiren adaylar için uzattı


ÖSYM Başkanlığı, 2011-ALES Sonbahar Dönemi başvuru süresi ile ilgili olarak sınav ücretini bankaya yatıran ancak başvurusunu yapamayan adaylara 27...

Astsubaylar İçin Yeni Düzenleme


Astsubaylar İçin Yeni Düzenleme Astsubayların özlük haklarına yeni düzenleme yolda... Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, astsubayların özlük...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:16 .