Necati $a$maz neden a$ktan kaciyor?!
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 26-02-2008, 13:26 #1

Feminist.

Forumun Tiryakisi

Necati $a$maz neden a$ktan kaciyor?!Zaman Gazetesi’nin Necati Şaşmaz ile yaptığı röportajda oldukça dikkat çeken bir detay bulunuyor. Necati Şaşmaz, babasının kendisine yaptığı bir telkini şöyle anlattı:
Necati $a$maz neden a$ktan kaciyor?!
( 24/02/2008 12:43 )
"Diyor ki: İnsanların sevgisine layık olmaya çalış. Hiç kimseyi hor görme. Sana gelen bir insan, imza almak için olsun, fotoğraf çekmek için olsun, gülümsemeye çalış. O insanların içlerinde birer melek taşıdığını, o meleğin sana selam sunduğunu düşün. Birisi seni göklere çıkarıyor, diğeri seni aşağılıyorsa ikisi de aynıdır oğlum. Bunlara aldanma. Hepimiz ölümlüyüz. Hepimiz topraktan yaratıldık. Ve nihayetinde bize üflenmiş olan ruhumuz aslına dönecek. Övdüğümüz de yerdiğimiz de topraktır aslında. Asıl övgüye layık olan, bize üflenen o nefestir. Kimse övülmekle bir kazanım elde etmez. Yerilmekle de bir şey kaybetmez. Biz neysek oyuz. Değişen bir şey olmayacak."

POLAT, NECATİ'NİN ROL MODELİ Mİ?

Necati Şaşmaz, "Polat, Necati’nin rol modeli mi?" sorusu üzerine, "Polat ailesinden, sevdiği her şeyden vazgeçip bu görevi yaptı. O noktada evet rol modelim. Ama ben bunu yapabilir miydim bilmiyorum" dedi.

Şaşmaz, Polat’tan nefret eden kişiler de bulunduğunu belirterek, "Polat’tan nefret eden, bu milletin ahlaki değerlerini omuzlamış bir insandan nefret ediyor. Ayrıca sevilmenin getirdiği sıkıntılar da olabiliyor" diye konuştu.

HİÇ AŞIK OLMADIM

Hiç aşık olmadığını belirten Şaşmaz, "Polat aşk hususunda çok güçsüz aslında. Aşkın insanların kimyasını bozduğunu söylemeye çalıştım. Ve hiç âşık olmadım. Bu kimyanın bozulmasını istemediğim için güçlü kalmayı tercih ediyorum" dedi.

Bir başka röportajında, "Direktifler veririm kendime âşık olmamak için. Âşık olmaya meyledersem hemen karşımdakinin kusurlarını sayarım, vazgeçerim aşktan" diyen Şaşmaz'a, "Bu patolojik bir durum değil mi?" sorusu yöneltiliyor.

AŞKIN GÖZÜ KÖRDÜR

Patolojik olabilir. Ama aşkın gözü kördür. Eğer ben kusur görebiliyorsam zaten âşık olamayacağım demektir. Eğer ben âşık olmuşsam zaten ne kusur göreceğim, ne bir şey. O direktifler de bana bir şey yapmayacak o zaman.

Aşka çabuk teslim olmam, bu kale değerli bir kaledir diyen Şaşmaz, "İlişkinin beni çok zedeleyebilecek kötüsünden kaçınırım. Beni odağımdan, hedefimden şaşırtmayan bir şey olabilirse olur. İnsan sevmeli. Aşk şimşek çakması gibi gerilim içerir. Hemen peşinden yağmurlar gelse de...İşte bu o yağmur sevgidir, huzur verir"

NEDEN POLAT'A AŞIK OLAN KADINLAR ÖLÜYOR?

Neden Polat'ın âşık olduğu bütün kadınlar ölüyor? sorusunu ise; "Takdir-i senaryodan. Aşk imkânsız olandır. Kavuşabilecek duruma gelince, senaryonun gerilimi bitiyor" diye yanıtladı.Benzer Konular

Görüntüleme:1086, Cevaplar:2

İlginizi Çekebilir >
Alt 26-02-2008, 18:15 #2

edanaz

'01.01.2011'<3


babası çok güsel konuşmuş

Alt 26-02-2008, 20:37 #3

LêyLetüL Arus

Hayali Prenses


ay polatim hic asik olmamis tabi daha beni gormedi saka bi yana cok iyi bi aileden geldigi belli cokta basarili ins gonlune gore guzel temiz hanim bi bayanlan evlenir

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 11:34 .