TAYLOR SWİFT HAKKINDA ÖZEL BİLGİLER
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 15-10-2009, 18:35 #1

Nuг-uL HüĐα

Fî Sebîlillâh

TAYLOR SWİFT HAKKINDA ÖZEL BİLGİLERTAYLOR SWİFT HAKKINDA ÖZEL BİLGİLER

Müzik dünyasının en parlak yıldızlarından biri olan Taylor Swift'in bir zamanlar okul arkadaşları tarafından dışlandığını duymak, oldukça şaşırtıcı. Swift, Pennsylvania'da yaşadığı yıllarda kimsenin kendisiyle arkadaş olmak istemediğini, ailesiyle birlikte Nashville'e taşındıktan sonra hayatının değiştiğini söylüyor.

Taylor Swift, 2008'de en çok albüm satan sanatçı oldu. Yedi milyon albüm satmak, günümüzde az sayıda şarkıcının elde edebileceği bir başarı. Sadece iki yıl içinde bu başarıyı yakalayan 19 yaşındaki Taylor Swift, bütün şarkılarını kendi yazıyor. Amerika turnesinde olan genç şarkıcı şöyle konuşuyor: "Konserlerime gelen dinleyicilerimin hepsinin, üzerinde adımın yazdığı biletleri satın aldıklarını bilmek beni çok mutlu ediyor."
Taylor 14 yaşındayken ailesi, Pennsylvania'dan, country müziğinin kalbi sayılan Tennessee eyaletinin Nashville kentine taşınmış. Burada folk müziğine daha yakın olan Taylor, Sony/ATV'yle kontrat imzalayarak şirketin şimdiye dek anlaştığı en genç sanatçılardan biri olmuş. Taylor okuldan sonra her gün beste yaptığını anlatıyor. Daha 14 yaşında şarkı yazarı olarak para kazanmaya başlamış. Taylor'un aile içinde çekilen video görüntüleriyse, annesine ithaf ettiği "The Best Day" "En İyi Gün" adlı şarkısına klip çekerken çok işe yaramış. Taylor Swift, "Annem çok mantıklı ve pratik zekalı bir kadın. Bana her zaman çok ileri gitmememi, adımlarımı birer birer atmamı öğütler. Babamsa çok heyecanlı bir insan. Konserlerimde hayranlarıma seslenip herkese "tanıştığımıza sevindim, ben Taylor'un babasıyım" der ve herkese pena dağıtır," diye konuşuyor.
Şarkılarında kendi yaşamını anlatan genç şarkıcı, arkadaşsızlığının, başarısının nedenlerinden biri olduğunu söylüyor. Genç şarkıcı, "Pennsylvania'dayken ben de bütün partilere davet ediliyor olsaydım Nashville'e yerleşme ihtiyacı hissetmezdim. O zaman beni aralarına almayanlara teşekkür ediyorum," diyor.
Müzik sektörünün en gençlerinden biri olan Taylor, her genç kızın mücadele ettiği zorluklarla kendisinin de karşılaştığını söylüyor. Şarkılarında karşılıksız aşk temasını çok sık işleyen Taylor'un, gelecekteki erkek arkadaşlarına da bir tavsiyesi var: "Bana ilham veren ve bunca şarkıyı yazmamı sağlayan tek tema var, o da aşk. Aşkın başını, ilk başlarda duyduğunuz heyecanı, tılsımı yazıyorum. Sonrasındaysa öyle bir an geliyor ki sabah yatağınızdan kalkamaz hale geliyorsunuz. İşte ben bu yüzden şarkı yazmayı çok seviyorum. 16 yaşımdan beri müziğim hakkında son derece açık ve dürüst olmaya çalıştım. Ben gerçek insanlar hakkında şarkı yazıyorum. Bir gün flört edersem bu kişi büyük olasılıkla şarkılarımdan birinde kendisinnden söz edildiğini görecektir. Bu nedenle erkeklere doğru kararı vermelerini tavsiye ediyorum. Şarkılarıma iyi ya da kötü karakter olarak girmek tamamen onlara bağlı."
Doğru kararları vermek izleyicilere iyi örnek olmakla da ilgili. Gazetelerin her gün müzisyenlerin kötü tavırlarına yer verdiği bir ortamda Taylor farklı bir çizgide ilerliyor. Taylor, "Kendime Garth Brooks ve Faith Hill'i örnek alıyorum. İkisi de harika insanlar. Hayranlarına çok iyi davranmaları beni mutlu ediyor. Büyürken hepimizin en sevdiği, kendisine örnek aldığı şarkıcılar olmuştur. Ben hayranı olduğum birçok şarkıcıyla tanıştım. Benim için artık iyi insan olmaları önce, iyi müzisyen olmalarıysa sonra geliyor. Ben herşeyden önce iyi bir insan olmak için çalışıyorum," diyor.
En çok etkilendiği sanatçılardan biri de Faith Hill'in eşi Tim McGraw olan Taylor'un ilk şarkısının adı da "Tim McGraw"dı. Genç şarkıcı, 2007 Country Müzik Akademisi ödül töreninde bu şarkıyı McGraw için söyledi. Ve o gece kendisini hem Tim McGraw'a, hem de televizyon izleyicilerine tanıtmayı başardı.Benzer Konular
 • Taylor Swift - You Belong With Me...
  She's upset. She's going off about something that you said 'Cuz she doesn't get your humor like I do... I'm...

 • Taylor Swift - Mean...
  You, with your words like knives And swords and weapons that you use against me, You, have knocked me off my...

 • Taylor Swift-Cold as you...
  You have a way of coming easily to me And when you take, you take the very best of me So I start a fight cau...

 • Taylor Swift-Fifteen...
  You take a deep breath and you walk through the doors It's the morning of your very first day And you say hi...


Görüntüleme:5666, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:38 .