Star olmak istemiyorum
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 20-05-2010, 06:11 #1

bebestom

~Sanma Şâhım ~

Star olmak istemiyorumMakine mühendisliği okurken radikal bir kararla oyuncu olan Murat Yıldırım: "Hiçbir zaman star olmak istemedim. İzleyicilerin bana 'yakışıklı oyuncu' yerine 'başarılı bir aktör' demesini tercih ederim"


'Aşk ve Ceza'da; beş kadın arasında kalan 'Savaş' karakterini canlandıran Murat Yıldırım; yaşadığı durumu 'şeytan beşgeni' olarak yorumladı. Dizide; büyük aşkı 'Yasemin', nikahlı karısı 'Çiçek', annesi 'Şahnur Hanım', ablası 'Nazan ve kankası 'Nadya'yı idare eden Yıldırım şunları söyledi: "Atatürk, 'Koca bir devleti idare ettim, bir kadını idare edemedim' demiş... Benim durumum da biraz öyle. Her birinin ayrı derdi var. Hepsiyle uğraşmak zorundayım."


STAR OLMAYI HİÇBİR ZAMAN İSTEMEM
Gördüğü ilgiden memnun olduğunu belirten Murat Yıldırım, "Şöhret bıçak gibi... Bıçağı bir elmayı kesmek için de kullanabilirsin, insanı öldürmek için de. Ben elma kesmek için uğraşıyorum. Star olmak istemedim, derdim aktör olmak" dedi.

Sizi çok beğeniyor ve çok yakışıklı buluyorlar... Şöhretli olmak sizi nasıl etkiliyor?
Ben kendimi o kadar yakışıklı bulmuyorum ama sağ olsunlar... Sevilmek çok güzel ama şöhretin oyunculuktaki yeri çok feci... Şöhret, oyuncunun hayatında büyük bir engel arz ediyor. 'Aktör olma yolunda mı, gidiyorsun star olma yolunda mı?' dedirtiyor. Benim tercihim hep aktör olmak yolundaydı. Star olmak istemedim hiçbir zaman. Bir yerden sonra tanınmışlığı, kendin için değil de toplum için kullanmak daha faydalı geliyor bana.

Siz oyunculuğa sonradan gönül verenlerdensiniz. Makine mühendisliğinden bu yola girdiniz. Nasıl gelişti o süreç?
Kendimi, matematik problemlerini çözen ve gelecekte iyi bir mühendis olarak hayal ediyordum. Öyle yönlendirilmiştim. Birden kendimi oyunculuk içinde bulunca, alışmakta zorluk çektim. Bu önce hobi olarak başlıyor, para kazanınca meslek haline geliyor. Benim için oyunculuk şu anda meslek. Bu seçimi yapmak ise radikal bir karardı...

ŞİMDİ BOŞLUKLARI DOLDURUYORUM

"İyi ki bu yola girmişim" diyor musunuz?
Tabii ki diyorum. 10 sene önce şu an bu durumda olacağım aklımın ucuna bile gelmezdi. 10 sene sonrasını bilmiyor olmak da keyif veriyor. Merak ediyorum açıkçası. Giderken yoldaki çukurları iyi doldurursam, dönerken düşmem diye düşünüyorum. Şimdi o boşlukları dolduruyorum.

'Aşk ve Ceza'da rol almayı seçmenizdeki en önemli etken neydi?
Bana gelen teklifler arasında en güzeli buydu. Yapımcı olarak Erol Avcı'nın işin başında olması ve Kudret Sabancı'nın yönetmesi önemliydi.

"Savaş, 'Asi' dizisindeki 'Demir' karakterine benziyor ve kendisini tekrar ediyor" diye eleştiriler okudum. Katılıyor musunuz?
Aslında çok benzemiyor, ama seyircinin ayırt etmesi zor olabiliyor. 'Demir', herkese karşı aynı mesafede duran birisiydi. 'Savaş' ise bizler gibi... Yani bizler annemize, sevgilimize ve arkadaşımıza nasıl davranıyorsak, o da öyle yapıyor. Sonuçta dizilerin tarzı çok farklı olmadığı için karakterlerde de ister istemez benzerlikler oluyor.

'Savaş' karakteriyle ilgili izleyiciden nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Kendilerinden buluyorlar, kendileri gibi görüyorlar. Çok farklı bir yerde durmuyorum onlar için. Çünkü biz Türk insanını oynuyoruz. 'Savaş' gibi insanlar çok fazla ülkemizde.

'Savaş'ın bir gece beraber olduğu kadını bir sene unutamamasını da eleştirenler oldu. Siz ne düşünüyorsunuz?
İlk görüşte aşık olan pek çok insan olmuştur... Bir insanın, biriyle beraber olup daha sonra onu unutamaması bana çok sahici geliyor. Sonuçta, biz hayatın gerçeklerinin yoğun halini veriyoruz. 'Savaş'ın bir sene boyunca 'Yasemin'i beklemesinde gerçeklik payı yok değil...

BANA CİNSEL OBJE GİBİ BAKMASINLAR
Meslektaşınız Burçin Terzioğlu ile bir yıldır evlisiniz... Evli olmak nasıl bir duygu?
Genel olarak baktığımda, bir kadınla hayat idame ettirmek çok güzel bir şey. Evli olduğum için çok mutluyum. Bunu da hiç düşünmeden yaptım. Burçin benim için çok değerli bir insan.

Sizin yakınlaşma ve öpüşme sahnelerinize tepkisi ne oluyor? Kıskançlık oluyor mu?
Doktor hastasını muayene ederken nasıl o gözle bakmıyorsa, biz de o gözle bakmıyoruz tabii ki. Bu niyetinle alakalı... Mesleğimiz gereği olduğu zaman yaparız ama iş sadece reyting uğruna kullanılmaya dönüşürse; hiçbir zaman o işin içinde olmam. Kadınların bana sadece cinsel obje veya yakışıklı erkek gözüyle bakmasını hiçbir zaman istemem. Benim için 'aktör' desinler yeterli...Benzer Konular

Görüntüleme:369, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 00:44 .