Sponsorlu Bağlantılar:
  Makyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası..
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Like Tree2Beğeniler
Cevapla
Seçenekler
Alt 07-03-2009, 12:05 #21

∂i$i вєℓα`

Forumun Tiryakisi

Ruj:

Yüzünüze renk gelmesinde en etkili makyaj malzemelerinden biri kuşkusuz rujunuzdur! En kullanışlı olanlarıMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. fırçasıyla uygulanan parlatıclı rujlar. Makyaj çantanızda bir iki rengini mutlaka bulundurun!

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Pudra:

Gün içinde cidinizdeki parlamaları ortadan kaldırmanız için pudranız bire birdir. Cildiniz kuruysaMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. pudra sürmeniz pul pul bir görünüme neden olabilir. O yüzden pudradan önce nemlendirici uygulayınMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. ya da krem pudraları tercih edin.

Alt 07-03-2009, 12:06 #22

∂i$i вєℓα`

Forumun Tiryakisi

Allık:

Makyaj çantasının sonuncu malzemesiMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. allığınız olmalı! Yanaklarınıza hafif bir fırça darbesiyle uyguayacağınız allığınız makyajınızı tamamlarkenMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. cilde renk veren allığı dilerseniz far olarak gözlerinize de uygulayabilirsiniz.
Alt 07-03-2009, 12:06 #23

∂i$i вєℓα`

Forumun Tiryakisi

Göz kalemi ve eyeliner nasıl kullanılır?

Bilmeniz gereken en önemli şeyMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. mümkün olduğunca ince çizgilerle çizilmesinin gözü daha güzel göstereceğidir

Siyah göz kalemiMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. siyah saçlıMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. esmer tenli bayanlar için çok uygundur. Esmerler dışındaki bayanlarda bu renkte bir göz kalemi ve eyeliner çok koyu sayılabilir. Beyaz tenli kadınlar yumuşak kahverengi ya da gri tonlarını tercih etmelidirler. Gece iseMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. göze sürülen fara uyan renkli bir kalem tercih edilmelidir.

Eyeliner'ı çok ince uçlu bir fırçayla sürmek güzel bir görüntü oluşturacaktır. Eğer eyeliner sürmeyi bir türlü beceremiyorsanız işte size bir öneri. Mümkün olduğunca aşağıya doğru bakın ve elinizle gerdiğiniz üst gözkapağınızdaki kirpiklerin dibine mümkün olduğunca yakın bir çizgi çekin. Bu çizgi göz kuyruğunda sona ermeliMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. dışa doğru uzamamalıdır. Alt gözkapağına kesin bir çizgi çizmek istemiyorsanızMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. buraya eyeliner'la yanyana noktalar yapın veya eğrilemesine kısa kısa çizgiler çizin. Bazen gözün üst kapağındaki kirpiklerin altına çizgi çizilmesi de hoş bir görünüm kazandırır. Bunun da yine ince ve düzgün olmasına dikkat edin.
Alt 07-03-2009, 12:07 #24

∂i$i вєℓα`

Forumun Tiryakisi

Kırmızının fendi..."

Kozmetik reklamlarında kırmızı kalın dudaklı kadınları boş yere oynatmıyorlar. Ama kırmızının da iyisi ve kötüsü var.Hatırlıyorum daMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. lisede solukMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. beyaz tenliMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. oldukça kalın dudaklı bir kız arkadaşım vardı. Lise sonda hepimiz mezuniyet balosundan bahsederkenMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. onun balo için en büyük düşü kıpkırmızı bir ruj sürmekti. Dudaklarının en ve boyunu düşününceMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. bana biraz abartılı bir fikir gibi gelse deMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. baloda onu kırmızı rujuyla gördük.

Galiba kırmızının tuhaf bir çekiciliği var. Baktıran bir renk yani. Kırmızı bir kazakMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. kırmızı saçlarMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. ya da kırmızı ruj... Kalabalıkta birden fark edilir hale geliyorsunuz. Ancak iş makyaja gelinceMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. kırmızı biraz yanlış kullanılanMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. yanlış anlaşılmış bir renk.

Kırmızının gizemi
Makyajda kırmızıdan bahsedince ilk akla gelen şey ruj olacaktır sanırım. Kırmızı bir rujMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. ya harika görünürMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. ya da berbatMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. arası pek yoktur. Bunun sebebi sizin teniniz ve sahip olduğunuz kırmızı rujun tonudur.

Her rujun bir alt tonu vardırMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. yani o rujun görünen rengi altında farklı renkler bulunur. Kırmızı rujlarda alt tonlar
sarı/turuncu (sıcak)
pembe/mavi/mor (soğuk)
ya da kahverengi (nötr)
olabilir.

Sarı ve turuncu alt tonlarMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. rujunuza daha sıcak bir kırmızı ton verir ve hemen her renk ciltte hoş görünür. Ten renginize de aynı sıcaklığı yansıttığındanMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. teninizin rengini daha belirgin hale getirir.

PembeMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. mavi ve mor alt tonlarMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. daha soğuk bir ton oluşturur ve açık renk cilde sahip olanlara daha çok yakışır.

Kahverengi alt tonlar herkese yakışan tonlardır.

Size en çok ne yakışır?

Ten renginizi inceleyinMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. ancak cildinizde bulunan kırmızı tonlara aldırmayın. Çünkü kırmızıMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. cilt rengi değilMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. rengi bozan bir element olarak ele alınır. Cildinizde daha çok kahve ya da sarı tonları görüyorsanızMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. o zaman sıcak tonların size yakışması daha muhtemeldir.

Cilt renginizde sarı tonu görmüyor musunuz? Ya da oldukça soluk bir ten renginiz mi var? O zaman soğuk alt tonlar sizde iyi duracaktır.

Eğer hala emin değilsenizMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. daha çok sevdiğiniz renklerin özelliklerine odaklanın. Mesela sıcak renklerMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. daha yumuşakMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. daha aydınlık ve daha romantik görünür. Buna karşılık soğuk renkler dramatikMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. sert ve berrak bir ifade yaratır.

Nasıl görünmek istiyorsunuz?

Kırmızı ruju sürmenin en yeni ve hoş görünen yolu ne biliyor musunuz? Çok bastırmadanMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. dudaklarınızı hafifçe kırmızı rujla renklendirdikten sonra parlatıcı sürün. Bunu yaparken dudak kalemi kullanmaktan da kaçının. BuMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. dudaklarınızına daha doğal görünüm verecektir.

Yanaklar
Kırmızı rengi elmacık kemiklerine uygulamak tazeMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. sağlıklı ve mutlu bir görünüm sağlar. Ancak tabii abartmadan hafifçe sürmekte fayda varMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. yoksa yeni gelinler gibi kırmızı kırmızı yanaklarla gezmek zorunda kalırsınız.

Gülümseyin ve kırmızı rujunuzuMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. ya da krem şeklindeki allığınızı yanağınıza nokta halinde dokundurun. Daha sonra kulaklarınıza doğruMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. dairesel hareketlerle yayın. Eğer ihtiyaç varsa biraz da pudra sürebilirsiniz.
Alt 07-03-2009, 12:08 #25

∂i$i вєℓα`

Forumun Tiryakisi

Makyaj Yapmanin Sirlari Fondoton

FondötenMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. yüzünüze pürüzsüzlük sağlar ve onu makyaja hazırlar.
Düzgün görünümlü bir ten ve makyajda başarılı bir sonuç için
fondöten seçimi çok önemlidir.
Kullandığınız fondötenin yapısı ve rengi cildinizin tipine ve rengine
uygun olmalıdır; cilt renginizden daha açık bir fondöten
rengi seçmek akıllıca olacaktır.
Fondöten her zaman temiz ve nemlendirilmiş
cilde uygulanmalıdır.

UyGulama

1: Kompakt fondöten dışında tüm fondötenleri sürerken parmak uçlarınızı kullanın.
Elin ısısı fondötenin akıcılığını artırdığı için hem cilde
yedirmek daha kolay olur hem de dayanıklılığı artar.
En önemlisi daha doğal bir görünüm sağlar.

2: Fondöteni alnınızaMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. burnunuzaMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası..
yanaklarınıza ve çenenize benek benek sürün.
Az miktar ile başlayınMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. gerekirse ilave edersiniz.
Çok fazla miktarMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. sürülmeyi zorlaştıracağı gibi maske etkisi de yaratır.

3: Cildinize parmaklarınızla basınç uygulayarak
ortadan kenarlara doğru tüm yüzünüze yayın.
Boyun ve kulaklara doğru rengi iyice yedirin.

4: Yüzde renk bütünlüğü sağlamak için
göz kapaklarınızın üzerine ve gözün alt kısmına da
( kirpiklere değmeden ) sürün.

5: Profesyonel bir sonuç istiyorsanızMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası..
nemli bir sünger ile yüzün dışına
doğru fondötenin üzerinden geçin.

6: Diğer uygulamalara geçmeden
önce fondötenin cildinize iyice oturması
için bir süre bekleyin.
Alt 07-03-2009, 12:08 #26

∂i$i вєℓα`

Forumun Tiryakisi

Makyaj Yapmanin Sirlari Pudra

PudraMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. makyajın vazgeçilmezidir. Teni matlaştırırMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası..
bütünlüğü sağlar ve fondöteni sabitler. İki türü vardır:
Toz pudralarMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. çok ince ve hafif bir yapıya sahiptir;
fondöteni matlaştırır ve şeffaf bir görünüm sağlar.
Kompakt pudralar iseMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. taşınma ve kullanım kolaylığından
dolayı daha çok tercih edilir. Makyajı sabitlemek
ve gün boyu rötuş yapmak için idealdirler;
toz pudralara göre daha pudralı bir sonuç verirler.UyGulama

1: Toz pudra kullanıyorsanız uygulama için pudra
ponponu tercih edin. ( Ponpon yoksaMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası..
bir pamuk pedin arasını açıp biraz toz pudra
koyarak geçici bir ponpon yapabilirsiniz. )


2: Kompakt pudra için fırça kullanmak en uygunudur.
Pudrayı uygularken fırçayı yüzünüzde hızlı hareketlerle
sağdan sola ve yukarıdan aşağıya dolaştırın.
Böylece pudra yüzünüze eşit olarak dağılacaktır.
Pudrayı hafif vuruşlarlaMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. tüm yüzünüze uygulayın.
Daha sonraMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. büyük bir fırçayla fazlalıkları alın.
Alt 07-03-2009, 12:09 #27

∂i$i вєℓα`

Forumun Tiryakisi

Makyaj Yapmanin Sirlari Allık


AllıkMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. yüze mutlu bir görünüm verir ve cilde canlılık kazandırır.
Göz ve dudaklar arasındaki renk dengesini
koruduğu için seçtiğiniz rengin ruj renginizle
uyumuna özen gösterin.


UyGulama

1: Gülümseyin ve allığı yanağınızın en yüksek noktasına sürün.

2: görünmemesiMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. ayrı bir bölüm gibi durmaması için rengi azar
azar ve fırçadaki fazlalıkları üfleyerek uygulayın.

3: Yüzün dışına doğruMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. dairesel ve hafif hareketlerle uygulamayı sürdürün.

4: Görünümde bütünlük sağlamak içinMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. fırçanızı burun ucuMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası..
çene ve alnınıza da hafifçe dokundurun.

5:Renginiz çok koyu veya yoğun kaçtıysa ten
renginizden daha açık bir pudra ile yoğunluğu azaltın.
Alt 07-03-2009, 12:10 #28

∂i$i вєℓα`

Forumun Tiryakisi

Makyaj Yapmanin Sirlari Rimel


RimelMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. bakışlarınıza yoğunlukMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. anlam ve güç kazandırır.
Yorgun görünümü bir anda yok ederMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. canlılık verir.
Seçtiğiniz rimelin özelliğine göreMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. kirpiklerinizi uzatabilirMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası..
kıvırabilir ya da onlara hacim kazandırabilirsiniz. Seçim sizin!
Rimelinizin fırçasını düzenli olarak temizleyin.
Böylelikle daha önceki kullanımlarınızdan kalmış
olan artıklar kirpiklerinizin üzerinde topçuklar oluşturmaz.UyGulama


1: Rimelin iyi tutması için kirpikleriniz temiz ve kuru olmalı.
Eğer lens kullanıyorsanızMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. rimeli sürmeden önce
lenslerinizi takmayı unutmayın.

2: Uygulamaya üst kirpiklerden başlayın.
Aşağıdan yukarı yani köklerden uçlara doğru
fırçayı sürekli döndürerek ilk katı sürün.

3: Kirpiklerinizin kurumasını bekleyinMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. daha sonra ikinci katı uygulayın.

4: Alt kirpiklerinize hacim kazandırmak istiyorsanızMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası..
fırçayı kirpik diplerinde yatay olarak gezdirin. Eğer uzun görünsünler istiyorsanızMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası..
fırçayı dik olarak tutup kirpikleri tek tek boyayın.

5: Kirpik fırçası ile fazlalıkları alın ve kirpikleri birbirlerinden ayırın.
Alt 07-03-2009, 12:11 #29

∂i$i вєℓα`

Forumun Tiryakisi

Makyaj Yapmanin Sirlari Ruj

Makyajı tamamlayan son dokunuştur. İyi uygulanmış bir
ruj yüzünüzü anında canlandıracak hatta gözlerinizin parlaklığını
bile vurgulayacak güçtedir. Renk seçiminiz zevkinizeMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası..
kıyafetinizin rengine ya da moda renklere göre değişse
de dudaklarınızın biçimini de göz önünde bulundurmalısınız.
Dudaklarınız dolgunsaMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. yumuşak tonlarda mat rujları tercih edin.
İnce iseMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. koyu renkli parlak rujlar kullanın.

UyGulama

1: Rujunuza uygun renkte bir dudak kalemi ile
ortadan uçlara doğru dudaklarınızı çevreleyin.
Dudak kaleminizin ucu iyice açık olmalı.

2: Dudağınızın her tarafını kalemle doldurun.
Böylece hem rujunuzun ömrü uzayacak hem
de silinmeye başladığında dudaklarınız cansız
görünmeyecektir.

3: Artık rujunuzu sürebilirsiniz.
Uygulamayı fırçayla yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız.

4: Kalıcılığını artırmak için ilk katı sürdükten
sonra fazlasını kağıt mendille alın ve ikinci katı sürün.

5: Işıltılı görünüm içinMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. dudaklarınızın tam ortasına
renksiz bir parlatıcı dokundurun.
Alt 07-03-2009, 12:12 #30

∂i$i вєℓα`

Forumun Tiryakisi

Gözü ideal göz şekli olarak kabul edilen badem göze yaklaştırmak için hataları gizlemek ve gereken değişiklikleri yapmak önemlidir
Göz şekilleri nasıl belirlenir?

1) Göz kapağı gözün renkli kısmının üzerine düşüyorsa bu küçük gözdür.

2) Gözün yükseklik ve uzunluğu birbirine eşit durumda ise bu yuvarlak gözdür.

3) Düz bir şekilde aynaya bakarken gözün renkli bölümünün hareketleri takip edilebiliyorsa bu büyük gözdür.

4) Dış açı iç açıya göre daha dar ise bu düşük gözdür.

5) Eğer kaş yayı düşükse Makyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası..bu da çukur gözdür.
Alt 07-03-2009, 12:13 #31

∂i$i вєℓα`

Forumun Tiryakisi

Çıkık göz
Bu göz şeklinde göz kapağı daha ön planda ve şiş göründüğü içinMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. göz kapağını geriye çekecek şekilde bir makyaj uygulanması gerekir.

1) Öncelikle göz kapağına koyu renkli mat bir far sürülür.

2) Gölge far göz kapağı üzerinde yoğunlaşır ve soluklaşarak kaşlara doğru çıkar.

3) Göz kapağı kıvrımı koyu bir hat şeklinde belirginleştirilir.

4) Göz kalemi gözün üstüne kalın ve alt bölümde gözün içine sürülür.

5) Rimel sadece üst kirpiklere sürülür.
Alt 07-03-2009, 12:14 #32

∂i$i вєℓα`

Forumun Tiryakisi

Çukur göz

Çukur gözler göz kapaklarının yapısından dolayı olduğundan daha küçük gözükürler. Bundan dolayı açık renk far kullanılarak göz daha belirgin hale getirilirMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası..ayrıca çıkık olan kaş altlarını da geri plana çekmek gerekir.

1) Kaş altlarına orta koyu renkte bir far ve göz kapağı üstüne açıkMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. pastel tonlarda astar far sürülür.

2) Kirpik üstleri aydınlık olacak şekilde göz kapağı ile kaş arasına çok koyu olmayan bir farla gölge yapılır.

3) Kalem ve eye-liner gibi uygulamalar sadece göz kapağına ince bir şekilde uygulanır.

4) Göz içine beyaz kalem sürülür.

5) Rimel üst bölüme yoğunMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. alt bölüme de daha hafif bir şekilde uygulanır.
Alt 07-03-2009, 12:16 #33

∂i$i вєℓα`

Forumun Tiryakisi

Küçük göz

Küçük gözler yüzdeki orantıyı bozabileceği için amaç bu gözleri doğru kalem ve far uygulamaları yaparak daha belirginMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası..iri hale getirmektir.

1) Göz kapağına açık renkli astar far sürülür ve orta koyulukta mat bir far kullanılarak gölge yapılır.

2) Far göz kuyruğu üstünde yoğunlaşmalıdır.

3) Kirpik üzeri ve kaş altları açık renkli far kullanılarak aydınlık bırakılmalıdır.

4) Beyaz renkli kalem göz içine sürülür.

5) Alt ve üst kirpikler yoğun bir şekilde boyanır.
Alt 07-03-2009, 12:16 #34

∂i$i вєℓα`

Forumun Tiryakisi

Yuvarlak göz

Gölgelendirme gözün dış kısmında yapılarakMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. yüze şaşkın bir ifade veren yuvarlak göz yapısı olabildiğince badem göze yaklaştırılır.

1) Göz kapağına astar far sürülür.

2) Göz çukuru kısmına koyu renk far uygulanırMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. dışa doğru kaşa paralel uzatılır ve kaş yayına doğru renk olarak artırılır.

3) Göz kapağı kıvrımı belirginleştirilir.

4) Alt ve üst kirpik diplerine çizilen çizgilerMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. kuyruk kısmında dışa doğru uzatılmalıdır.

5) Alt ve üst kirpikler dışMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. uç noktalarda belirginleştirilir.
Alt 07-03-2009, 12:17 #35

∂i$i вєℓα`

Forumun Tiryakisi

Düşük göz kapağı

Göz kapakları gözün renkli kısmını örter ve bu kişinin olduğundan daha yaşlı ve üzgün görünmesine neden olur. Bu gibi gözlerde göz kapaklarını daha belirsiz hale getiripMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. gözü ön plana çıkarıcı işlem yapılmalıdır.

1) Mat ve koyu renk astar far uygulanır.

2) Orta koyulukta mat bir gölge farla göz pınarındanMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. kaşın orta bölümüne doğru çıkarılır.

3) Far kirpik üstlerinde iyice açılır ve yukarı çıktıkça koyulaşır.

4) Genellikle kalem uygulanmaz ya da çok ince uygulanır.

5) Altta göz ucundan yukarı doğru hafif gölge yapılır.

6) Sadece üst kirpikler boyanır.
Alt 07-03-2009, 12:19 #36

∂i$i вєℓα`

Forumun Tiryakisi

Yakın gözler

Bu yapıdaki gözlerde gözün kuyruk kısmının dikkat çekmesi gerekmektedir ve kaşlar kontrol edilerek birbirinden uzaklaştırılmalıdır.

1) Astar far tüm göz kapağına uygulanırMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. gözün iç ucu açık renkMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. dış kısmı koyu renk boyanır.

2) Kalem ve eyeliner gözün iç ucundan değilMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. biraz daha geriden başlanarak sürülür. Gözün dış ucundan dışarı ve yukarı doğru taşırılır.
Alt 07-03-2009, 12:19 #37

∂i$i вєℓα`

Forumun Tiryakisi

Uzak gözler

Uzak gözlerde makyaj yoğunluğu gözün iç bölümünde yer almaktadır.

1) Kaşın kuyruk kısmına aydınlatmak amacı ile açık renk far sürülür.

2) Göz kapağı kıvrımı buruna yakın olan bölgede daha belirgin hale getirilir.

3) Kirpik diplerine çekilen çizgi bu bölümde sert hat oluşturmayacak şekilde kalın uygulanır.

4) Astar far uygulandıktan sonra sürülecek gölge far burun kökünden kaşlara doğru çıkartılır ve bir yay çizilerek göz kapağına inilir. Gözün uç kısımlarında renk açılmalıdır
Alt 07-03-2009, 12:21 #38

∂i$i вєℓα`

Forumun Tiryakisi

UzmanlarMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. cilde uygun ürünlerin seçilmesi durumunda makyaj yapmanın daha kolay hale geleceğini belirtiyor.

Sırları öğrendikten sonra makyaj yapmanın daha da kolaylaşacağını belirten uzmanlarMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. "Öncelikle cildinizi uygun temizleyiciyle temizledikten sonra cildinizi bir miktar yine cildinize uygun bir kremle nemlendirin. Cilt tipinize ve renginize uygun bir fondöteni bütün yüzünüze ve çenenizin altına doğru düzgünce yayın. Fondöteni ince bir tabaka halinde sürmeye özen gösterinMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. bu şekilde daha iyi sonuç elde edeceksiniz" diyor.

UzmanlarMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. ciltteki kusurların bir kapatıcının yardımıyla gizlenebileceğiniMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. bunun için cilt lekelerine veya sivilce gibi yerlere bir miktar kapatıcı sürmenin yeterli olacağına dikkat çekiyor. Gözlere farı sürerken önce tüm göz kapağına bir aplikatör yardımıyla farın sürülmesi gerektiğini vurgulayan uzmanlarMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. "İstediğiniz kısımlarda rengi azaltınMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. artırın. Gölge gölge olsun istiyorsanız bunu bir göz kalemiyle yapabilirsiniz. Uygulayacağınız tonMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. göz farından daha koyu olmalıdır. Yaptığınız bu çizgiyi bir pamuklu çubuk yardımıyla hafifçe yukarıya doğru dağıtın. Kirpiklerinizin daha sık görülmesi ve göz biçiminizin daha iyi fark edilmesi için göz çevresine yani kirpik diplerinize çizgi çekebilirsiniz; ancak sert çizgilerden kaçının. Kaşlar içinse bir fırça yardımıyla yukarı doğru tarayın. Kaş renginize uygun bir kalemle kaşlarınızı küçük darbelerle boyayın ve hafifçe dağıtın. Bunun için toz far da kullanabilirsiniz" ifadelerini kullanıyor.

Uzmanlara göreMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. yanakları renklendirirken allık yanak çukuruna iyice yayılmalı. Allığın sürüldüğü yerde sadece bir parlaklık olması gerektiğinin altını çizen uzmanlarMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. "Boyanın nerede başlayıp bittiğini gösteren çizgiler olmamasına dikkat edin. Dudaklarınıza çekici bir görünüm verebilmek için dudak çevrenize rujunuzun bir ton koyusu olan kaleminizle çerçeve yapın. Bir ruj fırçasıyla dudaklarınızı boyayın. Bu işlemden sonra dudaklarınıza biraz pudra sürüp ikinci bir kat ruj sürün. Alt dudağınıza biraz parlatıcı sürerseniz dudaklarınız daha çekici görünür" uyarısında bulunuyor
Alt 07-03-2009, 12:22 #39

∂i$i вєℓα`

Forumun Tiryakisi

Makyajınızın Kalıcı Olması İçin

Bakışlardaki çarpıcılığı yakalamak için genellikle göz çevresinde çok çaba sarfetmek ve gün içerisinde sık sık rötuş yapmak gerekir. Ancak gözkapağı makyajının kalıcı olması için büyük kozmetik firmaları bazı kremler geliştirdiler.
Makyaj yapmadan önce gözkapaklarına sürülen ve 30 saniye kurumaya bırakılan bu kremler makyajın daha kolay yapılmasını ve kalıcı olmasını sağlıyor.
Alt 07-03-2009, 12:23 #40

∂i$i вєℓα`

Forumun Tiryakisi

Ok gibi kirpikler
Kirpikleriniz için de suya dayanıklı rimelleri tercih edin öncelikle. Kısa kirpikleri uzun göstermek de yeni ürünlerle şimdi çok kolay. Pisayada sırf bunun için üretilmiş pek çok maskara bulabilirsiniz. Rimelin kalıcılığını sağlamak için size pudra çok yardımcı olacaktır. Önce bir kat rimel sürün. Üzerinden pudra ile hafifçe geçin ve tekrar rimel sürün. Böylece rimeliniz uzun süre dayanacaktır.

Gün boyunca her yarım saatte bir ruj tazelemek kadar can sıkıcı bir şey daha olamaz. Hele dudaktan taşan rujlar çok can sıkıcıdır. Bunların önüne geçmek için ruj sürmeden önce bir kez dudak kalemi ile dudak sınırlarını belirleyin. Sonra rujunuzu sürün. Bir kağıt mendili ısırarak fazlasını alın ve üzerinden transparan pudra ile geçin. Sonra tekrar ruj sürün ve son kez medili ısırın. Artık günde en fazla üç kezMakyaj..Son Dakika Makyaj'ları, pratik bilgiler Ve Dahası.. memeklerden sonra rujunuzu hafifçe tazelemeniz yeterli olacaktır.
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 18:00 .