Sponsorlu Bağlantılar:
  Adım adım profesyonel ruj uygulaması
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 07-12-2016, 11:26 #1

efsunkar

Sarhoş eder,tenin meyhane

Adım adım profesyonel ruj uygulamasıArtık hepimiz ışıldayan bir cilt görünümü sağlamakta, kusurları gizlemekte ve bronzer kullanarak yüz şeklimizi geliştirmekte neredeyse ustalaştık! Geriye sadece bir makyaj artisti gibi ruj uygulamak kaldı!

Yetişmeye çalıştığın yerler olunca, alelacele favori rujunu uygulayıp hemen dışarı çıkabilirsin ama uzun süre düzgün durabilecek, ustalıkla uygulanmış bir ruj da hiçte fena olmazdı. Aradığın rehber ise bu yazımızda olabilir!

İlk adım:
Aynı fondöten gibi, kusursuz bir ruj uygulaması da baz ile başlar. Bu nedenle dudaklarının pul pul görünmemesi ve rujun dudak çizgilerinin arasında kaybolmaması için dudaklarını pürüzlerden arındırmalısın. Açık tonlarda rujlar, özellikle mat formda rujlar dudaklarda kuruluk oluşturabilir bu yüzden ruj uygulamasından önce diş fırçası yardımıyla dudaklarını ölü deriden arındırabilirsin. Ancak sadece yuvarlak hareketlerle ve nazikçe uygulamaya özen göstermelisin.

İkinci adım:
Dudaklarına nem sağlamak için lip balmı tüm dudağına uygula. Bu adım sayesinde, rujun için kusursuz bir zemin hazırlamış olursun.

Üçüncü adım:
Şimdi sıra geldi dudak kalemi ile dudaklarını belirginleştirmeye! Dudak kalemin ya dudak renginle ya da uygulayacağın rujla hemen hemen aynı tonda olmalı. Kalemi uygulamaya üst dudağının ortasından (üçgen kıvrımdan) başlayıp, tüm dudak çizgin boyunca uygula. Alt dudağına da aynı işlemi yaptıktan sonra çerçevelediğin dudaklarının bu sefer içlerini de kalemle doldur.

Dördüncü adım:
Eğer tam bir uzman gibi uygulamak istersen, dudak fırçası kullanarak rujunu uygulayabilirsin. Aynı dudak kalemi gibi, ilk önce fırça ile dudaklarını çerçeveleyip, ardından iç kısımları rujla doldur. Bunu yaptıktan sonra, mendille fazla ruju alıp, tekrar bir kat daha uygula.

Beşinci adım:
Son olarak da parlak bir görünüm için rujunla aynı tonda veya şeffaf bir lipgloss uygulayabilirsin.

Görüntüleme:165, Cevaplar:0

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerAdım adım profesyonel ruj uygulaması Konusuna Benzer Konular

BEREN SAAT AŞKI ADIM ADIM EVLİLİĞE DOĞRU GİDİYOR!..


Her yerde el ele göz göze olan ikili, geçtiğim günlerde Doğulu'nun konseri için Çeşme'deydi. La Capria Suitste Hotel'de balayı suiti'nde kalana ...

Onu tanıdıktan sonra özel hayatıyla ilgili size adım adım açılmaya başladı mı?


Onu tanıdıktan sonra özel hayatıyla ilgili size adım adım açılmaya başladı mı?

TÜRK DİLİ'NİN GEÇMİŞİ ve ADIM ADIM MODERN TÜRKÇE


Türk dili Ural-Altay dil grubuna dahil olup Moğol Tunguz Kore ve Japon dillerinin de yer aldığı Altay dilleri ailesi veya Altay dilleri topluluğuna...

Profesyonel orduya adım adım


Komando Birliklerinde Profesyonel Yapı Tamamlanıyor. Geçtiğimiz Yıl Başlanan Çalışmada Önce Yedeksubaylar Komando Birliklerinden Çekildi. Türk...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 21:37 .