Sponsorlu Bağlantılar:
  Telefon Üreticilerine Radyasyon Uyarısı
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 09-08-2012, 02:57 #1

DarkDevilz

Forumun Tiryakisi

Telefon Üreticilerine Radyasyon Uyarısı

Cep telefonları ya da akıllı telefonların yaydığı radyasyon tehlikeli mi? Beyin kanserine yol açar mı? Telefon sevdamız sağlığımızı mı tehdit ediyor?

Telefon Üreticilerine Radyasyon Uyarısı

İşte bu sorular günümüzün en çok tartışılan konularından birinin üzerine parmak basıyor. O da akıllı telefonların yaydığı radyasyon. Bu konuyla ilgili birçok araştırma yapılıyor ve kimileri radyasyonun beyin kanseri riskini artırdığını iddia ederken, bazı araştırmacılar ise bunun doğru olmadığını söylüyor.
Amerika Birleşik Devletleri ise bu konuya farklı bir yaklaşım getirmeye hazırlanıyor. Zira Kongre Üyesi Dennis Kucinich'in önderliğinde hazırlanan 'The Cell Phone Right to Know Act' adındaki bir yasa tasarısı kabul edilmek üzere.
Bu yasa kabul edildiğinde yalnızca akıllı telefon kullanıcılarını değil, telefon üreticilerini de aynı şekilde etkileyecek. Çünkü artık telefon üreticileri akıllı telefonlarının üzerine bir de 'Radyasyon Uyarısı' işareti koymak durumunda kalacak.
Bu sayede akıllı telefon kullanıcılarının ellerindeki cihazın radyasyon yaydığını bilmeme ihtimali kalmayacak. Hem kullanıcılar bilinçlendirilmiş olacak hem de bu sayede akıllı telefon üreticileri de çeşitli davalarla uğraşmak zorunda kalmayacak. Amerikalıların 'Win Win' dediği durum ortaya çıkıyor gibi görünse de, kazanan aslında telefon üreticileri olacak.
Bunun haricinde bu yasa ile birlikte tarihi geçmiş SAR değerleri de güncellenecek ve her akıllı telefonun yaydığı radyasyon miktarı tam olarak ölçülerek kullanıcılara bildirilmiş olacak. Son olarak ülke çapında büyük boyutlu bir araştırma başlatılarak cep telefonlarının insan sağlığı üzerinde yarattığı olumsuz etkiler (eğer varsa) saptanacak.
Siz okurlarımıza akıllı telefonların yaydığı radyasyonun insan sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisinin olup olmadığı hususunda kesin bir karara varılamadığını ve bu yüzden kesin konuşmanın yanlış olacağını da hatırlatarak haberimizi noktalayalım.

Görüntüleme:360, Cevaplar:0

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerTelefon Üreticilerine Radyasyon Uyarısı Konusuna Benzer Konular

LCD Üreticilerine Ceza Yağdı


Güney Kore'de LCD panellerin fiyatlarını düşürmemek için firmalar arasında yapılan gizli anlaşma mahkemenin gazabına uğradı. ...

RADYASYON NEDİR ?


HAZIRLAYAN: Uzm.Dr.Kamuran Kuş Radyasyon, elektromanyetik...

Radyasyon Ve Sağlığımız


Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Kurtman, radyasyon konusunda bilinen korkuları...

Radyasyon


insanı geberten en kötü ihtimalle sakat bırakan zararlıı şey..

Radyasyon Ve Etkileri..


Radyasyon Nedir ve insanlara etkisi nelerdir? Teknolojideki çok hızlı gelişmeler sonucu üretilen çeşitli elektronik cihazların (TV, radyo,...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:35 .