#41
FORD: kurucusu HENRY FORD un ismidir.


Mavi plaka üzerine süslü püslü harflerle yazılı Ford***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** nostaljik bir geçmişi anımsatıyor. 1903 yılından bu yana kullanılan Fordd ambleminde***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** geçici bir süre için Köln Katedrali'nin silüeti yer almış.
***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***#42
WOLKSVAGEN:Vw amblemi Porsche mühendisi Franz Xaver tarafından bulundu. Ekim 1948 yılından bu yana markanın iki harfi Almanya'nın Wolfsburg şehrini şereflendiriyor.
***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***


#43
VOLVO:isveç'in savaş tanrıçasıVolvo arabalarını***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** Isveç'in çeliğini sembolize eden daire ve ok süslüyor.Amblemin yaratıcısı***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** demir silahlarla donatılmış savaş tanrısı Merih'i simgelediği figürde***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** aynı zamanda markanın sağlamlığına işaret ediyor.


***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***

SEAT: Ispanyol'un S'si ilham verdi.


90'lı yılların başında VW ile birleşmesiyle Ispanyol araba yapımcısı***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** VW amblemin üstüne prestij***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** ilericilik ve dinamikliği simgeleyen büyük S harfini yerleştirdi.MAZDA:Mahkeme kararıyla yeni amblem


Renault'a büyük benzerliği nedeniyl***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** açılan davayı kaybeden Japon araba üreticisi Mazda***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** yeni bir amblem oluşturmak zorunda kaldı. Mazda***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** kanatlarını açmış bir kartal figürünü amblem olarak kullanıyor.
***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***JAGUAR:Hızlı kedi


araba ve kedi. Güç ve zariflik. Jaguar***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** arbalarındaki zıplayan kedi figürünü***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** meydana gelebilecek kazalarda***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** yayaların yaralanma riskini azaltmak içn değiştirdi. Firma***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** ürettiği yeni modellerine jaguar yerine***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** jaguar resimli bir plaket monte ediyor.FERRARI: Hediyelik beygir

Italyan kontesin 1923 yılında firma kurucusu Enzo Ferrari'ye hediye ettiği at maskot***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** Ferrari'nin amblemini teşkil etti. Amblemdeki ana renkler sarı ile kırmızı***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** firma sahibinin yaşadığı komşuşehir Modena'yı ve yarışa olan sevgiyi simgeliyorPORSCHE:Suebyalı'nın gururu
Porsche amblemi***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** 1952 yılından bu yana Suebya milliyetçiliğini öne çıkartan simgelere yer veriyor... Amblemdeki siyah at***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** Almanya'nın Stuttgartşehrinin armasından. Geyik boynuzu ilekırmızı-siyah çizgiler ise almanya'nın Württemberg köyünün flamasından alıntı.


***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***


NISSAN: Güneş ve dürüstlük
Markanın***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** daire içine yazılmış ismi***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** güneşin doğuşu ile Japon bayrağındaki beyaz zemin içindeki kırmızı noktayı simgeliyor.Amblem***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** dürüstlüğü ve samimiyeti sembolize ediyor


MITSUBISHI:Samurai erdemi
Üç kanatlı baklava şeklindeki amblemde***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** Samurai armasından esinlenilmiş. firmayı kuran iki Japon aile***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** tercih ettikleri amblemin sorumluluk bilincini***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** centilmenliği ve cemiyetler arası uyumu simgelediğine işaret ediyor.***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***ROLLS ROYCE:Sevimli emilyLüks marka Rolls Royce'un kaputundaki zarif şekil 1911 yılından geliyor. Şekil***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** tasarımcının sevgilisini temsil ediyor. Orijinal adı "Spirit of ecstasy"(yeniliğin ruhu). Şekle***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** halk dilinde "emily" adı verildi.


***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***


CHRYSLER: Yeni arabalara eski tasarım
Firmanın kurucu ve sahibi Walter Chrysler'in isteği üzerine***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** 1998 yılından sonra üretilen Chrysler modellerine 20'li yıllardaki eski amblem takılmaya başlandı.amblemdeki daireler lastiği***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** şimşekler ise hızı simgeliyor
***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***


ALFA ROMEO: asaletin simgesi
Alfa Romeo amblem tasarımı***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** Italya'nın Milano şehri ile ülkenin soylu ailesi Viscontietrafına dönüyor... Kırmızı haç soyluluğu***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** beyaz zemin halkı ve köylüleri simgeliyor. Taç giymiş engerek yılanı ise soylu Viscoti ailesi'nin armasından alındı.


***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***


FIAT:özüne dönüş
Fabrica Italiana Automobili orino. Gerçek ismi uzun olduğu için firma sahibi kısaltmayla firmanın marka ambleminioluşturdu. basit amblem 60 yıl aradan sonra 1990 yılında defne ağacı çevreli daire içine yerleştirildi. Amblem firmanın uzn geçmişini ve spor alanındaki başarılarını simgeliyor.


***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***


SAAB:Anka kafası
Isveç araba yapımcısı amblemde vatan severliğini ortaya çıkartıyor. Amblemde***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** firmanın merkezinin bulunduğu Schonen eyaletinin amblemindeki taç giymiş "anka" kafasına yer veriliyor.


***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***


LANCIA:Mızraklı amblem
Direksiyon ile bir bayrak Italyan arabası Lancia'nın bütün zarifliğini ortaya çıkarıyor. Mızrak şeklindeki amblemin***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** firmanın kurucusu***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** yarışçı Vinceno Lancia'nın soyadı ile ilişkili. Italyanca Lancia'nın Türkçe karşılığı mızrak anlamına geliyor.


[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]


SUZUKI: Logosu için yarışma düzenlendi.

Suzuki amblemi***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***300 güzel sanatlar akademi öğrencisini katıldığı bir tasarım yarışmasıyla ortaya çıktı.Firma yetkilileri***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** "Uzlaştırıcı" buldukları büyük "S" harfini***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***yüzlerce amblem arasından seçti. Amblem***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** 1961 yılından bu yana Suzuki markasını temsil ediyor.***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***


HONDA : Honda Başlıca ürünleri otomobil***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** kamyon ve motorsiklet olan bir Japon otomotiv markasıdır. markanın ısmı kurucusunun soy ısmınden gelmektedır. Sohiciro Honda ve Taico Fujisawa.. Amblemın anlamıysa bılınmemektedır.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***HYUNDAI : Hyundai***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** Güney Koreli otomobil üreticisi ve çelik sanayicisi firmadır. Kore dilinde Hyundai şimdiki zaman***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** asri zaman anlamındadır. Hyundai***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** aralarında inşaat müteahhitliği***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** otomobil***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** gemi yapımı***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** sigortacılık***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** elektronik***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** lojistik de bulunan pekçok alanda etkinlik göstermektedir.
Kore dilinde Hyundai şimdiki zaman***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** asri zaman anlamındadır


***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***


Renault baklava şeklinin bulunuşu 30'lu yıllara dayanıyor.Amblem klasik ve durgun şekli ile geleceği simgelyor. 1992 yılında küçük değişiklerle***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** şu an bütün Renault'larda kullanılan yeni bir tasarım yapıldı.


***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***


#44
güzel paylasım eline saglık


#45
SaqoL..


#46
Rica..


#47
Vay :]
biLmedikLermi ögrenms oLdm saoL naz'cım :]


#48
Vay :]
biLmedikLermi ögrenms oLdm saoL naz'cım :]


#49
Rica ederm tatLm
herzAman (:


Araba Markalarının Amblemleri ve Anlamları!...

#50
***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***

RENAULT:
Kübist baklava şekli
Renault baklava şeklinin bulunuşu 30'lu yıllara dayanıyor.Amblem klasik ve durgun şekli ile geleceği simgelyor. 1992 yılında küçük değişiklerle, şu an bütün Renault'larda kullanılan yeni bir tasarım yapıldı.


***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***


PEUGEOT:Aslanın gücü
Peugeot'un asli işi testere ve tEstere levhalarıYDI. Bir aslan gibi "güçlü"sloganıyla satılan bu ürünlerdeki aslan amblemini Fransızlar, daha sonra ürettikleri arbalarda da kullanmaya başaldı.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***MERCEDES BENZ:
Daimler Chrysler ile ortak calısıp bir araba yapan CARL BENZ” isim bulamayınca bir tek kızı olan MERCEDES-BENZ”in ismini bu arabaya verir.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***MERCEDES:
hırsızların en çok rağbet gösterdiği bir figür
dünyada en çok tanınan markalar arasında yerini alan Mercedes'i, üç ayaklı yıldız figürü, markanın kara, hava ve sudaki,gücünü tanımlıyor. mercedes ambleminin mucidi Daimler. Mercedes emblemi, dünyada en çok tanınan marka olmanın yanı sıra en çok çalınan figür olarakta ilk sırayı alıyor

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***CITROEN:
ismi ne demek bulamadım. Logosunun çok enteresan buldugum bir hikâyesi var.
Cıtroeni yapan bu kişinin asıl amacı o zamanlar mercedes gibi büyük firmalara kafa tutmakmış. Sırf bunun için yaptıgı arabada çok sıradışı özellikler varmış. Adam öyle bir yapmışki mesela yaptıgı otomobilin 4 tekerleginden herhangi biri çıkarılınca araba diger 3 tekerlek üzerinde çok rahat bir şekilde hareket edip yoluna devam edebiliyormuş.(Gercektende su an kullanılan citroenlerin 3 teker üzerinde bile ilerleyebildigi söyleniyor. Hatta İstanbulda citroeni olan biri herkesin gozu onunde denemiş bunu. Ama ben inanmadım)Neyse ayrıca bu arabanın muciti yaptıgı arabasının maksimum hızdayken bile virajın sertligi ne olursa olsun hiçbir virajda hiçbir şekilde kesinlikle savrulmayacagını idda ediyormuş. Ve öyleki söyledigi o maksimum hızda diger otomobil şirketlerinin arabalarının savrulmaması imkânsızmış.(mercedes bile savruluyormuş). Ardından bu adam soyledigi o lwbiri olursa o kişi arabadan sağ çıktıgı takdirde o kişiye bedava araba yapıp verecegini de idda edip herkesin dikkatini çekmeyi başarmış. Bu derece guveniyormuş yaptıgı arabaya. Vel hâsıl kelam epey bir insan denemiş ama savurmayı başaramamış hiçbiri. Sonunda bu adamın oglu denemeye karar vermiş. Oglu da askeriyede ÇAVUŞMUŞ. Adamın oglu denemiş ve savurmayı başarmış. Ama sonuçta savrulmanın etkisiyle çok feci şekilde can vermiş. Adam gunlerce uzulmuş aglamış. En sonunda oglunun anısına oglunun askeriyedeki rütbesi neyse artık( çavuş) rütbesinin işaretini bu arabaya logo yapmış . Fransızların çift açılı çavuş amblemi, daha önce başka bir Citroen ürünü olan dili çarklarda kullanılıyordu... 1919 yılında arba yapımına başlayan Fransızlar, ürettikleri ilk arabalarında da çift açılı amblemi kullanmayı uygun buldular


***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***OPEL:
kurucusu “ADAM OPEL”in ismidir.
Opel, öncelerisadece dikiş makinaları üretiyordu... 1899 yılında araba üretmeye başlayan Opel, ambleminde tekerlek içinde şimşeğe yer veriyor. Amblemdeki tekerlek güveni, şimşek ise hızzı simgeliyor.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***SUBARU:
Japon yıldızı
Subaru'nun amblemi, 6 Japon araba üreticisinin birleşmesi ile ortaya çıktı. Oval içindeki 6 yıldız, bir araya gelen firmaları sembolize ediyor.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***BMW:
Bayern Motor Werken. Yani Bayern Motor Waken demek Bayern Motor Sanayi
Sadece fabrikanın isminin baş harfleri verilmiş.
BMW'nin amblemindeki mavi beyaz renkler, Almanya'nın Bavyera eyaletinden geliyor. 1929yılından bu yana uçak ve motoru üreten BMW, amblemdede üretime uygun lastik içinde dönen pervane figürüne yer veriyor... daha sonra araba üretimine başlayan BMW arabalarındada aynı amblemi kullanmayı tercih etti.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***AUDI:
Amblemdeki dört yüzük araba birliği için bir araya gelip ittifak kuran dört firmayı simgeliyor. Audi ismi, firmanın eski yöneticilerinden olan mühendisAugust Horch tarafından verildi... Markaya kendi ismini vermeyen Horch, Latince'deki karşlığı olan Audi'yi buldu.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***FORD:
kurucusu HENRY FORD un ismidir.
Mavi plaka üzerine süslü püslü harflerle yazılı Ford, nostaljik bir geçmişi anımsatıyor. 1903 yılından bu yana kullanılan Fordd ambleminde, geçici bir süre için Köln Katedrali'nin silüeti yer almış.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***WOLKSVAGEN:
Vw amblemi Porsche mühendisi Franz Xaver tarafından bulundu. Ekim 1948 yılından bu yana markanın iki harfi Almanya'nın Wolfsburg şehrini şereflendiriyor.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***TOYOTA:
Müşterilere sevgiler
Japon firmanınn kurucusu Kirchiro Toyoda, 1937 yılında üçlü elips kombinasyonu ile güçlü markasının amblemini oluşturdu.Elipsler, araba ile müşteri rasındaki sıcaklığı, ekip ruhunu ve modernizasyonu temsil ediyor.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***VOLVO:
isveç'in savaş tanrıçasıVolvo arabalarını, Isveç'in çeliğini sembolize eden daire ve ok süslüyor.Amblemin yaratıcısı, demir silahlarla donatılmış savaş tanrısı Merih'i simgelediği figürde, aynı zamanda markanın sağlamlığına işaret ediyor.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***SEAT:
Ispanyol'un S'si ilham verdi.
90'lı yılların başında VW ile birleşmesiyle Ispanyol araba yapımcısı, VW amblemin üstüne prestij, ilericilik ve dinamikliği simgeleyen büyük S harfini yerleştirdi.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***MAZDA:
Mahkeme kararıyla yeni amblem
Renault'a büyük benzerliği nedeniyl, açılan davayı kaybeden Japon araba üreticisi Mazda, yeni bir amblem oluşturmak zorunda kaldı. Mazda, kanatlarını açmış bir kartal figürünü amblem olarak kullanıyor.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***JAGUAR:
Hızlı kedi
araba ve kedi. Güç ve zariflik. Jaguar, arbalarındaki zıplayan kedi figürünü, meydana gelebilecek kazalarda, yayaların yaralanma riskini azaltmak içn değiştirdi. Firma, ürettiği yeni modellerine jaguar yerine, jaguar resimli bir plaket monte ediyor.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***FERRARI:
Hediyelik beygir
Italyan kontesin 1923 yılında firma kurucusu Enzo Ferrari'ye hediye ettiği at maskot, Ferrari'nin amblemini teşkil etti. Amblemdeki ana renkler sarı ile kırmızı, firma sahibinin yaşadığı komşuşehir Modena'yı ve yarışa olan sevgiyi simgeliyor.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***PORSCHE:
Suebyalı'nın gururu
Porsche amblemi, 1952 yılından bu yana Suebya milliyetçiliğini öne çıkartan simgelere yer veriyor... Amblemdeki siyah at, Almanya'nın Stuttgartşehrinin armasından. Geyik boynuzu ilekırmızı-siyah çizgiler ise almanya'nın Württemberg köyünün flamasından alıntı.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***NISSAN:
Güneş ve dürüstlük
Markanın, daire içine yazılmış ismi, güneşin doğuşu ile Japon bayrağındaki beyaz zemin içindeki kırmızı noktayı simgeliyor.Amblem, dürüstlüğü ve samimiyeti sembolize ediyor.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***MITSUBISHI:
Samurai erdemi
Üç kanatlı baklava şeklindeki amblemde, Samurai armasından esinlenilmiş. firmayı kuran iki Japon aile, tercih ettikleri amblemin sorumluluk bilincini, centilmenliği ve cemiyetler arası uyumu simgelediğine işaret ediyor.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***ROLLS ROYCE:
Sevimli emilyLüks marka Rolls Royce'un kaputundaki zarif şekil 1911 yılından geliyor. Şekil, tasarımcının sevgilisini temsil ediyor. Orijinal adı "Spirit of ecstasy"(yeniliğin ruhu). Şekle, halk dilinde "emily" adı verildi.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***CHRYSLER:
Yeni arabalara eski tasarım
Firmanın kurucu ve sahibi Walter Chrysler'in isteği üzerine, 1998 yılından sonra üretilen Chrysler modellerine 20'li yıllardaki eski amblem takılmaya başlandı.amblemdeki daireler lastiği, şimşekler ise hızı simgeliyor.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***ALFA ROMEO:
asaletin simgesi
Alfa Romeo amblem tasarımı, Italya'nın Milano şehri ile ülkenin soylu ailesi Viscontietrafına dönüyor... Kırmızı haç soyluluğu, beyaz zemin halkı ve köylüleri simgeliyor. Taç giymiş engerek yılanı ise soylu Viscoti ailesi'nin armasından alındı.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***FIAT:
Özüne dönüş
Fabrica Italiana Automobili orino. Gerçek ismi uzun olduğu için firma sahibi kısaltmayla firmanın marka ambleminioluşturdu. basit amblem 60 yıl aradan sonra 1990 yılında defne ağacı çevreli daire içine yerleştirildi. Amblem firmanın uzn geçmişini ve spor alanındaki başarılarını simgeliyor.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***SAAB:
Anka kafası
Isveç araba yapımcısı amblemde vatan severliğini ortaya çıkartıyor. Amblemde, firmanın merkezinin bulunduğu Schonen eyaletinin amblemindeki taç giymiş "anka" kafasına yer veriliyor.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***LANCIA:
Mızraklı amblem
Direksiyon ile bir bayrak Italyan arabası Lancia'nın bütün zarifliğini ortaya çıkarıyor. Mızrak şeklindeki amblemin, firmanın kurucusu, yarışçı Vinceno Lancia'nın soyadı ile ilişkili. Italyanca Lancia'nın Türkçe karşılığı mızrak anlamına geliyor.

***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri***SUZUKI:
Logosu için yarışma düzenlendi.
Suzuki amblemi,300 güzel sanatlar akademi öğrencisini katıldığı bir tasarım yarışmasıyla ortaya çıktı.Firma yetkilileri, "Uzlaştırıcı" buldukları büyük "S" harfini,yüzlerce amblem arasından seçti. Amblem, 1961 yılından bu yana Suzuki markasını temsil ediyor.


#51
teskürLer..


#52
eline sağlık


#53
bnm arabanın logo yok hehe


#54
sağol pylşm için bildiklerimz kadr bilmediklermzde varmış


#55
Güzel bir bilgi. Paylaşım için teşekkürler.


#56
Bizimle paylaştığın için Teşekkür ederim. Ayrıca şunuda belirtmek isterimki

Bmw nin 3 tane açılımı var .. Mesela Bayern Motors Worken.


#57
Güzel bilgi, teşekkürler..


#58
Birazını biliyordum Paylaşım için teşekkürler.


#59
saletin simgesi. Alfa Romeo amblem tasarımı, İtalya'nın Milano şehri ile ülkenin soylu ailesi Viscontietrafına dönüyor. Kırmızı haç soyluluğu, beyaz zemin halkı ve köylüleri simgeliyor. Taç giymiş engerek yılanı ise soylu Viscoti Ailesi'nin armasından alındı.

bu açıklamada bir eksiklik var armada bir yılan var ve ağzındada müslüman bir çocuk o zamanlarda müslümaları hiç sevmezlermiş bu yüzden yeni doğan her müslüman bebeklerini büyük yılanlara yem olarak yediriyorlarmış bu armadada açık ve net olarak gözükmektedir.
bu dünyada en nefret ettiğim bu araçlardır .
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 05:07 .