Ford'un Yeni Cargo Serisi Piyasada
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 10-10-2010, 17:37 #1

Sürenbayan.

ikizlerin annesi.

Ford'un Yeni Cargo Serisi Piyasada


Ford Otosan, inşaat sektörüne yönelik yeni serisini piyasaya sundu. Aralık ayında satışa çıkacak Ford Cargo İnşaat Serisi, tamamen Türk mühendisler tarafından tasarlandı.

Ford, piyasaya süreceği 10 yeni model ile satış hedefini ikiye katladı. Otomotiv devi, 15 milyon Dolar Ar-Ge yatırımı yaptığı yeni serisiyle kamyon pazarından yüzde 25 pay almayı planlıyor.
Ford Otosan'ın yeni geliştirdiği 'cargo inşaat serisi' Antalya Expo Center'da tanıtıldı. Ford, yaklaşık iki yıldır üzerinde çalıştığı inşaat serisiyle segmentteki ürün gamını da tamamladı. Tanıtım toplantısında konuşan Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, yeni seriyle pazarda önemli bir pay elde edeceklerini belirterek, "Otomotiv pazarının lideri olarak, 50 yıllık ağır ticari araç tecrübemizi yeni ürünlerimizde de kullandık." dedi.

Otay, yeni inşaat serisine yapılan yatırımın Ford Otosan tarihinde bu segment için yapılan en büyük yatırım olduğunu ve 1 milyon kilometreyi aşan zorlu testlerin maden yatakları ve şantiye koşullarında tamamlandığını söyledi. Kamyonların, müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda geliştirildiğini ifade eden Otay, yeni inşaat serisinin Ford Otosan Gebze Ürün Geliştirme Merkezi'nde Türk mühendisleri tarafından tasarlandığını, Ford Otosan'ın İnönü fabrikasında üretildiğini ve Türkiye'nin en geniş bayi ağı ile pazara sunulduğunu kaydetti. Dayanıklılığı yüksek, işletim maliyetleri düşük yeni araçlar ile beklentilerinin, iç pazarda olduğu gibi ihracatta da yüksek olduğunu dile getiren Otay; Doğu Avrupa, Rusya, Ukrayna, Türki Cumhuriyetler, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Körfez ve Orta Afrika ülkelerine de satışlara başlayacaklarını aktardı.

Kamyon pazarının dinamik bir seyir izlediğini, 2010 yılı satışlarının beklenenden daha hızlı gittiğine işaret eden Ford Otosan Genel Müdürü Otay, "Toplam pazardan yüzde 25 pay almayı hedefliyoruz. İnşaat serisi gamında yüzde 12-13 dolayında bir pazar payımız var. Kasım sonu aralık başında satışa sunulacak yeni seriyle kamyondaki mevcut payımızı ikiye katlamayı hedefliyoruz." diye konuştu.
Yeni seriyle birlikte global ağır vasıta üreticisi olma yönünde bir yol haritaları olacağını ifade eden Otay, şöyle devam etti: "Sadece iç pazar değil, ihracata da yoğunlaşacağız. Özellikle gelişmekte olan ülkeler pazar hedefimiz olacak. Ayrıca, bu ve bundan sonraki projelerde, dünyanın en büyük üreticilerinden birisi olan Ford ile ortak hareket edeceğiz. Satış teşkilatı ve mevcut imkanlarından faydalanacağız. Güney Amerika'ya yönelik ortak bir yapılanmamız olacak."

Nuri Otay, ağır vasıta pazarına odaklanma stratejilerinin bir göstergesi olarak yeni bir organizasyonel yapılanmaya da gittiklerini, ürün geliştirme, üretim, satınalma, satış ve pazarlama bölümlerini aynı çatı altında toplayarak, kamyon odaklı bir yapılanmayı devreye aldıkları bilgilerini verdi.

Ford Otosan, yeni seri için Eskişehir'deki kamyon fabrikasına 15 milyon Dolar civarında Ar-Ge yatırımı yaptı.

"YENİ İNŞAAT SERİSİ SEKTÖRÜN GÖZDESİ OLACAK"

Kamyon İş Biriminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Kınay da yeni inşaat serisi ile sektörde faaliyet gösteren müşterilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan geniş bir ürün gamına sahip olduklarını söyledi.
Aracın, bu doğrultuda güç, dayanıklılık, işletme maliyeti, yerden yükseklik, fren performansı, boş ağırlık, yakıt ekonomisi, araç dinamiği konularında yeniden tasarlandığını belirten Kınay, "Yeni inşaat serisinin beklentileri tam anlamıyla karşılayarak sektörün yeni gözdesi olmasını bekliyoruz." dedi.

Kamyon pazarına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Ahmet Kınay, şu bilgileri verdi: "Kamyon pazarında 2005 yılından beri ciddi bir düşüş yaşanıyor. 2009 yılında da 12 bin adet ile en dip noktasına geldi. Bu sene bir toparlanma başladı. Sene sonu 23 bin adet olacağını tahmin ediyoruz."
Güçlü ve ekonomik yeni Ford Cargo inşaat araçları, 360 PS / 1400 Nm'lik çevreci E5 motoru ile optimum performans ve yakıt tüketimi sağlıyor. Özel yarı sentetik motor yağı ile sunulan 20 bin kilometre bakım aralıkları ile sektörün en rekabetçi servis maliyetlerini de beraberinde getiriyor.Benzer Konular

Görüntüleme:1042, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:14 .