ATAMIZI ANALIM

#1
Dünyanın En Özel Erkeğine….

Hiçbir yazıyı yazmak bu kadar zor olamaz çünkü hangi kelimeyi kullanmak istesem vasat ve sığ kalıyor.

ATAMIZI ANALIM

Dünyanın En Özel Erkeğine….Hiç görmediğin birine aşık olmanın, hiç bakışmadığın birinin o derin gözlerinde kaybolmanın, hiç dokunmadığın bir adamı bu şiddetle özlemenin, senden başka bir açıklaması olabilir mi?
Yaşım gençken, yokluğunun ne kadar zor olduğunun farkında değildim. Zaman geçtikçe, hayatı ve yaşadığım şeyleri gördükçe, daha çok oturuyor içime sensizlik.
Bu duygunun adı aşk olamaz, aşktan ötede duran bir his olmalı! Sadece adı yok!
Seninle ilk tanıştırıldığım günü hatırlıyorum. Duvarda bir resmin duruyordu. Gözlerine takılıp kalmıştım. Bir okyanus gibi derin ve baktığında insanı sarsan gözlerdi seninkiler. Uzun bir süre bakakaldım.
Sonra seni anlattılar, yıllar boyu seni, yaptıklarını, söylediklerini öğrettiler bana. Seni anlamak için adım atmak ve daha fazla öğrenmek gerektiğini, ancak yaşım kemale erdiğinde algılayabildim.
Sana ilk vurulduğum gün, küçücük bir kızdım. O resimde gördüğüm adamı babam gibi, sevgilim gibi, ailem gibi, öğretmenim gibi, pek çok şey gibi sevdim. Seni anladıkça büyüdü aşkım ve ben herkesten önce ve hep sana aşık kaldım.
Sana ve uğrunda bir ömrü feda ettiğin tüm değerlerine karşı çıkanlar oldu, onlarla da savaştım. Kim olduysam, ne olduysam, neye sahipsem, senin sayende olduğunu bilecek kadar öğrendim. Kim, ne yaparsa yapsın, içimdeki o büyük ve tutkulu aşkı söndüremedi.
Her şeyinle benim ve hiçbir zaman benim değildin. Sen yoktan var eden bir sanatçıydın gözümde ve daha pek çok vasfın vardı. Öngörülerin, sezgilerin, dünya görüşün öyle ilerideydi ki! Çocukluğum boyunca seni başka bir gezegenden geldin zannederdim. Ulaşılmazdın, kimse yerini dolduramazdı ve öyle de oldu!
Sen, dünyanın en özel erkeği! Biz sana, senin yaptıklarına, sözlerine, kurduklarına, bize hediye bıraktığın geleceğe, fikirlerine, zekana, onuruna, her şeyine aşığız. Seni çok özlüyoruz ve her geçen gün, ne kadar çirkinleştiğini gördükçe etrafımızın, daha çok üzülüyoruz. Keşke şimdi yanımızda olsaydın…
Sana hasret kalışımızın 72. Yılında, özlem ve saygıyla anıyoruz. Sözlerin kulağımızda, gözlerimiz dediğin gibi hep ileride, yolunda ilerliyoruz. Yine de, bir yanımız hep buruk; seni çok özlüyoruz Atam, çok özlüyoruz...

İlginizi Çekebilir


#2
Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 72. yıldönümünde tüm yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerde törenler ve çeşitli etkinliklerle anılacak.Ankara'daki ilk tören bugün sabah Anıtkabir'de düzenlenecek.

ATAMIZI ANALIM

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığındaki devlet erkanı, Büyük Önder'in 72 yıl önce ebediyete intikal ettiği saat 09.05'te Anıtkabir'e çelenk koyarak, manevi huzurunda saygı duruşunda bulunacak.

Aynı anda tüm yurtta sirenler çalacak, bayraklar yarıya indirilecek ve saygı duruşunda bulunulacak. Anıtkabir, devlet töreninin ardından, vatandaşların ziyaretine açılacak.

Büyük Önder Atatürk, ölümünün 72. yıldönümünde bugün yurdun dört bir yanında düzenlenecek törenlerle sevgi ve özlemle anılacak. Büyük Önder'in yaşama gözlerini yumduğu saat 09.05'te tüm yurtta sirenler çalacak, saygı duruşunda bulunulacak.

Saat 09.05'te tüm yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerimiz ile Anıtkabir'de gönderlerdeki bayraklar yarıya indirilecek, güneş batımına kadar bu şekilde tutulacak. Dolmabahçe Sarayı'nda "Atatürk'ün Odası"nda da saat 09.05'te tören düzenlenecek. Odaya çiçek buketlerinin konulmasının ardından saygı duruşunda bulunulacak ve oda ziyarete açılacak.


ANMA ETKİNLİKLERİ DÜZENLENECEK


Bisikletliler Derneği, "Atamızın Yolundayız" etkinliği kapsamında, 81 ilden 81 bisikletli ile 500 kilometre pedal çevirerek, 10 Kasımda Atatürk'ün huzuruna çıkacak. Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu illerinden geçerek 10 Kasım Çarşamba günü Ankara'ya ulaşacak olan bisikletliler, aynı gün Anıtkabir'de Atatürk'ün huzuruna çıkacaklar.

GAZİ'DE ANMA ETKİNLİKLERİ

Gazi Üniversitesi, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, ölümünün 72. yılında düzenleyeceği etkinliklerle anacak. Bu kapsamda rektörlük binası içinde "Atatürk Resimleri Sergisi" açılacak. Azeri Ressam Hikmet Beşirli ve Elanura Karayeva'nın hazırladığı yağlı boya sergide, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşamından kesitler sunuluyor. Hafta boyuncu açık kalacak sergi, ücretsiz gezilebilecek.

EN SEVDİĞİ OPERAYLA ANILACAK

Atatürk, askeri ataşe olarak genç yaşta gittiği Bulgaristan'da sevdiği, her bölümünü ezbere bildiği ve kimi zaman gözyaşları içinde dinlediği "Tosca" eşliğinde anılacak. Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB), Ata'nın ebediyete intikalinin 72. yıldönümü olan 10 Kasım'da, Ulu Önder için en sevdiği operanın konser versiyonunu seslendirecek.

Ayrıca Ankara Devlet Opera ve Balesi, bugün saat 12.00'de Opera Sahnesi'nde "Atatürk'ü Anma Konseri" düzenleyecek. Büyük Önder Atatürk'ün sevdiği şarkıların seslendirileceği konserde koroyu Mustafa Erdoğan yönetecek.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), "Atatürk'ü Anma Konseri"nde Türk müzik dünyasının efsanelerinden ünlü piyanist İdil Biret'i konuk edecek. Samsun ve Antalya Devlet Opera ve Balesi de 10 Kasımda Atatürk'ü anma konseri gerçekleştirecek.

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Atatürk'ü, ölümünün 72. yılında "Atatürk'ün Sesi" adlı eserin de sunulacağı özel bir programla anacak. İzmir'in iki sanat kurumu İZDSO ve İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB), 10 Kasım Atatürk'ü Anma özel etkinliği olarak, Sabri Tuluğ Tırpan'ın yazdığı "Kahraman Türk Kadınları" oratoryosunun dünya prömiyerine imza atacak.


#3
Çok güzel canım,ellerine sağlık


#4
Paylaşımınız İçin Teşekkürler Atamıza Yakışacak Bir şiir Olmuş


#5
"Savaş Türkiye'yi kurtaran, Savaştan sonra da Türk Milletini yeniden dirilten Atatürk'ün ölümü, yalnız yurdu için değil, Avrupa için de büyük kayıptır. Her sınıf halkın O'nun ardından döktükleri içten gözyaşları bu büyük kahraman ve modern Türkiye'nin Ata'sına değer bir görünümden başka bir şey değildir."
Winston CHURCHILL İngiltere Başbakanı, 1938


#6
ellerine sağlık canım......mükemmel olmuş.tek kelime ile şahane yazmışsın.çok içten duygular bunlarATAMIZI ANALIM


#7
harika paylaşım için tşkler.


#8
Bağımsızlık
mücadelemizin başkahramanı, Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk
cumhurbaşkanımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının
yıldönümünde(10 Kasım 1938) saygı ile anıyoruz. Bizlere bıraktığı
bağımsız, Laik, demokratik ve çağdaş Devletimizin bekçisi olarak onu sonsuza kadar yaşatacağız.


#9
çok teşekkür ederim atamız daha fazlasını hak ediyor..


#10
hepinize teşekkür ederim..


#11
ellerine saglıK


#12
rica ederim..


#13
dün gibi hergün değerini bilenlerdeniz


#14
Vatan toprağını altın bilen
Yabancıya yar etmeyen ATATÜRK
Ya İstiklal Ya Ölüm diye haykıran
Kurtuluşumun sembolü, ölmez ATATÜRK ...


#15
Tarihi yaşadığımız gibi yazdık, fakat geleceği cumhuriyete inananlara, onu koruyanlara ve yaşatacaklara emanet etmek lazımdır.
● Asıl önemli olan ve memleketi temelinden yıkan, halkını esir eden, içerdeki cephenin suskunluğudur.

mustafa kemal atatürk


#16
Gözleri bir güneş gibi aydınlatırdı,
Umutsuzluğu kabul etmeyendi ATATÜRK
Sevginin kaynağı, Bağımsızlığın timsali
Geleceğimin aynası, ölmez ATATÜRK


#17
Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz.mustafa kemal atartürk


#18
Gözleri bir güneş gibi aydınlatırdı,
Umutsuzluğu kabul etmeyendi ATATÜRK
Sevginin kaynağı, Bağımsızlığın timsali
Geleceğimin aynası, ölmez ATATÜRK


#19
çok güzel emeğine sağlık


#20
teşekkür ederim..
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:39 .