Türkiye'nin en önemli kadın vokalleri "Güldünya Şarkıları" albümü için bir araya geld
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 05-12-2008, 00:17 #1

|Aski - Memnu|

Bizden Biri

Türkiye'nin en önemli kadın vokalleri "Güldünya Şarkıları" albümü için bir araya geldTürkiye'nin en önemli kadın vokalleri "Güldünya Şarkıları" albümü için bir araya geldi. Genç yaşta ailesinin istemediği biriyle birlikte olduğu için sokak ortasında kurşunlanan ve ölmeyince ağabeyleri tarafından hastanede öldürülen Güldünya Tören, kadına yönelik şiddetin sembolü oldu. Bu yüzden de kadına yönelik şiddete karşı yapılan bu albüme de ismini verdi.
Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Nazan Öncel, Emel Müftüoğlu, Aynur, Zuhal Olcay, Aylin Aslım, Nilüfer, Şebnem Ferah, Şevval Sam, Rojin, Ayten Alpman ve Funda Arar'ın yorumladığı eski ve yeni şarkılardan oluşan albüm DMC etiketiyle müzik marketlerdeki yerini alacak. Albümde Nazan Öncel bir işçi kızının hikayesini anlatan "Leyla", Ajda Pekkan Şehrazat imzalı "Kadın Dediğin", Şevval Sam ise sözü ve müziği kendisine ait "Kibritçi Kız" isimli yeni şarkılarıyla yer aldılar.

Sezen Aksu Aylin Aslım'ın "Güldünya"sını, Aylin Aslım Nilüfer'in "Karar Verdim"ini, Nilüfer Ajda Pekkan'ın "Sana Ne Kime Ne"sini, Şebnem Ferah Sezen Aksu'nun "Masum Değiliz"ini , Rojin Şebnem Ferah'ın "Sil Baştan"ını, Funda Arar Zuhal Olcay'ın "Dünden Sonra Yarından Öncesi"ni, Zuhal Olcay da Funda Arar'ın "Neyse"sini yeniden yorumladı. Ayten Alpman "Ve Tanrı Kadını Yarattı" isimli şarkısını 40 yıl sonra yeniden seslendirirken, Aynur da eski bir Kürt ezgisi olan "Qumrike / Kumrucuk" ile albüme katkıda bulundu. Albümün açılış şarkısı "Kadınlar Vardır" ise bir kadın marşı. Güncel Hukuk Dergisi Yazıişleri müdürü, avukat Filiz Kerestecioğlu'na ait marş, Mustafa Ceceli aranjesiyle Nazan Öncel, Aylin Aslım, Aynur, Nilüfer, Zuhal Olcay, Sezen Aksu ve Rojin'in bir araya gelerek oluşturduğu koro tarafından seslendirildi.


Albümdeki Şarkılar:

Kadınlar Vardır / Koro
Güldünya / Sezen Aksu
Kadın Dediğin / Ajda Pekkan
Leyla / Nazan Öncel
Adım Kadın / Emel Müftüoğlu
Neyse / Zuhal Olcay
Karar Verdim / Aylın Aslım
Sanane Kime Ne / Nilüfer
Masum Değiliz / Şebnem Ferah
Kibritçi Kız / Şevval Sam
Sil Baştan / Rojin
Ve Tanrı Aşkı Yarattı / Ayten Alpman
Qumrike / Aynur
Dünden Sonra Yarından Önce / Funda ArarBenzer Konular

Görüntüleme:1298, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:19 .