Pagan..

#1
Talciron, Pagan konseptine hayat verdiğinde tarihler 1995 Kışını gösteriyordu. Bu dönemde ev koşullarında kayıt edilen In Hoc Signo Vinces adlı demo hiç bir zaman yayınlanmadı. Aynı yılın Yazında bir araya gelen VEB Noctivagus ve Talciron, bu demodaki parçalar ile Pagan projesini başlattılar.
Bir kaç ay sonra, davulları çalmak üzere Erdur gruba dahil oldu. İki geçici elemanında gruba alınmasiyla ilk stüdyo çalışmaları başladı. Pagan’ın yeni besteler üretmesi fazla uzun sürmedi ve 1996 Yazında Typhoon’un gruba klavyeci olarak katılmasından hemen sonra ilk çalışmalarını yayınladılar. Canlı bir stüdyo performansının kayıdından oluşan bu çalışma basitçe Rehearsal Tape ‘96 olarak adlandırıldı. Çok kısa bir süre içinde 100’den fazla kopyası yeraltı piyasaya dağıtılan Rehearsal… ile grup çok olumlu eleştiriler aldı.

Rehearsal…’ın yayınlanmasından sonra Erdur’un yerine, davulları çalma görevi War’a verildi. Kadroyu güçlendiren bu değişiklik ile yeni parçalar üzerinde çalışmaya başlandı. Kasım 1997’de Heathen Upheaval adlı çalışmanın kayıtlarının tamamlanmasına rağmen, piyasaya çıkması belli bir zaman alacaktı.

Pagan ilk canlı performansını 1 Şubat 1998’de Nightfall konseri ile gerçekleştirdi. Yaklaşık 700 kişilik izleyici kitlesiyle buluştukları bu konser, gerek tecrübe gerek grup ruhunun oluşması açısından çok yapıcı oldu. Konserden sonra Typhoon’un gruptaki görevine son verildi.

Mayıs 1998’de, Black Metal piyasasının en ümit verici çalışmalarından olan Heathen Upheaval yayınlandı. Basılan 1500 kopya bir kaç ay içinde tükendi. Heathen Upheaval’ın getirdiği başarıyla Pagan piyasada iyi bilinen bir grup oldu ve konserlerini takip eden yerli bir dinleyici kitlesi edindi.

1998’in sonlarında, yeni bir kayıt için çalışmalara başlama zamanı gelmişti ve bu sefer ki hedef albümdü. Eylül 1999’da yeni şarkılardan oluşan ve yapımı iki hafta süren bir deneme kayıdı yapıldı. Pagan’ın asıl kayıt için belirlediği tarih Kasım 1999 idi fakat kayıt için anlaşılan stüdyonun kapanması, Pagan’ın planlarını ‘bir süre’ için askıya almasına neden olacaktı.

Haziran 1999’da grup Kreator - Samael konserinin açılışını yapmayı kabul etti. Bu konser için çok iyi çalışılmasına ve tüm sorumluluklar yerine getirilmesine rağmen konser günü tamamen organizasyon sorumlularının beceriksizliği ve profesyonellik dışı tavırları sebebiyle Pagan o gün sahne alamadı. Sonuçta 6 Haziran 1999 Türk Metal piyasası için utanç verici bir gün olarak hafızalarda yer aldı.

2000 yılının sonlarında War gruptan ayrıldı. Bir kaç ay sonra bu eksiliği gidermek üzere Ercan grupta baget sallamaya başladı ve Pagan tekrar bir üçlü olarak çalışmalarına kaldığı yerden devam etti. Bu yeni değişiklikle daha olgun ve güçlü bir ruh kazanan grup daha progresif bir havaya büründü. Bu yeni soluğu albüme yansıtmak amacıyla albüm materyali tekrar elden geçirildi ve bazı şarkılar elenerek yerlerine yenileri eklendi.

Ekim 2000’de Pagan Tiamat için ön grup olarak sahne aldı. Bazı aksaklıklar yüzünden kısa süre sahnede kalmalarına rağmen seyirciyi memnun etmesini bildi.

2001 yılının Mart ayında grup gerekli ön hazırlıkları tamamlayarak albüm kayıtlarına başlama kararı aldı. Bu noktada Ercan’ın grup ile birlikte devam etmesi mümkün olmadığından kayıt öncesi gruptaki görevi ‘session’ eleman olarak belirlendi.

Haziran 2001’de kayıt çalışmaları devam ederken, yeni bir konser için anlaşıldı. Katatonia konserinde seyircilerle buluşan grup 40 dakikalık performansıyla izleyenlerden tam not aldı.

Bu konser sonrası Pagan, uzun sürecek olan bir sessizliğe büründü. Birçok kişi grubun dağıldığını zannediyordu fakat gerçek, bu süre zarfında grup elemanlarının (VEB ve Talciron) farklı ülkelere yerleşmiş olmaları ve dolayısıyla gruba zaman ayıramamalarıydı. Onların içlerindeki Pagan ateşi hiçbir zaman sönmedi. İkili şu sıralar diğer projeleriyle birlikte grubun albüm çalışmalarını devam ettirmekteler.

İlginizi Çekebilir
  • Pagan Spirit - Belial...
    Decisions determined by own course Felt a long time ago Naturality is shapeless and so clean The Archont of...#2
paylaşım için tşkrler


#3
saol paylastıgın ıcın
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 06:12 .