Tatlı Aşkım

Tatlı Aşkım (https://www.tatliaskim.com/)
-   Müzik Dünyası (https://www.tatliaskim.com/muzik-dunyasi/)
-   -   Death Angel (https://www.tatliaskim.com/muzik-dunyasi/295713-death-angel.html)

Morgan Le Fay 07-07-2009 20:53

Death Angel
 
http://userserve-ak.last.fm/serve/50...+179_photo.jpg
http://userserve-ak.last.fm/serve/_/...h+Angel++1.jpg

Death Angel özellikle eski Heavy Metal kitlesi tarafından daha çok bilinen ve dinlenen bir gruptur…
Death Angel macerası Filipinli beş kuzenin Amerika ya göç etmesinden sonra 1982 yılında başlamıştır. Bay Area Thrash Metal denildiği zaman akla gelen ilk gruplardan biri olan Death Angel «Heavy Metal Insanity» isimli ilk demosunu 1983 yılında yayınlamıştır. Bu demoda Metallica grubundan Kirk Hammett ta gruba yardımcı olmuştur.
İkinci demo «Kill As One» sonrası ise Enigma Records tarafından keşfedilen grup The Ultra Violence isimli ilk albümünü 1987 yılında yayınlamıştır. Death Angelın Thrash Metalin önde gelen grupları arasında yer almasını sağlayan bu ilk albüm sonrası grup uzun bir Avrupa turnesine çıktılar.

1988 yılında ikinci albümleri Frolic Through The Parkı yine Enigma etiketiyle piyasaya sürdüler. 1989 yılında Motörhead ile beraber turneye çıktılar ve Geffen Records firması ile anlaştılar. Ve bu albümle grubun adı artık iyice Thrash Metal devleri arasında anılmaya başladı. Death Angel bu albümünde bir de Kiss coverı olan Cold Gin parçasına yer vermiştir. Bu ikinci albümü yine geniş çaplı bir Avrupa turnesi takip etti.

1990 yılında Geffen firmasından çıkardıkları üçüncü albümleri Act III ile grup başarılarını sürdürdüler ama albüm sonrası grupta ayrılıklar baş gösterdi ve 1992 yılında grubun adı «The Organization» olarak değişti. Dennis ise gruptan ayrılarak Punk soundlu bir grup kurdu. Grup «The Organization» adıyla 1993 yılında yine kendi adını taşıyan «The Organization» ve 1995 yılında Savor The Flavor adıyla 2 albüm yayınlamıştır.

Andy, Rob ve Mark «Swarm» olarak yollarına devam ederler ve 1999 yılında «Swarm», 2002 yılında ise «Beyond The End» isimli 2 albüm yaparlar. Death Angel kansere yakalanan Testament grubunun vokalisti Chuck Billy için 2001 yılında San Francisco da düzenlenen konserde sahne almak üzere yeniden biraraya gelmiştir. Nuclear Blast ile anlaşan grup yeni ritm gitarist Ted Aguiları da yanlarına alarak 2004 yılında dördüncü albümleri olan «The Art Of Dying» i yayınlamıştır


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 13:13 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.

-

2005-2018 Tatliaskim.com