Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 07-07-2009, 20:03 #1

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...Zardanadam

Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...
Zardanadam 2001 yılının Ekim ayında kuruldu. Beşiktaş'ta küçük bir yer tutupYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ses yalıtımı işlemlerini tamamlayan grup bu prova stüdyosunda haftanın 3 günü çalışmaya başladı.Mart 2002’de TamamböceğiYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Aralık 2002’de Korsan adlı self-albümleriYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Mayıs 2003’te Süreyya ve Ocak 2004’te Sevgililer Günü self-singleYerli Sanatcı ve Grup Biografileri...yine 2004’te Dibini gör albümlerini yayınladılar. 2002 yılında Kemancı-Zine tarafından yılın en iyi self-albümü ve ikinci en iyi yeni topluluğu ödüllerini aldılar. Müzikten kazandıkları tüm geliri müziğe aktardılar ve Zardanadam dostlarının da katkısıyla Tamamböceği’nin 5000Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Korsan’ın yaklaşık 7500 kopyasını sevenlerine ulaştırdılar.Dibini gör albümlerinin yayınlandığı dönemde Tamaböceği ve Korsan albümlerinde birlikte çalıştıklar basçıları Serkan Aktaş’ı kaybettiler.Bu dönem zardanadam için sancılı bir dönemdi.Ama zardanadam severlerin desteğiyle ve zardanadam’ın bir parçası olmanın getirdiği avantajla bu dönemi de atlattılar.Temmuz 2006’da Kalbim yok albümlerini tamamladılar ve bu albümlerini de ücretsiz olarak hayranlarına dağıttılar.Şu anda da katıldıkları festivaller ve programlarla müziklerini geniş bir dinleyici kitlesine ulaştırmaktadırlar.

Erbatur Çavuşoğlu(Vokal)
1974 yılında Konya’da doğdu; ilk ve orta öğretimini bu şehirdeYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... yüksek öğretimini MSÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde tamamladı. 17 yıl içinde 120'den fazla şarkı yazdı. 1988-1992 yıllarında Konya’da kendi şarkılarını seslendirdiği çeşitli dinletiler verdi. İlk grubu Musical Death’in ardındanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Konya’da çeşitli konserler vererek yerel düzeyde tanınmışlık ve başarı kazanan beste grubu Tezekli Serzeniş’te gitar çaldıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... vokalistlik yaptı. 1995 yılında 6 ay süreyle Erol Uras’tan şan dersleri aldı. 1996-1997 arasında İngiltere’de vokalist ve gitarist olarak yer aldığı Railway Folk adlı Rock’n Roll cover grubuyla çeşitli konserler verdi. 2001 yılından bu yana kurulmasına katkıda bulunduğu Zardanadam'da vokalistlik yapmaktadır.

Utku Doğruak(Ritm Gitar ve Geri Vokaller)
1974’te İzmit’te doğdu. İlk ve orta öğretimini bu şehirdeYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... yüksek öğretimini İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Lise yıllarında gitar çalmaya başlayan Utku 1992–1998 yıllarında kendi besteleriyle konserler veren Pis 7’li grubunda çaldı.2001’den itibaren kurulmasına katkıda bulunduğu Zardanadam’da ritm gitar çalmakta ve şarkı yazarlığı yapmaktadır.

Tolga Kaya(Solo Gitar Ve Geri Vokaller)
1975 yılında Konya'da doğdu; ilk ve orta öğretimini Konya Anadolu Lisesinde tamamladı. İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Yüksek Lisans'ını yine İTÜ'de İşletme Mühendisliği Bölümü'nde yaptı. Halen aynı bölümde doktora öğrencisi. İlk grubu Musical Death'in ardındanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Konya'da çeşitli konserler vererek kendi besteleriyle yerel düzeyde başarı kazanan Tezekli Serzeniş'te davul çaldıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... back vokalistlik yaptı. Üniverstideyken İstanbul'da çeşitli gruplarla davulcu olarak çalıştıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... konserler verdi. Zardanadam'ın kurulmasına katkıda bulundu. 2001 yılındaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ilk çalışmalarında davulcu olarak yer aldığı Zardanadam'da elektro gitaristlik yapmaya başladı.

Cem Polat(Davul)
1982’de İstanbul’da doğdu. İlk ve Orta öğretimini bu kentte tamamladı. 1999’da Hiphop’ta Arıkan Sırakaya ve Selami Sevinç’ten davul dersleri almaya başladı. Ekim 2001’den bu yana Zardanadam’da davul çalmaktadır.

Paşa Altın(Bas Gitar)
1974’de Denizli’de doğdu. İlk ve orta eğitimini bu şehirdeYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Yüksek öğretimini İTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak klasik gitar çaldıktan sonraYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 2001 yılında Bas gitar çalmaya başladı. Paşa Altın Ekim 2001’den bu yana Zardanadam’da bas gitar çalmaktadır.

Utku Kırca(Bas Gitar)

1980 yılında İstanbul doğdu. İlk ve orta öğretimini bu kentte tamamladı.
Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Konturbas Bölümünden mezun olmuştur. Halen Yeditepe Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde yüksek lisans yapmaktadır.Bugüne kadar çeşitli gruplarla rockYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... jazz ve blues yapmış olan Utku 2004 yılında Zardanadam'a katılmışYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Dibini Gör ve Kalbim Yok albümlerinde bas gitarist olarak yer almıştır. Her ne kadar ayrılmış olsa da her daim Zardanadamdır ve kimi konserlerde sahnedeki yerini almaktadır.

Serkan Aktaş (1981-2005)
16 Ocak 1981'de İstanbul doğdu. İlk ve orta öğretimini İzmit’te tamamladı. 1999-2000 döneminde Akademi İstanbul’da Müzik Bölümü’nde okudu. 2001’de Akademiyi bıraktı. Akademi’deki enstruman hocası Mahmut Yalay’dan 1 yıl boyunca özel ders aldı. Ekim 2001'den itibaren Zardanadam kadrosuna katıldı ve TamamböceğiYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Korsan ve Süreyya self-albümlerinde ve konserlerde bas gitar çaldı. İstanbul Üniversitesi Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde okumakta ve müzisyenlik yapmakta iken yakalandığı amansız hastalığa genç yaşta yenik düştü. Comma ve 110 gruplarıyla da çalışmış olan Serkan Aktaş her zaman Zardanadam üyesi olarak kalacak.

Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...
Benzer Konular

Görüntüleme:9941, Cevaplar:34

İlginizi Çekebilir >
Alt 07-07-2009, 20:05 #2

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

Yüksek Sadakat

Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...
Yüksek Sadakat 1997 yılında Hürriyet gazetesi müzik yazarı ve Blue Jean dergisi Yayın Yönetmeni Kutlu Özmakinacı tarafından 'Filinta' adıyla kuruldu.
Çok sayıda eleman değişikliği yaşayan grupYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Eylül 2004'te Cemil Demirbakan (vokal)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Sefa Deniz Alemdar (davul)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Uğur Onatkut (klavye) Serkan Özgen (gitar) ve Kutlu Özmakinacı'dan (bas) oluşan şu anki kadrosuna kavuştu.
Bu uzun yolculuğun değişik zamanlarında gruba katılan elemanlarYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... aynı yıl müzikle olan ilişkilerini daha iyi yansıttığını düşündükleri Yüksek Sadakat ismini aldılar. İngilizce kökenli Hi-Fi kısaltmasının tam açılımı olan High Fidelity'nin birebir Türkçe karşılığı olan Yüksek SadakatYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... evlerimizde müzik dinlemek için kullandığımız ve canlı olarak icra edilen müziği en az kayıpla bizlere ulaştıran sistemlere deniyor. Grup için ise bu adYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... çok çeşitli kaynaklardan çıkarak aynı paydada buluşan beş müzik adamınınYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... müzikleriyle olan kopmaz bağlarını ifade ediyor.
2005'in ilk aylarında DMC ile şirketin ilk rock grubu olarak anlaşan Yüksek SadakatYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... tüm söz ve müziklerin Kutlu Özmakinacı' yaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... düzenlemelerin gruba ait olduğu kendi adını taşıyan ilk albümü için Nisan ayında stüdyoya girdi. Kayıtları bir ayda tamamlanan ve tonmaisterliği grup elemanı Uğur Onatkut tarafından yapılan albümün miksaj ve mastering'i Cem Büyükuzun'a ait.

Kutlu Özmakinacı: Bas
Cemil Demirbakan: Vokal
Uğur Onatkut: Klavye
Sefa Deniz Alemdar: Davul
Serkan Özgen: Gitar

(Grubun davulcusu olan Sefa Deniz Alemdar ayrılmıştır ve yüksek sadakat grupu şu anda yola Alpay Şaltla beraber devam etmektedir.)

Diğer Bir Not:Grupta Vokal olan Cemil Demirbakan ayrılmışYerli Sanatcı ve Grup Biografileri...yerine Türk Rock Müziği'ne yıllardır gönül veren ve bugüne kadar MFÖYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Bulutsuzluk ÖzlemiYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Yavuz ÇetinYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Mehmet GüreliYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Fuat GünerYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Akın EldesYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Yavuz ÇetinYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Taner ÖngürYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Ayşe Tütüncü de dahil olmak üzere bir çok sanatçı ve grupla çalışmışYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... sesi ve güçlü sahne perfomansıyla tanınan bir müzisyen olanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Kenan Vural geçmiştir..

Alt 07-07-2009, 20:05 #3

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...
1968 senedinde İstanbul'da doğdu. 1974 - 1989 yılları arasında ilkYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... orta ve lise öğrenimimi İstanbul'da yaptı. 1990 yılında Eskişehir Açık Öğretim üniversitesi İktisat Fakültesine girdi. Bu üniversiteden Mezun olmadı.

1994 yılında ''Sokak Şarkıları'' albüm kaydını Almanya Köln'de gerçekleştirdi. Bu albüm Ada Müzik tarafından yayınlanmıştır. 1994 - 1997 yılları arasında BerlinYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... AnkaraYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... BiclefeldYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... İzmirYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... DiyarbakırYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... AntalyaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ErzurumYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... AntakyaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... SamsunYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... KarabükYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... AydınYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... FoçaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... İstanbul vs. bir çok konser verdi.

1997 yılında ''Göndermeler'' albümü İstanbul Aks Müzik tarafından yayınlandı. Şu anda Boğaziçi Müzik tarafından yayınlanmaktadır.

2002 yılında ''Reflex'' kayıt İstanbul Güzel Sanat Stüdyosunda gerçekleştirildi. Yapım Ağdaş Müzik tarafından üstlenilmiştir. 1Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...5 yıllık stüdyo süresinden sonra oluşan Reflex albümünde Yaşar Kurt 1990 - 2000 yılları arasında yaptığı parçalarda 9 şarkıyı içermesinin yanı sıra 3 şarkının da yorumunu yapmış bulunuyor.

2003 yılında kendi kurduğu plak şirketinden Anne adlı toplama albümünü çıkardı.

2003 yılında Barışarock organizasyonunun yaratıcılarından biri olarak etkinliğin bütün safhalarında ve sahnesinde gönüllü yer aldı. Barışarock adına düzenlenen bütün etkinliklerde hala görev almaya ve sahneye çıkmaya devam ediyor.

2004 yılında Atv’de yayınlanan Sevda Tepesi adlı dizinin müziğini yaptı. Anne albümü sanatçının çıkardığı son albüm olup bu tarihten sonra yurtiçi - yurtdışı konserleri ve bar programlarında sahne almaya devam etti.

2007 yılında Arto Tunç Boyacıyan ile tanıştı o günden beri yeni bir oluşum içerisindeler ve YAŞ-AR adlı grubu kurdular.İnsanların kin ve nefrete karşı durmalarını isteyen ve bunun için birleşmeye davet eden Yaşar Kurt ve Arto Tunçboyacıyan önümüzdeki günlerde yeni bir sıngle ile sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyorlar.

Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...

Alt 07-07-2009, 20:06 #4

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

Buz

Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...
Grup ; 2002 yılının haziran ayında Emre ÖzlüerYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Özer KırçakYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Cem Güney ve Tercan Şener tarafından kuruldu.
Daha önce bir çok grup ve projede yer almış müzisyenlerden oluşan grup o zamanlar Bedroom adıyla bilinmekteydi. Başta Kemancı olmak üzere BronxYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Guitar CafeYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Buddha gibi bir çok mekanda sahne alan Bedroom 2003 martında Park Orman’da gerçekleştirilen Efes Dark Rock Müzik Günleri’nde Mavi Sakal’la aynı sahneyi paylaştı.
Yaklaşık 3 sene bir arada çaldıktan sonra daha ciddi projelere imza atmak için adını Buz olarak değişitiren grup 2004 ağustosunda gitarist Özer Kırçak'ı askere uğurladı. Bu dönemde gruba Pentagram’dan Metin Türkcan eşlik etti. Eksik kadroyla geçen 6 ayın ardından grup tam kadro olarak çalışmalarına kaldığı yerden devam etti.
2005 ocak ayındaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... albüm yapma hedefi doğrultusunda demo çalışmalarına başlandı. Yaklaşık bir ay kadar sürenYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Akatlar Kedi Müzik’te yapılan çalışmalar sonucunda Tarkan Gözübüyük’ün prodüktörlüğünü yaptığı Bugün SonYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... YalnızlıkYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Senden Fazla ve 6/8 adlı şarkılardan oluşan demo Mine Erkaya Studio’da kaydedildi. Kayıt sırasında Harun Tekin ve Kerem Özyeğen geri vokalleriyle demoya katkıda bulundular.
Titiz bir çalışmanın ardından 4 şarkılık buz isimli demoda mastering aşamasına gelindi. İmaj stüdyolarında Çağlar Türkmen tarafından masteringi yapılan demo mart ayı itibariyle son şeklini almış oldu. Demo çalışmasının hemen ardından web sitesi için harekete geçildi ve www.buzband.net adlı site hazırlandı.
Mart ayı sonuna kadar cumartesi günleri Ankara’da Garage isimli barda çalan grupYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... albüm çalışmalarına ağırlık vermek için bar programına son verdi. 2005 yılı temmuz ayı itibariyle Tarkan Gözübüyük ile birlikte albüm çalışmalarına başlayan grup 3 ay süren yoğun çalışmaların ardından kayıt için stüdyoya girdi.
Mine Erkaya Studio da 6 hafta süren kayıtlar ekim ayı sonunda tamamlandı.2005 yılının son günlerinde Pasaj Müzik bünyesinde kurulan Birinci Records ile anlaşan grup ilk klibini Yalnızlık isimli şarkısına çekti..Klibin yönetmenliğini Hakan Utangaç yaptı. 2. klip ise Bilal Eroğlu tarafından "Nefretim Kederimden" adlı şarkısına çekildi.


Alt 07-07-2009, 20:07 #5

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu


Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...
1996-97 yıllarında İstanbulYerli Sanatcı ve Grup Biografileri...Suadiye’de bir zemin kat dairede ilk kez üç kişi olarak çalışmaya başladılar. 90’larda sıklıkla biraraya gelen Tuğrul Akyüz (GitarYerli Sanatcı ve Grup Biografileri...Synth programlama) ve Mert Koral(2003 yılı başında grup'tan ayrıldı) ’a (vokalYerli Sanatcı ve Grup Biografileri...synth programlama) Deniz Özbey’in de (vokal) katılmasıyla sonradan “Vega” adını alacak olan grup kurulmuş oldu. Dinledikleri türler ortakYerli Sanatcı ve Grup Biografileri...müzik üretmek adına eğilimleri benzer yönde ve biribirini tamamlayacak nitelikteydi.

O yıllarda çalışmalarla birikimlerimlerini biraraya getirirken;ortaya çıkan müziğin tarzıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri...NR1 MÜZİK müzik prodüksiyon şirketini kurmak üzere olan arkadaşları Murat Akad ve ortağı Ömer Karacan’ın dikkatini çekti ve onların teşviki ile ilk profesyönel çalışmaları olan “(Tamam)Sustum!” u (nr1) gerçekleştirdiler. “(Tamam) Sustum” albümünün yayınlanışının hemen ardında Vega ilk sahne grubunu kurarak ev stüdyosu ortamında bestelenip aranje edilmiş parçalarını sahneye uyarlamak üzere çalışmalarına başladılar.

2000 yılı sahne ve ikinci albümleri “Tatlı Sert” in (ProcektsYerli Sanatcı ve Grup Biografileri...Üniversal) hazırlıkları ile geçti.Bu albümün kayıtları 2001 yılında Teoman Yakupoğlu ve Üniversal ortak yatırımı ile gerçekleşti ve 2002 Haziranında yayınlandı.

Vega 3.albümleri “Hafif Müzik” ile dinleyici ile buluştu. AlbümYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 5 Aralık 2005’te müzik marketlerdeki yerini aldı.

12 Vega şarkısından oluşan ve tüm söz-bestelerin Deniz Özbey ve Tuğrul Akyüz’e ait olduğu albümün prodüktörlüğünü Serkan Hökenek ve Tuğrul Akyüz üstlendi. >>>1996-97 yıllarında İstanbulYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Suadiye’de bir zemin kat dairede ilk kez üç kişi olarak çalışmaya başladılar.

90’larda sıklıkla biraraya gelen Tuğrul Akyüz (GitarYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Synth programlama) ve Mert Koral (2003 yılı başında grup'tan ayrıldı)’a (vokalYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... synth programlama) Deniz Özbey’in de (vokal) katılmasıyla sonradan “Vega” adını alacak olan grup kurulmuş oldu. Dinledikleri türler ortakYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... müzik üretmek adına eğilimleri benzer yönde ve birbirini tamamlayacak nitelikteydi.

O yıllarda çalışmalarla birikimlerini biraraya getirirken; ortaya çıkan müziğin tarzıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... NR1 MÜZİK müzik prodüksiyon şirketini kurmak üzere olan arkadaşları Murat Akad ve ortağı Ömer Karacan’ın dikkatini çekti ve onların teşviki ile ilk profesyönel çalışmaları olan “(Tamam)Sustum!” u (nr1) gerçekleştirdiler.

“(Tamam) Sustum” albümünün yayınlanışının hemen ardında Vega ilk sahne grubunu kurarak ev stüdyosu ortamında bestelenip aranje edilmiş parçalarını sahneye uyarlamak üzere çalışmalarına başladılar.

2000 yılı sahne ve ikinci albümleri “Tatlı Sert” in (ProcektsYerli Sanatcı ve Grup Biografileri...Üniversal) hazırlıkları ile geçti.Bu albümün kayıtları 2001 yılında Teoman Yakupoğlu ve Üniversal ortak yatırımı ile gerçekleşti ve 2002 Haziranı'nda yayınlandı.

Grup sahne çalışmaları ve üçüncü albümlerinin hazırlığına devam ediyor.

Deniz

Doğum Tarihi: 25 Kasım 1969 İstanbul

Yüksek öğretime kadar bale dersleri aldı. Üniversite sırasında kısa dönem bir punk grubundaki ilk vokal deneyimlerinden sonra Tuğrul Akyüz 'ün besteleri üzerinde onunla birlikte çalışmaya başladı.
Vega 'nın (Tamam) Sustum! ve Tatlı Sert albümlerinin kayıtlarındaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... besteci ve vokal olarak yer aldı...Şu an yarı zamanlı olarak mesleğine devam ederken bir yandan da Vega 'nın sahne çalışmalarını ve yeni albüm hazırlıklarını sürdürüyor...

Tuğrul

Doğum Tarihi: Mayıs 1969 İstanbul

OrtaokulYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... lise yıllarında klasik gitar ile ilgilendi. Elektronik gitara başlayışı ile pararlel olarak kurduğu pcYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ses kartıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... klavyeYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... gitar düzeneği ile kendi beste ve düzenlemelerini yapmaya başladı.
Üniversite sırasında bir çok grupta yer alırkenYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... İTÜ'den arkadaşı Mert Koral ile de bir ortak çalışma içerisine girdi.

Deniz Özbey' in de katılımı ile kurulan Vega'nın (Tamam) Sustum! ve Tatlı Sert albümlerinin yapımında besteciYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... aranjör ve gitarist olarak yer aldı. Şu an mesleğine devam ederken bir yandan da Vega'nın sahne çalışmalarını ve yeni albüm hazırlıklarını sürdürüyor.


Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...


Alt 07-07-2009, 20:07 #6

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...
1966'da Trabzon'da doğdu.Gerçek ismi Umay Gedikoğlu.
1990 yılında “Hush” topluluğundan eray artan ve melih rona ile ilk müzik çalışmalarına başladı. “Leprechaun” adını verdikleri bu toplulukla kısa bir süre çalışma yapan umay’ın pop rock tarzında çıkmış “Umay Umay” (1994)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... “Naylon” (1996) ve "Ağzı Bozuk Aşk Mektubu" (2002) adlı üç albümü vardir.

2 çocuk annesi ve çok iyi bir anne olduğu söylenir..
Ayrıca çok iyi bir yazardır Umay.Kitaplarının hepsi Turuncu Medya'dan çıkmıştır.
Masmavi bir yazarYerli Sanatcı ve Grup Biografileri...müzisyendir..
Kalbi kırmızı olmayanlardan nefret eder.

Rüya Duvarları
****** Kırmızısı
Bütün Güzel Çocuklar Şüpheli
Sokaklar Uyudu artık Öpüşebiliriz
34 U 442 /Veda Busesi


Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...

Alt 07-07-2009, 20:18 #7

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

Teoman

Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...
20 Kasım 1967´de Giresun Alucra´da dünyaya gelen Teoman YakupoğluYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun. İstanbul Üniversitesi Kadın Araştırmaları bölümünde masterini tamamlayan TeomanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ilk müzik grubu Indians´ı 1986 yılında arkadaşlarıyla birlikte kurdu ve uzun yıllar bu grubun solistliğini yaptı.Bir çok konser ve kayıt çalışmalarının ardındanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... grubun dağılması ile birlikte çeşitli sanatçıların albümlerinde ve bir çok grupta solist olarak yer aldı.

1996 yılında Roxy´de gerçekleştirilen 'Roxy Müzik Yarışması' ndaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ilk solo albümünde de yer alan 'Ne Ekmek ne de Su' ve 'Yollar' isimli parçalarıyla 'en iyi beste' ve 'en iyi grup' ödüllerini aldı. Teoman 1996 yılında ilk albümü 'Teoman'ı İstanbul Plak'dan çıkardı. 1998 yılında piyasaya çıkan 'O' isimli ikinci albümünde NR1 Müzik ile çalışmaya başlayan TeomanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... üçüncü albümü 'Onyedi' de yine NR1 Müzik etiketini taşıyor. Albümlerinde yer alan şarkıların birçoğunu kendi yazıp besteleyen TeomanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 'O' ve 'Onyedi' isimli albümlerinde Prodüktör olarak Rıza Erekli ile çalıştı.

'O' isimli albümde Orhan Atasoy ve Ercüment Vural´ın unutulmaz bestesi 'Gemiler'i ve üçüncü albümü 'Onyedi' de yer alan Ajda Pekkan´ın klasikleşmiş şarkısı 'Uykusuz her Gece'yi ve Bora Ayanoğlu´nun 'O Yaz' isimli şarkısını yeniden yorumladı ve dinleyicilere tekrar sevdirdi. TeomanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... müzik çalışmalarından arta kalan zamanlarında kitap okumayıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... sinemaya gitmeyiYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... yazı yazmayıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi ve müzik dinlemeyi seviyor.

Alt 07-07-2009, 20:19 #8

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

Redd

Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...
ReddYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 1996 yılında cover grubu olarak kuruldu. İstanbul'da gerçekleştirdikleri performanslarla kaliteli bir müzikal çizgi oluşturan grupYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 2000 yılında kendi şarkılarını yazmaya başladı. vokalde doğan duruYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... gitar ve geri vokalde berke hatipoğlu ve güneş duruYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... klavyede ise ilke hatipoğlu'ndan oluşan reddYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... şubat ayı başında 50/50 isimli ilk albümünü stardium'dan piyasaya çıkardı. kendilerini gözleme dayalı eleştrisel bi bakış açısıyla ifade eden reddYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... şarkılarında kent yaşantısına ve mordern hayatın döngüleri içine sıkışmış insanın hikayesini gerçekçi bir dille yansıtıyor.. reddYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... mutlu olmak için'de post-modern dünyaya ilişkin gerçekliğin altını çizerken 50/50'de insana dair çelişkiler ve kimlik arayışlarını anlatıyor. bahçelere daldık'la yaşadığı dünyaya olan rahatsızlığını dile getiren insanın kaçış hikayesini felsefi bir dille anlatırkenYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... öperler'le bu kez alaycı bir dile bürünüyor. grubun ilk albümünde yer alan tüm şarkılarYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... dinlediğimizde kayıtsız kalamayacağımızYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... her biri bizi anlatan hikayelerden oluşuyor. tamamı canlı enstrümanlar kullanılarak kaydedilen albüm rock müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan redd'in anlatısının bir başlangıcı.
Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...

Alt 07-07-2009, 20:21 #9

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

Nev


Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...
4 aralık 1968'de istanbul'da doğdu. ilkokul 1'de bilgiç rolünü kaparakYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... pamuk prenses'le danseden tek cüce olama şansını yakaladı. Müziğe her sağlıklı türk çocuğu gibi mandolinle başladı. Sonraki yıllar üretim boyutuna zemin hazırlayan; dinleyerekYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... yeni müzikler keşfederekYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... koleksiyon yaparak geçirdiği ve müzikal kimliğinin temelinin atıldığı yıllardı. Bu arada erkeklerin de alındığı bir seneYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... çamlıca kız lisesi'nde okurken ileride şarkılarına konu olacak olan küçük kız ve 19 yaşında koca bir kadın psikolojilerini gözlemleme fırsatı buldu.

Üniversite 2. sınıfta bir elektro gitar aldı ve gitar eğitimine başladı. 5. ayın sonunda sahnelerdeydi. Üniversite eğitimi boyunca yaz aylarında güneyde müzik yaptı. Onu bugün ki duruşuna hazırlayan bu süreçYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... müzikal gelişiminde ciddi bir yer tuttu.

Üniversite bittikten sonra kendisinden beklendiği üzere iş hayatına atıldı ama ama bu süreç müzikle bir arada devam etti. 1995 yılında Hakan ÖzerYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Kıvanch K. ve Tolga İnci'den oluşan Chantage'la Cool Bar'da müzik yaptı. Zamanla bestecilik kimliği ağır basmaya başlayıncaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... artık bir yol ayrımında olduğunu farketti ve tamamen müziğe konsantre olduYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... çünkü artık birikimi üretime dönüşme noktasına gelmişti.
2000 yılındaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Teoman'ın daveti üzerine katıldığı Türkiye turnesindeYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Ege ve Akdeniz şeridinde 100.000'e yakın kişinin kendi müziğine verdiği olumlu ve heyecan verici reaksiyonu deneyimleme fırsatı buldu.
Üç yıla yayılan özenli bir stüdyo çalışmasının ardındanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... tüm beste ve sözleri kendisineYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Kıvanch K.'nın bir parçadaki remix'i dışında düzenlemeleri Hakan Özer'e ait olan; Özkan UğurYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... GökselYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Tuba Önal gibi isimlerin yer aldığı ilk albümü 'Herşeye Rağmen" müzik marketlerde yerini aldı. 2004 temmuz ayında müzik marketlere sunduğu "Sen Gibi " albümüyle müzikteki başarısını kanıtladı. Kendi müziğini rock pop gibi belli tarz kalıpların içerisine sokmayan Nev bu albümle bir çok müzikseverin yüreğinde yer etti. Nev 3 yıılık aradan sonra 2007 yılının ağustos ayında çıkardığı ''Işığım Ve Gölgem'' albümüyle müzikseverlere merhaba dedi.

Işığım ve GölgemYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Nev ve Naim Korudağ prodüktörlüğünde 1Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...5 yılda hazırlandı. 12 şarkının yer aldığı albümdeYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Kör Kuyular ve Kelebek şarkılarının 2 farklı versiyonu yer almakta. Albümdeki tüm şarkıların söz ve besteleri Nev’e ait.Ayrıca Nev bu albümde soloları da kendi hazırlamış.

Işığım ve Gölgem’ in ilk klip şarkısı Sükût-u HayalYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... elektrik gitarla yapılan nağmeli solo melodisi ile dikkat çekiyor. NevYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Sükût-u Hayal’de yaşanan aşkı ve yalnızlığı bir başkasıyla dertleşirmişçesine anlatıyor. Aşk Meydanı adlı şarkısında ilk defa rap vokal yapan sanatçıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Cevriye Cabbar’la muzipçe gülümsüyor. Nev yeni albümünü anlatırken “İstedim ki deniz gibi olsun. Hem sığ hem derin olsun. Sanmayın başkadır niyetimYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... sadece kucaklamak istedim.” diyor.

80’lerin naif ve lirik anlayışını 2000’lerin sounduyla birleştiren NevYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... her zamanki samimi tavrıyla kendi hikayelerini ve aynası olduğu hikayeleri anlatmaya devam ediyor. Alaturka tınıları Pop-Rock merkezinde uyarlayan sanatçıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Işığım ve Gölgem’i kendisi ile yüzleşmekYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... gölgesine sahip çıkmakYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... bazen bir kelebeği özgürce dokunmadan sevebilmekYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ayrılıkYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... acıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... mizah gibi temalara değinen bir albüm olarak nitelendiriyor.

Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...

Alt 07-07-2009, 20:22 #10

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

Mavi Sakal


Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...
Mavi Sakal 1979 senesinde Tarsus Amerikan Lisesi'nde öğrenci olan Murat Tümer (Davul)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Kaan Altan (Gitar)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Tibet Ağırtan (GitarYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Vokal) tarafından kuruldu.

1984 yılında grup elemanları üniversite eğitimlerine devam etmek için İstanbul'a gelerek müzik çalışmalarını sürdürdüler.

1984 - 1992 seneleri arasında Türkiye çapında birçok solo konser düzenleyen grup aynı zamanda uluslararası Çeşme ve Antalya festivallerinde de konserler verdi.

Mavi Sakal "Çektir Git" adını verdiği ilk kasetini 1992 yılında piyasaya çıkarttı. Albüm grup üyeleri tarafından Boğaziçi Üniversitesi Stüdyolarında kayıt edilmişti. Mavi Sakal ilk albümleri ile hayran kitlesi toplamayı başardı. Bunun üzerine 6 ay sonra stüdyo'ya giren Mavi Sakal 1993 Şubat ayında "Mavi Sakal 2" yi piyasaya sürdü. Albümün açılış parçası "ŞAŞKIN" çok kısa sürede tüm radyo ve televizyonlarda boy göstermeye ve listeleri zorlamaya başladı. Bunun üzerine plak şirketleri "Mavi Sakal 2" yi CD olarak piyasaya sürdü. Bu yayımlanan ilk Türk Rock CD'si oluyordu. Grup 1993 Nisan - Mayıs aylarında 35 konserlik bir Türkiye turnesi gerçekleştirerek 116.000 izleyiciye ulaştı. Aynı zamanda albümün hit parçası "Çektir Git" tüm radyolarda ençok istek alan parçaların arasına girerek grubu listelerde üst sıralara çıkartıyordu.

1993 yılının Aralık ayında Mavi Sakal bir açıklama yaparak solistleri Tibet AĞIRTAN'ın gruptan ayrıldığını ve müzik çalışmalarına tek başına devam edeceğini açıklıyordu.

Uzun bir sessizlik döneminden sonra Mavi Sakal davulda Murat TümerYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... gitarda Kaan ALTAN birlikteliğine 1996 Ekim ayında vokalde Genç Osman YAVAŞYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... bas gitarda Andy WAND'un katılımı ile yeni bir şekil verdi. Grup elemanları 8 aylık provalar sonucunda Temmuz ve Ağustos aylarında stüdyo'ya girerek "Mavi Sakal 97/ İki Yol" adını verdikleri üçüncü albümlerini hazırladılar.

Albümün yapımını Tümer & Tümer üstlenerek dünya standartlarında bir yapım ortaya çıkartmayı amaçladı. Kayıtlar Finlandiya'da Finnvox Stüdyoları ile Londra'da BatmanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 007 GoldeneyeYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... EvitaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... The Saint ve Les Miserables gibi dünyaca ünlü film müziklerinin kayıt edildiği CTS stüdyolarında gerçekleştirildi.

Mavi Sakal "Mavi Sakal 97/ İki Yol" adını verdiği albümünde Status QuoYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Moody BluesYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Jose Feliciano ve Brian Johnson (AC/DC) gibi dünyaca ünlü sanatçılara sayısız platin ve altın plak kazandırmışYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... üç Grammy sahibi bir prodüktörleYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Pip Williams ile çalıştı. Aynı zamanda ikinci prodüktörYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Waltari ve Staratovarius gibi önemli heavy metal toplulukları ile altın plaklar kazanmış Mikko Karmila albümde 5 şarkının prodüktörlüğünü ve ses mühendisliğini üstlendi.

Gruba Hammond Org'da Finli sanatçı Pate Kivinen ve kontrbas'da bir başka Finli Juho Martikainen eşlik etti. Aynı zamanda albümün üç parçasına Moody Blues topluluğunun piyanisti Bias Boshell katkıda bulundu. Grubun eski solisti Tibet Ağırtan albümde geri vokallerde Mavi Sakal'a destek verdi.

Mavi Sakal 97/ İki Yol'da ayrıca senfonik parçalarda Londra SenfoniYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Londra Filarmoni ve ST.Martin In The Fields orkestralarından seçilen 40 müzisyenden oluşan London Session Orchestra gruba eşlik etti. Senfonik parçaların orkestrasyonu Pip Williams tarafından yazılırkenYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... orkestra organizasyonu yine konunun uzmanı Isobel Griffiths tarafından yapıldı. Büyük orkestranın şefliğini Gavyn Wright yaparken James Shearman yönetti. Senfoni kayıtları Jamess Collins tarafından gerçekleştirilerek mixler İngiltere'de Chapel Studios'da yapıldı.

Mavi Sakal 13-14 Aralık 1997 tarihlerinde STATUS QUO grubunun davetlisi olarak Londra WEMBLEY ARENA'da iki konser verdi.

Mavi Sakal albümle aynı adı taşıyan İki Yol adlı parçanın klibini Amerika'lı genç yönetmen Charles Richards ile 15 - 18 Ekim tarihleri arasında çekerek Kasım ayında düzenlenecek ve grubun uluslararası projelerinin açıklanacağı basın toplantısı ile müzikseverleriyle buluştu.

Grup 1998 senesinde Doritos sponsorluğunda ‘Kan Kokusu’ adını verdikleri albümlerinin Türkiye turnesine çıkarak 32 ilde konserler verdi.

Mavi Sakal 1999 senesinden beri birkez daha sessizliğe gömülmüştü.

Mavi Sakal bu albüm için yepyeni bir ekiple yola çıkmıştı. Murat Tümer(davul)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Batur Yurtsever(bas)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Taylan Dedeoğlu(gitar)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Tibet Ağırtan(vokalYerli Sanatcı ve Grup Biografileri...gitar) vardı bu ekipte. "Kurucu kadro" dan Kaan Altan ise Karapaks ve Kesmeşeker ile yoluna devam edecekti. Taylan Dedeoğlu ve Batur Yurtsever Mavi Sakal'a yıllarca destek olmuşYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... projelerde yardım etmiş tecrübeli ve başarılı müzisyenler. 2007'de çıkan "Yeni..den" albümüYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 4 yeni parça ve 4 de eski Mavi Sakal parçasının tekrar kaydını içeriyor ve hard rock sevenler için birebir. KayıtlardanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... şarkılardan kalite ve tecrübe akıyor. Bu kadroYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... yola devam etmekte.

Mavi Sakal

Tibet Ağırtan (vokalYerli Sanatcı ve Grup Biografileri...gitar)
Taylan Dedeoğlu (gitar)
Batur Yurtsever (bas)
Murat Tümer (davul)

Alt 07-07-2009, 20:23 #11

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

Kurban

KurbanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Türk Punk Rock grubu. 1995 yılında Outside adı ile kuruldu. Bu isim altında ingilizce şarkılar çaldılar. 1997 yılında grubun ismini Kurban olarak değiştirdiler ve aynı yılYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 1995 yılında katılıp başarı kazanamadıkları Roxy Müzik Yarışması'na katılarak 3.oldular 1999 yılında Metallica'nın Ali Sami Yen Stadı'nda verdikleri konserde alt grup olarak Metallica'dan önce çok başarılı bir konser verdiler.

1999 yılının Mart ayında ilk albümleri olan Kurban'ı piyasaya sürdüler. Ardından eski gitaristleri Umut Gökçen'in Amerika'ya göçmesi ile gitarist değiştirdiler ve son iki albümde yer alan Özgür Kankaynar ile yola devam kararı aldılar. Sert ve İnsanlar albümleri ile müzik hayatlarına kaldıkları yerden devam ettiler.

Son büyük canlı performanslarını ROCKISTANBUL 2005'te Megadeth'in alt grubu olarak yaptılar. Grup Haziran 2005 itibariyleYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... tüm yükün Deniz Yılmaz'ın üzerine binmesi ve son albümleri İnsanlar'ın bir ayda sadece 25.000 kopya satması sebebiyle dağıldığını açıkladı. Deniz Yılmaz Panik isimli grubaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... davulcu Burak Gürpınar Athena'ya katıldıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... grubun basçısı Kerem Tüzün ise Demir Demirkan'la sahne almaya başladı. Grubun bir akustik albüm projesi vardıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... fakat dağılmaları sonucu bunu gerçekleştiremediler.

Kurban 31 Aralık 2006 tarihi itibariyle tekrar bir araya geldiklerini açıkladı. Tekrar birleşmelerinin ardından 26 Ocak 2007'de İstanbul'da ve 27 Ocak Ankara'da olmak üzere konser verdiler.2007 nin ilk aylarında turneye çıkan KurbanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... solist Deniz Yılmaz'ın askere gitmesi sebebiyle 25 Şubat 2007'den itibaren 15 aylık bir ara vermiş oldu. Grup şimdilerde çalışmalarına devam etmektedir...


Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...

Alt 07-07-2009, 20:23 #12

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

KrampYerli Sanatcı ve Grup Biografileri...
Grup 1984 yılında Nezih ONUR (Bas Gitar/Vokal)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Doğan SAKİN (Gitar/Vokal) ve İdris TÜBCİL (Davul)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... tarafından kuruldu. Daha sonra gruba Ahmet KARAFERYA (Vokal) de eklendi fakat Ahmet ile bir şekilde ilgili bazı parçalar ilk albümde yer almasına rağmen kendisi ancak ikinci albüm İstanbul Sokakları'nda yer alabildi. Grup 1986 yılında Onlarla isimli demosunu kendi imkanlarıyla yeraltı piyasasına sürmüştü. 1993 yılında ise ilk şirket albümleri Püf Püf'ü ŞAHİN Plak'tan çıkardılar. Gökalp BAYKAL da kayıtlarda bazı parçalarda synthesizer'da yer aldı. Grup kayıtlar hususunda istediğini alamayınca (ŞAHİN Plak'ın saygıdeğer sahibi sayın Hayri ŞAHİN grubun el emeğiYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... göz nuru ve trink parası ile zarzor kaydettiği stüdyo kayıtlarını çoğaltırken kullanılmış bantlar kullandıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... alttan yabancı sesler geliyorduYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... üstelik kendisi de hesapta türkücü müzisyendirYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ne diyelim artıkYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Allah layığını vermiştir herhalde ya da verecektir) ADA Müzik ile anlaştılar ve 'Lan N' Oldu adıyla albümü ikinci kez çıkardılar. Albüme ismini veren 'Lan N' Oldu şarkısına bir de klip çekildi.

KRAMP ilk olarak ismini - motorlardaki ana mil olan - KRANK koymuş (MOTORHEAD'den esinlenerek)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... daha sonra bu isim insanlar tarafından net olarak anlaşılamadığı için KRAMP olarak değiştirmiştir. Bugüne kadar Cem KARACAYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Erkin KORAY gibi ustalarla konserlere çıktılar; Erkin KORAY'ın grubunda beraber ve ayrı olarak çalıştılar; Nuri KURTCEBEYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Gökalp BAYKALYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... karikatüristler APTÜLİKA ve Tuncay BATIBEKİ ve sağlam thrash gruplarından KRONİK ile yakın ilişkileri oldu. İkinci albümleri İstanbul Sokakları'nı 1998 yılında yine ADA Müzik'ten çıkartan KRAMP albümde ilk olarak Erkin KORAY'ın söylediğiYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... sözleri ve müziği Nuri KURTCEBE'ye ait olan Tek Başına isimli şarkıyı seslendirdi. Nezih'in daha sonra İdris ve gitarist İzi ELİ ile birlikte kurmuş olduğu NAUTILUS'un şarkıcısı olan Wachtang MAKALATIA da bazı parçalarda synth ile eşlik etti. Tam bir rock / heavy metal arası sound'a sahip olan albüm birçok dinleyici tarafından beğenildi ve birçok yerde olumlu eleştiriler aldı. Tek Başına parçasına çekilen klipte APTÜLİKAYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Tuncay BATIBEKİ ve tv-radyo rock programları yapımcısı Güven Erkin ERKAL da yer aldı.

Alt 07-07-2009, 20:24 #13

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

Kumdan Kaleler


Türk Rock topluluğu... 1992-1998 yılları arasında etkinlik göstermiştir.
Doksanlı yıllarYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Türk Rock topluluklarının bereketli bir dönemiydi: Mavi SakalYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... KargoYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Mor ve Ötesi gibi isimler dinleyicileriyle ilk defa o dönemde buluştular.

1992 yılında Tuna KiremitçiYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Kerem Doğrar ve Cem Coşkun tarafından kurulan Kumdan Kaleler deYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 1996 yılında o dönemin en özgün Türkçe Rock çalışmalarından birine imza atıyordu: "Denize Doğru". Bu albümdeYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Tuna Kiremitçi'nin şarkı sözlerinin yanı sıra Ataol BehramoğluYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Metin Altıok ve Edip Cansever şiirlerinden yapılmış besteler de yer aldı.

Bir dönem Galatasaray Lisesi Orkestrası olarak Hürriyet Altın Mikrofon yarışmasına da katılan Kumdan KalelerYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... bu yarışmada İstanbul birincisi ve Türkiye üçüncüsü olarak dikkat çekti. Daha sonra Sumru AğıryürüyenYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Ozan TügenYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Muammer Ketencoğlu gibi profesyonel sanatçıların da katkılarıyla albüm kayıtlarını yapan ve çeşitli konserler veren topluluğun müzik anlayışınıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... belki de en iyi bir afişlerine şaka yollu yazdıkları şu cümle tanımlıyor: "İstanbul Dolaylarından Rock"

İdeal kadrosu Tuna Kiremitçi (VokalYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ritm gitar)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Kerem Doğrar (Bas gitarYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... vokal)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Cem Coşkun (Akustik gitar)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Orkunt Özkaya (Tuşlu çalgılar)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Fırat İlker (Flüt)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Murat Güney (Keman)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Tuğrul Acar (Solo gitar) ve Kerem Eye (Bateri) şeklinde bilinen topluluğun ilk dönemlerinde şu müzisyenlerin de katkısı var: Togay Şenalp (UdYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... vokal)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Onur Sarıkaya (Bateri)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Ahmet Balta (Bas gitar). AyrıcaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ilk ve tek albümlerinde Mert Karamızraklı ve Burak Atasavun solo gitarYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Kadir Demirel çöğürYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Ahmet Altınel de keman çalıyor.

Albümdeki Tuna Kiremitçi bestelerinden "Bu Aşk Burada Biter" Haluk Levent ve Haluk Çetin tarafındanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... "Koru Beni"de Renan Bilek tarafından yorumlanmıştır

Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...

Alt 07-07-2009, 20:25 #14

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

Işığın Yansıması


Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...
ALİ ERENUS (Vokal)

1965 yılında İstanbul'da doğdu. Aksaray Oruçgazi ilk ve orta okulunun ardından Pertevniyal Lisesi'ni bitirdi. Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünden mezun oldu. 1986 da Cenk Ünnü ile beraber Işığın Yansıması'ı kurdu. Grupla beraber sayısız konser ve 6 albüm çalışmasına imza attı.


MURAT ÖZYÜKSEL (Gitar)

1970 yılında Erzurum'da doğdu. İki yaşında Ailesi ile birlikte Bursa'ya taşındı. Özel İ.E. Ana-İlkokulu ve Bursa Anadolu Lisesi'ni bitirdi. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümde üç yılYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Bilkent Konservatuvarı Jazz Bölümünde dört yıl okudu. Şu anda Anadolu Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümü öğrencisi. 1987 yılından beri Işığın Yansıması üyesi. Grupla beraber sayısız konser ve 6 albüm çalışması yaptı. 1995 te Özlem TekinYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 1996 da Şebnem FerahYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 1997 de Aşkın Nur Yengi albumlerinde müzik yönetmenliği yaptı.


AYHAN ORHUNTAŞ (Gitar)

1971'de İzmir Karşıyaka'da doğdu. İlkokulu Hakimiyeti Milliye (Ulusal Egemenlik) İlkokulundaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Ortaokulu İzmir Fatih Kolejinde bitirdi. Bu süre içinde İzmir Devlet Konservatuarı Şan Bölümüne devam etti. 1986'da İstanbul'a taşındı. Kadıköy Kenan Evren Lisesi'ni bitirdi... Şefik ŞekeroğluYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Adnan PolgeYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Belkıs Aran ve Ayşegül Sabuncu'dan özel şan dersleri aldı. Klasik Batı Müziği ve Klasik Türk Müziği korolarında yer aldıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... konserler verdi. 1987'de SAWDUST grubunu kurdu. Toplulukla konserler verdi. TRT Altın Anten ve Kuşadası Altın Güvercin yarışmalarında dereceler aldı. Cherokee adlı grupla dört yıl çeşitli klüplerde çalıştı. 1995'te Işığın Yansıması'a katıldı. 1996'da grubun üçüncü albümü Anatolia'yı ve 2001'de grubun dörtYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... beş ve altıncı albümleri olan Popçular Dışarı (Konser)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Unspoken ve Bir adlı albümleri seslendirdi.


BARLAS ÇEVİKUS (Gitar)

1971 Karabük'te doğdu. İlk ve orta okulu Karabük'teYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... orta 3. sınıfı Kadıköy Anadolu'da okudu. İstanbul Üniversitesi Dericilik 2. sınıftan ayrıldı. 86'da Metafor grubunu kurdu.


ERTUĞRUL MEMED KOÇ (Davul)

1967'de İstanbul'da doğdu. Aksaray Oruçgazi ilk ve ortaokulu ardından Pertevnihal Lisesi'ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi Antropoloji bölümünden mezun oldu. 1986'da Hakan Utangaç ile beraber Işığın Yansıması'ı kurdu. Grupla beraber sayısız konser ve 6 albüm çalışması yaptı.

Alt 07-07-2009, 20:33 #15

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

İhtiyaç Molası


Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...
İhtiyaç MolasıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Çanakkale’deYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Taner Sarf (Gitar-vokal)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Sinan Gürsoy (Bas)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Tolga Çebi (Keman-klavye) ve Murat Güllü (Davul-vurmalılar) tarafından 1995 yılında kuruldu. Grup rüzgarların durmak bilmedigi bu kentteYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 1993’ten itibaren çeşitli şekillerde bir arada çaldıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 1 Eylül Dünya Barış Günü gibi etkinliklere katıldı. Ilk yıllarda farklı şehirlerde yaşıyor olmalarından dolayıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... biraraya geldiklerinde yollar katedip sonunda kendileri için bir "IHTIYAÇ MOLASI" vermeleri grubun adını dogurdu. 1995’ten itibarenYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... grup elemanlarının Istanbul’da yaşamaya başlaması ile IHTIYAÇ MOLASI sürekli bir grup kimligi altında çalışmalarına başladı. Bir süreYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... başkalarının şarkılarını çalarakYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... bir de dogaçlamalar yaparak birçok yerde sahne aldılar ve isimlerini duyurmaya başladılar. Bu arada yaptıkları besteleri de bu mekanlarda çalmaya başladılar ve alınan olumlu tepkiler albüm yapma fikrini ortaya çıkarttı. Bunun için öncelikle kendilerine bir çalışma stüdyosu yaptılar. 4. Levent Sanayi Mahallesinde “inşa” ettikleri bu stüdyo sayesinde rahat bir çalışma ortamı buldular. 1996 yılında Zuhal Müzik’in “Rock House”da düzenledigi yarışmada ilk beşe kaldılar. 1997 yılında 2.Roxy Müzik Günleri’nde avant-garde dalında finale kaldılar. 1998 yılında Ada Müzik tarafından çıkarılan “Sesimizi Yükseltiyoruz” adlı toplama albümde “Çengi” ile yer aldılar. Albüm fikrinin ardındanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... yapımcı aramaya basladılar. Ve sonunda Zihni Müzik’le albüm için anlaşmaya varıldı. Daha önce yapılan emprovize çalışmaların düzenlenmesi ile enstrümantal ve ingilizce sözlü parçalardan oluşan ve müzik eleştirmenlerinin “progressive rock” olarak tanımladıgı “MILAD” ortaya çıktı. Kayıt öncesi 2 aylık bir prova döneminden sonraYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... albüm kayıtları Raks-Marşandiz stüdyolarında gerçekleştirildi. Albümün çıkış tarihi Nisan 1999’dur. Albümün çıkışından sonra IstanbulYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Ankara ve Çanakkale’de çesitli konserler verdiler. Ekim 1999’da “ÇENGI” adlı parçaya bir de klip çektiler. Albümle ilgili bir çok yayın organında olumlu eleştiriler yayınlandı. Özellikle yurtdışında bulunan progressive rock ile ilgili websitelerinde gelecek vadeden grup olarak gösterildiler. Bu özelliklerinden dolayı "Gibraltar Encylopedia of Progressive Rock"ta yer aldılar. Italya’da bir radyoda -radio popolare; “from Genesis to Revelation” programında Mart 2002’de ayın grubu seçildiler. Avrupa’da bir çok radyonun playlistine girdiler. Yurtdışında progressive rock dagıtımı yapan birçok firmanın kataloguna girdiler. 1999 sonundan itibaren grup elemanları askerlik nedeniyle 2 yıl kadar bir araya gelemediler. Bu görevlerinin sonunda tekrar toplanan grupYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Taner’in yaptıgı stüdyoda provalarına başladı. İHTİYAÇ MOLASI şu anda 2. albüm hazırlıklarını tamamlanmış albüm grup elemanlarının Türkçe sözlü parçalarından oluşmaktadır. 1.5 isimli bu albümü dinlemenizi şiddetle öneriyoruz!!!

Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...

Alt 07-07-2009, 20:34 #16

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

Özlem Tekin

Aşk herşeyi affeder mi..?!

Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...


Özlem Tekin

18.11.1971 Amerika California doğumlu olan Özlem TekinYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... babası Prof.Dr.Talat Tekin’in Berkeley Üniversitesinde öğrenim görevlisi olması nedeniyle uzun bir süre Amerika´da kaldı.İlk öğretime başlamadan önce Türkiye´ye (Ankara´ya) geldi.
İlk öğretimi Fransızca eğitim veren Tevfik Fikret Lisesi´nde bitirdi ve bu süre boyunca piyano dersleri aldı.Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı sınavlarına girdi ve klarnet bölümünü kazandı.Tüm konservatuar eğitimi boyunca Ankara´da sahne çalışmaları yaptı. Yaz dönemlerinde Bodrum başta olmak üzereYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... çeşitli tarzlarda (İngilizce popYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... rockYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... heavy metalYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... punkYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... caz) müzik yaptı.Konservatuardan 1991-1992 yılında mezun oldu. Akustik gitara merakı olan Özlem kendi kendine bu aleti çalmayı öğrendi. Öğrenmekle kalmadı Akustik gitarla besteler yapmaya başladı.
İstanbul´daki Lokomotif grubundan aldığı teklif üzerine İstanbul´a geldi.Kısa bir süre Lokomotif´le çalıştıktan sonra tamamen bayanlardan kurulu Volvox grubuna katıldı. Şebnem Ferah’ın da bulunduğu Volvox ile iki yıl non-stop müzik yaptılar. Daha sonra Özlem gruptan ayrılarak solo çalışmalara yöneldi. İlk solo albümü için Hakan Peker’le anlaşan ÖzlemYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... çalışmalara başladı.
İlk albümü Kime Ne 1996 yılında yayınlandıktan sonra "Aşk Herşeyi Affeder mi" büyük yankı uyandırdı.. "Çok Üzgünüm İstemeden Seni Dün Gece Aldattım" gibi cesur sözlerle başlayan şarkıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... aldatmaya dayalı ve kadın erkek ilişkileri odaklı şarkılara yeni boyutlar kazandırdı. İlk defa bir kadın bu kadar açık yüreklilikle aldatını ifade ediyor ve hemen ardından aşkın bunu affedip affetmeyeceğini sorguluyordu. Albümde ilginç sözlere sahip olan şarkı bir tek “Aşk her şeyi Affeder Mi” değildi.. Zoraki evliliklere “böyle zorla düğün olmaz ki yok mu sevdiğin” diye haykıran DUVAKSIZ GELİNYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... “ümidi yok kimden yardım dilesinYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... hiç mi sevmez anacığına dönesin” diyerek sokak çocuklarının hayatını sorgulayan HERKES ŞANSLI DOĞMUYORYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... “kurşunlar sizin olsunYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... kurusun gözler” diyerek isyan ettiği SEBEPSİZ SAVAŞ albümün ön plana çıkanlarındandı. Alternatif Pop adını verdiği müziği ile Özlem Tekin o yıllarda kuşkusuz yeni bi kulvar açtıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ve pop müziğe farklı bir bakış açısı getirdi. Cem Yılmaz’ın da konuk olarak “Yar Bana Varmadı” en sevilen çalışmalarından biri oldu.
Aradan geçen zamaNda dünyadaki elektronik akımı ile birlikte Özlem Tekin’in müzikal zevklerinde de bir takım değişiklikler meydana geldiYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... dolayısı ile bir sonraki albümün de elektronik müziklerden payını alması kaçınılmaz oldu.. İkinci albüm ÖZYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... hiçbir canlı enstrumanın kullanılmadığıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... tamamen elektronik müzikle yapılmış Türkiye’nin ilk albümü olma özelliğine sahipti. Sevgilisini öldürüpYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ormanda gömmeye giden kadını canlandırdığı ilk klip Bahar ile Özlem TekinYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... yine herkesi ayağa kaldırdı. ÖZ albümünün en büyük hitlerinden olan BAHAR şarkısının sözü ve müziği de tıpkı aşk her şeyi affeder mi gibi BARLAS a aitti. İkinci klip ise Levent semerci yönetmenliğinde YOL isimli şarkıya çekildi. “Yanlış senin tek hazinenYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... herşeyi kendine sor kendinden öğren” gibi sözleri ile Özlem Tekin’in içindeki ruhu da net bi şekilde anlatan şarkının klibi MCM gibi yabancı müzik kanallarında da gösterilerekYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... büyük başarılara ulaştı. Ne yazık ki bu albüm sadece 2 kliple kaldıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... fakat türünün sevenleriYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... yeni keşfedenler ve Özlem hayranları tarafından arşivlerin en güzel yerinde Türkçe sözlü elektronik müzik albümü olarak yerini aldı.
Bu arada Özlem TekinYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Pahsan Music ile kısa bir evlilik de yaptı. Evlilik yüzüklerini dövme olarak parmaklarına yaptıran ikiliYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... boşanınca dövmeyi de sildiler..
Üçüncü albüm 1999 yılının yaz aylarında geldi: Laubali! Tam da yaz aylarına yakışır bi neşe ve dinamiklik ile…. Tarz olarak en çok çeşitlilik barındıran albüm olan Laubali’nin çıkış parçası albüm ile aynı ismi taşıyan Fergan Mirkelam imzalı Laubali oldu. Kendi sözleri ile Özlem bu şarkıyı şöyle anlatıyor: “Fergan bize Rıza Erekli'nin stüdyosunda sürekli baskınlar yapıpYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... kamerasıyla bize zorla mizansenler yaptırıyorduYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... çok eğleniyorduk. Ona boş gelme beste getir kardeşim dedimYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... yapmış getirdi. Tabii çok sevindim”.
Bu albümde Özlem’den duymaya alışık olmadığımız şekilde batı müziğinin yanında doğu müziği sentezleri kulağımıza geliyordu. Arabeskvari sözleri ve Doğuş vokali ile “Yazmamışlar”Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 9/8 lik ritmi ile “Biberi Bol”Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... klip çekilmemesine rağmen dillere dolanan “Beni Yakan Aşkın” bunlara verilecek örneklerdendi. Ama bunların yanında “Vurma”Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... “Kumdan Kaleler”Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Teoman destekli “Bu Kalp” gibi sentezden nasibini almamışYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... batı soundlu son derece sıkı parçalar da bulunmaktaydı. Disco tarzındaki “Sorma”yı ise Olivia Newton John’a adamıştı Özlem..
Albümden ikinci klip Yazmamışlar’aYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... üçüncü klip ise “eskiden her klipte farklı imajla çıkardım şimdi o da yetmediYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... aynı klipte 5 farklı imaj” diyerek tanıttığı Biri Var’a çekildi.
2000 yılının yazında Özlem Tekin bu sefer müzik dışı bir çalışma ile sevenlerinin karışısına çıktı. Kanal D için çekilen Yaz Rüzgarı isimli programın sunucuğunu üstlenen Özlem TekinYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 2000 yazı boyunca hafta içi her gün farklı bir konukla ekranlara konuk olduYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... hazırladığı kısa skeçlerle de oyunculukta da ileride atacağı başarılar hakkında ufak ipuçları verdi.
2002 yılında çıkan Tek Başıma Albümü öncesi 2 yıl hiçbiryerde gözükmeyen Özlem Tekin o yıları da şöyle anlatıyor:” 2 yıl ara vererek müzikten uzak kaldımYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... fiziklsel olarak dinlendimYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... şehir şehir gezdimYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... amerika’da bir süre kaldım. Elime gitar bile almadımYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... beste yapmadım Yani kendimi dinledim…” Bu süreç sonundaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... eline gitarı alıp yaklaşık 1 hafta içinde yazdığı şarkılardan oluşan Tek Başıma albümü de aynı dinginliği taşıyor. Bu sefer çığlıklar atanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... isyankar Özlem yerine durulmuşYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... “sen olmasan da yaşatırım ben bu aşkı” diyebilecek kadar durulmuş bi Özlem karşımızdaydı. Bi önceki albümdeki sentezlerden eser yok. Fakat yine Özlem Özlem’liğini göstermişti. Çıkış parçası Dağları Deldim’deki “Magazin dalı güllü dallı motorlar gibi koca aramıyorum ki olum ben bu şarkılar niye” dizeleri ile yine gündeme oturdu! Üstüne alınıp cevap verenlere ise ağzını açıp tek kelime etmedi. Sadece yerinden oturup olan bitenlere bıyık altından gülümsüyordu. Albümde bulunan Barlas şarkısı Aşka Dair yine Özlem Barlas beraberliğinin başarısını doğrularcasınaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... albümün öne çıkan hitlerinden oldu. Türkiye’nin ilk tekno trans şarkısı dediği KırıldımYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... hip hop öğeler barındıran Dağları DeldimYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Bjork-vari Daa gibi şarkılarla Özlem yine dolu dolu bi albüm hazırlamıştı.
Fakat bi süre sonra Özlem roportajlardanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... yoğunluktan sıkılıp siz albümü dinleyedurun ben geliyorum diyerek Amerika’ya gitti. Orda Amerikalı yönetmen Aaron Walker ile ikinci klibi de Hep Yek’e çekti..
Bu sırada Özlem Tekin ufaktan ufaktan ilk oyunculuk denemelerine de başladı. Kanal D ‘de yayınlanan mitolojik dizi Karaoğlanda kötü büyücü ZenkaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Mustafa Altıoklar’ın yönetmenliğindeki O Şimdi Asker’de de küçük bi rolle karşımıza çıktı..
Özlem Amerika’dan döner dönmez ayağının tozu ile Rock’n Dark Efes turnesine çıktı. 2003 yaz boyunca yazlık mekanlarda devam eden turnenin sürprizi Özlem’in 5 şarkısının club remixlerini içeren bir cd’nin konsere gelen dinleyicilere hediye olarak dağıtılması oldu. Piyasada bulunmayan bu çok özel Cd de aşka dairYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... kırıldımYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... kimbilirYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... dağları deldimYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ve yazmamışlar’ın remixleri bulunmaktaydı. Turnedeki eğlenceli görüntülerin montajlarından oluşan Dağları Deldim Remix klibi ise 2003yazının özlem tekin hayranlarına hediyesi oldu.
2004 yılının başlarında Neredesin Firuze isimli fimin soundtrackinde Özlem yine kendi ilklerinden birini gerçekleştirerek Fuat Saka’ya ait bir Karadeniz türküsü seslendirdi: Kara Sevda.. Türküyü kendine has uslubu ile seslendiren Özlem TekinYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... kendisini sevmeyenlerin bile ilgisini çekti ve soundtrack’in öne çıkan çalışmalarından biri oldu.
Bu arada Şener ŞenYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... meltem CumbulYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... BeyazYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... cem davranYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ve pamela ile birlikte oynayacağı bir müzikalin hazırlarına başlayan Özlem TekinYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... yine farklı ufuklara gözünü dikmişti. Fakat müzikal ne yazık ki Şener Şen’in rahatsızlığı bir süre erteleninceYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... özlem tekin kendisine gelen dizi teklifini kabule etti ve 2004 sezonunda Hale SoygaziYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Ceyda Düvenci ve Ege Aydan ile başrollerini paylaştığı Sil Baştan isimli dizi ile ekranlara konuk oldu. İzleyeciler bu sefer karşılarında çok farklı Özlem Tekin buldular. Çünkü kndisine teklif edilen asi rockçı kız rollerinin hepsini geri çeviren özlem bu dizideYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... hapishaneden çıkmışYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... çocuk sahibi bir kadını canlandırıyorduYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ve de üstelik çok başarılıydı. Televizyon eleştirmenlerinden tam not almıştı.

2004 yılının yazında “Sanki Dün Gibi” isimli 70-80-90’lı yılların Türkçe pop hitlerinin seslendirildiğiYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Most Productions tarafından gerçekleşen ve 3 gün devam eden konserde Fatih erkoç ve levent yüksel ile birlikte daimi solist olarak yer aldı. ÇillibomYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... seninle bir dakikaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... burçak tarlasıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... delisinYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... fesupanallahYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... denizleri aşta gel gibi türk popun unutulmaz hitlerini de özlem’in yorumundan dinlemiş olduk. Kuşkusuz konserin Özlem severler tarafından en merakla karşılanan yorumuYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Volvox’tan da arkadaşı olanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... fakat profosyonel müzik yaşamında sürekli kıyaslandığı Şebnem Ferah klasiği Yağmurlar oldu…
Bu konserlerden hemen sonra ise Türkiye’nin önemli festivallerinden biri olan Rock and Coke’da sahne alan ÖzlemYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... sahneye maskesi ve ilginç kotsumu ile çıkarak dikkatleri üzerine çekti. Bu konserde “Bu bir Özlem Tekin konseri değilYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... OZZ isimli yeni bir grubun konseri” diyerek yaptığı açıklama ile yeni kurduğu özlem tekinin eski şarkılarını sert yorumlarla coverlayacak olan OZZ isimli grubun da müjdesini verdi.
O sıralar çıkan Levent Yüksel’in Uslanmadım albümünde ise Sen Anla isimli şarkının söz ve müziği Özlem Tekin’e aitti. Geri vokalleri ile de şarkıya renk katmıştı
2004 yılının bitimine doğru Şener Şen’in iyileşmesi ile Mucizeler Komedisi adı verilen müzikal yeniden gündeme geldi. Kadroda bikaç değişiklikler vardıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... beyaz ve cem davran gitmiş yerlerine Mirkelam ve şevket Çoruh gelmişti.
Mucizeler Komedisinin görücüye çıkmasıylaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Özlem Tekinin oyuncuğunun zirveey ulaşması bür oldu. Nerdeyse müzikali adından en çok söz ettiren oyuncusu olan Özlem bütün tiyatro eleştirmenlerinden tam not aldıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Hıncal Uluç’un kaleminden “o bir mucize”Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... fatih altaylı’dan ise “o komple bi sanatçı” olarak yazılara döküldü… O ise bütün bunları hiç farkında değilmiş gibi “sanırım benden beklenmediği için bu kadar konuşulduYerli Sanatcı ve Grup Biografileri...teşekkür ederim yine de..” gibi mütevazı cevaplar vererekYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... gülümsedi..

Tarihler 2005 yılının Mayıs aynı gösterdiğinde Özlem 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0 adını verdiği 5. albümü ile müziğe geri döndü. Diğer albümlerine göre gayer sert bir sounda sahip olan bu albümYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... gerek özlem tekin hayranlarıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... gerek rock müzik severler tarafından ilgiyle karşılandı. Albümü tanıtmak için bu sefer farklı bir yönteö seçen özlemYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... klip çekmek yerine albüm çıkar çıkmaz konserlere başladı. Coca cola sponsorluğundaki soundwawe turnesiyleYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... üniversiteleri gezerek albümü tanıttı.. Daha sonra ise ilk klip 2 farklı versiyonla geldi: Değmez…
Fakat Özlem’in deyimiyle kanallar klibe korku filmi muamelesi yaptılar ve nedense pek göstermeyi tercih etmediler. Bunun üzerine konser görüntülerinden oluşan ikinci klip Cinayet ise tam tersi etkiyle müzik kanallarının gözdesi oldu. Bu arada 2005 yılının en çok konser veren bayan rock sanatçısı da yine Özlem Tekin oldu.
2006 yılının başlarında Cem Yılmaz ile önce adının çıktığı aşk dedikoları sonradan anlaşıldı kiYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... yeni bir projenin habercisiydi. 2006 Ekimde vizyona girecek ve yönetmenliğini Cem Yılmaz’ın üstleneceği Hokkabaz isimli filmde başrolleri Özlem TekinYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Mazhar Alanson ve Cem Yılmaz’ın paylaşacağı duyuruldu..

Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...

Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...

Alt 07-07-2009, 20:35 #17

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

Ezginin Günlüğü


Nadir Göktürk

1950 Mersin doğumlu. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı mezunu. Grubun kurucularından. Müzikleriyle ve şarkı sözleriyle gruba katkı sağlıyor. Ayrıca bugüne dek birçok sinema filmi ve belgesel film için müzikler yazdı.

Hüsnü Arkan

1958 Kınık doğumlu.Hukuk fakültesini bitirdi.1993 yılında gruba katıldı. Şarkı sözleri ve müzikleriyle gruba katkı salıyor. Grupta şarkı söylüyor. "Ölü kelebeklerin Dansı" ve "Menekşeler Atlar ve Oburlar" adlı iki romanı yayınlandı.

Eylem Atmaca

1977 Gebze doğumlu. İstanbul Türk Musikisi Devlet Konservatuarı mezunu. 2002 yılında gruba katıldı. Grupta şarkı söylüyor.

Fatih Saçlı

1959 İstanbul doğumlu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Flüt Bölümünden mezun oldu. 1990 yılında gruba katıldı. Grupta flüt ve saksafon çalıyor.

Erkan Gürer

1970 Tokat doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi mezunu.Çeşitli gruplarda bas çaldı. 1993 yılında Ezginin Günlüğüne katıldı.

Sedat Yapıcı

1971 Gaziantep doğumlu. Marmara Üniversitesi sinema televizyon bölümü mezunu. 1993 yılında gruba katıldı. Grupta gitar çalıyor. Ayrıca; 1998 yılında yayınlanan Aşk Yüzünden albümündeki Sarhoş Balık ve Topal Martı ile 2000 yılında yayınlanan Rüya albümünden Elma şarkılarının kliplerini çekti.

Gökhan Tümkaya

1976 İskenderun doğumlu. İstanbul Üniversitesi SBF İşletme Bölümü mezunu. 2001 yılında gruba katıldı. Grupta davul çalıyor.

Ezginin GünlüğüYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Türk müzik grubu. 1981 yılında kuruldu. İlk konserlerini 1983 yılında İstanbul Hodri Meydan Kültür Merkezi`nde verdi. 1990 yılında dağılma sürecine girdi ve böylece bir dönem kapanmış oldu. Daha sonra Nadir Göktürk yeni isimlerle gene Ezginin Günlüğü çatısı altında 1990`ı takip eden yıllarda yeni bir grup kurdu. İkinci dönem 1993 yılında İstavrit albümüyle ilk eserini verdi.

Alt 07-07-2009, 20:39 #18

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

Barış Manço


Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...
Barış Manço 2 ocak 1943 tarihinde saatler 02.00 civarını göstermekte iken Bağlarbaşı-Üsküdar semtindeki Zeynep-Kamil hastenesinde dünyaya gözlerini açar.

İsmail Hakkı Bey ile Rikkat Uyanık Hanım'ın ikinci oğululları olarakYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ekmeğin karneyle dağıtıldığı ve ikinci dünya savaşının en kızgın oldugu zamanda dünyaya gelen MançoYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 2 yıl önce dünyaya gelen abisinin 'Savaş' ismini almasından sonraYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ailesinin 'artık dünyaya Barış gelsin' diye düşünmesinden dolayı barış adını almıştı.

Türkiye'de Barış adını ilk alan kişinin kendisi olduğunu yıllar sonra TRT için hazırladığı '7 den 77 ye' adlı programı aracılığıylaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... öğrenecekti.

Bit salgınının ortalığı kırıp geçirdiği bir dönemde ilkokula başlayan MançoYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... gezginliğe bu dönemlerde başlar. Gezginliğinin ilk durakları okullardır. Zira bu dönemlerde birsürü okul değiştirmek zorunda kalıyordu.

İlkokula Kadıköy Yeldeğirmeni Mustafa Kemal Paşa İlkokulunda başlayan BarışYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 4. Sınıfı Ankara Maarif Koleji İlkokulu ndaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 5.Sınıfıda yine Kadıköy Yeldeğirmeni Mustafa Kemal Paşa İlkokulunda okuyordu. İlkokul'u bitirdikten sonra Galatasaray Lisesi yılları başlıyordu.

Galatasaray Lisesi'nde okuyan abisi Savaş Manço'nun okuldaki lakabı 'Ayı' idi. Barış'ında Galatasaray Lisesi 'ne gelmesinden sonra lakapları 'Büyük Ayı ve 'Küçük Ayı' olarak değişiyordu. 1957 yılı Şeker Bayramında çok sevdiği Babaannesi Nimet Hanım'ı yitirir. MançoYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... yıllar sonra bir şarkı yazacaktır onun adına (Gülpembe) çok beğeni kazanacak olan bu şarkı aynı zamanda dinleyenleri üzerinde büyük merak uyandıracaktır kim bu Gül Pembe?

Müzikle daha küçük yaşlarında tanışmıştı. Annesinin bir ses sanatçısı olmasıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... O'nun müziğe pek yabancılık çekmemesini sağladı. İlk olarak 14 yaşında sınıf arkadaşlarıyla birlikte Galatasaray Lisesinde Kafadarlar adlı grubu kurdu. Bugünün ünlü ekonomistlerinden 'Asaf Savaş Akad' bu grubun saksofoncusuydu. İkinci grubu olan Haramiler' de yine Galatasaray Lisesindeki arkadaşlarıyla birlikte çalıştı. Haramiler'le birlikte dönemin popüler müziklerini yorumladı.

1958 yılında ilk defa sahneye çıkıyordu. 1958 in Mart ayında yeğeni Aysel'in evlendiği akşamYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Moda Düğün Salonunda Elvis Presley' den iki şarkı söyleyen (bunlardan biri 'Jailhouse Rock'dı) MançoYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... o gün abisi Savaş Manço'ya belkide hayatındaki yapacağı en önemli şeyi söylüyordu: 'ben çocuklara şarkı söyleyeceğim'.

1959 yılının Nisan başında Galatasaray Lisesi konferans salonunda ilk resmi konserini veren mançoYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 4 Mayıs 1959 da babası İsmail Hakkı Bey'in ani ölümüyle ruhen yıkılıyordu.

1960'lı yıllarda Türkiye'de Hafif Batı Müziğinde Erol BüyükburçYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Metin Ersoy fırtınası esiyordu. Barış'da aklına koymuştu bu müzik dünyasının içinde yer alacaktı. Henüz 14 yaşında iken Galatasaray Lise'sindeki arkadaşlarıyla kurduğu grubu Kafadarlar 'la 'Barış Manço ve Kafadarları' ismiyle sahne alıyordu. Bu dönemlerde daha çok o sıralarda tutulan parçaları seslendiren Barış ve ArkadaşlarıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Okul bitince dağılıyorlardı.

1962 yılına gelindiğinde Galatasaray Lisesinde 11. sınıfı geçemeyen BarışYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... bir an evvel Paris'e gidipYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Güzel Sanatlar Akademisinde okuma istediğinden Özel Şişli Kolejine gider ve 1963 yılında bu okuldan lise diplomasını alır. Yine 1962 yılında Barış Manço ilk 45'liği Twistin Usa / The Jet'i Harmoniler 'le kaydediyor ve Grafson plak'tan satışa sunuyordu. 'Neden Türkçe değil' mantığıylada o yıllarda Çıt Çıt ÇedeneYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Urfa nın Etrafı Dumanlı Dağlar ve Kızılcıklar Oldu mu? (Barış'ın annesi Rikkat Uyanık Hanım'ın derlediği bir türkü) isimli türkülerini kaydediyordu.

1963 yılında Salyangoz yüklü bir kamyonun tercüman-şöför yardımcısı olarak İstanbul'dan Lion'a oradanda otostopla Paris'e giden MançoYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... burada Güzel Sanatlar Akademisinde okumak istiyordu. Daha sonraları maddi sıkıntılar ve Belçika da yaşamakta olan abisi Savaş'ın yanında kalmak için Liege şehrine gider.

Burada bazen türk işçilerine tercümanlık yaparakYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... bazen garsonluk yaparak veya Türkiye den getirttikleri filmleri orada yaşamakta olan türk işçilerine göstererek geçimlerini sağlarlar. Tüm aksiliklere rağmen müzikten uzaklaşmaz. Arada bir Paris'e giderek plak şirketleriyle görüşen BarışYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ünlü fransız komedyen 'Henri Salvador'un şirketinden 1964 yılının sonbaharında 4 parçadan (Baby SitterYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Jenny JennyYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Quelle Peste ve Un Amour Que Toi) oluşan bir EP çıkarır.

1964 yılında Fransa'da 4 parçadan oluşan EP'yi çıkardığındaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... o zamanlar radyoda program yapan Engin Arman Paris'den gelen Plağın üstünde koskoca 'Barısh Mancho' yazısına rağmenYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... plağıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 'Fransa'da müzik yapan genç şarkıcı Bari Manso' olarak sunar.

Programı dinlemekde olan Barış Manço nun annesi 'Rikkat Hanım' ayağında terliklerle evinden fırlar ve İstanbul radyosuna giderekYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 'yaaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... benim oğlumdan bahsediyorsunuzYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... onun adı Barış Manço'dur' der.

Fransa daki bu maceradan sonraYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Belçika da bulunduğu yıllarda Les Mistigris (Mistigris Siyam'da bir vahşi kedi türü anlamına geliyor) isimliYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Belçika'lı ve Martinik li müzisyenlerden oluşan gruba katılır. Bu grupla 1967 nin başına kadar beraber çalışır. ve Aman Avcı Vurma Beni ve Bizim Gibi (Kol Düğmeleri isimli parçanın bir önceki hali) adlı parçaları kaydeder. Bu grupla AlmanyaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... BelçikaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Fransa gibi ülkelerin dışında Türkiye de de konserler verdi. Fakat grup üyelerinin ülkeye girip çıkmasında ve kalmasındaki problemlerden dolayı 'yerli' bir grupla çalışmayı tercih eder.

1965 yılının Ocak ayındaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Adamo ve France Gall'inde katıldıkları bir programdaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Paris'in meşhur 'Olympia' müzikholünde arkasında Franck Pourcel orkestrası ve Swingle Singers ile beraber plağından iki şarkı seslendirir: 'Babysitter ve Jenny Jenny'.

Fakat bu konser sonrasındaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... kendi olağanüstü yeteneği ve annesi Rikkat Uyanık Hanımın dışında müzisyenlik hayatını etkileyen biri çıkar karşısına: O gün Barış'ı izleyen Europe-1 radyosunun sahibi 'Daniel Filipacchi'Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Barış'ın aksanını beğenmediğini ifade ederek plağın radyosunda yayınlanmasını yasaklar. Barış bu işe çok kızar ve "bundan böyle sadece Türk şarkıcısı olacağım" kararını alır.

1967 yılında Hollanda da büyük bir trafik kazası geçirir. Bu kazanın kendisine hatırası iseYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... bıyığının altındaki kesik izidir. Bu kesiği kapatmak için bıyık bırakmaya başlar. sadece bıyığını uzatacak değildir ya saçlarınıda uzatır Manço.

1967 yılından itibaren 1969 yılına kadar sürecek Kaygısızlar dönemi başlar. Bu grubun üyeleri arasındaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... günümüzde MFÖ olarak tanınan gruptan 'Mazhar Alanson ve Fuat Güner' de vardır. Bu grupla kendi müzikal çizgisini bulma yolunda ilerleyen BarışYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 'Kol DügmeleriYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Unutamıyorum' gibi kendi bestelerinin dışındaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 'BebekYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... DeruleYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Kağızman' gibi türküleride kaydettiYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Karanlıklar İçinde ve Keep Lookin parcaların da da yabancı bestecilerin şarkılarından yararlandı. Yine bu grupla yurt dışına açılma hususunda faaliyetler gösterdi ve Fransa da 1968 yılında ilk defa kaydettikleri 'Trip' ve 'Susanna' isimli parçayı single olarak çıkartmaya çalıştı.

Özellikle Trip adlı parçayı mükemmel bir şekilde yeniden kaydeden grup elemanlarının 'biz yurt dışında yapamayacağız' demeleri üzerine Barış ve Kaygısızların yolları bir süre sonra ayrıldı. Kaygısızlar grup olarak dağıldı ama Barış Manço' nun plaklarında Onu yanlız bırakmamak için stüdyoda biraraya geldiler. Kaygısızların Avrupa'da kariyer yapmaya yanaşmayışları Barış'ı yeni baştan Avrupa'da yabancı bir grupla çalışmaya iter.

Londra Hyde park'ta tanıştığı İngiliz 'Jonathan Glemser' (Yardbirds' İn ilk gitaristi)Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Amerikalı müzikolog 'Jonathan'Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Tunuslu davulcu 'Mounir' ve Kafkasyalı basgitarist 'Onkan' dan oluşan Barış Manço Ve adını verdiği grup böylece kurulmuş oldu.

4 ayrı ülkenin kültüründen gelen müzisyenlerYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 4 ayrı müzik anlayışı ve icrası içinde bir çok yeni seyler ögrendi Barış. Bunun bir ürünü olarak bugün 7 den 77 ye herkesin ezbere bildiği Dağlar Dağlar isimli parçasını bu grup döneminde kaydetti. Bir çok yayın organında belirtildiği gibi bu parça Keban dan gelirken bestelenmemiştir. Barış'ın Keban a gitmesi daha sonraki yıllarda olacaktır. Barış bu parçayı kısa bir süre evli kaldığı Marie Cloud için ve annesine "senin oğlun alaturka söyleyemez" diyen Müzeyyen Senar gibi müzisyen dostlarına cevap olsun diye besteler. Kol DügmeleriYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... BebekYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Kağızman gibi parçalarla ismini duyuran Barış Dağlar Dağlar'ın çıkış tarihinden dört ay sonra bu 45'liğin 700 bin satması üzerine müzik dünyasındaki o dönemin büyükleri olanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Cem KaracaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Erkin Koray ve Moğollar 'ın arasında yer alır. Altın Plak aldığı 'Dağlar Dağlar' 45'liği Barış'ın hayatının dönüm noktası olmuştur.


Alt 07-07-2009, 20:40 #19

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

Eğitimini tamamlayan Barış'ın amacı grubuyla birlikte Türkiye'ye dönüş yapmaktır. Fakat Türkiye'ye yalnız olarak döner.

Barış'ın Türkiye'ye döndüğü yıllarda Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 1970'lerin başında Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Türkiye'de aranjman modasına karşı tepkiler başlamıştır. Aranjman modasına olan bu tepki başka bir akımın doğmasına sebep olmuştur. Bu yeni oluşan müzik türü Anadolu pop'tur. bunun üzerine Barış; Fuat Güner ve Mazhar Alanson'la (bugünkü MFÖ'nün elemanları) birlikte Kaygısızlar kurar.

Barış Manço artık yavaş yavaş müzik piyasasında yükseliyoru. İşte tam bu dönemlerde beklenen bombayı patlatır. Barış Manço Ve.. grubu ile 70'lerin başında çıkarttığı 'Dağlar Dağlar' 45'liği Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... çıkışından 4-5 ay sonra 700 bin satar.

Yabancı gruplarla yaşadığı sorunlar sebebiyle bir çok gruptan ayrılmak zorunda kalır. Fakat 1971 yılında bu sorunu çözer. Avrupa da da kariyer yapmaya meraklı olanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Anadolu Pop müziğinin öncüsü olarak kabul edilen Moğollar la beraber Fransa da çalışmaya başladı.

Bu grupla İşte Hendek İşte DeveYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Katip Arzuhalim ve Binboğanın Kızı isimli parçaları kaydeden BarışYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Moğollar'ın tek başlarına kaydettikleri 'Danses et Rythmes de la Turquie D'hier A'Aujourd'hui' (Bu LP Türkiye'de piyasaya Anadolu Pop adı altında çıktı) isimli albümle başarılı olmaları ve hatta bir önceki yıl Jimi Hendrix inYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... bir sonraki yıl Pink Floyd un kazandığı "Academie Charles Cross Grand Prix Du Disque" isimli ödülü kazanmaları ve tamamen yurt dışında çalışmak istemeleri sonucundaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ayrılma kararı alırlar.

Moğollar'dan Engin Yörükoğlu ile beraber yurda dönen BarışYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Celal GüvenYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Ohannes KemerYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Özkan Ugur ve Fuat Güner gibi müzisyenlerle beraber ölümüne dek kendisinden ayrılmaya Kurtalan Ekspres isimli grubunu kurdu. Bir kaç değişimden sonra ideal kadrosuna ulaşan Kurtalan Ekspres ve Barış Manço birlikte bir çok başarıya imza atar.

1972 de Kurtalan Ekspres le ilk 45 liğiYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Ölüm Allah'ın Emri / Gamzedeyim Deva Bulmam piyasaya sunulduktan sonra 20 aya yakın bir süreYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... askerlik sebebiyle müzik'ten ayrı kaldı. Bu süre zarfında daha önceden hazırlanmış olan Lambaya Püf De / Kalk Gidelim Küheylan 45 liği piyasaya sürüldü. Askerden döner dönmezde Gönül Dağı / Hey koca Topcu Genç Osman yayınlandı.

Vatani görevine 1972'de yedek subay olarak Edremit'te başlayan BarışYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... bir takım pürüzler nedeniyle 19 ay 26 gün askerlik yapmak mecburiyetinde kalıyordu. Askerden tezkere aldığının ikinci günü 2 Aralık 1973'te ilk video klibini Hey Koca Topcu-Genç Osman adlı şarkıya çeker. Bu şarkıyı Polatlı'da geçen topçu asteğmen günlerinin etkisiyleYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... bir anı olarak yapmıştır.

1975 yılında Barış Manço ilk Long Play ini hazırlar. Barış Manço bu albüm icin özel olarak stüdyoya girmedi. Ellerindeki birikmis parçaları 45 lik olarak çıkartmanın zor olacağını düşünerek albüm yapmaya karar verilir. Daha önce yayınlanan Dünden Bugüne isimli albüm Barış Manço' nun Sayan Plak döneminde çıkardığı 45' liklerden toplama olan bir albümdü. Böylelikle 1975 yılında Türkiye' nin sayılı senfonik rock albümlerinden "2023" piyasaya çıktı. Albümde yine Türkiye nin sayılı Rock Operalarından "Baykoca Destanı"Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılını konu alan 2023 giıbi parçalar yer aldı.

1976 yılında yine Avrupa'da kariyer yapma ümidiyle çalışmalarına başladı. Hemen hemen bütün bir yılı Belçika'da geçiren BarışYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... bir Amerikan firmasi olan CBS ile anlaşma imzalar. Büyük bir bölümü George Hayes Orchestra'sıyla kaydedilen Barish Mancho (Aynı yıl Türkiye de Nick The Chopper olarak piyasa çıkar) isimli albüm 1976 yılındaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ilk önce Belçika ve Hollanda daYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... daha sonra FransaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... FasYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Fildişi Sahilleri gibi ülkelerde piyasaya cıktı.

Barış bu albümüyleYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... beklediği başarıyı elde edemez ama beklemediği başarılarda elde etti. Örneğin FasYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Romanya gibi ülkelerde albümYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... içerdiği doğu karakterinden dolayıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... liste başı oldu. Sonuçta İngiltere deki Rainbow konserine ve diğer promosyon konserleri sırasında Barış'ın hasta olması gibi sebeplerden dolayıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... albüm yaklaşık olarak 17-18 ülkede dinlenmesine rağmenYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Barış'ın Avrupa da kariyer yapma hayalini sona erdirdi.

Barış MançoYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ilk evliliğini Belçika'da bulunduğu yıllarda yaptı. Bir giysi mağazasında tezgahtar olarak çalışan Marie-Claude adlı bir kızla tanıştı ve tam 6 yıl beraber yaşadılar. Arkasından 31 Ocak 1970 günü Liêge'de evlendiler ama 6 ay kadar sonraYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 16 Temmuz 1970 günü ayrıldılar. Barış ın okul hayatında ve geçimini sağlamasında Maria Claude'un rolü büyüktür.

Gerçek hayat arkadaşınıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 'benim her şeyim' dediği Lale Manço'yuYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 1975 yılında tanır. İlginç bir tanışmaları vardır Lale ve Barış'ın. Çiftin tanışması bozuk bir telefon sayesinde olur. Ablasına misafirliğe gelen LaleYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... telefon bozulunca eniştesinin arkadaşı olan üst kat komşusuna telefon etmeye çıkar. Kapıyı açan Barış Manço'ya 'Telefon edebilir miyim?' diye sorar Lale. Aldığı yanıt ise 'Benimle evlenirsen edebilirsin' olur. 'Neden olmasın' diyen Lale Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... içeriye girerek telefonunu eder ve parasını ödemeye kalkınca aldığı yanıt karşısında şaşkına döner. 'Nasıl olsa evleneceğiz ne parası'.

Ve 1978 yılında bir nikah töreniyle resmen yaşamlarını birleştirirler. Şakayı çok seven Barış düğünde Nikah Şekeri niyetine Lale'yle beraber doldurduğu bir plağı dağıtır. Plağın A yüzünde birbirlerini seven bir çiftin aşklarını dile getirdikten sonra kavga ettikleri bir konuşma vardır. İkinci yüzünde ise Barış kendi deyimiyle "kendi mutluluk öykülerini anlatacakları" bir parça hazırlamıştır. 19 Mayıs 1981'de Doğukan HazarYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 24 Temmuz 1984'te de Batıkan Zorbey dünyaya gelir.

Yaşamındaki ikinci evliligini 1978 de Lale Cağlar ile yapan BarışYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 1979 yılında müzik dünyasına geri döndü. Cok sevdiği Kurtalan Eskpres'iyle Yeni bir Gün isimli albümünü çıkaran BarışYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Sarı Çizmeli Mehmet AğaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Gesi BağlarıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Aynalı Kemer İnce Bele gibi parçaları ile büyük dikkat çekti. Bu albümle başlayan hiç dinmeyen başarı süreciYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 1980 yılındakı Hal hal / Eğri Eğri Doğru Doğru Eğri Büğru Ama Yine De Doğru 45 liği ileYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 1981 yılında Sözum Meclisten Dışarı albümüyleYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 1983 yılında Estağfurullah...Ne Haddimize! albümüyle sürüp gitti.

Büyük birikiminden her yaş kuşağının yararlanmasını istediğindenYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... biraz da seyyah olupYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... dünyayı gezmek istediğinden dolayıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 1988 yılında TRT 1 televizyonuna bir teklifte bulundu.

''Çocuk ve aileye yönelik eğitici ve eğlendirici bir dünya belgeseli''dir düşündüğü. Yayına girdigi ilk gün milyonlarca izleyiciyi ekran başına toplayan ''Barış Manço ile 7'den 77'ye''Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... böylelikle onun bir başka yavrusu olduYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ölümünden birkaç zaman öncesine kadar. Program çekimleri için oluşturulan TV ekibiYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Ekvator'dan Kutuplar'a kadar yerküre üzerinde 150 değişik ülkeye giderek 500 bin km.'den fazla yol katetti. Bir başka deyişleYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Barış Manço dünyanın çevresini 12 kez dolaşmış oldu. Devlet başkanlarıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... dünyaca ünlü şairYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... düşünür ve yazarlarYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... astronotlarYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... sporcularYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... süperstarlar da konuk oldular Barış'a. Bu program Türk Televizyonculuğunda ulaşılamamış pek çok rekoru da elde ederek ayrı bir başarıya ulaştı.

Yüreğindeki çocuk sevgisiYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... kendi çocuklarıyla sınırlı kalmayıp dünyanın tüm çocuklarını sarmayaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... sorunlarınıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... dertlerini dinlemeye itti Barış Manço'yu... Ak saçlarının örttüğü bedenindeki yüreği çocukların gülümseyen yüzlerinde hayat buldu...

Toplumdaki bozulmaya kayıtsız kalmamakYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... kendince birseyler yapmak için politikaya da soyundu. 30 yıldır yapmak istediği ve uygulamak için fırsatını kolladığı projelerini DYP'den yapılan teklifle birlikte 'Hayata geçiririm' umudu başladı. "Neden siyasetYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... üstelik bu Barış Manço'ysaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... mutlaka başkalarının yapamayacağı bir şeyleri yapabileceğine inandığı için olmuştur" düşüncesi ona şu yorumu yaptırmıştı. "DYP'den Kadıköy başkan adayı oldum. Belediyelerin sorunları belli zaten. Farklı bir renk vardırYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... farklı bir yaklaşım vardır. Çocuğun sağlığı diye bir olay var. Zaman zaman ana çocuk sağlığı gündeme gelir. Hastane olabilirYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... gençlik merkezleri olabilir. Bunlar benim hep düşündüğüm şeyler" diyerek müziği asla bırakmayacağını ve çalışmalarını durdurmayacağını ısrarla vurguluyordu o günlerde. Hatta siyasete soyunmasıyla ilgili olarak aldığı eleştirilere "Ben bir şarkıcı olarak gelmedim bu dünyayaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... düşüncelerimi aktarmak üzere geldim. Gün geldi şarkı söylemekle olduYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... gün geldi bir televizyon programında bir çocuğun saçlarını okşamakla oldu. Gün geldiYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Güney Kutbu'nda penguenlerle konuşmakla olduYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... gün geldi Ekvator'da suyun nasıl döndüğünü aramakla oldu. Şimdi insan en iyi kendini bilir herkesten önce. Ben de bildiğim kadarıyla kendimi anlatmaya çalıştım. Kendimin doğru olduğuna inandığım şeyleri aktarmaya çalışacağım insanlara" sözleriyle mesajını iletiyordu. Fakat kalbi ona siyaset yapması için izin vermiyordu. Aynı dönemlerde geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle doktorların tavsiyesini dinleyerek siyaset hayatına başlayamadan son sunduğunu açıkladı.

Türkiye'nin kültür sanat ortamını kötü bulduğunu söyleyen Barış MançoYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... "Manzara tek kelime ile kötü ama beni bu denli karamsarlığa iten nokta herşeyin daha da kötü olacağını düşünüyor olmamdır. Çanak çömleklerle tüketilen gazetelerin olduğuYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... bin-iki bin kitabın ancak okunduğu bir memlekette güzel şeylerden bahsetmek oldukça zor" diyor ve ilave ediyordu: "Ben bunu kültüre karşı bir direniş olarak görüyorum.

Direkt olarak da halkı suçlu buluyorum. Benim açımdan bir problem yok aslında. Programlarım seyrediliyor ve bu camiada kırk yılı doldurmuş bir sanatçıyım. Hiçbir şeye ihtiyacım yok." Türkiye'de bazı gerçeklerin bilinmesi gerektiğini ancak bu gerçekleri ortaya koyacak zekaların cesaret edip konuşamadığını söyleyen Barış MançoYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... her şeyin popüler zihniyetle ve basit bir mantıkla işlendiğiniYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... derinlikli olmayan fikirlerin daha çok rağbet gördüğünü belirterekYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... "Türkiye'nin önü açık. Kültürümüz bütün çağdaş değerlerin üstünde. Bu değeri işlemek gerekiyor. Benim seyahatlerimYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... çocuk programlarımYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... röportajlarım bu güzellikleri ortaya koymak ve evrensel düzeyde tanınmasını sağlamak üzerine kuruludur. Ben kendi adıma önemli şeyler yaptığıma inaniyorum ve herkesin aynı oranda çalışması gerektigini savunuyorum" diyerek sözlerini bitiriyordu.

1991 yılında Devlet sanatçısı olan BarışYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 1990 yılındaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ölümüne dek sürecek Japonya macerasına başlayacaktı. İçindeki büyük sevgiyi Japon halkıylada paylaşmasını bilen BarışYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... oradada süperstar sıfatını elde ediyordu.

1990 yılındaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Ertuğrul Gemisinin Japonya'yı ziyareti ve Japonya açıklarında batmasının 100. yılı sebebiyle Tokyo Emperial HotelYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... japonya veliaht presinin de izlediği bir konser verir ve Japon halkı tarafındanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... sebzelerden şarkı yapan adam lakabını alır (DomatesYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... BiberYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... PatlıcanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Nane Limon Kabuğu). Bunu 1991 deki bir konserYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 1995 yılında Japonya' nın 16 şehrini kapsayan bir turne ve 2 tane albüm takip eder.

1982 yılında onu ilk defa yoklayan kalbiYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 1999 yılında aramızdan ayrılmasına sebep oldu. 31 ocak 1999 akşamı saat 23.30 da hastaneye getirildiğinde 1 saat öncesinde yaşama gözlerini yummuştur.

200'ün üzerinde şarkıYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... bunların kazandırdığı bir o kadar ödül O'nun nasıl bir müzisyen olduğunu anlatmaya yetiyordu. Öyle ki bazı şarkıları RumcaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... İbraniceYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... BulgarcaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ArapçaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... FarsçaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... JaponcaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... FlemenkçeYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Fransızca ve İngilizce dillerinde söylendi.

Türkiye'nin müzik tarihinin kilometre taşlarından biri olan Barış MançoYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... el attığı her işte başarılı olmayı bildi. Televizyonuculukta bunlardan birisiydi. 1988 yılının Ekim ayında TRT'de başlayan "7'den 77'ye" programı O'nun başyapıtlarındandı. Barış ve Ekibi bu program için 10 yıl içinde Ekvatordan kutuplara Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 5 kıtada 100'den fazla yöreyeYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... ülkeye giderek kırılması güç bir rekora daha imza atmış oldu. Bir nesil O'nun çocuklar için yaptığı "Adam Olacak Çocuk" programını seyrederek büyüdü.

Son olarak büyük bir projeye daha imza atacaktı. Çok kapsamlı bir tarih belgeseli hazırlayacaktı. Fakat buna ömrü yetmedi. 1 Şubat 1999 günü aramızdan ayrıldı.

Türk Müziğine damgasını vurmuş Barış Manço artık aramızda değil. Kısa ama dolu dolu bir hayattan sonra bize birçok şey öğretti. Belki müzik adına yapacağı pek bişey kalmamıştı (özellikle geçen 10-12 yılı göz önüne alırsak) ama başka alanlarda birçok büyük projeye imza atabilirdi.

Adam olacak çocukların artık kendi ayakları üzerinde durabiliyorlar. 'Arkadaşım Eşşek'şarkınla büyüyen bir nesil şimdilerde 'Ölüm Allahın Emri Ayrılık olmasaydı'şarkını söylüyor.

Yüksek öğrenimini Belçika'da "Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisi"nde tamamlayanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... evliYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... iki çocuk babası ve çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca konuşan Barış MançoYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... 40. yılına ulaşan sanat yaşamında kendisine layık görülen 300'ün üzerindeki ödülün dışındaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... aşağıdaki ünvanlara'da sahiptir:

Türkiye Cumhuriyeti: Devlet Sanatçısı Ankara (1991)
Hacettepe Üniversitesi: Onursal Doktora Ankara (1991)
Soka Üniversitesi: Uluslararası Kültür ve Barış Ödülü TokyoYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Japonya (1991)
Belçika Krallığı: Leopold II Şövalyesi nişanı BrükselYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Belçika (1992)
Fransa Devleti: Edebiyat ve Sanat Şövalyesi nişanı ParisYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Fransa (1992)
Pamukkale Üniversitesi: Onursal Doktora Denizli (1995)
Min-On Sanat Vakfı: Yüksek Şeref Madalyası TokyoYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Japonya (1995)
Liege Prensliği: Onursal Hemşehrilik Beratı LiegeYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Belçika (1997)

Alt 07-07-2009, 20:40 #20

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

Çilekeş


Yerli Sanatcı ve Grup Biografileri...

2002 yılının Ekim ayında kurulan
ÇİLEKEŞYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... vokalde Görkem KarabudakYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... elektronik gitarda Ali Güçlü ŞimşekYerli Sanatcı ve Grup Biografileri...
bas gitarda Gökhan Şahinkaya ve davulda Cumhur Avcil’den oluşuyor.

İlk konserini Kasım 2002’de Ankara Saklıkent’te gerçekleştiren ÇilekeşYerli Sanatcı ve Grup Biografileri...
2003 ve 2004 yıllarında verdikleri konserlerle önce Ankara’da
dikkatleri çektiler. 2003`ün Mayıs ayında önlerinde gerçekten önemli
bir fırsat olduğunu henüz bilmedikleri Fanta Genç Yetenekler Aramızda
yarışmasına katıldılar. Ön elemeleri aşan ÇilekeşYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... İç Anadolu Bölgesi
Finali`nde canlı performansıyla beğeni toplayarak Türkiye Finali`ne
katılmaya hak kazandı. GrupYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... yarışmanın Türkiye Finali`nde Melih KibarYerli Sanatcı ve Grup Biografileri...
Meltem TaşkıranYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... TeomanYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Levent YükselYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Engin Akıncı`dan oluşan jüri
önünde yine canlı performansıyla göz doldurarak yarışmayı kazandı.Bu gelişmenin ardından daha büyük organizasyonlardaYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... daha geniş
kitlelere ulaşmaya başlayan ÇilekeşYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... konserlerin yanında albüm çıkarma
fikrini aklına koydu ve yeni parçalar yaparak bir demo hazırladı.Canlı performanslarıyla gözdolduran grupYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... yarışmanın arkasından davet
edildikleri ve 17 şehri kapsayan Türkiye turnesinde Candan ErçetinYerli Sanatcı ve Grup Biografileri...
BeyazYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Harem ve Nev ile birlikte yaklaşık 350 bin kişiye ulaşma fırsatı
yakaladı. Böylece büyük çapta bir turneye çıkan ilk amatör grup oldular
ve henüz ilk albümleri çıkmadan kayda değer bir dinleyici kitlesi
yakalamayı başardılar.Prodüksüyonuna 2005`in Mart ayında İTÜ MIAM`da davullları kaydederek
başladıkları ve özellikle üniversite gençliği tarafından dört gözle
beklenen ilk albümleri “Y.O.K.” Volkan Başaran’ın prodüktörlüğünde
Haziran 2005’te ONAIR tarafından yayınlandı. Şarkıların sözYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... beste ve
düzenlemelerinin tümünün Çilekeş’e ait olduğu albümde Rap müziğin
yükselen ismi FuatYerli Sanatcı ve Grup Biografileri... Kurban grubunun davulcusu Burak Gürpınar ve
alternatif müziğin önemli ismi Aylin Aslım da birer şarkıda konuk
müzisyen olarak katıldılar.

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 13:44 .