Holly Stell Röportajı
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 18-07-2009, 18:49 #1

¿♥¿ALL_eYeS_oN_mE¿♥¿

ProbLem ?

Holly Stell RöportajıHolly Stell Röportajı
Holly Stell Röportajı

Sevgili Holly... Olağanüstü sesiyle bizleri büyüleyen, dünyanın en güzel ve en tatlı şarkıcısını Müzik Kutusu'nda konuk etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Teklifimizi kabul ettiğin için teşekkür ederiz!

Müzik dışında; resim, fotoğraf, heykel gibi diğer sanat dallarıyla da ilgileniyor musun?

Bu alanlarla aktif olarak uğraşmasam da şiir ve heykelin çok hoş olabileceğini düşünüyorum.

Kısa süre öncesine kadar çizgi film denince aklımıza, içlerinde birbirinden güzel klasik müzik eserleri çalınan Tom ve Jerry, Bugs Bunny, Road Runner gibi yapımlar geliyordu. Şimdi ise bu tür filmlere, savaş ve şiddet unsurlarının yerleştiğini, çocuklarla klasik müziğin arasının açılmaya başladığını görüyoruz. Buna katılıyor musun? Sence onlara yeniden klasik müziği sevdirmek için neler yapılmalı?

Evet katılıyorum. Bence bugünün gençliği klasik müziğe bir şans vermeli. O kadar güzel ki! Modern radyo istasyonlarındaki müziğin var olan ve kulağa hoş gelen tek müzik olmadığını bilmek önemli. Ben pek çok farklı müzik türünü takip ediyorum. Ritim / blues ve rock müziği seviyorum. Klasik müzik, seslendirmek için harika bir tarz. Eminim ki çocuklar klasik müziği deneseler onlar da aynı şeyi hissederlerdi. Geçenlerde 80'lerde çekilmiş "Heart and Souls" ("Kalp ve Ruhlar") isimli bir film izledim. Çok güzeldi, çünkü değişik müzik türlerini içeriyordu. Bence klasik müziği daha çekici bir hale getirmek için, benim gibi klasik müzik söyleyen çocuklar başkalarının olumsuz düşüncelerine aldırmamalı. İtiraf etmeliyim ki bazen ben de yaşıtlarım karşısında şarkı söylerken kendimi gergin hissediyorum.

Holly Stell Röportajı


Eserlerini en çok sevdiğin klasik müzik bestecilerinin isimlerini bizimle paylaşır mısın?

Beethoven! Bestelerinideki derinliği ve tutkuyu seviyorum. Ve Mozart... "Sihirli Flüt" bir harika. Bu besteciler içten gelen bir yeteneğe sahipti ve bu gerçekten belli oluyor.

Andrea Bocelli ile tanıştın ve şu an hem senin, hem de Bocelli'nin albümünde yer alan "Go Where Love Goes" adlı parçada, dev bir orkestranın eşliğinde onunla düet yapma imkanı buldun. O anda neler hissettin? Bu tecrübeyi bize biraz anlatır mısın?

Andrea ve ben düeti birlikte kaydetmedik. Önce ben solo olarak kaydettim, Berlin'deydim ve on bir yaşındaydım. Altmış beş parçalık bir orkestrayla çalıştım ve tam anlamıyla büyülendim çünkü ilk kez bir orkestrayla birlikte şarkı söylüyordum. Sonra farkettim ki bütün kayıt on beş dakika sürmüştü. Kaydı bitirdiğimde film yapımcısı Ciro DiMacio bana sıkıca sarıldı ve şarkıya bayıldığını, bunu Andrea Bocelli ile düet şeklinde sunabileceklerini söyledi. Yaklaşık altı ay sonra bir buz pateni organizasyonunda şarkı söylemek için kendisiyle bir araya geldik. Çok nazikti ve onunla birlikte şarkı söylemek benim için büyük bir onurdu. Hala bunu gerçekten yaşadığıma inanmakta zorlanıyorum.

Bazı yayın organları Holly Stell'i "Küçük Pavarotti" olarak tanıtıyor. Senin de hayranı olduğunu bildiğimiz, dünyaca ünlü İtalyan opera sanatçısı Luciano Pavarotti, ilk opera performansını 26 yaşındayken vermiş. Sen ise henüz 13 yaşındasın. Yani büyük Pavarotti'nin 13 yıl önündesin! Belki bunu sormak için erken ama, nasıl bir gelecek hayal ediyorsun? Pavarotti gibi dev bir opera şarkıcısı olarak tanınmayı mı, yoksa Sarah McLachlan, Lara Fabian gibi bu tarzı popüler müzikle birleştirip sunmayı mı tercih edeceksin?

"Küçük Pavarotti" olarak adlandırılmak harika! Kendimi; sizin de söylediğiniz üzere, Sarah McLachlan ve Lara Fabian gibi daha güncel tarzda şarkı söylerken hayal ediyorum. Tabii klasik türün sınırlarının içinde kalarak. Gerçek bir opera şarkıcısı olmaya gelince... Tahmin etmek güç. Henüz 13 yaşındayım ve kadın opera şarkıcılarının çoğu 30-50 yaşları arasında. O yüzden bunu zaman gösterecek.

Konserlere gidiyor musun? Yanıtın 'evet' ise bugüne kadar en çok etkilendiğin konser ve performansını en beğendiğin sanatçı kim oldu?

Hope Briggs konserine gittim. Onu gerçekten takdir ediyorum. Tutkusu ve müthiş bir soprano yorumu var. Ayrıca çok da cesur.

Holly Stell Röportajı

Teknolojiyle ve internetle ilgileniyor musun? Dijital müzikçaların var mı?

Teknolojiyi yakından takip ediyorum. Yeni bir dizüstü bilgisayar satın aldım ve ona bayılıyorum. Malesef henüz bir iPod'um yok ama olsa hiç fena olmazdı.

Sinemaya gidiyor musun? Bugüne kadar en çok hangi filmden etkilendin?

Birkaç gün önce "The Devil Wears Prada" ("Şeytan Prada Giyer") izledim. Çok beğendim çünkü başkalarından ne kadar kolay etkilendiğimizi ve bunun farkına bile varmadığımızı gözler önüne seriyor. Bu film bana olduğum gibi kalmam gerektiğini öğretti. Ayrıca oyunculuk ve kostümler de muhteşemdi.

Müzik damarlarında dolaşmasaydı ve böylesine mükemmel bir sese sahip olmasaydın kendine nasıl bir meslek seçerdin?

Teşekkürler! Sanırım oyuncu olurdum. Senaryoyu ezberleyip birkaç saatliğine başka bir karakterin içinde kaybolmak çok eğlenceli olmalı.

"Perfect Shades of Blue" klibinde Türk yönetmen Kaan Akalın ile birlikte çalıştın. Bu bilgi bizim için de sürpriz oldu. Akalın imzalı klip, şarkının adıyla olan uyumunun yanısıra güzelliğini ve duruluğunu da çok başarılı bir şekilde yansıtıyor. Gerçekten harika bir klip. Bize çekimlerde yaşadıklarını ve klibin son halini gördüğünde hissettiklerini anlatır mısın?

"Perfect Shades of Blue"nun ("Mavinin Kusursuz Gölgeleri") çekimleri çok keyifliydi. İlk klibimdi ve çok memnun kaldım. Sahneleri yeşil fonda çektik ve bütün o güzel görüntüleri Kaan sonradan ekledi. Gerçekten harika biri. Çok çalıştı ve ortaya çıkan işe hepimiz bayıldık. Umarım yakında daha fazlasını da yaparız.

Albümünde yer alan "Annabelle Lee" adlı şarkıyı sen yazdın. Mükemmel sesinin ve değer biçilemez güzellikteki yorumunun yanında şarkı yazma yetisine de sahip olmanı görmek gerçekten heyecan verici. Seni bir dünya yıldızı olarak göreceğimiz günler çok yakında görünüyor. Tüm hayatının yüzün ve sesin kadar güzel, tanıştığın herkesin kalbin kadar temiz olmasını diliyoruz.

Çok teşekkür ederim! Şarkı yazmayı her zaman çok sevdim. Bu sayede içimdeki duyguları dışımdakilerle birleştirebiliyorum. Ancak bunu hep sahip olacağım bir vasıf olarak görmüyorum. Biliyorum ki yarın ansızın yitirebilirim.

Tekrar teşekkür ederim.Benzer Konular

Görüntüleme:737, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 11:25 .