Müzisyen Aydilge Edebiyatta da İddialı
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 24-03-2010, 11:18 #1

Derinkoma

Mutsuz.

Müzisyen Aydilge Edebiyatta da İddialıMüzisyen Aydilge Edebiyatta da İddialı
Başarılı rock sanatçısı Aydilge'nin romanı Bulimia Sokağı, üniversitede kaynak kitap oldu!
İkinci albümü Sobe'den çıkardığı yeni video klibi Geri Dönmem ile gündelik hayatın tek düzeliğine meydan okuyan Aydilge'nin, müziğin yanı sıra edebiyat alanında da başarıları devam ediyor. Aydilge'nin yazmış olduğu romanlardan Bulimia Sokağı (Remzi Kitabevi), İnönü Üniversitesi'nde kaynak kitap olarak okutuluyor. Prof Dr. Mustafa Kılıç'ın açtığı derste, eğitim fakültesi öğrencileri, Bulimia Sokağı üzerine incelemeler yapıyorlar.
"Bulimia Sokağı” romanının kahramanı ruhundaki açlığı yemek yiyerek doyurmaya çalışan, topluma ve kendi bedenine karşı duyduğu öfkeyi yediklerini kusarak çıkaran bir genç... Kitapta, toplum tarafından kabul görmek adına popüler kültürün dayattığı beğeni kalıplarına uymak için çırpınan tüm gençlerin hikayesi anlatılıyor.
Müzisyenliği ve yazarlığı birbirinden ayırmayan Aydilge, ilk albümü Küçük Şarkı Evreni'nde yer alan Tuğyan adlı parçasını Bulimia Sokağı'nda yarattığı Tuğyan adlı karakter için bestelemişti. Aydilge, yeni albümü Sobe'de yer alan “Yükseldin” adlı parçasında ise, ikinci romanı Altın Aşk Vuruşu'ndaki uyuşturucu bağımlısı genç müzisyene sesleniyor.
Değişik ses tonu, etkileyici bestelerinin yanı sıra, suya sabuna dokunan bir yazar olmayı sürdüren Aydilge, uyuşturucu bağımlılığı, yeme bozukluğu gibi tüm sorunların kökeninde bizlere dayatılan güzellik anlayışı ve yaşam biçimleri olduğunu düşünüyor ve “hayatımızda başka güzellikler olmayınca, yalnızca maddesel güzelliğe odaklanıyoruz.” diyor. “Kendimize duymamız gereken sevginin yerinde koca bir boşluk duruyor. İnsanların manevi açlığa tutulmamalarını diliyorum. Çünkü bu açlık ne yemekle, ne uyuşturucuyla ne de herhangi başka bir bağımlılıkla doyurulamaz.”Benzer Konular

Görüntüleme:2644, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 21:12 .