Orhan Baba balyoz gibi! Müziğe asıl darbeyi TRT vurdu!
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 14-04-2010, 16:27 #1

DAMLA22

NevsehirLi

Orhan Baba balyoz gibi! Müziğe asıl darbeyi TRT vurdu!

Arabesk müziğin babası Orhan Gencebay, katıldığı TV programında TRT'ye verip veriştirdi

NTV'de Canlı Gaste programını hazırlayan ve sunan Can Dündar'ın, TRT'nin şarkılara uyguladığı yasakları ele aldığı dün geceki programında yayına telefon ile katılan Orhan Gencebay "TRT Türk müziğine darbe vurdu" dedi.
DÜNDAR SORDU GENCEBAY YANITLADI
Gencebay'ı konuk eden Can Dündar, sözlerine "TRT ilk günden itibaren size yasak uyguladı. İzleyicilerimle paylaşmak istiyorum. Ben de TRT'ye girdiğim ilk yıllarda Ali Kırca ile beraber arabesk konusunu tartıştığımız bir açık oturum yapmıştık. Siz konuğumuzdunuz, Timur Selçuk konuğumuzdu. Bu konuyu tartışmıştık. Ne yazık ki 20 yıldır hala aynı konuyu tartışıyoruz." şeklinde başladı.
Dündar'ın "Bu yasaklar sonunda bitiyor gibi görünüyor. Nasıl karşılıyorsunuz? Yasakların size söylenen gerekçesi neydi?" sorusuna Arabesk müziğin önemli ismi Orhan Gencebay şöyle yanıt verdi:
"TÜRK MÜZİĞİNE DARBEYİ TRT VURDU"
"Bahsettiğiniz program 23 sene evelki bir programdı. Sizin o zaman televizyona yeni adım attığınız zamandı. Ben ise 60'lardan geliyorum. Türkiye cumhuriyeti tarihinde bana yapılan haksızlık hiç kimseye yapılmamıştır, yasaklama hususunda. Kaldı ki ben 1967'de TRT sanatçısı olarak kurumun bünyesine de girmiştim. 10 ay sonra kaçarak ayrıldım.
Şunu da ilave etmek lazım: Türk müziğinin gelişmesine en büyük darbeyi TRT'nin bu katı kuralları, tabuları vurmuştur. TRT'nin verdiği zararı kimse vermemiştir. Ama artniyetle, ama bilerek, ama bilmeyerek. Neticede böyle bir durum sözkonusudur."

Benzer Konular

Görüntüleme:349, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:23 .