Konu: vedα.. ʚɞ∞ Konu Cevaplama Paneli
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Lütfen doğru cevaplayın

Başlık: Lütfen Kopya içerik eklemeyin: Mesajınız:

Başlık Sembolleri

Konunun başında Sembol kullanmak için aşağıdaki Listeden bir Sembol seçiniz:
 
Diğer Seçenekler
Diğer Ayarlar
Linkleri otamatikmen URL´e cevir
Konuya ait Cevaplar (Yeniler yukarda)
15-10-2014 19:04
Mesaj 10091151
` baLım.
Geride bırakıyorsun ümitlerini, hayallerini. Yenisine, yer açıyorsun. Yüzünü gülümsetecek olan insanı arıyorsun. Kalbini adayacağın, şehrin sokaklarında yaşayacağın insanı arıyorsun. Bir köşe başında gizlice öpeceğin, soğuk havada ceplerinden ellerine uzanacağın birini arıyorsun. Sessiz ve ıssız bu şehrin sokaklarını. Bir mırıltı, bir gölge katacak insanı arıyorsun. Eski Aşkları arıyorsun, dedelerinden, ninelerinden dinlediğin. Ama bulamıyorsun, sokaklar ıssız. Şehir sessiz kalıyor. Şehir karanlığa batıyor, sende batıyorsun. Bizde batıyoruz…
*
Hayatın çok güzel renkleri var. İnsanlara bir çok çeşitli duygular hissettiriyorlar. Kırmızı aşk, nefret, ihtiras. Mavi enginlik, dürüstlük, derinlik, hayaller. Mor asalet, bilgelik, onur. Turuncu insanları hipnotize eden, sizin orada olduğunu hissetiren renk, ve renklerin daha fazlası. Peki koca dünya tam bir zıtlık içinde olsaydı ? Siyah ve beyaz. Ne kadar ağır, içinizde ya tamamen karnalığı, ya tamamen aydınlığı hissetiren bir tonlama bir uyum. O büyüleyici muhteşem renkler, ne olursa olsun hissetiğiniz o duygu, bazen insanlar bakmadan farkına varamıyorlar. Bakmak ile görmek arası denge diyorlar ya! işte bu olmalı. Doğa,Kuş,Kedi,Ten,Aşk,Gözler hepsine güzel deriz. Fakat rengi’nin farkında olamayız. Bir siyahi görmesek, beyazın farkını anlayamayız. Bakarız göremeyiz, körüzdür. Duyarız işitemeyiz, sağarızdır. Nefesimizi içine çekeriz, kokusunu alamayız. yoktur… siyah ile beyaz bunu bize anlatır işte, siyah ile beyazı görünce diğer renkleri görmenin mutluğunu yaşarsın. Burada bahsetiğim olay, siyahi veya beyazı sevmen değil. Ama her şey siyah ile beyazın bir başlangıcıdır… Düşünün…
*
Hayat insanların karşısına hep birşeyler sundu, iyi yada kötlü, tatlı veya acı, mutlu veya mutsuz, bir çok insan sizi bazı şeyler’e akıl olarak yönlendirdi… Kimi dedi aslan’sın, kimi dedi kelebek kadar özgür… Hiç kimse seni insan olarak görmedi, gerçekten olduklarını sanıyorsun demi ? Sadece yanılıyorsun… Herkes çıkarların için seninleydi, çıkarlarını gütmeyen birisi varsa ona dostum dedin. Arkadaş dediklerin hep bir istekleri vardı. Ya onlardan üstündün, ya onlardan alçak, ya senden birşeyler umdular, yada seni sadece aşşağıladılar. Hiç bir zaman, ailen dışında kimsenin umrumda değilsin. Kimse seni umursamıyor. Bana inanmıyor musun ? Sadece izle ve gözden geçir. Onların arkasından bak, hal ve tavırlarına dikkat, ne zaman yanında olduklarının farkına var. Hayatı anlayarak yaşa, çünkü bu hayat çok kısa…
Ve kimisinin, ailesi bile önemsemiyor.
*
Seni seviyorum, dediğinde "beni mi?" diye sorarsam; inanmadığımdan değil, sadece bir kez daha duymak istediğimdendir
*
Belkide hiç sevmez, yada hiç sevmedi.
Ümit kıyamet günü gitti benden, yeşil yaprakların yeniden doğmayacaklarını biliyordum. Beyaz dünya karardı artık, ne istediğini bilmeyenler için.
Soğuk kalplerin günüdür bugün, yüreğini yitirmiş insanlar için. Gülmüyor yüzler, eskisi kadar. Ortam karanlık, sokaklar boş. Son sokak lambasıda söndü artık, beklenende gelmedi bu gece. Yine yaşlı adam bankta oturuyor, yüzünü kaplamış karanlık. Sevemedi bir daha, son defa ekildi sevdiği kadın tarafından. Son defa soldu elindeki gül, son defa battı eline dikenler. Son defa sızladı yüreği. Tüm benliğini yitirdi, büründü maskesine..
Kara maskesine…
*
Hafızlarımdan Silinecek misin ?
Zorluyorum, kendimi zorluyorum. Anıların, en karanlık noktalarını unutmaya çalışıyorum her gün, bir kez daha deniyorum söküp atmayı. Gülüşünü anılarımdan çıkartmayı… Öyle zor ki, hep zordu, hep zor olucak. Ama öylesine acı ki, ne kadar istesende kopartıp atamamak seni. Gelmeyecek olan mesajların, tutamayacak olduğum ellerin, öpemediğim gözlerin. En çok acı verende, bu söylediklerimin anılarımda sürekli tekrar etmesi. Geceler, ah şu geceler. Yıldızların süslediği geceler, saçların tenine dokunup, yastığına koyduğunda başını. Gözlerini kapadığın şu geceler, senden aldığım son kez iyi geceler mesajları. Şu geceler çok özlüyorum seni, biliyorum. Bitti herşey, ve ben bir kez daha olmayacağım hayatında. Biliyorum, gittin. Biz olamadık, bir aşkın yarım kalan parçalarından ibaret. Denemiştim, sevmeyi seni. Denemiştim, seni mutlu etmeyi. Belki suç bende, belkide senin. Belkide ikimizde suçluyduk, ve belki suç hiç bizde olmadı. Farkındayım, çok sıktım seni bir o kadar kabaydım. Bir o kadar baskıcı. Yinede, senin peşinden geldim ben. Özlüyorum, hissetiremiyorum sana. Acı çekiyorum ve bilmiyorsun. Her boşluğumda sen varsın, son kez seninle gülmüştüm ben. Son kez seninle mutluydum, son kez sen git demiştin bana. Hayallerimde vardın sen, seninle kızımızla. Boyadığın bir tutam saçınla, benden kaçırdığın gözlerin ile. Sen yokken seni yazmak o kadar zor ki. Günlük tutuyordum hani, sen bir gece mesaj attın. “Şapşalsın, seni çok çok seviyorum” ben ne olduğunu bile anlamamışken. Sen günlüklerimi okumuştun birer bire, seni yazdığım satırları. Şimdi ise o günlükleri sildim ben, o blogu kapattım. Pişmanım, içim acıyor. Seninle geçirdiğim her günü yazarken ben. Seni silmek adına bunları yaptığım için pişmanım. Döneceğinden veya benim olacağından değil işte. Ama, ama ne bileyim. Acıdı, hemde çok..

Özledim seni.. Biliyorum gelmeyeceksin..
Özledim seni.. Biliyorum bitti herşey…
Özledim seni.. Sen giderken…
Özledim seni.. İçimde biterken..

Kendine iyi bak.

*
Kötü Dünya
Dünya kötü bir yer, yası var. Bak, her yerde acılar. Her gece öl, uyan, yine başa sar. Ne zaman son bulacak acılar ? Biri ölüyor, biri aç uyuyor, biri annesini kaybetti bu gece. Birinin parası tükendi, birinin evi yıkıldı. Tek acı sevgi mi ? Sanmıyorum. İnsanlar gelip, neden mutsuzsun. Neden böyle depresifsin. Neden mutlu olmayı denemiyorsun diyorlar. Herkes bir gün gerçek aşk’ı bulur gibi sözler ediyorlar. Benim sorunum sevgi değil diyince, garip davranışlar sergiliyorlar. Usandım, gerçekten usandım. Dünyada, bu kadar kötülük varken. Birileri aç ölürken, birileri çatal bıcak ile 1 tane üzümü 20TL’den yerken. Birileri bir bardak su içtiği için gülerken, diğer yandan yediği baklavayı, çorbayı beğenmeyenler. Bir yerlerde katliam olurken, aileler, çocuklar, bebekler ölürken. Diğer yanda, bunları güle güle seyredenler. Benim nasıl iyi olmamı bekliyorlar. Neden düşünmüyorlar bunları, neden bakmıyorlar, neden görmüyorlar… Neden bunlar olurken, birileri çift kişilik yataklarında tek kişilik uyuyorlar. Neden bu Dünya böyle, neden bu insanlar bu kadar kötü ? Neden… ?
Moryildizlar
(Emeğe sonsuz saygılarla.)
Saygılarla.
15-10-2014 19:02
Mesaj 10091147
` baLım.
Daha fazla düşünmek nedir bilmem, akıllı insan düşünür bunu bilirim. Kabus dediğindir hayat, hayattan uyanmak mı? Sanmam. Ağlamak çaremi suskunluğa suskunluk çare mi gözyaşlarınına değil. Bir şey ya vardır, yada yok. Bensende olmayanım bunu bil. Ben ne güzelim ne berrak. Sen beni tanımamışsın, sen bile yokken. Bende senden iyilerine layık olmak mı? Sigarayı söndürmekten farksız. Olmayanı bırakmak bu. Sigara aç bir tane. Veryansın..
15-10-2014 19:01
Mesaj 10091146
` baLım.

Ama üzülme sana kızmıyorum.
Bırakıp gidişine, veya yalandan seviyorum deyişlerine.
Sahte gülüşlerine kızmıyorum.
Sana inandığım için… Kendime kızıyorum.
Eğer ki sorarsan,
Bilesin!
Hala seni seviyorum.

15-10-2014 19:00
Mesaj 10091145
` baLım.
Sokakta birine çarptığınızda özür dileyin. Insanların yanından geçip giderken kendinizi şanslı hissedin. Biriyle gözgöze geldiğinizde gülümseyin. Çünkü belki ilk ve son defa göreceğiniz o yabancıyı son kez görmek için her gece göz yaşı döken bir başkası olabilir. O yabancının üzerine titreyen bir sevgilisi olabilir. "Seni görenler ne şanslı" diyen olabilir. Herkes özeldir. Onları sevenler, özleyebileceğim hatrına; herkesin yanında özel hissedin. Çünkü birinin dünyasında da siz özelsiniz.
15-10-2014 19:00
Mesaj 10091144
` baLım.
O içten gülüşünü bir gün
dudağından çalıp
gözlerinin önünde yüreğimin
ortasına koyup öpeceğim…


Ahmet Telli
15-10-2014 18:58
Mesaj 10091143
` baLım.
  • sebebi her ne olursa olsun, hissedemeyen insan, bunun aslında ona tanrı tarafından bahşedilmiş bir armağan olduğunu, ancak yeniden hissetmeye başladığında fark ediyor.


-Mavi
15-10-2014 18:57
Mesaj 10091142
` baLım.
Geride bırakabilmeyi öğrenmiş bi kadında asla kalıcı bi hasar meydana getiremezsiniz. Onda kalıcı olan tek daimi hasar geride bırakabilme yetisidir çünkü. Acıyı geride bırakmayı bilir, sevdayı geride bırakmayı bilir, çocukluğunu ve hatalarını da. Korkularını, pişmanlıklarını, hüznünü, heyecanını, kahkahalarını, alışkanlıklarını, hatıralarını, dişini sıktığı geceleri… Hatta çok sevdiği insanları bile geride bırakabilir gerekirse. Ve geçmişine yabancı hisseder daima. Geride kalan ne varsa hiç olmamış gibi gelir. Yaşadığı onca şeyi sanki bi başkası yaşamış da o da bi yerlerden duyduğu için belleğindelermiş gibi yahut bi kitapta veya filmde rastlamış gibi tüm olanlara ama asla yaşamamış gibi. Bu sebeple bazen aynı hatayı tekerrür edebilir elbet ama yine de sarsılmaz. Bu kadınlar özlemeyi özleyenlerdir. Bi şeylere tutunabilmeyi dileyenlerdir. Lakin şairin dediği üzre 'insan ölebildiğine göre kendinden bile soğuyabiliyordur' ya da ‘insan dediğin kendi yokluğuna bile alışır’ ve bu kadınlar bunu bilir. Bu bilinçle yaşadıkları için de gövdelerinde uzun süre barınamaz hiçbir yara. İz taşımazlar. İz yüktür onlar için. Kimisi gamsız olarak adlandırır onları ama bilmezler ki onlar geride bırakabilmeyi geride bırakılarak öğrenmişlerdir ve bundan ala keder yaratılmamıştır.

-Mavi Tuğba Karademir
15-10-2014 18:56
Mesaj 10091141
` baLım.
Şayet ağladıysam seni bir sonbahar akşamı
Bu mevsimleri sevdiğim anlamına gelir.
Patladıysa içimde boynu bükük bir havai fişek
Bu da yıldızlara küstüğümün kanıtıdır .
(not al)

Alafranga sevgiler yetiştirdiysem sana
Afrika’nın en ücra köşelerinde
Ve adına bir kıta yazmak için
Bir kıtaya ayak bastıysam
Bu benim salaklığımı simgeler
(görmezden gel)

Bir kaplumbağanın kabuğuna
Siper ettiysem hayatımı
Ve neşter işlemeyen deriler dikip kendime
Hiç yağmayacak yağmurlar biriktirmişsem gökyüzüme
Bu benim güçsüzlüğümü ifade eder
(bilmezden gel)

Ben şu sıralar bir doğru üzerinde
Başlangıç noktasından oldukça uzaktayım
Çağırma beni
(sevmezden gel)

Şiir: Efla Özgür
15-10-2014 18:55
Mesaj 10091140
` baLım.
“'gitme, kal' diyen herkes gitti.
o yüzden gitme deme bana.
kalabilecek gücün varsa,
kal.”
— Mavi Tuğba Karademir
15-10-2014 18:55
Mesaj 10091139
` baLım.
bileklerinden kestikçe gürleşiyor damarları hüznün
öldüremediğin kadar ölemiyorsun da.
yüzüm;
helak olmuş bir kavmi tarif eden sararmış bi takvim yaprağı
güz gibi kuşatıyor gülümü, gülüşümü bu hüzün.

bir gözümü oyup sana versem
sen de sesimdeki yanıkları görür müsün?
yankılanıyor ismin ağzımın sokaklarında
ıssız ama bol ıslıklı.
biliyorum
biliyorum uzaktan cesur görünüyorum
ama birkaç yüz adım koşsan bana
ve cesaretimin ben topladıkça yeniden döküldüğüne gözlerin bi takılsa,
bi acısan,
gözyaşımla yıkadığım saçlarımı nefesinle kurutsan.
acıysan da kabulüm, bi anlasan.
olsa tüm bunlar.
hüznün bile yüzü tebessümlense.
ben bi daha onun bileklerini kesmesem.
soyu kendiliğinden tükense.
sen dünyamsan ve çekirdeğin kalbinse,
kalbinin ateşiyle buharlaşsa denizler.
yağmur yağmasa yeryüzüme.
kabuslar tövbeler etse.
tövbeler etsek biz de bir daha ayrı yataklarda uyumaya.
tövbeler etsek farklı oksijenleri ciğerlerimize depolamaya.
farklı suları yudumlamaya hatta;
sen haşını alsan suyun ben iki oksijenini.
bütün olsak,
bütün manzaralar günbatımı olsa utancından
biz bi günbatımına kaldırsak başımızı
itiraf etsek birbirimize günahlarımızı
haykırsak yan yana olmamıza rağmen
duymamış gibi yapsak, daha çok konuşturmak için birbirimizi
sen sakallarını, ben saçlarımı kesmesem
ve hüznün bileklerini de
bildiklerimizi unutsak
yeniden birlikte öğrensek her şeyi;
yürümeyi, konuşmayı, yazmayı,
gülmeyi, sevmeyi, sahip çıkmayı,
fiziği, kimyayı, en çok edebiyatı,
sarılmayı.

sarılmayı

sarılmayı

sarılmayı

en çok bunu özlüyorum bize dair.
gel bak, son bi sarılmak için yaşamayı göze aldı bu şair.

-Mavi Tuğba Karademir(Emeğe saygı sonsuzdur.)
15-10-2014 18:54
Mesaj 10091138
` baLım.
“gülüşüne gökyüzü devrilmiş.”
— Mavi Tuğba Karademir

15-10-2014 18:52
Mesaj 10091137
` baLım.

İnsanların sevdadan habersiz oldukları zamanlarda; bir erkek, bir kızı sevmiş. Ardından "sevmiş" kulaktan kulağa yayılmış. Sevmiş, sevmiş... Sonunda "sevmiş" o kadar duyulmuş ve büyümüş ki boyutu hiçbir şekilde ölçülemez olmuş. Ta ki bir gün, iki aşık birbirine sarılana dek. İşte o an biri diğerine şunu söylemiş; "Öyle güzel sarıldın ki sevmiş kadar oldun." O günden sonra sarılmak, sevginin göstergesi olmuş. Dilleriyle sevgilerini anlatamayanlar, sarılarak anlatmışlar. Ve bazı insanlar hayatları boyunca hep "sevmiş." *Bir Başka Masal, Ekim'de...

15-10-2014 18:52
Mesaj 10091136
` baLım.
- "Aşk; başka yüreklerde gördüğün yaralara özenmektir aslında..." - Bir Başka Masal

15-10-2014 18:51
Mesaj 10091135
` baLım.
15-10-2014 18:36
Mesaj 10091134
` baLım.
15-10-2014 18:35
Mesaj 10091133
` baLım.
15-10-2014 18:33
Mesaj 10091132
` baLım.
“ille gerek mi özlediğimi söylemek
ya da sevdiğimi seni
hem gelecek günlere bıraktım seninle olmayı
seninle ölmeyi bir güzel
seninle..”

Cahit Zarifoğlu
15-10-2014 18:32
Mesaj 10091131
` baLım.
”belki eminim ki ayrılık veya uzak oluş mühim değil de asıl onu düşünmek ve bir daha hiç dönülmeyeceğini ve geride kalanları insanın bir daha göremeyeceğini düşünmesi çok feci bir şey.”

”üzme hiç kendini, ölürüm sonra.”

”benim için çok mühim olan, sana âşık olmak veya âşık olmadığımı bağırıp yırtınmak değildir. aslolan, seni kırmamak, üzmemek, kaybetmemektir.”

”sana doymak, korkunç ahmaklık olur.”

15-10-2014 18:32
Mesaj 10091130
` baLım.
yanına gelip karşında sigara içseydim ağlayarak, anlatsaydım tüm dertlerimi. sende sigara yakıp dinleseydin beni. sarılsaydın bana ve saatlerce öyle kalsaydık. ellerinle göz yaşlarımı silseydin. ne olurdu yani iki sokak ötemde otursaydın? ne olurdu her sokağı döndüğümde seninle karşılaşırım diye heyecan yapsaydım?
hiç bir zaman ”acaba şu caddeyi döndüğümde karşıma çıkacak mı?” hissini yaşayamayacağım sende!
ama hadi gel.
seninle dolup taşsın tüm caddeler! seninle yaşıyayım tüm korkularımı.
gel ki bu şehir yaşanılacak bir yer olsun.15-10-2014 18:31
Mesaj 10091129
` baLım.
Hep bir şarkım vardı.. Leyla ve Mecnun’dan kalan..
O gemi bir gün gelecek İsmail Abi! Diyorum kendime.. Ve dilimde bir şarkı,
Bir gün bir gemi gelecek, bu yalnız limana; ama o gelene dek:
Sensiz kalacak bu şehir, sensiz kalacak bu liman, sensiz batacak bu güneş..
-Melih Özdamar

Bu Konuda 20 fazla Cevap bulunuyor. Bütün Cevapları görmek için buraya tıklayın.
Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz Aktif dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.
BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Forum Kuralları
Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 07:43 .