Konu: Neden kadınlar daha fazla ağlar Konu Cevaplama Paneli
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Lütfen doğru cevaplayın

Başlık: Lütfen Kopya içerik eklemeyin: Mesajınız:

Başlık Sembolleri

Konunun başında Sembol kullanmak için aşağıdaki Listeden bir Sembol seçiniz:
 
Diğer Seçenekler
Diğer Ayarlar
Linkleri otamatikmen URL´e cevir
Konuya ait Cevaplar (Yeniler yukarda)
13-12-2015 15:32
Mesaj 10169164
Günce
İşte stres altında olduğun zamanlarda ağladığınız oldu, değil mi? Geçtiğimiz aylarda televizyon karşısında duyduğunuz kötü haberler için göz yaşı döktünüz mü? Ya da film izlerken?

Tüm bunların ve soramadığımız birçoğunun yanıtı “evet” olacak. Çünkü kadınlar, erkeklere kıyasla çok daha hassastır. Duygularımız ne ise davranışlarımız da onların aynasıdır. Yeni yapılan araştırmalar, kadın beyninin bu tarz davranmaya daha eğilimli olduğunu ortaya koydu.

Kanada'da sağlıklı insanlar üzerinde yapılan bir araştırmada, katılımcılara bir dizi fotoğraf gösterilmiş. Kişilerde pozitif, negatif ya da doğal duygulara neden olan bu fotoğrafların gösterilmesi sırasında, beyin taramaları ve hormon seviyesi ölçümleri gerçekleştirilmiş. Negatif fotoğraflara kadınların verdikleri tepkilerin ölçüm sonuçları, erkeklere oranla daha yüksek çıkmış. Ayrıca, her iki cinsiyette de testosteron ve estrojen seviyeleri artıkça duyguların yoğunluğunda artış gözlemlenmiş.

Kadınlar daha duygusal

Farklılıklar ise beyin taramaları sonucunda ortaya çıktı. Erkeklerde, dorsomedyal prefrontal korteks (dmPFC) – toplumsal durumları değerlendirme işini kontrol eden kısım­ ve amigdala arasındaki iletişim daha güçlü olarak bulundu. Bilim insanları, bu ilişkinin gücünün artışının rasyonel dmPFC'nin amigdalanın bastırılmasına neden olduğunu ve bunun sonucunda da duygularda azalmanın ortaya çıktığını savundu. Aynı zamanda, bu ilişkide testosteron seviyesinde de artış gözlemlendi. Araştırmaya göre kadınların bu ilişkiden kaynaklı olarak duygularına daha çok odaklandıkları, erkeklerin ise negatif duygulara karşı daha pasif bir konumda kaldıkları ortaya çıktı.
Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz Aktif dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.
BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Forum Kuralları
Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 00:14 .