Konu Cevaplama Paneli
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Konu: Neden kadınlar daha fazla ağlar Konu Cevaplama Paneli
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Lütfen doğru cevaplayın
Başlık: Lütfen Kopya içerik eklemeyin:
  
Mesajınız:
Başlık Sembolleri
Konunun başında Sembol kullanmak için aşağıdaki Listeden bir Sembol seçiniz:
 

Diğer Seçenekler
Diğer Ayarlar

Konuya ait Cevaplar (Yeniler yukarda)
13-12-2015 14:32
Günce İşte stres altında olduğun zamanlarda ağladığınız oldu, değil mi? Geçtiğimiz aylarda televizyon karşısında duyduğunuz kötü haberler için göz yaşı döktünüz mü? Ya da film izlerken?

Tüm bunların ve soramadığımız birçoğunun yanıtı “evet” olacak. Çünkü kadınlar, erkeklere kıyasla çok daha hassastır. Duygularımız ne ise davranışlarımız da onların aynasıdır. Yeni yapılan araştırmalar, kadın beyninin bu tarz davranmaya daha eğilimli olduğunu ortaya koydu.

Kanada'da sağlıklı insanlar üzerinde yapılan bir araştırmada, katılımcılara bir dizi fotoğraf gösterilmiş. Kişilerde pozitif, negatif ya da doğal duygulara neden olan bu fotoğrafların gösterilmesi sırasında, beyin taramaları ve hormon seviyesi ölçümleri gerçekleştirilmiş. Negatif fotoğraflara kadınların verdikleri tepkilerin ölçüm sonuçları, erkeklere oranla daha yüksek çıkmış. Ayrıca, her iki cinsiyette de testosteron ve estrojen seviyeleri artıkça duyguların yoğunluğunda artış gözlemlenmiş.

Kadınlar daha duygusal

Farklılıklar ise beyin taramaları sonucunda ortaya çıktı. Erkeklerde, dorsomedyal prefrontal korteks (dmPFC) – toplumsal durumları değerlendirme işini kontrol eden kısım­ ve amigdala arasındaki iletişim daha güçlü olarak bulundu. Bilim insanları, bu ilişkinin gücünün artışının rasyonel dmPFC'nin amigdalanın bastırılmasına neden olduğunu ve bunun sonucunda da duygularda azalmanın ortaya çıktığını savundu. Aynı zamanda, bu ilişkide testosteron seviyesinde de artış gözlemlendi. Araştırmaya göre kadınların bu ilişkiden kaynaklı olarak duygularına daha çok odaklandıkları, erkeklerin ise negatif duygulara karşı daha pasif bir konumda kaldıkları ortaya çıktı.

Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz Aktif dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalıBütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:07 .