Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Lütfen doğru cevaplayın

Başlık: Lütfen Kopya içerik eklemeyin: Mesajınız:

Başlık Sembolleri

Konunun başında Sembol kullanmak için aşağıdaki Listeden bir Sembol seçiniz:
 
Diğer Seçenekler
Diğer Ayarlar
Linkleri otamatikmen URL´e cevir
Konuya ait Cevaplar (Yeniler yukarda)
17-12-2016 00:40
Mesaj 10210269
Günce

Stresin tetiklemediği hastalık yok gibi. Her şeyde olduğu gibi stres sivilcelerin iyileşme sürecinde de oldukça etkili rol oynuyor.

Akne oluşumunda genetik yatkınlık, stres, ruhi durumlar ve hormon hassasiyetinin önemli bri rolü olduğumu kaydeden Cildiye Uzmanı Dr. Rıdvan Özyıldırım, “Akne, yüz, ense, kulak içleri, çene altı, boyun ve omuzlarda yerleşebilir. Aynı zaman diliminde bu bölgelerden sadece birinde, birkaçında veya hepsinde olabilir. Başlangıcında ve erken yaşlarda deri altında küçük beyaz deri altı pütürcükleri yani beyaz nokta ile ortaya çıkar. Zamanla bunların siyah noktalara, sonra kırmızı ve üzerinde sarı cerahat bulunan sivilcelere dönüştüğü görülür. Şiddetli aknelerde yağ kistleri, apseler, akıntılı şişlikler de görülebilir” dedi.

İlaçlar hekim kontrolünde uygulanmalı

Cilt temizliğinin her zaman profesyoneller tarafından yapılması gerektiğini belirten Dr. Özyıldırım: “Akneye sinüzit, bademcik ve özellikle diş çürüğü ve sessiz diş apseleri gibi iltihap yuvacıkları, katkılı ve karbonhidrat içeriği yüksek ürünlerde sebebiyet vermektedir. Başka ve az rastlanan özel sebepleri de bulunabilir. Beyaz noktaların içinden küçük yağ kistciklerinin ve siyah noktaların içinden sertleşmiş yağ tıkaçlarının çıkartılması tedavi süresini kesinlikle kısaltır. Hekimin akne cinsine uygun olarak düzenlediği tedavinin asıl amacı deride yanlış giden olayları düzene sokup yeni beyaz ve siyah nokta oluşumlarını ve sonrasında gelişecek sivilceleri engellemektir. Sivilce, beyaz ve siyah nokta temizliği, küçük kistciklerin temizlenmesi gibi müdahalelerin her zaman profesyoneller tarafından yapılması en doğrusudur” diye konuştu.

Aknenin iz bırakması tamamen cildin kendi belirlediği bir özellik

Sivilceleri sıkmanın iz yaptığının kısmen doğru olduğunu fakat iz bırakma durumunun aslında cildin kendisi tarafından belirlendiğini ifade eden Özyıldırım, “Açık renkli ciltlerde, ebeveyninde çukur izler bırakarak iyileşmiş olanlarda, ileri yaş aknelerinde, alerjik bünyelerde, doğal dışı beslenenlerde ve stresi yoğun kişilerde tüm diğer yaralar gibi akne de geç iyileşir. Deri altında baş vermeden ve küçülemeden kalan tıkız kistcikler bırakır. İyileşme sonrası deriden çökük küçük çukurcuklar kalabilir. Tedavide en çok yapılan hata akneyi ortaya çıkaran ya da artıran sebeplerin göz ardı edilip tek başına krem ya da ilaçlar ya da bazı kozmetik uygulamalardan fayda umulmasıdır” dedi.İHA

Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz Aktif dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.
BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Forum Kuralları
Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:03 .