Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Lütfen doğru cevaplayın

Başlık: Lütfen Kopya içerik eklemeyin: Mesajınız:

Başlık Sembolleri

Konunun başında Sembol kullanmak için aşağıdaki Listeden bir Sembol seçiniz:
 
Diğer Seçenekler
Diğer Ayarlar
Linkleri otamatikmen URL´e cevir
Konuya ait Cevaplar (Yeniler yukarda)
27-04-2017 01:42
Mesaj 10227782
♪Soluk Bir Mavi♪
20 dakika içerisinde yapılan küçük bir operasyonla gamzelerine kavuşan kadınlar bu durumdan oldukça memnun. Son dönemde gülünce yanaklarda oluşan ya da belin arka kısmında omurganın her iki yanında bulunan bu çukurluklar bayanlar için oldukça önemli. Bu operasyon, kalçalardaki gamzelerin vücudu daha seksi gösterdiği ve yanakta gülümsedikçe ortaya çıkan görüntünün yüzü daha şirin ve etkileyici kıldığı düşünülerek yapılıyor.

Son aylarda gamze yaptırmak isteyenlerin sayısında artış görülmektedir. Gamze isteyenlerin yüzde 80'ini kadınlar, yüzde 20'sini erkekler oluşturuyor. Tabii ki bu oran ağırlıklı olarak yüzdeki gamze tercihiyle ilişkili oluyor. Erkeklerin gamze estetiği genellikle yüz olarak belirleniyor. Kadınlar ise görünüşteki çekicilik ya da tatlı bir ifade için yüz ve kalça bölgesini tercih ediyor. Yüzdeki gamzeler 20-50 yaş arasındaki kişiler tarafından tercih edilirken, bel gamzeleri 18-30 yaş arasındaki kişilere uygulanıyor. Kadınların sınır tanımayan güzellik isteği estetik cerrahide de birçok yeni gelişime neden oluyor. Çok kısa süren bu işlemi lokal anestezi uygulayarak 15-20 dakikalık küçük bir operasyonla yapabiliyoruz.

Gamzenizin şeklini siz belirleyin

Yüzde uygulanacak işlemde gamze istenilen bölge belirlenerek operasyona başlanır. Kalçada ise orta hattın iki yanında istenilen yer işaretlenerek o bölgedeki iki milimetrelik bir kesik açıp içindeki yağı alınır. Derinin altındaki yağ alındıktan sonra da o bölge çukur olarak görünür. Dileyenlere daire şeklinde, dileyenlere de kare şeklinde çukur yapabiliyoruz.

Şirin bir gülümseme için

Yüze yapılan bu işlem son dönemde oldukça revaçta. Yanak bölgesinde iki farklı yaklaşımla gamze oluşturulabiliyor. Hangi tekniğin seçileceğine kişinin istekleri-beklentileri ve yüz yapısı değerlendirildikten sonra karar veriliyor. Ancak şimdilik yüze yapılan iki tür gamze var: Birisi yanakta sürekli olarak belirgin bir şekilde duran çukurluklar, ikincisi sadece gülünce ortaya çıkan çukurluklar. Tekniklerin biri deri altındaki dokunun azaltılması şeklinde, diğer teknik ise deri altındaki dokunun yüzdeki mimik kaslarının tespit edilmesi şeklinde uygulanıyor. Sürekli çukurluk oluşturmak için yanak derisi altındaki yağ çekip alınıyor. Böylece o bölge sürekli çukur kalıyor. Sadece gülünce ortaya çıkması istenen gamzeler için ise biraz daha değişik bir yöntem kullanılıyor: Arasında oyuk bulunan yüz kasları var. Bu kaslardan gülme sırasında etkin olanı tespit edilip dikiliyor. Estetik yaptıran kişi gülünce kas içeriye çekiliyor. Böylece yanaklarda sevimli çukurluklar oluşuyor.

Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol KIŞLAOĞLU
Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz Aktif dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.
BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Forum Kuralları
Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:23 .