Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Lütfen doğru cevaplayın

Başlık: Lütfen Kopya içerik eklemeyin: Mesajınız:

Başlık Sembolleri

Konunun başında Sembol kullanmak için aşağıdaki Listeden bir Sembol seçiniz:
 
Diğer Seçenekler
Diğer Ayarlar
Linkleri otamatikmen URL´e cevir
Konuya ait Cevaplar (Yeniler yukarda)
26-11-2017 16:36
Mesaj 10255940
` baLım.
[eskizz]Hobiler ve kişisel alana saygı

Evlilik öncesi dönemde iki tarafın ortak hobileri olması iyiye işarettir. Fakat farklı hobiler söz konusu olduğunda karşılıklı saygı evliliğin geleceği için hayati önem taşır. Partnerinizle ortak hobiler geliştirin ve onun kişisel alanında uğraşmak istediği hobiler söz konusu olduğunda ona bu özel alanı verebilmelisiniz.Para

İlişkinin ilk dönemlerinde para konusunda iki tarafta masraflar konusunda ödemeye isteklidir. Fakat evlilik öncesi partnerinizin para harcama alışkanlıkları analiz etmek evliliğiniz için önemlidir. İki tarafında birbirini eşit derecede destekleyerek denge kurması idealdir.

Ebeveynlik algısı

Kaç çocuk istiyorsun, Ne zaman çocuk sahibi olmayı düşünüyorsun gibi sorular evlilik öncesi sorulması gereken sorulardan bazılarıdır. Siz büyük bir aile kurmak isterken partnerinizin hayali bu değilse kaçamak cevaplar alabilirsiniz. Siz yine de hayalleriniz ne tür bir aile kurmaksa o yönde beklentileriniz olduğunu onunla paylaşın.


Güven ve kıskançlık

Evlilik öncesi iki tarafta sınırlarını özgürce dile getirebilmeli. İlişkinizde hangi davranışın kabul edilebilir hangilerinin kabul edilemez olduğunu tartışmakta yarar var.Seks

En tutkulu ilişkilerde bile zamanla seks rutine bağlayabilir. Seks konusunda tartışmak yerine partnerinizi dinlemeye ve bu konudaki tutumunu incelemeye çalışın. Onun istekleri zamanla sizin de hoşunuza gidebilir.


Partnerinizi tanıyın

Evlilik öncesi partnerinizin iyi ve kötü özelliklerini bilin. Onu tetikleyen noktaları görmek ve ona nasıl yaklaşacağınızı belirlemek ilişki dinamiklerinizin sağlam temellere dayanmasını sağlar. Onu tanırsanız hayal kırıklığına uğrama riskini azaltmış olursunuz.

Öncelikler

Uzmanlar ilişkilerde özellikle bebek sahibi olduktan sonra gelenek farklılıkların sorun haline gelebileceğini söylemekte. Her iki ebeveyn de çocuklara kendi geleneklerini öğretebilmeli. Çiftler, çocuk sahibi olmadan, farklı gelenekleri uyum içerisinde çocuğa nasıl aşılayabileceklerini belirlemeli.Ortak geleceğiniz

Ortak gelecek planlarınız uyuşuyor mu? Çiftler arasında gelecek hakkında uyum önemlidir. Bir kağıda gelecek planlarınızı yazmak ilişkinizin girdiği yolun ciddiyetini gösterir. Örneğin düğününüzü beraber planlayın ve partnerinizin tutumuna bakın. Sizin düşüncelerinize ne kadar önem verdiği ilişkinizin geleceği hakkında ipuçları verecektir.


Sevgi gösterme yolu

Çiftler için sevgi gösterme yolları değişiklik göstermektedir. Bazı çiftler sevgiyi saygı yoluyla bazıları dokunarak gösterir. Evlilik öncesi ilişkinizde sevginizi nasıl gösterdiğiniz iletişimizin güçlülüğünü kanıtlar.Milliyet
Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz Aktif dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.
BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Forum Kuralları
Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:14 .