Konu Cevaplama Paneli
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Konu: Bıçak Sırtı, Karayılan ve ötekiler.... Konu Cevaplama Paneli
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Lütfen doğru cevaplayın
Başlık: Lütfen Kopya içerik eklemeyin:
  
Mesajınız:
Başlık Sembolleri
Konunun başında Sembol kullanmak için aşağıdaki Listeden bir Sembol seçiniz:
 

Diğer Seçenekler
Diğer Ayarlar

Konuya ait Cevaplar (Yeniler yukarda)
28-04-2008 13:17
LêyLetüL Arus
Bıçak Sırtı, Karayılan ve ötekiler....

[eskizz] Güzelim diziler. Yüzlerce insanın emeğiyle, alın teriyle, gayretiyle çekildiler. Kimisi bir aşk masalını anlattı, kimisi tarihin tozlu sayfaları arasından unutulmuş bir kahramanlık destanını çekip hatırlattı. Bazısında acının en deriniyle yüzleştik. Bazısı içimizde bahar rüzgarları estirdi, güldürdü-eğlendirdi, doyumsuz mutluluklar-heyecanlar yaşattı. Ama televizyonculuk mesleğinin değişmez bir kuralı var: Reytingi belli bir seviyenin altına düşen yapım, her ne kadar seveni-izleyeni-bekleyeni olsa da uzun süre yaşayamaz, yayından kalkar.

Çağrılar yetmiyor...

Zaten öyle de oluyor. Ekranda, daha önce hiç eşi benzeri görülmemiş bir dizi katliamı almış başını gidiyor. Bugün, 30 hafta boyunca pazartesi akşamlarımızı güzelleştiren, haftanın bu ilk gecesini çoğumuza iple çektirten Bıçak Sırtı ile vedalaşacağız. İlk birkaç bölümünü izledikten sonra şunları yazmıştım: “Kanal D’nin yeni dizisi Bıçak Sırtı ile ilgili çok şey söylemek geliyor içimden. Bu sezonun, hatta belki de televizyon tarihimizin bütün dönemlerinin, bütün mevsimlerinin en özel yapımlarından biri Bıçak Sırtı. Bu diziye emeği geçenlere, bıkmadan, yorulmadan, tekrara düşmekten korkmadan defalarca teşekkür edilmeli. Elbette en başta böyle müthiş bir senaryoyu, ekranda bugüne kadar hiç duymadığım derinlikteki o diyalogları yazanlara... Dilin, kelimelerin, insan benliğinin en kuytu dehlizlerine girip çıkartmışlar Bıçak Sırtı’nın senaryosunu ortaya. Zihnimi zorluyorum ama bu lezzette yazılmış başka bir dizi hatırlamıyorum. Biliyorum, bu büyük bir iddia ama gönül rahatlığıyla, baktığımı görerek ve ne söylediğimi bilerek atıyorum ortaya. Dilim varmıyor pek itiraf etmeye ama, kaleminden ekmek yiyen bir adam olarak ilk defa yazılı bir metni kıskanıyorum. Abartmıyorum, tek tek hepsini ayakta alkışlıyorum. Ve bugün sizi bir defa daha Bıçak Sırtı’nı seyretmeye çağırıyorum.”

Demek ki, bu çağrılar yetmiyor efendim. Sayıları reyting çıtasını aşamasa da seyircinin bir diziyi sevmesi, eleştirmenlerin övgüler yağdırması hiçbir işe yaramıyor. Yaramadı... Dün Geniş Zamanlar, Pusat, Fikrimin İnce Gülü, Sessiz Fırtına gitti. Bugün Karayılan ve derken Bıçak Sırtı da bitti. Üstelik şanlı Karayılan’a, adına yakışır bir final yapma fırsatı bile verilmedi. Anlamsız bir aceleyle, manasız bir telaşla yayından kaldırıldı atv’nin son zamanlarda en güvendiği, en büyük yatırımı yaptığı projesi. Peki ya yarın?

Bildiğimi yazıyorum

Önümüzdeki aylarda, gelecek sezonlarda ne olacak? Bu adaletsiz ölçüm sistemiyle, 2000 küsur kişinin değerlendirmesiyle daha kaç kaliteli yapım yolun yarısına bile varamadan çöpe atılacak? Aynı cümleleri tekrarlayıp duruyorum, farkındayım. Çare arayanlara, kanallar gecede tek dizi yayınlasın demiştim, teklifimin arkasındayım. Karayılan da Bıçak Sırtı da yarım bırakılmayı hiç hak etmeyen diziler kervanına katıldılar. Bildiğimi her gün bağıra bağıra yazıyorum bu sayfalara. Sorarım size, ben başka ne yapayım?( Memet Güler )

Kaynak:w9.gazetevatan.com

Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz Aktif dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalıBütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 19:27 .