Konu: ***Logolar,Amblemler ve Hikayeleri*** Konu Cevaplama Paneli
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Lütfen doğru cevaplayın

Başlık: Lütfen Kopya içerik eklemeyin: Mesajınız:

Başlık Sembolleri

Konunun başında Sembol kullanmak için aşağıdaki Listeden bir Sembol seçiniz:
 
Diğer Seçenekler
Diğer Ayarlar
Linkleri otamatikmen URL´e cevir
Konuya ait Cevaplar (Yeniler yukarda)
13-11-2012 21:02
Mesaj 9652272
**oldcity**
saletin simgesi. Alfa Romeo amblem tasarımı, İtalya'nın Milano şehri ile ülkenin soylu ailesi Viscontietrafına dönüyor. Kırmızı haç soyluluğu, beyaz zemin halkı ve köylüleri simgeliyor. Taç giymiş engerek yılanı ise soylu Viscoti Ailesi'nin armasından alındı.

bu açıklamada bir eksiklik var armada bir yılan var ve ağzındada müslüman bir çocuk o zamanlarda müslümaları hiç sevmezlermiş bu yüzden yeni doğan her müslüman bebeklerini büyük yılanlara yem olarak yediriyorlarmış bu armadada açık ve net olarak gözükmektedir.
bu dünyada en nefret ettiğim bu araçlardır .
13-08-2012 23:48
Mesaj 9498674
Majik
Birazını biliyordum Paylaşım için teşekkürler.
13-08-2012 12:52
Mesaj 9496587
cNr408
Güzel bilgi, teşekkürler..
09-11-2010 13:00
Mesaj 7911810
mhmtbydll
Bizimle paylaştığın için Teşekkür ederim. Ayrıca şunuda belirtmek isterimki

Bmw nin 3 tane açılımı var .. Mesela Bayern Motors Worken.
04-09-2010 19:19
Mesaj 7667350
Just.3e
Güzel bir bilgi. Paylaşım için teşekkürler.
29-01-2010 19:53
Mesaj 6785516
HalilKoyuncu
sağol pylşm için bildiklerimz kadr bilmediklermzde varmış
31-12-2009 13:41
Mesaj 6693708
adige_19
bnm arabanın logo yok hehe
25-09-2009 11:21
Mesaj 6253298
KARA_GÜLLE
eline sağlık
26-07-2009 17:40
Mesaj 5832061
hayallmuhendisi
teskürLer..
21-07-2009 11:53
Mesaj 5794951
Âρєгion
[eskizz]

RENAULT:
Kübist baklava şekli
Renault baklava şeklinin bulunuşu 30'lu yıllara dayanıyor.Amblem klasik ve durgun şekli ile geleceği simgelyor. 1992 yılında küçük değişiklerle, şu an bütün Renault'larda kullanılan yeni bir tasarım yapıldı.


[eskizz]


PEUGEOT:Aslanın gücü
Peugeot'un asli işi testere ve tEstere levhalarıYDI. Bir aslan gibi "güçlü"sloganıyla satılan bu ürünlerdeki aslan amblemini Fransızlar, daha sonra ürettikleri arbalarda da kullanmaya başaldı.

[eskizz]MERCEDES BENZ:
Daimler Chrysler ile ortak calısıp bir araba yapan CARL BENZ” isim bulamayınca bir tek kızı olan MERCEDES-BENZ”in ismini bu arabaya verir.

[eskizz]MERCEDES:
hırsızların en çok rağbet gösterdiği bir figür
dünyada en çok tanınan markalar arasında yerini alan Mercedes'i, üç ayaklı yıldız figürü, markanın kara, hava ve sudaki,gücünü tanımlıyor. mercedes ambleminin mucidi Daimler. Mercedes emblemi, dünyada en çok tanınan marka olmanın yanı sıra en çok çalınan figür olarakta ilk sırayı alıyor

[eskizz]CITROEN:
ismi ne demek bulamadım. Logosunun çok enteresan buldugum bir hikâyesi var.
Cıtroeni yapan bu kişinin asıl amacı o zamanlar mercedes gibi büyük firmalara kafa tutmakmış. Sırf bunun için yaptıgı arabada çok sıradışı özellikler varmış. Adam öyle bir yapmışki mesela yaptıgı otomobilin 4 tekerleginden herhangi biri çıkarılınca araba diger 3 tekerlek üzerinde çok rahat bir şekilde hareket edip yoluna devam edebiliyormuş.(Gercektende su an kullanılan citroenlerin 3 teker üzerinde bile ilerleyebildigi söyleniyor. Hatta İstanbulda citroeni olan biri herkesin gozu onunde denemiş bunu. Ama ben inanmadım)Neyse ayrıca bu arabanın muciti yaptıgı arabasının maksimum hızdayken bile virajın sertligi ne olursa olsun hiçbir virajda hiçbir şekilde kesinlikle savrulmayacagını idda ediyormuş. Ve öyleki söyledigi o maksimum hızda diger otomobil şirketlerinin arabalarının savrulmaması imkânsızmış.(mercedes bile savruluyormuş). Ardından bu adam soyledigi o lwbiri olursa o kişi arabadan sağ çıktıgı takdirde o kişiye bedava araba yapıp verecegini de idda edip herkesin dikkatini çekmeyi başarmış. Bu derece guveniyormuş yaptıgı arabaya. Vel hâsıl kelam epey bir insan denemiş ama savurmayı başaramamış hiçbiri. Sonunda bu adamın oglu denemeye karar vermiş. Oglu da askeriyede ÇAVUŞMUŞ. Adamın oglu denemiş ve savurmayı başarmış. Ama sonuçta savrulmanın etkisiyle çok feci şekilde can vermiş. Adam gunlerce uzulmuş aglamış. En sonunda oglunun anısına oglunun askeriyedeki rütbesi neyse artık( çavuş) rütbesinin işaretini bu arabaya logo yapmış . Fransızların çift açılı çavuş amblemi, daha önce başka bir Citroen ürünü olan dili çarklarda kullanılıyordu... 1919 yılında arba yapımına başlayan Fransızlar, ürettikleri ilk arabalarında da çift açılı amblemi kullanmayı uygun buldular


[eskizz]OPEL:
kurucusu “ADAM OPEL”in ismidir.
Opel, öncelerisadece dikiş makinaları üretiyordu... 1899 yılında araba üretmeye başlayan Opel, ambleminde tekerlek içinde şimşeğe yer veriyor. Amblemdeki tekerlek güveni, şimşek ise hızzı simgeliyor.

[eskizz]SUBARU:
Japon yıldızı
Subaru'nun amblemi, 6 Japon araba üreticisinin birleşmesi ile ortaya çıktı. Oval içindeki 6 yıldız, bir araya gelen firmaları sembolize ediyor.

[eskizz]BMW:
Bayern Motor Werken. Yani Bayern Motor Waken demek Bayern Motor Sanayi
Sadece fabrikanın isminin baş harfleri verilmiş.
BMW'nin amblemindeki mavi beyaz renkler, Almanya'nın Bavyera eyaletinden geliyor. 1929yılından bu yana uçak ve motoru üreten BMW, amblemdede üretime uygun lastik içinde dönen pervane figürüne yer veriyor... daha sonra araba üretimine başlayan BMW arabalarındada aynı amblemi kullanmayı tercih etti.

[eskizz]AUDI:
Amblemdeki dört yüzük araba birliği için bir araya gelip ittifak kuran dört firmayı simgeliyor. Audi ismi, firmanın eski yöneticilerinden olan mühendisAugust Horch tarafından verildi... Markaya kendi ismini vermeyen Horch, Latince'deki karşlığı olan Audi'yi buldu.

[eskizz]FORD:
kurucusu HENRY FORD un ismidir.
Mavi plaka üzerine süslü püslü harflerle yazılı Ford, nostaljik bir geçmişi anımsatıyor. 1903 yılından bu yana kullanılan Fordd ambleminde, geçici bir süre için Köln Katedrali'nin silüeti yer almış.

[eskizz]WOLKSVAGEN:
Vw amblemi Porsche mühendisi Franz Xaver tarafından bulundu. Ekim 1948 yılından bu yana markanın iki harfi Almanya'nın Wolfsburg şehrini şereflendiriyor.

[eskizz]TOYOTA:
Müşterilere sevgiler
Japon firmanınn kurucusu Kirchiro Toyoda, 1937 yılında üçlü elips kombinasyonu ile güçlü markasının amblemini oluşturdu.Elipsler, araba ile müşteri rasındaki sıcaklığı, ekip ruhunu ve modernizasyonu temsil ediyor.

[eskizz]VOLVO:
isveç'in savaş tanrıçasıVolvo arabalarını, Isveç'in çeliğini sembolize eden daire ve ok süslüyor.Amblemin yaratıcısı, demir silahlarla donatılmış savaş tanrısı Merih'i simgelediği figürde, aynı zamanda markanın sağlamlığına işaret ediyor.

[eskizz]SEAT:
Ispanyol'un S'si ilham verdi.
90'lı yılların başında VW ile birleşmesiyle Ispanyol araba yapımcısı, VW amblemin üstüne prestij, ilericilik ve dinamikliği simgeleyen büyük S harfini yerleştirdi.

[eskizz]MAZDA:
Mahkeme kararıyla yeni amblem
Renault'a büyük benzerliği nedeniyl, açılan davayı kaybeden Japon araba üreticisi Mazda, yeni bir amblem oluşturmak zorunda kaldı. Mazda, kanatlarını açmış bir kartal figürünü amblem olarak kullanıyor.

[eskizz]JAGUAR:
Hızlı kedi
araba ve kedi. Güç ve zariflik. Jaguar, arbalarındaki zıplayan kedi figürünü, meydana gelebilecek kazalarda, yayaların yaralanma riskini azaltmak içn değiştirdi. Firma, ürettiği yeni modellerine jaguar yerine, jaguar resimli bir plaket monte ediyor.

[eskizz]FERRARI:
Hediyelik beygir
Italyan kontesin 1923 yılında firma kurucusu Enzo Ferrari'ye hediye ettiği at maskot, Ferrari'nin amblemini teşkil etti. Amblemdeki ana renkler sarı ile kırmızı, firma sahibinin yaşadığı komşuşehir Modena'yı ve yarışa olan sevgiyi simgeliyor.

[eskizz]PORSCHE:
Suebyalı'nın gururu
Porsche amblemi, 1952 yılından bu yana Suebya milliyetçiliğini öne çıkartan simgelere yer veriyor... Amblemdeki siyah at, Almanya'nın Stuttgartşehrinin armasından. Geyik boynuzu ilekırmızı-siyah çizgiler ise almanya'nın Württemberg köyünün flamasından alıntı.

[eskizz]NISSAN:
Güneş ve dürüstlük
Markanın, daire içine yazılmış ismi, güneşin doğuşu ile Japon bayrağındaki beyaz zemin içindeki kırmızı noktayı simgeliyor.Amblem, dürüstlüğü ve samimiyeti sembolize ediyor.

[eskizz]MITSUBISHI:
Samurai erdemi
Üç kanatlı baklava şeklindeki amblemde, Samurai armasından esinlenilmiş. firmayı kuran iki Japon aile, tercih ettikleri amblemin sorumluluk bilincini, centilmenliği ve cemiyetler arası uyumu simgelediğine işaret ediyor.

[eskizz]ROLLS ROYCE:
Sevimli emilyLüks marka Rolls Royce'un kaputundaki zarif şekil 1911 yılından geliyor. Şekil, tasarımcının sevgilisini temsil ediyor. Orijinal adı "Spirit of ecstasy"(yeniliğin ruhu). Şekle, halk dilinde "emily" adı verildi.

[eskizz]CHRYSLER:
Yeni arabalara eski tasarım
Firmanın kurucu ve sahibi Walter Chrysler'in isteği üzerine, 1998 yılından sonra üretilen Chrysler modellerine 20'li yıllardaki eski amblem takılmaya başlandı.amblemdeki daireler lastiği, şimşekler ise hızı simgeliyor.

[eskizz]ALFA ROMEO:
asaletin simgesi
Alfa Romeo amblem tasarımı, Italya'nın Milano şehri ile ülkenin soylu ailesi Viscontietrafına dönüyor... Kırmızı haç soyluluğu, beyaz zemin halkı ve köylüleri simgeliyor. Taç giymiş engerek yılanı ise soylu Viscoti ailesi'nin armasından alındı.

[eskizz]FIAT:
Özüne dönüş
Fabrica Italiana Automobili orino. Gerçek ismi uzun olduğu için firma sahibi kısaltmayla firmanın marka ambleminioluşturdu. basit amblem 60 yıl aradan sonra 1990 yılında defne ağacı çevreli daire içine yerleştirildi. Amblem firmanın uzn geçmişini ve spor alanındaki başarılarını simgeliyor.

[eskizz]SAAB:
Anka kafası
Isveç araba yapımcısı amblemde vatan severliğini ortaya çıkartıyor. Amblemde, firmanın merkezinin bulunduğu Schonen eyaletinin amblemindeki taç giymiş "anka" kafasına yer veriliyor.

[eskizz]LANCIA:
Mızraklı amblem
Direksiyon ile bir bayrak Italyan arabası Lancia'nın bütün zarifliğini ortaya çıkarıyor. Mızrak şeklindeki amblemin, firmanın kurucusu, yarışçı Vinceno Lancia'nın soyadı ile ilişkili. Italyanca Lancia'nın Türkçe karşılığı mızrak anlamına geliyor.

[eskizz]SUZUKI:
Logosu için yarışma düzenlendi.
Suzuki amblemi,300 güzel sanatlar akademi öğrencisini katıldığı bir tasarım yarışmasıyla ortaya çıktı.Firma yetkilileri, "Uzlaştırıcı" buldukları büyük "S" harfini,yüzlerce amblem arasından seçti. Amblem, 1961 yılından bu yana Suzuki markasını temsil ediyor.
20-07-2009 18:52
Mesaj 5790820
Αѕĸ bσсеg¡
Rica ederm tatLm
herzAman (:
20-07-2009 13:45
Mesaj 5788655
özŁem × Ardα.
Vay :]
biLmedikLermi ögrenms oLdm saoL naz'cım :]
20-07-2009 13:41
Mesaj 5788625
özŁem × Ardα.
Vay :]
biLmedikLermi ögrenms oLdm saoL naz'cım :]
20-07-2009 13:03
Mesaj 5788428
Αѕĸ bσсеg¡
Rica..
20-07-2009 12:45
Mesaj 5788322
hayallmuhendisi
SaqoL..
19-07-2009 17:53
Mesaj 5784571
Nirvana90
güzel paylasım eline saglık
18-07-2009 16:31
Mesaj 5779280
Αѕĸ bσсеg¡
VOLVO:isveç'in savaş tanrıçasıVolvo arabalarını[eskizz] Isveç'in çeliğini sembolize eden daire ve ok süslüyor.Amblemin yaratıcısı[eskizz] demir silahlarla donatılmış savaş tanrısı Merih'i simgelediği figürde[eskizz] aynı zamanda markanın sağlamlığına işaret ediyor.


[eskizz]

SEAT: Ispanyol'un S'si ilham verdi.


90'lı yılların başında VW ile birleşmesiyle Ispanyol araba yapımcısı[eskizz] VW amblemin üstüne prestij[eskizz] ilericilik ve dinamikliği simgeleyen büyük S harfini yerleştirdi.MAZDA:Mahkeme kararıyla yeni amblem


Renault'a büyük benzerliği nedeniyl[eskizz] açılan davayı kaybeden Japon araba üreticisi Mazda[eskizz] yeni bir amblem oluşturmak zorunda kaldı. Mazda[eskizz] kanatlarını açmış bir kartal figürünü amblem olarak kullanıyor.
[eskizz]JAGUAR:Hızlı kedi


araba ve kedi. Güç ve zariflik. Jaguar[eskizz] arbalarındaki zıplayan kedi figürünü[eskizz] meydana gelebilecek kazalarda[eskizz] yayaların yaralanma riskini azaltmak içn değiştirdi. Firma[eskizz] ürettiği yeni modellerine jaguar yerine[eskizz] jaguar resimli bir plaket monte ediyor.FERRARI: Hediyelik beygir

Italyan kontesin 1923 yılında firma kurucusu Enzo Ferrari'ye hediye ettiği at maskot[eskizz] Ferrari'nin amblemini teşkil etti. Amblemdeki ana renkler sarı ile kırmızı[eskizz] firma sahibinin yaşadığı komşuşehir Modena'yı ve yarışa olan sevgiyi simgeliyorPORSCHE:Suebyalı'nın gururu
Porsche amblemi[eskizz] 1952 yılından bu yana Suebya milliyetçiliğini öne çıkartan simgelere yer veriyor... Amblemdeki siyah at[eskizz] Almanya'nın Stuttgartşehrinin armasından. Geyik boynuzu ilekırmızı-siyah çizgiler ise almanya'nın Württemberg köyünün flamasından alıntı.


[eskizz]


NISSAN: Güneş ve dürüstlük
Markanın[eskizz] daire içine yazılmış ismi[eskizz] güneşin doğuşu ile Japon bayrağındaki beyaz zemin içindeki kırmızı noktayı simgeliyor.Amblem[eskizz] dürüstlüğü ve samimiyeti sembolize ediyor


MITSUBISHI:Samurai erdemi
Üç kanatlı baklava şeklindeki amblemde[eskizz] Samurai armasından esinlenilmiş. firmayı kuran iki Japon aile[eskizz] tercih ettikleri amblemin sorumluluk bilincini[eskizz] centilmenliği ve cemiyetler arası uyumu simgelediğine işaret ediyor.[eskizz]ROLLS ROYCE:Sevimli emilyLüks marka Rolls Royce'un kaputundaki zarif şekil 1911 yılından geliyor. Şekil[eskizz] tasarımcının sevgilisini temsil ediyor. Orijinal adı "Spirit of ecstasy"(yeniliğin ruhu). Şekle[eskizz] halk dilinde "emily" adı verildi.


[eskizz]


CHRYSLER: Yeni arabalara eski tasarım
Firmanın kurucu ve sahibi Walter Chrysler'in isteği üzerine[eskizz] 1998 yılından sonra üretilen Chrysler modellerine 20'li yıllardaki eski amblem takılmaya başlandı.amblemdeki daireler lastiği[eskizz] şimşekler ise hızı simgeliyor
[eskizz]


ALFA ROMEO: asaletin simgesi
Alfa Romeo amblem tasarımı[eskizz] Italya'nın Milano şehri ile ülkenin soylu ailesi Viscontietrafına dönüyor... Kırmızı haç soyluluğu[eskizz] beyaz zemin halkı ve köylüleri simgeliyor. Taç giymiş engerek yılanı ise soylu Viscoti ailesi'nin armasından alındı.


[eskizz]


FIAT:özüne dönüş
Fabrica Italiana Automobili orino. Gerçek ismi uzun olduğu için firma sahibi kısaltmayla firmanın marka ambleminioluşturdu. basit amblem 60 yıl aradan sonra 1990 yılında defne ağacı çevreli daire içine yerleştirildi. Amblem firmanın uzn geçmişini ve spor alanındaki başarılarını simgeliyor.


[eskizz]


SAAB:Anka kafası
Isveç araba yapımcısı amblemde vatan severliğini ortaya çıkartıyor. Amblemde[eskizz] firmanın merkezinin bulunduğu Schonen eyaletinin amblemindeki taç giymiş "anka" kafasına yer veriliyor.


[eskizz]


LANCIA:Mızraklı amblem
Direksiyon ile bir bayrak Italyan arabası Lancia'nın bütün zarifliğini ortaya çıkarıyor. Mızrak şeklindeki amblemin[eskizz] firmanın kurucusu[eskizz] yarışçı Vinceno Lancia'nın soyadı ile ilişkili. Italyanca Lancia'nın Türkçe karşılığı mızrak anlamına geliyor.


[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]


SUZUKI: Logosu için yarışma düzenlendi.

Suzuki amblemi[eskizz]300 güzel sanatlar akademi öğrencisini katıldığı bir tasarım yarışmasıyla ortaya çıktı.Firma yetkilileri[eskizz] "Uzlaştırıcı" buldukları büyük "S" harfini[eskizz]yüzlerce amblem arasından seçti. Amblem[eskizz] 1961 yılından bu yana Suzuki markasını temsil ediyor.[eskizz]


HONDA : Honda Başlıca ürünleri otomobil[eskizz] kamyon ve motorsiklet olan bir Japon otomotiv markasıdır. markanın ısmı kurucusunun soy ısmınden gelmektedır. Sohiciro Honda ve Taico Fujisawa.. Amblemın anlamıysa bılınmemektedır.

[eskizz]HYUNDAI : Hyundai[eskizz] Güney Koreli otomobil üreticisi ve çelik sanayicisi firmadır. Kore dilinde Hyundai şimdiki zaman[eskizz] asri zaman anlamındadır. Hyundai[eskizz] aralarında inşaat müteahhitliği[eskizz] otomobil[eskizz] gemi yapımı[eskizz] sigortacılık[eskizz] elektronik[eskizz] lojistik de bulunan pekçok alanda etkinlik göstermektedir.
Kore dilinde Hyundai şimdiki zaman[eskizz] asri zaman anlamındadır


[eskizz]


Renault baklava şeklinin bulunuşu 30'lu yıllara dayanıyor.Amblem klasik ve durgun şekli ile geleceği simgelyor. 1992 yılında küçük değişiklerle[eskizz] şu an bütün Renault'larda kullanılan yeni bir tasarım yapıldı.


[eskizz]
18-07-2009 16:29
Mesaj 5779269
Αѕĸ bσсеg¡
WOLKSVAGEN:Vw amblemi Porsche mühendisi Franz Xaver tarafından bulundu. Ekim 1948 yılından bu yana markanın iki harfi Almanya'nın Wolfsburg şehrini şereflendiriyor.
[eskizz]
18-07-2009 16:29
Mesaj 5779267
Αѕĸ bσсеg¡
FORD: kurucusu HENRY FORD un ismidir.


Mavi plaka üzerine süslü püslü harflerle yazılı Ford[eskizz] nostaljik bir geçmişi anımsatıyor. 1903 yılından bu yana kullanılan Fordd ambleminde[eskizz] geçici bir süre için Köln Katedrali'nin silüeti yer almış.
[eskizz]
18-07-2009 16:28
Mesaj 5779260
Αѕĸ bσсеg¡
AUDI: Amblemdeki dört yüzük araba birliği için bir araya gelip ittifak kuran dört firmayı simgeliyor. Audi ismi[eskizz] firmanın eski yöneticilerinden olan mühendisAugust Horch tarafından verildi... Markaya kendi ismini vermeyen Horch[eskizz] Latince'deki karşlığı olan Audi'yi buldu.[eskizz]
Bu Konuda 20 fazla Cevap bulunuyor. Bütün Cevapları görmek için buraya tıklayın.
Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz Aktif dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.
BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Forum Kuralları
Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:22 .