Konu Cevaplama Paneli
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Konu: Beyaza Kesmiş Hüzündür Hasret Konu Cevaplama Paneli
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Lütfen doğru cevaplayın
Başlık: Lütfen Kopya içerik eklemeyin:
  
Mesajınız:
Başlık Sembolleri
Konunun başında Sembol kullanmak için aşağıdaki Listeden bir Sembol seçiniz:
 

Diğer Seçenekler
Diğer Ayarlar

Konuya ait Cevaplar (Yeniler yukarda)
25-02-2009 17:57
efşan Okuyan gözlerinize sağlık.
25-02-2009 14:45
»|zσяℓυ ѕєν∂αм|«
Emeğine SağLık...
25-02-2009 08:05
Zeynepbp emeğine sağlık
25-02-2009 07:39
hassreet çok güzeldi
24-02-2009 22:16
DüŠLeR ÙLKeSì emeğine sağlık
24-02-2009 20:12
charming17 yüreğine sağLık...
24-02-2009 20:09
efşan Okuyan gözlerinize sağlık. (:
24-02-2009 16:45
perimusm emeğine sağlık....
24-02-2009 16:43
.Nuя´ Emeğine sağlık
24-02-2009 15:47
efşan Okuyan gözlerine sağlık.
24-02-2009 15:04
»нσиεч« emegine saglik.
24-02-2009 13:24
efşan
En zoru dönüşlerdir gittikten sonra. Ayakların gitmez, gözün arkada kalır. Tıkanır bir tarafın, eksilirsin, eksiksindir. Ruhunda eksikliği bakışların, bavuluna sığmaz uzaklıklar. Cepkenin cepleri hasret doludur, efeler sıralanır boy boy, yüreğe sığmaz heyecanlar, yaşanmışlıklar.
Yaslarsın başını pencere kenarlarına, hala dik tutmaya çalıştığın adamlığın, salsan böğüre böğüre ağlayacak kadar doludur. Andır yaşanan dersin, yetmez yaşadıkların... Yüzünde bembeyaz hüzün kalır.

Gözüne yansır mutluluk, ayrılık makas arasında kesilir. Hamurdur yürek, beyazı kırmızı dolar boş kutulara çocukluk. Tombik bir küçük adamın ellerinden öpersin, gözlerindeki çocuk büyümüşlüğünde samimiyeti, ki parmak uçlarından düzenli kesilmiş kağıt parçalarında dolar gözlerin.

Kocaman adamlığıdır daveti, kayısı çiçeği kokan dost sofrasına kurulursun, baktığın yüzlerde iyi kilerin fazlalığı, uçuşan türkülerde sohbetin beline vurursun. Dumanı üzerinde böreğe kattığı sevgisinde cömert, dediklerinin arkasında mert, kartal bakışlarında, ana efedir kanatlarını açan, yüreğin kapısındadır gülüşler, söz düşer çay kahve arasında, fal değildir tutulan, gülen yüzleredir sevda.

Bir kucak çiçektir elinde taşıdığın, incinmesin istersin koklarken bile her birini, her soruda mutluluk aşılanır bedenlere, gözlerde ne iyi ettik cümleleri okunur. Dudaklardan, neyin var soruları dökülürken, paylaşmanın sevinci, tebessümlere dönüşür.
Hiç beklemediğin bir andır, asi ifadeler arkasında gülüşü, yaramaz bir kız çocuğudur, şarkılarda isyanı, yırtarken şişe üstü resimlere kafa tutar, kısacık bir not üzerinde kalan çakmakta adı yazar, arkada ruhudur kalan, bakışlarında benim yerim burasını anlatır, sohbete candanlığı karışır.

Yoktur beklentin dostluktan öte, ellerine aldığın insanlıktır, yağmurla düşen, yarına dair umutlardır dildeki temenniler. Bir çocuktur saçlarını okşadığın, çok eskilerden kalma bildik gülüşler. Ders alırsın dinlerken geçmiş ve geleceğe dair, mutlu olursun, gözlerin içi güler.

Kucağında hayatın meyvesini taşır, gözlerinde, benim bu gururudur, yansırken yüzündeki çizgilerde, kansız bağlardır, im ım ekli tüm kelimelerde, satır aralarında bulduğundur, adamdır, kadındır, canındır, aydınlık yüzünde analık, kadınlık, kardeşlik ve de insanlık okunur.
Tavan taban arası duygular, açılan sandıklardan dökülür naftalin kokulu çeyizler, yaza büyüsün diye alınan kabak tohumları, çiçekler açacak bahçelere dostluk yazılır.

Ya bu şehirler pistir, ya da uzaklık…

Doyamadığın, eksik kaldığındır, vakitler yetmez, beş dakikaya razısındır, koşarsın peşinden, gece karanlığında camlara yansır yüzler, susar konuşursun, hem de en samimi duygularınla sessizce bağırarak, kuruyan dudaklarını yakar ayrılık, bir yudum sudur tesellisi. Özlem sigara kağıdı gibi yanar yürekte.

İçli bir el sallarsın karanlığa, saçlarında gece karanlığında bile parlar kış güneşi aklar, yüzünde gitmenin hüznü…

Tüm cümleleri devirirsin, gözleri aydınlatır ruhunu, türkü “çeşmi siyahımdır, işte gidiyorum” der, arada dağlar vardır ve uzak yollar, hasret yeniden yazılır.

Alıntı

Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz Aktif dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalıBütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 07:36 .