Konu: Yaz Dönemi Çalışmaları Konu Cevaplama Paneli
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Lütfen doğru cevaplayın

Başlık: Lütfen Kopya içerik eklemeyin: Mesajınız:

Başlık Sembolleri

Konunun başında Sembol kullanmak için aşağıdaki Listeden bir Sembol seçiniz:
 
Diğer Seçenekler
Diğer Ayarlar
Linkleri otamatikmen URL´e cevir
Konuya ait Cevaplar (Yeniler yukarda)
22-05-2009 22:30
Mesaj 5398332
AKŞAm ĞüηєŞi
Paylaşımın icin tşkler
22-05-2009 21:37
Mesaj 5397923
ஃ Éiεи ஃ
"€meğine Sağlık"
18-05-2009 11:28
Mesaj 5370830
~~H~~
ellerine yuregine emegine saglik balim benim
paylasim iicn eskurler bitanem
17-05-2009 22:20
Mesaj 5369188
Leyl-i Serâir



Abdullah Yılmaz


Büyük büyük siyasetçilerimiz yaz dönemi çalışmalarını genelde Ankara dışında yaparlar. Bu yaz dönemi çalışmaları, son yıllarda bana da sirayet etti. Bir kaç senedir hep Çeşme`ye gidiyorum. Niye mi? Teyzem sülalesinin tokmakçası Sushi Ali`nin ısrarları (Kendisine yağdanlık bulamadığından ve amele fiyatının yarısına çalıştırmak, en önemlisi de o konuşurken sürekli "he-hü" anlamında kafa sallamak gerektiğinden)ama en önemlisi Dalyan`ın kıyılarına henüz estetikçilerin elini uzatmamış olması..
Dalyan namındaki sancağın kadınlarının, kızlarının tamamı hormonsuz. İnsan seyrine durduğunuzda gözünüz acımıyor. Üstelik de içten davranıyorlar. Vücutlarını estetik cerrahlara teslim etmedikleri gibi ruhlarını da piyasa fiyatına kaptırmamışlar. Kibarlık konusuna gelince; bellerine asalet ölçen bir alet takın o aleti çatlatırlar..
Dalyan`ın lebideryasına kurulmuş öğrenci yurdunda bulundum bir süre.. E, yani orada çalışanları görseniz bana hak verirsiniz. Kapıdan girişte güvenlikçi kızlar karşılıyor. Yasemin, Yıldız, Sıdıka, Ülkü.. Bu dörtlü kibarlık konusunda yarışma düzenlense güvenlikçiler arasında kesin kare as olurlar. Orda her nedense erkeklerden fazla kadın kısmısı çalışıyor. Yurdun müdürü Şükran hanım (Valla bir ara düşündüm; şeyleri olsa dayım olur gibilerden. Hem güzel hem de otoriter. Müdür dediğin de böyle olmalı) Onun bünyesinde Hamide Hanım, Zeynep Hanım ve Dağlar Kızı Reyhan Hanım..Tabi bunlara eklenecek hizmetli bayan takımı da var. Öyle zaman oluyor ki hepsi bir araya gelip çay, pasta, börek tıkınma saatlerinde kimin müdür kimin güvenlikçi, kimin hizmetli olduğu belli değil. Temsil onu bir araya geldiyse hepsi birden konuşuyor ve hepsi birden dinlemiş oluyor haliyle, ama yine de kibarlıklarından geri durmuyorlar. Örneğin birisi diğerine bir elbisenin rengini tarif ederken bile "Çok afedersiniz.. Kumaşı siklamen renginde.." diye ta başından bir "afedersin" lafını konduruyor. Dersiniz ki "Ula öldüm de cennete mi düştüm"..Ta ki Sushi Ali gelesiye kadar. O geldi mi ortamın rengi değişiyor. Çünkü Ali dediğim nam-ı diğer Sushi sekiz muhabbeti bir arada götüren bir zat-ı muhterem. Sıkıysa dinleme ve sıkıysa o konuşurken "he-hü" anlamında kafa sallama veya gülme! Çıngarın çıktığı an demektir..
Bu yerde her ne kadar Şükran Hanım Müdür ise de elini sallasan başka müdürlere çarpar durumu da söz konusu..
Temizlikçilerin müdürü var, tesisatçıların müdürü var, güvenlikçilerin müdürü var, yemekhanenin müdürü var, gazinonun müdürü var, arıtmanın bile müdürü var.. Herkes birbirine "Müdür" diye hitap ediyor. Herkesin de yürüyüşü değişik. Kimse kimsenin ağacına sol bacağını kaldırıp çiş yapmıyor.. Adem hariç! O bölge filan tanımıyor, herkesin bahçesine dalıyor..
Yazın öğrenci takımı tatilde olduğundan ülke genelindeki personel yararlanıyor böylesi zamanlarda.. Yer denizin dibinde.Yani kişiye özel kıta sahanlığı bile var. Canın isterse özel teknelere top ateşi dahi açabilirsin. Uyanıyorsun duş neyim gerekmez. Doğru denize.. Zurnayı denizde yıkıyorsun, sırtını da balıklar keseliyor..Kısaca denizi yalak gibi kullanma ayrıcalığı var, hem de yan tarafta kâin havacıları çatlatma pahasına..
Bir de otellerin açılışı vardı. Örneğin Ontur, Başkan`ın oteli Pırıl, Albano,Babaylon,Karadede,Altınyunus,Ilıca,Kerasus, Sisus ve daha bir sürü otel..Havai fişek gösterisi yapıyorlar ki hemen her gece. En dangalak UFO şoförü dahi bu hengameyi,gökyüzünden farkeder. Müzik, eğlence gırla.. Otel sahiplerinden veya otelcilerin başkanı Veysi Öncel`den ruhsat alamayıp eğlenceye dahil olamayanlar, otellerin yanıbaşındaki tepelere tüneyip çekirdek çitleyerek havai fişek gösterisini izlerler. Oralara tüneyen kızları izlemek için de organik gençler birikir çevreye çaktırmadan..
Hani geline demişler ki;"Kız, kalk oyna" o da "Vallah yerim dardır" demiş. Benim yerim de bu kadar. Başka zaman bu dizinin devamını izleyeceksiniz. Bu arada ola ki, kediniz, köpeğiniz, kaplumbağanız, kurbağanız, yılanınız, hatta karıncanız bile hastalanırsa Alaçatı Veteriner Kliniği`ndeki Seçil Özyay`a gidin. Tam bir hayvan doktoru. Ben bile tedavi oldum eşşek niyetine..





Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz Aktif dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.
BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Forum Kuralları
Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:03 .