Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Lütfen doğru cevaplayın

Başlık: Lütfen Kopya içerik eklemeyin: Mesajınız:

Başlık Sembolleri

Konunun başında Sembol kullanmak için aşağıdaki Listeden bir Sembol seçiniz:
 
Diğer Seçenekler
Diğer Ayarlar
Linkleri otamatikmen URL´e cevir
Konuya ait Cevaplar (Yeniler yukarda)
03-07-2009 17:15
Mesaj 5675082
tuğsecan
1- Kureyş kâfirlerinden Velid bin Mugire[eskizz] As bin Vail[eskizz] Haris bin Kays[eskizz] Esved bin Yagus ve Esved bin Muttalib[eskizz] Resulullaha cefa ve eziyet etmekte başkalarından aşırı gidiyorlardı. Cebrail aleyhisselam gelip[eskizz] (Seninle alay edenlere cezalarını veririz...) mealindeki Hicr suresinin 95. âyetini getirip[eskizz] Velidin ayağına[eskizz] ikincisinin ökçesine[eskizz] üçüncüsünün burnuna[eskizz] dördüncüsünün başına[eskizz] beşincisinin gözlerine işaret etti. Velid’in ayağına bir ok battı. Çok kibirli olduğundan[eskizz] eğilerek oku çıkarıp atmak[eskizz] kendine ağır geldi. Demiri topuk damarına batıp[eskizz] siyatik hastalığına yakalandı. As’ın ökçesine diken battı. Tulum gibi şişti. Harisin burnundan devamlı kan geldi. Esved bir ağaç altında neşeli otururken[eskizz] kafasını ağaca vurup[eskizz] diğer Esved de[eskizz] a’ma olup[eskizz] hepsi helak oldular.

2-
Devs kabilesinin reisi Tufeyl[eskizz] hicretten önce[eskizz] Mekke’de imana gelmişti. Kavmini imana davet için Resulullahtan bir alamet istedi. (Ya Rabbi! Buna bir âyet (delil) ihsan eyle) buyurdu. Tufeyl[eskizz] kabilesine gidince[eskizz] iki kaşı arasında bir nur parladı. Tufeyl[eskizz] ya Rabbi! Bu alameti yüzümden giderip başka yerime koy. Bunu yüzümde görenlerden bazısı[eskizz] kendi dinlerinden çıktığım için cezalandırıldığımı zannederler dedi. Duası kabul olup[eskizz] nur yüzünden gitti. Elindeki kamçının ucunda kandil gibi parladı. Kabilesindekiler zamanla imana geldiler.

3-
Hicretin yedinci senesinde Resulullah efendimiz[eskizz] Habeş padişahı Necaşi’ye ve Rum imparatoru Herakliyus’a ve Acem padişahı Husrev’e ve Bizansın Mısır’daki valisi Mukavkas’e ve Şam’daki valisi Haris’e ve Umman Sultanı Semame’ye mektuplar göndererek[eskizz] hepsini imana davet etti. Mektupları götüren elçiler[eskizz] gittikleri yerin dillerini bilmiyorlardı. Ertesi sabah[eskizz] o dilleri söylemeye başladılar.
Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz Aktif dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.
BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Forum Kuralları
Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 11:53 .