Konu: PageRank Dolandırıcılarına Dikkat! Konu Cevaplama Paneli
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Lütfen doğru cevaplayın

Başlık: Lütfen Kopya içerik eklemeyin: Mesajınız:

Başlık Sembolleri

Konunun başında Sembol kullanmak için aşağıdaki Listeden bir Sembol seçiniz:
 
Diğer Seçenekler
Diğer Ayarlar
Linkleri otamatikmen URL´e cevir
Konuya ait Cevaplar (Yeniler yukarda)
27-07-2009 16:19
Mesaj 5838993
LeiCoSTr
rica ederim
27-07-2009 09:48
Mesaj 5836717
P-R-E-N-S-E-S
tşkler. tmm
27-07-2009 09:46
Mesaj 5836714
T_u_q_b_a
:S:S
sagol..
27-07-2009 05:06
Mesaj 5836353
LeiCoSTr
PageRank™ Dolandırıcıları


Dikkat, paranızı ve içeriğinizi bu internet kurtlarına ve internet hırsızlarına kaptırmayın!

Bildiğiniz gibi internet üzerinde “PageRank™ arttırma vaadi” ile sitelerinde ilişim reklâmı aldığını belirten birçok site bulunuyor.

Boş vaatler ile sizi umutlandırın bu site sahiplerinin asıl amacı sizin paranıza el koymak ve içeriğinizi kopyalayarak sizin çabalarınızdan bedava yararlanarak zahmetsizce site yaratmaktır.

Bu dolandırıcıların yöntemlerine dikkat çekmek gerekirse şunları belirtebiliriz:

PageRank™’ı referans gösteren bu dolandırıcılar webmasterların bol katıldığı forumlarda “yardımsever” görünüp size PageRank™’ın yararları ile ilgili bilgiler verirken arada bu ilişim ticaretine de sizi yanaştırmaya çalışıyorlar.

Ama ilk etapta forumlarda yeni sitenizi duyurmanız için çağrılarda bulunuyor veya yeni site gönderme topikleri açıyorlar.

Masumane bir şekilde sizde sitenizi buraya gönderiyorsunuz ve iyi bir tanıtım yaptığınızı sanıyorsunuz.

Aslında yeni sitenizi yavru bir kuzu ile karşılaştırırsak bu forumları da kurtlar sofrası olarak isimlendirebiliriz. Bir hafta içinde kurtlar sofrasına bırakılmış olan sitenizin aynısı olan 20 tane site ile karşılaştığınızda yine bu “yardım sever kişiler” sitelerinizin PageRank™’ı yükseltildiğinde onların kopya olduğunun belli olacağını söylüyorlar veya benzer yersiz ve dayanaksız önerilerde bulunuyorlar. Dayanak gösterirken aynı yöntemi kullanan başkalarının yazıları gösteriyorlar ama hiçbir zaman resmi bir yazı veya açıklama ile karşınıza çıkamıyorlar.

İyi araştırma yaparsanız bu size forumda destek olanların kendi sitelerinin sizin sitenizin kopyasının da bulunduğu sunucuda barındırıldığını görebilirsiniz. Yani size hesapta yardım edenler aslında sitenize el koyanların ta kendisi.

Bir yandan sizi uyuturken diğer yandan kurduğunuz içeriğe el koymuş oluyorlar.

Bu yetmezmiş gibi ikinci etapta bu PageRank™ dolandırıcılığı yapan kişilerin gerçekler ile süsledikleri ve paketledikleri yalanlarla ve sizin PageRank™’ınızın onların sitesi sayesinde artacağı vaatleri ile sizi onların sitelerine reklâm vermeye teşvik ediyorlar, hatta arkadaşlık hatırı için indirim falan dahi yaptıklarını söylüyorlar.

Hep ‘iyi’ ve yardımsever görünümlü bu hırsızlar en sonunda “dolandırıcı” yüzlerini tekrar göstererek sizin paranıza da el koymuş oluyorlar, oysa siz henüz uyanmamış oluyorsunuz.

Siz reklâm vermiş bir kişi olarak bu verdiğinizin kalıcı yararlarını bekliyorsunuz. Ancak reklâmı alan uyanık kişi linkinizi birçok linkin arasına ekliyor. Böylece o linkten alacağınız yarar sıfır ile eşit duruma geliyor.

Bununla birlikte linkin bulunduğu sayfa sitenizin konusu ile hiçbir ilgisi de olmadığından orada verilen linkin ‘unnatural link’ ( yani doğal olmayan link ) olduğu Google tarafından da kolayca tanınıyor ve size hiçbir katkı sağlamadığı gibi PageRank™ için değişim yapan site olduğunuz Google tarafından belirlenmiş oluyor.

Ayrıca birden aşırı link aldığınız da Google tarafından anlaşılıyor ve Google Bomb yiyorsunuz.

Bu şekilde ilk önce içeriğinizi kopyalayan kişiler şimdi de sizin paranızla kendi sitenizin kuraldışı olarak algılanmasını sağlayarak arama sıralamasında sizin içeriğinizi kopyalayarak yarattıkları site ile sizin üstünüze çıkıyorlar.

Sizin siteniz sitenizin cezası zamanla kalksa dahi onlar artık içeriğin gerçek sahibi gibi algılanıyor ve sizin siteniz kopya site olarak görülüyor ve Google arama sonuçları sıralamasında yükselemiyor.

Size tavsiyemiz bu forumlardan ve bu “yardımsever” görünümlü dolandırıcılardan uzak durmanız olacak.

Tabiî ki biz sadece tavsiyelerde bulunabiliriz. Kararı verecek olan sizlersiniz.
Yetkileriniz
Mesajlara Cevap verme yetkiniz Aktif dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz Aktif dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.
BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Forum Kuralları
Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 08:20 .