Konu Cevaplama Paneli
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Konu: Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ Konu Cevaplama Paneli
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Lütfen doğru cevaplayın
Başlık: Lütfen Kopya içerik eklemeyin:
  
Mesajınız:
Başlık Sembolleri
Konunun başında Sembol kullanmak için aşağıdaki Listeden bir Sembol seçiniz:
 

Diğer Seçenekler
Diğer Ayarlar

Konuya ait Cevaplar (Yeniler yukarda)
12-02-2010 20:50
Łeпα teşekkürler
12-02-2010 17:52
"E-K" bişi değil
10-02-2010 16:57
-¤-l a r v e n l-¤- teşekkürLer
10-02-2010 10:52
"E-K" [eskizz] Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ MICHAEL KORS
Model: Carmen Kaas

Dernek: Göğüs Kanseri Araştırmaları Vakfı

"1980'lerde yanımda çalışan asistanımın ailesindeki üç neslin hemen hemen hepsi göğüs kanserinden öldü. O zamanlar asistanım 20'li yaşlarındaydı ancak sağlıklı olmasına rağmen risk oluşmasını önlemek için göğüslerini aldırmayı düşünüyordu. Bu olaydan çok etkilendim ve göğüs kanserine nasıl dikkat çekebileceğimizi düşünmeye başladım. Biliyorsunuz en önemli şey[eskizz] dikkat çekmeyi başarmaktır[eskizz] insanlar henüz başlarına gelmeyen bir şeyi[eskizz] gelecekte rahatlıkla kontrol altına alabileceklerini zannediyorlar. Tıp çok ilerledi ancak kanserin halen kesin bir tedavisi yok. Birlikte olduğum partnerimin annesi tam 35 yıl boyunca göğüs kanseri ile mücadele etti. Güçlü ve dayanıklı bir kadındı. Göğüs kanseri ile ilgili çalışmalara kendimi adamamın sebebi yalnızca arkadaşlarım[eskizz] ailem ve müşterilerim değil. Bu muhteşem kadın[eskizz] bu konuda beni harekete geçirdi. O doğru tedavi ve yaklaşımla hayatta kalınabileceğini kanıtladı.”

[eskizz] Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ OSCAR DE LA RENTA
Model: Arlenis Sosa

Dernek: Çocuklar İçin Çalışan New Yorklular Vakfı

"Her çocuğun iyi bir eğitime ve ailesinin desteğine ihtiyacı var. Bu onları dünyaya getiren aile de olabilir[eskizz] onları sonradan sahiplenen aile de. Çocuklar İçin Çalışan New Yorklular Vakfı için çalışan gönüllüler[eskizz] kimsesiz çocukları bularak onların birer aile edinmesini sağlıyorlar. Çocuklara her konuda destek vererek geçmişlerinde ne yaşarlarsa yaşasınlar[eskizz] hayallerinin peşini asla bırakmamaları ve geleceklerini kurmaları konusunda onları cesaretlendiriyorlar. Benim için dünyada bir çocuğun gülümsemesini sağlamaktan daha önemli hiçbir şey olamaz."

[eskizz] Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ FRIDA GIANNINI
Kreatif Direktör -Gucci
Model: Anja Rubik

Dernek: UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu)

"Dünyada önüne geçilebilecek birçok trajedi yaşanıyor. Bir kez bunun farkına vardığınız zaman bazı şeyleri artık görmezden gelemiyorsunuz. Herkes başkalarına yardım etmek için ufak da olsa katkıda bulunabilir. Kusursuz bir dünya için sorunlar tek tek ele alınmalı ve hiçbir çocuk önüne geçilebileceği halde ölmemeli. Ne yazık ki şu anda dünyanın gidişatı bu yönde değil. Ancak elimizden geldiğince çocukların hayatlarını kurtardığımız için kendi adıma çok mutluyum. Yapılması gereken birçok şey var. Umarım şu ana kadar UNlCEF'e yaptığımız 7 milyon doların üzerindeki bağış[eskizz] insanları sadece duyarlı olmaları konusunda değil[eskizz] aynı zamanda maddi olarak katkıda bulunmaları için de harekete geçirir...''
[eskizz] Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ DIANE VON FURSTENBERG
Model: Alek Wek

Dernek: Yaşama Dair Sesler

"Bütün kadınlar güçlüdür. Böyle olmayan bir kadınla henüz karşılaşmadım. Güçsüz bir kadının var olduğuna asla inanmıyorum. Yaşama Dair Sesler Derneği'ni ilk kez duyduğumda benim inandığım değerleri benimseyen bir organizasyona rastladığım için çok memnun oldum. Dernek[eskizz] tıpkı benim gibi başarılı olmaları için tüm dünyadaki kadınlara gereken olanakların tanınması gerektiğini savunuyor. Benim en büyük hayalim[eskizz] kadınları güçlü olmaları için cesaretlendirmek ve onlara destek olmak..."


[eskizz] Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ CHRISTOPHER BAILEY
Yaratıcı Direktör - Burberry
Model: Sadie Newman

Dernek: Burberry Vakfı

“Burberry Vakfı[eskizz] Angela'nın (Ahrendts[eskizz] Burberry'nin CEO'su) aslında herkesin isterse hayallerini gerçekleştirebileceği fikrinden yola çıkmasıyla kuruldu. Gençlerin[eskizz] gerçek hayallerinin neler olduğunu fark etmelerine ve hayallerinin peşinden gitmeleri için gereken özgüven ve yaratıcılığa sahip olmalarına destek olmaya çalışıyoruz. Yaratıcılık; sorunları çözmemizi[eskizz] etkin bir şekilde iletişim kurmamızı[eskizz] hayallerimize kavuşmamızı ve yaşadığımız deneyimleri ifade etmemizi sağlar. Burberry Vakfı’nın amacı[eskizz] gençleri hedefleri her ne olursa olsun[eskizz] onları gerçekleştirmeleri ve yaratıcı olmaları konusunda cesaretlendirmek…”
[eskizz] Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ DONNA KARAN
Model: Christy Turlington Burns

Dernek: Urban Zen Derneği

“Ben her zaman ortada bir problem varsa bunun çözümü de olduğunu düşünmüşümdür. Çocukken Soğuk Savaş çıktığında[eskizz] Rusya’ya gidip Khrushchev ile konuşacağım diyordum. Herkesin problemleriyle ilgili konuşması gerektiğini düşünüyorum. Urban Zen[eskizz] bu düşünceden yola çıkılarak kurulmuş bir dernek. Toplum içinde diyalog kurmanın ne kadar önemli olduğunu savunuyor. New York’ta bir merkez kurduk. İnsanlar burada bir araya gelerek sağlık problemleri[eskizz] eğitim ve farklı kültürleri konuşma gibi konular üzerinde fikir alışverişi yapıyorlar. Sadece benim bir şeyler yapmam bir işe yaramaz. Önemli olan toplumsal bilincin gücü…”

[eskizz] Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ ALESSANDRO BENETTON
Yönetim Kurulu Üyesi – Benetton
Modeller: (Soldan sağa) Michelle Oosthuizen[eskizz] Jordana[eskizz] Sessilee Lopez[eskizz] Liu Wen.

Dernek: Afrika’ya Yardım Derneği

“Sosyal ve çevresel problemler artık görmezden gelinmemeli. Hepimiz silkinmeli ve kendi yaşantımız dışında zorluklarla mücadele edenleri de düşünmeliyiz. Daha aydınlık ve modern bir dünya yaratmak için risk almalıyız. Günümüz toplumunda gençlerin bu değerleri benimsediğini ve gündelik yaşamda bunları uyguladığını gözlemliyorum. Bence bu çok heyecan verici bir gelişme!”
10-02-2010 10:50
"E-K" [eskizz] [eskizz] Moda dünyasının ‘yardım melekleri’

Ünlü modacılar[eskizz] artık sadece yaratıcı tasarımlarıyla gündemde değiller... Birçoğu kurdukları yardım dernekleri ile de geniş kitleleri harekete geçirerek; ses getiren sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor.[eskizz]
Marie Claire; moda dünyasının sosyal sorumluluk projelerini önemseyen 13 dev ismini bu ay sayfalarına taşıdı... Haberin fotoğraflarını Zanna Rassi çekti[eskizz] styling’ini de Nell Kirk yaptı.
[eskizz] Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ RALPH LAUREN
Modeller: (Soldan sağa) Bruna Tenorio[eskizz] Valentina Zelyaeva[eskizz] Cecelia Mendez

Dernek: Pink Pony Kampanyası Fonu ve Ralph Lauren Kanseri Önleme ve Tedavi Merkezi

"Göğüs kanseri sadece kadınlara özgü bir hastalık değil. Bu kanser türü hepimizi ilgilendiriyor. Erkek kardeşlerimiz[eskizz] babalarımız[eskizz] çocuklarımız ve arkadaşlarımız; göğüs kanserine yakalanma riski taşıyorlar. Birçok Amerikalı[eskizz] kanser ile mücadele ederken en temel tedavilerden dahi yararlanamıyor. Pink Pony Kampanyası ile tedavi olanaklarından yararlanamayanlara destek vermeye çalışıyoruz. Tüm insanlığın[eskizz] kanserin erken teşhisi için yeterli sağlık donanımlarından yararlanmasını umut ediyorum.''
[eskizz] Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ DONATELLA VERSACE
Modeller: (Ortada) Ranya Mordanova ve (Sağda) Ginta Lapina

Dernek: Versace One Derneği

"İki kız annesi olarak her zaman çocuklara yardım etmek istedim. Geçmişte de birçok sosyal yardımlaşma demeğine destek verdim. 2007 yılında Çin’in Sichuan Bölgesi'nde yaşanan deprem felaketi beni çok etkilemişti. Deprem; birçok okulun yıkılmasına ve çocukların olumsuz yönde etkilenmesine neden olmuştu. Bir şeyler yapmam gerektiğini hissettim. Bunun üzerine Çinli oyuncu Jet Li ile birlikte Versace One Demeği'ni kurduk. Deprem bölgesindeki çocuklara destek olmak için iki yardım merkezini hayata geçirdik. Eğer çocukların psikolojisine olumlu yönde katkıda bulunabiliyorsam[eskizz] bunun dünyayı daha iyi ve daha kusursuz bir yer haline getirmek için önemli bir adım olduğunu düşünüyorum.”

[eskizz] Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ GIORGIO ARMANI
Modeller: (Soldan sağa) Kim Noorda[eskizz] Daria Mikhaylova[eskizz] Danijela Dimitrovska[eskizz] Flavia Lucini

Dernek: (RED) Vakfı

"Etik değerler ve iş dünyasının birlikte yürütülebileceğine inanıyorum. RED’in[eskizz] bağış yapılan bir dernek işleyişinin ötesinde etik iş anlayışını öne çıkaran bir ilk olduğunu düşünüyorum. RED[eskizz] Afrika'nın en büyük sorunlarından olan AİDS'in çözümüne katkıda bulunmak amacıyla kurulan finansal bir ağ. İnsanların yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmelerini ve onlara karşı faydalı[eskizz] cömert ve fedakâr olmalarını sağlıyor."

[eskizz] Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ PATRICK ROBINSON
Kreatif Direktör - GAP
Model: Karlie Kloss


Kampanya: P.A.C.E (Kişisel gelişim ve Kariyer Planlama)

“İnsanlara karşı her zaman duyarlı olmuşumdur. Nereden geldikleri ya da hangi ırktan oldukları hiç fark etmez. Hiç ummadığınız bir kişiden büyük şeyler öğrenebilirsiniz. Böyle düşündüğüm için Gap’te çalışıyorum. Bir şirket olarak Gap; (PRODUCT) RED gibi sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor. Gap’in dünyadaki farklı kültürlerden insanlara hitap ederken benimsediği duyarlılığı da takdir ediyorum. Gap[eskizz] dünyaya daha farklı bir bakış açısıyla bakmanıza yardımcı oluyor ve insanın içinde dünyayı daha güzel bir yere getirme isteği yaratıyor. Tasarladığınız kıyafetleri dünyanın her yerinde satabilirsiniz[eskizz] ancak asıl önemli olan bunu yaparken insanlara nasıl yardım ettiğiniz. İmkansızlıklarla mücadele eden insanların kendi ülkelerinde refah içinde yaşamalarına yardımcı oluyorsanız[eskizz] bu büyük başarı…”

Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz Aktif dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalıBütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 04:45 .