Konu: kurtlar vadisi terör Konu Cevaplama Paneli
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Lütfen doğru cevaplayın

Başlık: Lütfen Kopya içerik eklemeyin: Mesajınız:

Başlık Sembolleri

Konunun başında Sembol kullanmak için aşağıdaki Listeden bir Sembol seçiniz:
 
Diğer Seçenekler
Diğer Ayarlar
Linkleri otamatikmen URL´e cevir
Konuya ait Cevaplar (Yeniler yukarda)
05-03-2007 14:15
Mesaj 782787
ahmetkaya
kaldırılması gereken programlarda rtükün işine gelmiodu çünkü rtükte bi mafya kim nederse desin oyun içinde oyun iktidara kim gelirse rtük içinde de görev dağılımı değişecek ama bu rtükün yaptığı reillikler hiç bitmeyecek seviyesiz programlar ellerini kollarını sallaya sllaya yayınlarına devam edilecek nitekim türkiyede günyüzüne cıkartılan gerceklerin üstünede yine bi sürahi su serpilecek hiçbirzaman doğrular söylenemez söylense bile ......
03-03-2007 16:29
Mesaj 776047
figens
Alıntı:
TERÖR NE DEMEK....?

- Türkiye, son 22 yılda 46 bin terör eylemine sahne oldu.
- 1984’ten beri terör nedeniyle 36.628 vatandaşımız öldü. Kayıplardan 508’i çocuktu.
- Yaklaşık 5 milyon vatandaşımız terör nedeniyle yaşadığı yeri terk etmek zorunda kaldı.
- 1984’ten bugüne 5 cumhurbaşkanı, 8 başbakan, 7 Genelkurmay Başkanı görev yaptı.
- Resmi rakamlara göre terör eylemlerinin Türkiye’ye doğrudan maliyeti 100 milyar ABD Doları’ndan fazla. Dolaylı maliyetlerle birlikte zararımız 300 milyar doları buluyor.
300 ne demek?:
* 7 tane GAP
* Türkiye’nin dış borcunun 2,5 katı
* 30000 km otoban (Mevcut otoban uzunluğunun 2 katı)
* 5 milyon derslik okul (mevcut derslik sayısının 12 katı)
* 350 tane Boğaz Köprüsü
* Türkiye’nin 83 yıllık sağlık gideri
* 75 tane Atatürk Barajı


gerçekten terörün ne kadar ciddi ve ne kadar çok şeye mal olduğu ortada.. parayla yapılabileceklerin dışında bir çok insanın canına mal oldu.Bence "kurtlar vadisi terör"den önce kaldırılması gereken bir çok program ve dizi vardı .....
24-02-2007 03:28
Mesaj 747341
ekselans26
KURTLAR VADİSİ hastasıyım ben hiç kaçırmadım seyredilmezmi hiç herkese tavsiye ederim.
23-02-2007 20:25
Mesaj 745298
catlak kizzz
bazi kisiler asiri derecede etkileniyorlarmis oyüzden yainlanmasi yasaklanmis aslinda dogrulari yansitiyorlardi amma ne yapalim
22-02-2007 03:33
Mesaj 739107
m!sS-pàpàtyàSii
evt sana katiliyorum "ceeer" haklisin !!
bende çok uzuldum ya neden kaldiriyorlarsa ne guzeldi
afedersinizde bazi kanal...daki ...acik sacik lar var onlari niye kaldimiyorlar ? iste bazi turklerde kafa yok :s neye kapandi napalim
cok sevmistim!!
20-02-2007 23:58
Mesaj 734812
ceeer
acıkcası ben kurtlar vadisinin kaldırılmasına üzüldüm neden dicek olursanız sadece şiddet içeren dizi kurtlar wadisi değil hem 30 milyn beğenmişken dizinn kaldırılmasını anlamsız buldum terör çok basite alıncak bir konu değil..diizi daha başlamadan reklamları beni cok etkiledi..gerçekleri su yüzüne cıkarttıkları için diziyi kaldırıyorlar..biz ne zman ülke olmayı öğreneceğiz bilmiorm?
20-02-2007 21:34
Mesaj 734072
aneljezi_22
ben rtuk kararına gerçekten hak veriyor ve onaylıyorum çünkü isminden de anlaşılacağı gibi insanları teşvik eden bir dizi şiddeti gösteren bir dizinin oynaması insanların tenkit olacağını kesinlikle söyleyebilrim benim favorim avrupa yakası ve ZAGA...
19-02-2007 17:19
Mesaj 729472
06_MUR@T_06
yayından kalkmasaydı baya tutardı yaaa
18-02-2007 14:44
Mesaj 725413
pretty'smile
valla dizi çok güzeldi türkiye de gerçek olan şeyler vardı ama yayından kaldırıldı zuhal 83 sana katılıyorummm
18-02-2007 01:31
Mesaj 724214
esrarengiz kız
diziyi çok sevmiştim çünkü bütün gerçekleri yansıtıyordu ama işlerine gelmediğinden yayından kaldırdılar..
18-02-2007 01:24
Mesaj 724187
zuhal83
BU DIZIDE COK GUZEL MESAJLAR VAR.
BUNU ANLAYAMAYANLAR/ALGILAYAMAYANLAR RTUKUN DIZIYI YAYINDAN KALDIRILMASINA SEVINIYOR ISTE. BELKI ORADA GÖSTERILEN BAZI GERCEKLER BATIYOR VE UTANDIRIYOR KIMILERINI...
COK OBJEKTIF, TARAFSIZ, VE HERSEYI OLDUGU GIBI GÖSTEREN BIR DIZI BENCE.
DEVAMI GELIR INSALLAH...
17-02-2007 13:50
Mesaj 721802
excelci
bende kendi fikrimi söyleyeyim

bu dizi çok tutulduğu için, dizinin yayından kaldırılması bile olay oldu.

yapılan, işlenen her suça kurtlar vadisi ni karıştırdılar. zanlılarda kurtlar vadisinden sözler söyleyince, bu olayları kurtlar vadisi yüzünden yaptılar dediler.

hatırlayın cem yılmaz ın doritos reklam filmini, polisler yakalayınca eğitim şart diyordu. bi hırsız da yakalanınca eğitim şart demişti.

yani bunlar yasaları çiğnemeyi zaten yapacaklardı. kurtlar vadisi bahane bence. o an gündemde ne varsa onları söylüyorlar, medya da üstüne gidiyor, olaylar daha da büyümüş gibi gözüküyor
17-02-2007 13:36
Mesaj 721779
MüLteCi
özleme kesinkle katılıyorum türkiyenin olayları bir diziye kalmadı doğuluları resmen kürt ilan ettiler va çocuklara çok zararı vardı

bilgi çin herkese teşekkürler
17-02-2007 13:18
Mesaj 721739
[ʋʗʋяʋɱʗiʗϵԍi]
BAŞBAKAN ERDOĞAN VE DANIŞMANLARINA SUNULAN ŞOK RAPOR ! İŞTE KURTLAR VADİSİ'NİN YAYINDAN KALDIRILMASINA NEDEN OLAN RAPORUN AYRINTILARI!

Superpoligon, "Kurtlar Vadisi Terör"ün yayından kaldırılması için hazırlanan raporun ayrıntılarına ulaştı.

AK Parti'ye yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre, Kurtlar Vadisi Terör dizisinin yayını öncesi ve sonrası Başbakan Erdoğan'a iletilmek üzere AK Parti Genel Merkezine ve Başbakanlığa bir kaç rapor birden gönderildi.

Aralarında bazı akademisyenler, eğitimciler ve parti kurmaylarının da bulunduğu isimlerce hazırlanan raporlarda, dizinin bugüne kadar toplumda yarattığı etkiye değinilerek, gazete sayfalarına ve köşe yazılarına taşınan olaylar aktarıldı.

Edindiğimiz bilgiye göre, Tayyyip Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan da Başbakan ile görüşerek, kendisine ulaşan bölge halkının dizinin içeriğinden rahatsızlığını dile getirdiğini söyledi.

Terörün Güneydoğu halkına yıllarca acı çektirdiğini ve dizi ile yaraların tekrar kanatılacağı endişesi taşındığını aktaran Arslan, endişelerini dile getirdi.

AK Parti'ye yakın isimlerce hazırlanan raporlarda ise dizi senaryosuna hakim olan "milliyetçi" duyguların, başta MHP olmak üzere bazı milliyetçi partilerin söylemlerine yakınlığı vurgulanarak, yaklaşan seçimler öncesi bunun AK Parti'ye zarar vereceği anlatıldı.

Bir başka iddiaya göre raporlarda vurgulanan bir diğer unsurun da dizinin kimi bazı kentlerde Kürt-Türk çatışmasına neden olabileceği iddia edilerek, istenmeyen olaylara neden olacağı savunuldu.

Söz konusu raporlarda özetle şu bilgiler yer aldı:

''Kurtlar Vadisi dizisinde yer alan bir çok karakter, hiç bir eğitimi ve olmayan, belinde silahlı kişileri anlandırmaktadır. Söz konusu kişiler oluşturdakları illegal 'çete' yapısı ile sözde devlet adına işler yapmaktadır. Başta çocuklar ve gençler olmak üzere bir çok kesim üzerinde etki bırakan dizinin bu yönü, sanki devlet güvenlik güçlerinin çetelerle, terörle ve suç örgütleriyle mücadelede başarılı olamadığını ve bu tür yapılanmalara sanki ihtiyaç olduğu mesajını içermektedir.

Dizinin, işsiz, eğitimsiz ve hayattan beklentisi olmayan kitleler üzerinde bırakacağı psikolojik etki düşünüldüğünde, toplum içinden dizi kahramanlarına özenen kişilerin çıkması kaçınılmazdır.''

Diziyle ilgili danışmanlarına görüş soran Erdoğan'a, komuoyunda diziye karşı oluşmuş bir tepkiler, bazı sivil toplum örgütleri, dernekler ve köşe yazarlarının, dizinin yayının durdurulması için başlattıkları kampayalar hatırlatıldı.

RTÜK'e de dizinin yayından kaldırılmasına yönelik çok sayıda telefon geldiği hatırlatılan Erdoğan'a RTÜK tarafından dizi ile ilgili hazırlanan bir de rapor sunuldu.

Erdoğan'ın bu gelişmelerin ardından RTÜK Başkanı Zahid Akman'ı arayarak "gereğinin yapılması" talimatını verdiği öne sürüldü.

Kurtlar Vadisi - Irak filminden sonra da ABD'nin Ankara Büyükelçiliği bir rapor hazırlayarak, "dizide anti Amerikancılık propagandası yapıldığını" belirtmiş ve raporu Dışişleri Bakanlığı'na sunmuştu.

2004 yılında da MİT Müsteşarlığı'nın diziyle ilgili rapor hazırladığı ortaya çıkmıştı.

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın da adının geçtiği raporda, dizinin senaristi, yönetmeni, oyuncuları, finansörleri ve bu isimlerin bağlantılarıyla ilgili tartışma yaratacak detaylar yer almıştı.

Raporda, dizinin senaristi Raci Şaşmaz ile o dönem ki yönetmeni Osman Sınav'ın kullandıkları argümanları jandarma istihbaratının üst düzey yetkilisinden aldıkları, bu iki isim ile jandarma istihbaratı arasında telefon irtibatları kurulduğu kaydedilmişti.

Telefon numaralarına da yer verilen rapor, diziyle ilgili teknik bir takibin söz konusu olduğunu açıkça ortaya koymuştu

SUPERPOLİGON - ÖZEL HABERbence iyi ki kalkdi yayindan bu dizi yüzünden türkiyede o kdr sacmaliklar oldu ki... türkiye gibi dizi manyagi ve dizilerden bu derece etkilenen bi halk olmasak dizinin kalmasinda sakinca olmazdi bence... ama bu sekilde, cocuklarin "ben polat olacam" diye silahla, bicakla sokaklarda dolastigi bi ülkede yarardan fazla zarar getirir ve getirdi zaten...
16-02-2007 15:29
Mesaj 719175
uyuscuq
Benimde hayranı olduğum bir diziydi ama zavallı diziye gün yüzü göstermediler sansürlediler yetmedi dizi tamamen kaldırıldı...
16-02-2007 05:30
Mesaj 718458
GamzeLim
Pana Film'in Kurtlar Vadisi açıklaması

KURTLAR VADİSİ’NİN SAYGIDEĞER İZLEYİCİLERİ,

23 yıldır Türkiye’nin gününü kana bulayan, ufkunu kapatan ve geleceğini körelten terör belasının arkasındaki karanlık gerçekleri konu edindiğimiz dizimizin yeni bölümlerine gelen yayın yasağı fiili bir durumdur.

Bildiğiniz gibi, önyargılı karalama kampanyalarına rağmen Kurtlar Vadisi Terör’ün birinci bölümü yayınlanırken, bütün ülkede televizyon izleyenlerin yarısı nefeslerini tutmuş, her kesimden 30 milyon insanımızın yüreği birlikte çarpmış, eserde şu veya bu kesime karşı en küçük bir ayırım ve aşağılama görülmemiştir… Buna rağmen geçtiğimiz Pazartesi günü itibariyle fiili sansür çarkı dönmeye başlamış, hiçbir demokratik hukuk devletinde görülemeyecek bir uygulama ile dizimizin yayımlanması imkânsız hale getirilmiştir… Ya Kurtlar Vadisi yayından kalkacak ya da kanalın yayın izni iptal edilecekti…

Yapımcı olarak bizim yaptığımız 30 milyon vatandaşın takdirini kazanan sanal bir gerçekliktir ama bu kitlenin beğenisini hiçe sayan sansürcü zihniyetin yaptığı somut bir gerçekliktir… Zira, dizinin henüz sadece bir bölümü yayınlanmış ve bu bölümde herhangi bir sakınca görülmemiş olduğu halde sonraki bölümler, ısmarlama bir takım kaygı ve tahminlerden hareketle ağır şekilde suçlanmıştır.

Oysa Kurtlar Vadisi, daha birinci bölümün ilk sahneleriyle birlikte bu ülkede her şeye rağmen herkesin kardeş olduğu bilincini pekiştirmek için en etkili örneği vermiştir… Dizinin en güçlü mesajlarla vurguladığı Kürt ve Türkün kardeşliğinden rahatsız olanlar Kurtlar Vadisi’ni suçlamış, yayın engellenmiştir…

Kurtlar Vadisi, yaklaşık çeyrek yüzyıl boyunca bu ülkenin 40 bin insanına kıyan senaryoyu yazdıran ellerin parmak izlerini sanal labaratuarda teşhis edeceği için mi linç uygulamasına hedef olmuştur?

Kurtlar Vadisi, kanlı sürecin yolaçtığı dolaylı-dolaysız 300 milyar dolarlık kaybın hesabını sorgulayacağı için mi sakıncalı bulunmuş ve susturulmak istenmiştir?

Ancak, Kurtlar Vadisi’nin yapımcısı olarak PANA FİLM, bu konuda ve her konuda sözünü bir şekilde söyleyecek, televizyonda olmazsa sinemada, dijital platformlarda veya internet aracılığıyla siz saygıdeğer izleyenleriyle buluşacaktır…

Saygılarımızla…

PANA FİLM
15-02-2007 23:08
Mesaj 717568
efşan
çok sinirlendim yaa
artık duygusal dizilerden çıkıp biraz gerçeklere bakmak gerekmiyor mu???insanlar niye bunu gözardı ediyor anlamıyorum?
15-02-2007 23:03
Mesaj 717537
*zombie*
Arkadaşlar biliyorsunuzki bugün kurtlar vadisi terör ekranlarda olacaktı ama bazı gerizekalı görüşler tarafından engellendi bu durum hakkında ne düşünüorsunuz?
13-02-2007 17:22
Mesaj 710355
loopus15
bomba bomba geliyo tabi yine bazılarını rahatsız edecek ama bu kadar fanatiği varken bişi olmaz..number oneee
11-02-2007 23:45
Mesaj 706811
KaLpS!z_C@D!
evet ya bende sevmiyordum ama çok güzel olmuş bundan sonra izlicem sağol
Bu Konuda 20 fazla Cevap bulunuyor. Bütün Cevapları görmek için buraya tıklayın.
Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz Aktif dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.
BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Forum Kuralları
Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 13:22 .