Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Lütfen doğru cevaplayın

Başlık: Lütfen Kopya içerik eklemeyin: Mesajınız:

Başlık Sembolleri

Konunun başında Sembol kullanmak için aşağıdaki Listeden bir Sembol seçiniz:
 
Diğer Seçenekler
Diğer Ayarlar
Linkleri otamatikmen URL´e cevir
Konuya ait Cevaplar (Yeniler yukarda)
28-09-2011 08:14
Mesaj 8965149
Düяя-i Yєкtα
[eskizz]

18. Adana Altın Koza Film Festivali'nde Onur Ünlü'nün yönettiği Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi "En İyi Film" ödülü alırken, filmin oyuncuları da "Özel Ödül"e layık görüldü. Festival'in bir diğer favorisi Özcan Alper'in "Gelecek Uzun Sürer" filmi de "Yılmaz Güney Ödülü"nün sahibi oldu.

18. Adana Altın Koza Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu.

Festival'de, "Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi" "En İyi Film ödülü"nü alırken, Cemil Ağacıkoğlu "En İyi Yönetmen", Hatice Aslan ve Görkem Yeltan "En İyi Kadın Oyuncu", Durukan Ordu da "En İyi Erkek Oyuncu" seçildi.

Adana'daki Merkez Park Amfi Tiyatro'da gerçekleştirilen törende Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması'nda derece alan filmlere Altın Koza heykelciklerinin verilmesi ve sanatçı Leman Sam'ın mini konserinin ardından, 14 filmin yarıştığı büyük ödüllerin dağıtımına geçildi.

Törende, Onur Ünlü'nün senaryosunu yazdığı ve yönettiği ''Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi'' filmi, ''En iyi film'', ''En iyi senaryo'' ve ''Jüri oyunculuk özel toplu performans ödülü''nü kazandı. ''En iyi film'' seçilmesi nedeniyle de 350 bin TL'lik rekor ödülün sahibi oldu.

''En iyi yönetmen ödülü'', ''Eylül'' filmiyle Cemil Ağacıkoğlu'nun olurken, Hacite Aslan ''Vücut'', Görkem Yeltan ise ''Eylül'' filmlerindeki rolleriyle ''En iyi kadın oyuncu'' ödülünü paylaştılar. ''En iyi erkek oyuncu ödülü'' ise ''Gelecek Uzun Sürer''deki rolüyle Durukan Ordu'nun oldu.

Gecede ayrıca, ''Yılmaz Güney ödülü'' Özcan Alper'in yönettiği ''Gelecek Uzun Sürer''e, ''Adana izleyici jürisi'' ise Ruhi Karadağ'ın yönettiği ''Simurg'' filmine verildi. ''Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) en iyi film ödülü''ne ise ''Gelecek Uzun Sürer'' filmiyle yönetmen Özcan Alper layık görüldü.

Gecede verilen diğer ödüller ise şöyle oldu:

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu: Hakan Kurtaş (Vücut) ve Gün Koper (Aşk ve Devrim)

Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Deniz Denker (Aşk ve Devrim)

En İyi Kurgu Ödülü: Taner Sarf (Eylül)

En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Adalı Aksoy (Aşk ve Devrim) (Saklı Hayatlar)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Tuna Orhan (Memleket Meselesi)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Şeyla Halis (Vücut)

En İyi Müzik Ödülü: Mustafa Biber (Gelecek Uzun Sürer)

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Feza Çaldıran (Gelecek Uzun Sürer)

Jüri Özel Ödülü: Aşk ve Devrim (Yönetmen: Serkan Acar)

Jüri bu yıl ayrıca, ''Ses Tasarımı'' başlığı ile yeni bir kategori açılmasını ve ödülün, ''Kaybedenler Kulübü'' ve ''Eylül'' filmlerindeki çalışmaları nedeniyle Burak Topalakçı'ya verilmesini kararlaştırdı.

Adana İzleyici Ödülü'nü alan ''Simurg'' filminin yönetmeni Ruhi Karadağ, filmde 6 oyuncusu olduğunu ifade ederek, ''Üçü burada, üçü sürgünde. Bu ödülü faili meçhul cinayete giden, mezarsız, topraksız vatandaşlarımıza adıyorum. Ayrıca Yılmaz Güney'in doğduğu yerde, uzun süre gazetecilik yaptığım bu yerde tüm ölen gazeteci arkadaşlara, özellikle Ape Musa'ya adıyorum'' dedi.

‘YILMAZ GÜNEY ÇOK AĞIR BEDELLER ÖDEDİ’

Yılmaz Güney'in eşi Fatoş Güney ise ''Yılmaz Güney Ödülü''nün teslim edilmesi öncesi yaptığı konuşmada, Yılmaz Güney'in Adana'da doğduğunu ve büyüdüğünü, ''Çukurova'nın çilekeşliği'' ile yoğrulduğunu ifade ederek, ''O, sizden biriydi ve o bir sinemacıydı. Sanatını, ulusallıktan evrenselliğe ulaştırdı. O gerçekten bir sinema dehasıydı. Daima sizlerin ve halkının yanındaydı. Halkının kurtuluş mücadelesinin yanındaydı. Bu yüzden çok ağır bedeller ödedi çünkü o bir devrimciydi. Türkiye ve dünya sineması var oldukça, onun eserleri yaşayacak. Huzurunda saygıyla eğiliyorum'' diye konuştu.

''Gelecek Uzun Sürer'' filminin yönetmeni yönetmeni Özcan Alper ise ''Yılmaz Güney Ödülü''nü teslim almasının ardından yaptığı konuşmada, ''Aldığım en güzel ve en anlamlı ödül. Yılmaz Güney'e yakışır sinema yapmaya devam edersek ne mutlu bize'' dedi.
Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz Aktif dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.
BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Forum Kuralları
Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 05:46 .