Konu: 'Karbondioksit Kilo Aldırıyor'! Konu Cevaplama Paneli
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Lütfen doğru cevaplayın

Başlık: Lütfen Kopya içerik eklemeyin: Mesajınız:

Başlık Sembolleri

Konunun başında Sembol kullanmak için aşağıdaki Listeden bir Sembol seçiniz:
 
Diğer Seçenekler
Diğer Ayarlar
Linkleri otamatikmen URL´e cevir
Konuya ait Cevaplar (Yeniler yukarda)
07-04-2012 21:52
Mesaj 9238601
Aѕα
'Karbondioksit Kilo Aldırıyor'!

Danimarkalı Bir Bilim İnsanı, Atmosfere Salınan Karbondioksit Miktarıyla, Kilo Almanın Doğru Orantılı Olduğunu Öne Sürdü.
Lars-Georg Hersoug, Beyinde Enerji Harcanması Ve Gıda Alımıyla Bağlantılı Olan Oreksin Hormonunun, Karbondioksit Tarafından Etkilendiğini Öne Sürdü. Hatta Bu Etki O Kadar Fazla Ki, Yüksek Miktardaki Karbondioksit, Metabolizmamızı Değiştirerek Kilo Almamıza Neden Oluyor.

Hersoug, Teorisini Önemli Bulgulara Dayandırıyor. Bunlardan İlki, ABD’nin Doğu Yakasında Atmosferdeki Karbondioksitin En Yüksek Olduğu 1986-2010 Yıllarında, Obezite Oranının Da En Yüksek Seviyeye Çıkması. Bir İkincisi, Kesin Tespitler Yapılmasa Da, Çevresel Faktörlerin Hayvanlarda Kilo Alımına Etkide Bulunması. Üçüncü Bulgu İse Karbondioksitin Kandaki Asit Oranını Artırması Ve Bu Durumun Oreksin Hormonunda Değişikliğe Yol Açması.
UZMANLAR ŞÜPHEYLE YAKLAŞIYOR
Yine De Hersoug’un Teorisinin Doğruluğuna Şüpheyle Yaklaşanlar Mevcut. Scince Nordic Dergisine Konşan Danimarka Obezite Araştırma Merkezi Başkanı Thorkild Sorensen, “Kilo Alımında Genel Olarak Kabul Edilenlerin Dışında Da Etkileyici Faktörler Olabilir. Hersoug’un Ortaya Attığı İlginç Ve Yeni İddia, Hayvanların Ve İnsanların Soludukları Hava Nedeniyle Kilo Almaları... Ancak Şunu Biliyoruz Ki, Obezite Yer Ve Zamanla İlgili Olmayan Bir Hastalık. Danimarka Küçük Bir Ülke Ve Hepimiz Aynı Havayı Solumamıza Rağmen Sadece Nüfusun Bir Kısmı Fazla Kilo Sorunu Yaşıyor” Dedi.
Bilim İnsanları, Atmosferdeki Karbondioksit Oranının Kilo Alınmasında Biraz Etkisi Olabileceğini Belirtiyor. Ancak Sağlık Açısında Endişe Verici Olan Durum, Kilo Almanın Kolaylığı Değil, Vermenin Zorluğu Olarak Ortaya Çıkıyor. Bu Yüzden Uzmanlar Her Zaman Yaptıkları Tavsiyede Bulunuyor: Az Yiyin Ve Bol Egzersiz Yapın.
Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz Aktif dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.
BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Forum Kuralları
Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 00:11 .