Konu Cevaplama Paneli
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Konu: Avcılar Orhan Doğan Spor Salonu (Yeni Savaş Meydanım) Konu Cevaplama Paneli
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Lütfen doğru cevaplayın
Başlık: Lütfen Kopya içerik eklemeyin:
  
Mesajınız:
Başlık Sembolleri
Konunun başında Sembol kullanmak için aşağıdaki Listeden bir Sembol seçiniz:
 

Diğer Seçenekler
Diğer Ayarlar

Konuya ait Cevaplar (Yeniler yukarda)
11-02-2013 19:18
kimsin sen teşekkürler de dediler
13-11-2012 21:32
$@hIN Kickbox ile ün yapmış ünlü sporcu Orhan DOĞAN'a ait olan spor salonunu kısaca tanıtalım...

ORHAN DOĞAN

1971 yılında İstanbul’da doğdu.İlk ,ortaokul ve liseyi Avcılar’da okudu.Kick Boksa liseli yıllarda merak sardı.1986 yılında Sami Akın’la beraber ilk Kick Boks çalışmalarına başladı.

İlk önceleri kendini savunmak amacıyla başladığı bu sporu daha sonra benimseyip hayat felsefesi olarak gördü.Nitekim 1989 yılından itibaren Kick Boks müsabakalarında maçlar yapmaya başladı.1993 yılında Harabi Derin’le tanışan Orhan Doğan’nın spor hayatıda değişmeye başladı.Harabi Derin Hocanın bilgisi ve tecrübesiyle bu sporu çok farklı görmeye başlayarak çalışmalarına hız verip, hayatını bu spora adamaya karar verdi.

İlk ciddi uluslar arası Kick Boks Şampiyonasına 1993 yılında Bulgaristan’da düzenlenen WAKO Balkan şampiyonasına katıldı.Bu şampiyonada Balkan 2. olarak genç yaşta mutluluk yaşadı.Daha sonra 1993 yılında Macaristan’ın Budapeşte kentinde düzenlenen WAKO Dünya şampiyonasında Türkiye’den katılan ilk iki Türk’ten (Sami Akın’la beraber) biri oldu. Burada aldığı Dünya 6.lığı onu Avrupa arenasına taşıdı. 1994 yılında ilk kez Almanya’nın Frankfurt ve Fulda kentlerinde profesyonel Kick Boks maçlarında birincilikler aldı.1995 yılında Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlenen WAKO dünya şampiyonasına katıldı burada 3. oldu. 1998 yıllarına kadar Avrupa’nın bir çok ülkesinde Kick Boks maçlarına katılan Orhan Doğan 1998 yılında evlendi ve spora ara verdi.2003 yılında Harabi Derin aracılığıyla tekrar spora başlayan Orhan Doğan 2005 yılından beri Türkiye’deki Kick Boks çalışmalarını Türk Kick Boks milli takımı teknik direktörlüğünü yapmakta olan 1994 avrupa taekwondo şampiyonu Ercan Özhan hocasıyla idmanlarını sürdürerek 2006 yılında Wako World Cup’ta Dünya Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı.2007 yılında Almanya’nın Koblenz kentinde düzenlenen W.M.A.O. Europe şampiyonasında Avrupa Şampiyonluğunu kazandı. Wako Federasyonu 4.Dan mertebesindedir. İlk antrenörlüğünü 1995 yılında Almanya’da WAKO seminerinden almıştır. 2007 yılında Tarık Solak’la tanışan Orhan Doğan A1 Maçlarında dövüşerek Kick Boksdaki başarılarını profesyonel olarak devam etmektedir.

Orhan Doğan Türkiye Kick Boksunun ilk öncülerinden olup bu sporun ilk emekçilerden olmuştur. Şuan İstanbul Avcılar’da Avcılar Kick Boks Spor Kulubü’nün Başkanı olan Orhan Doğan, ayrıca burada Türk Sporuna şampiyon sporcular yetiştirmektedir.

VÜCUT GELİŞTİRME

Eski dönemlerde insanlar bilinçsizce olsa da vücutlarını şekile sokmak daha estetik & yağsız bir yapıya sahip olabilmek için vücut geliştirme sporu yapmışlardır fakat günümüzdeki imkanlara sahip olamadıkları için vücut geliştirme sporunun tarihçesinin bu nedenle pek parlak olduğunu söyleyemeyiz genede işe hayatını adamış ve "marka" olmuş unutulmaz isimler vardır.

Peki vücut geliştirme nedir ?
Bu sorunun cevabını kısaca özetleyecek olursak insanların daha sağlıklı daha atletik ve daha güçlü bir yapıya sahip olabilmeleri için ağırlıklarla & bir takım çalışma sistemi ile kendilerini güçlendirmeleri denilebilir...

Eskiden beri atletik kaslı vücutlar insanların daima ilgisini çekmiştir hatta tarihi & mitolojik devirlerde gelişmiş kaslı vücutlar daima insanların ilham kaynağı olmuştur ve sunulan eserlerde de böyle vücutlar canlandırılmıştır. Romalılar devrinde ise GLADYATÖR dövüşlerine hazırlanan insanlar kendilerini güçlendirmek & kaslandırmak için ilkelde olsa bir takım yöntemlerle kendilerini geliştirmeye çalışmışlardır. Hatta osmanlı döneminde ağır gülle & kılıçları kaldırabilmek için yeniçeriler bu çeşit çalışmalara ihtiyaç duymuşlardır


Bu sporun bilinçli bir şekilde yapılmaya başlandığı zaman 19.Yuzyıldır Eugene SANDOW kendi adını verdiği yaylarla ilk çalışmalarını başlatıp bu çalışmaları hakkında sistem oluşturmuştur. Danimarkalı Müller ise 1904 yılında bu spor ile ilgili bir eser yazmıştır ve aynı yıl içerisinde yapılan yarışma sonucunda yılın en güzel & gelişmiş vücudu ünvanını almıştır. Daha sonra Rus herkülü George Hackenschmidt ve İtalyan Charles yeni sistemler geliştirerek moden vücut geliştirmenin ilk temellerini atmışlardır.


1940 Yılında ise ilk organize vücut geliştirme yarışması düzenlenmiş ve bu yarışmada John Grimek birinci olmuştur daha sonra Clarence Ross ve Herkül filminin unutulmaz ismi Steve Reeves, Reg Park gibi vücutçular bu dalın uzun süre unutulmaz isimleri arasına girmeyi başarmışlardır daha sonraları ise Bill Pearl, Jack Delinger, Chuck Sipes, Larry Scott, Frank Zane gibi efsane isimler vücut geliştirme sporu tarihinde yer almışlardır ve bu sporun gelişmesinde & yapılmasında özendirici bir rol oynamışlardır 1996 yılından itibaren ise Arnold Schwarzenegger devri başlamıştır üst üste iyi başarılar elde etmiş ve defalarda Mr.Olympia ünvanı kazanmıştır ve ünü hala günümüzde bile devam etmektedir.


Ancak vücut geliştirmenin dünya çapında tanınması & tanıtılması ve modern vücut geliştirmenin babası sayılan JOE WEIDER tarafından gerçekleştirilmiştir


[eskizz]

[eskizz]

[eskizz]

[eskizz]

[eskizz]

[eskizz]

[eskizz]

[eskizz]

[eskizz]

[eskizz]

[eskizz]

[eskizz]

[eskizz]

[eskizz]

Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz Aktif dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalıBütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:41 .