Elveda zaman.. Seni bitirdim, ben unutuluyorum!..
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 14-03-2008, 23:05 #1

BeRKaY

Ailenizin Yöneticisi

Elveda zaman.. Seni bitirdim, ben unutuluyorum!..Elveda zaman.. Seni bitirdim, ben unutuluyorum!..

Uzun bir başlangıç olmasını istedim. Neyi nasıl anlatacağımı bilmeden çıktım bunca yıl beni eskiten zamana. Her şeyin hiçbir şeyde anlam bulmadığını ve unutulan her vaktin kendi kollarında böylesine anlamsız kalabileceğini yine anlayamadım. Nafile demek çok güç biliyorum. Yaşadığım en güzel süreçlerin çığlıklarını, sırtımı yasladığım duvarlarda süsledi hayallerim. Bir yarış olmamalı aslında yarın için..

Düşünmeyi bile unutur gibiyim şimdi. Sıradanlığın peşinde gökyüzünde yıldız kovalıyorum. Beni anlayacak her yüzde yarın unutulup gidiyorum nasıl olsa. Kendime bir pişmanlık, zararına bir alışkanlık oluyor yaşadıklarım. Sorgulamalarında sigara dumanı kaplıyor sevdalarımı. Aşk bana rüzgarsız her gecede kendini anlatıyor. Anladığımı sanıyor anlayamadıklarım. Binlerce tanımsız silüet sarıyor kanaması durmayan yaralarımı. Sevdalım, aşk yalnız kendine acımıyor. Koparıp atıyor sende büyüyen bütün sevdalarımı..

Eskisi gibi değil diyorum artık hiçbirşey. Duyan varmı, tat alan varmı, anlam kalan varmı aynı kadehte farklı hayatları yudumlayan yüreklerin düşüncelerinde. Renkleri kendi aşklarına göre yorumlayan benzerlerimden bir tek sabahlarımı geriye alıyorum. Denizi görmedim demiyorum, bu kadar suskun olduğuna her zaman inanmasam bile. Yaşadığıma bile kandırılmadığım hususunda tek gecelik bir serüvene bırakılıyorum..

Hayallerim infaz edecek beni bekliyorum. Kimsenin kimse olmadığını büyümeye niyetlendikçe ve mecburi duygularımı dibe vuran her hüzün kavramı öğretisinde başkası olmaya çalışmadıkça daha iyi kavrıyorum. Böyle yaşamak insanı öldürmekten beter ediyor sevdalım. Susup her geceyi bir öncekinin üzerine kapatıyorum. Kayıp olan bir zamanın kazanılmamış bir serüveninde senin yerine sensiz olarak nefes tüketiyorum. Hatıralar sabahları benim kadar sevemez. Ben yaşanılmamış her sabahı ezbere biliyorum..

Bakıyorum derinleştikçe yüreğimi uzaklara uçuran heveslerime. Her gördüğüm ve duyduğum ölüm bir başkasına benzemiyor asla. Bir yolu olmalı aşkın aşk adına. Aşk'a ölümü yakıştıramıyorum..

Bu kaybolmuşlukta ben ne desem, ne kadar karda kışta kendimi yolları olmayan bir haritanın belirsizliğinde sürüklesem zaman değerlenmiyor. İnsan eli değmemiş bir kaybolmuşlukta sonsuzluk oluyorum. Kendi sonsuzluğum ve sınırsızlığım bile birgün tükenip gidecek unutulmuşluklar kervanına. Gitmeden gitmek istemiyorum bile diyemiyorum. Zorla götürülüyorum biçare. Nafile anlamını buluyor hayat beni anlamayan bakışlarının donduğu her jenerik takıntısı karede..

Henüz arayan yok, zaman hızla ilerliyor. Bir, iki, üç saymakla başlıyoruz her dokunuşta alevlenen merdiven altı hikayelerine. Kimse kimseyi kolundan çekip götürmüyor. Kimse sınıfında kendine yer bulan herkes çekip götürüyor tanımadığı her kolu. Ve seni sevdiğim, seni unutmaya bile cesaret edemediğim her anda karşıma dört çıkıyor. Kendime yalancı kaldığımı uykusuz gecelerde aynasız bir odanın yansımasız duvarlarından seyrediyor yüreğim. Dört beni yalnızlığımla infaz edecek olan cellat biliniyor. Bu cellat beni sensiz kaldığım her gece daha da çok seviyor..

Pencereden baktığımda her şey o kadar yakın ki bana. Her şey sanki elimde, avuçlarımda omuzlarına yaslandığım suskunluğun tarifini anlatıyor. Bir yanda üşümemin verdiği sıcaklık diğer yanda küçüldüğünü hissettiğim bir sevdanın ayak izleri sarhoşluğu. Oysa yaşadığım için içime çekmedim ben bu hayatı. Belki aşk derler benden sonra, belki de kılıfı olmayan bir çıplaklık kalır titrediğim zamandan hatıralara..

Ki sevdalım ben giderim, uğruna yazdıkça kaybolan kelimelerin gözyaşları kalır bir armağan gibi yanına. Sende yarına sabah var mı, geceden uykularına saplanan acılarına. İçimden geçen sensin yağmurlarda, içimde topallayan ben. Kendimde acımasızca tüketilen..

Derler ya hani. İyiydi, kötüydü, bilinmezdi, şöyleydi, böyleydi. Sen düşünme, aldanma sevdiğim. Benim sevmek dediğim, senin için sakladığım her günde doğan güneşin sıcaklığı gibiydi. Yerle bir olan hayallerden tutunmak düşerdi bana seni yaşayabilmek. Seni özleyebilmek santim santim yaşadığın haritada şekillenmek demekti. Beni sevdiğin gibi bil sen. Seni kendimi sevmediğim kadar çok sevdiğimi bil uzayan gecelerin sessizliğinde. Ancak o zaman yüreğin olurum ben. Yüreğime her dokunuşunda alevlere atıldığım karanfil kokulu ellerinde..

Uzun bir başlangıç olmasını istedim. Dışında kalmak zormuş hayatın. Ya içinde öleceksin ya herhangi bir kıyısında kimsesizliğine tükeneceksin. Ya kaldırıp başını gökyüzünü seyredeceksin, ya aşk nedir bilmeden boynunu büküp gideceğin zamanı bekleyeceksin. Her durumda ya seveceksin, ya seveceksin, sevildiğini asla bilmeyeceksin..

Şimdi anlıyormusun, biliyorum anlamıyorsun. Ağlama deme bana, ben zaten ağlamıyorum. Dördü vuruyor yalnızlık. Yağmur başlıyor, kendi bedenimde soğuyorum..

Elveda zaman. Seni bitirdim, ben unutuluyorum!..Alıntıdır..Benzer Konular

Görüntüleme:721, Cevaplar:14

İlginizi Çekebilir >
Alt 14-03-2008, 23:08 #2

● ∂яєαяιηєѕѕ ● «

x .... x


yine çok güzel olmuş ya resimde yazıdan bi esinti olması çok güzel

Alt 15-03-2008, 10:48 #3

» MedCezir

mutluluğuntemsili


Cok quseL oLmu$ emeqıne saqLık

Alt 23-03-2008, 13:15 #4

BeRKaY

Ailenizin Yöneticisi


Bakan gözlerinize sağlık..

Alt 23-03-2008, 13:17 #5

sensizzaslaa

Deneyimli


uzun bir yazı ama okunmaya değer..Ellerine yüreğine sağlık kardeşim

Alt 23-03-2008, 13:21 #6

YaLaan_Dunya

DiLeqim


cok guzel olmus emegine saglık..

Alt 23-03-2008, 14:47 #7

anqell_sewda

Yasaklı Üye

çok güzel olmuş emeğine sağlık

Alt 23-03-2008, 14:53 #8

melek ali

Bizden Biri


cok gusel olmus berkay emegıne saglık

Alt 23-03-2008, 22:21 #9

BeRKaY

Ailenizin Yöneticisi


Teşekkürler

Alt 24-03-2008, 12:44 #10

^^erdog^^

~[G]~a~M~z~[E]~


berkay gerçekten güzel olmuş elveda zaman;seni yüreğimde bitirdim ama zaman içinde bende unutuluyorum

Alt 24-03-2008, 12:58 #11

ŞeKeR *

SİTENİN ŞEKERİİİ =)


saol şekerim paylaşım için

Alt 24-03-2008, 16:28 #12

Lejonerkurd

Foruma Isınan Üye

amaqğine saqlık saqoL . . .

Alt 24-03-2008, 17:12 #13

sWeet-WicH

Forum Heveslisi


moderator*m herzmnki qibi süper bi payLşm yüreqine saqLK

Alt 24-03-2008, 19:57 #14

mrvsnm

Aktif Üye


"Ya kaldırıp başını gökyüzünü seyredeceksin, ya aşk nedir bilmeden boynunu büküp gideceğin zamanı bekleyeceksin. Her durumda ya seveceksin, ya seveceksin, sevildiğini asla bilmeyeceksin.."

çk gzldi..tşkkrlr

Alt 24-03-2008, 20:16 #15

BeRKaY

Ailenizin Yöneticisi


Önemli değil güzel arkadaşlarım..

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 14:28 .