(-• Biri Diğerini Celladı Cümleler •-)

#1
Ve benzer hikayeler birbirine... bazen başı iyi mutsuz sonlu masallar girer hayatımıza, bazen ne olduğunu bimediğimiz anlamadığımız, adını koyamadığımız ama illede bir isim vermek istediğimiz karmaşık duygular yaşarız.
Tanımak;anlamaksa zordur çoğu zaman. kendini bile tanıyamaz bazan insan ve anlayanmaz.Oysa hep anlama çabasındadır ve anlayış bekler etrafından.tanıdıkça beklentiler artar ve hayal kırıklıkları başlar zamanla.
Yalnızlık bazen en iyi dosttur gün gelir düşmanın olur.Çöker üstüne.Zamanla yalnızlığın kokusu siner üstüne çıkartamazsın söküp atamazsın içinden üzerinden yalnızlığı.Yanyana yürümenin yalnızlığı, tesadüf karşılamaların yapaylığı sara etrafımızı ve böyle bir dünyada bir yudum sevginin aslında insanın içine saklanmış olan mutluluğun arayışına gireriz her insan gibi.Öyle aç zamanlarımız oluyor ki bulduğumuz her sevgi kırıntısına büyük bir iştahla saldırıyoruz ve tüketiveriyoruz bir çırpıda.Bu yapay ve kopyalanmış öğretilmiş yaşamların içinde gerçek degerleri görmezden geliyoruz.Yanlış insanlara yanlış değerler ve yanlış cümlelere yanlış anlamalar yüklüyoruz.Bir şekilde bu düzenin içinde yaşayıp gidiyoruz. Düşe kalka, yara bere içinde yaralarımızı sararak hatta yaralamayı ögrenerek.Bazan bilinçli bazen de bilinçsizce yaralayarak ezildikçe ezerek yaşıyoruz.
Geceler insanın özüne döndüğü tek zaman dilimi belki de.Hani hayat bir tiyatro sahnesiyse ve herkesin payına bir rol ve maske düşüyorsa(ki bazen bu rol ve maskeler birden çok,olabiliyor) gece siyah kanatlarıyla perde gibi iniyor o sahnenin üstüne.Her şeyi kapatıyor ve ışıklar kalıyor sadece o ışıklar bazen tam da yüreğimize vuruyor.Beynimizi zorluyor.Dünün bugünün hatta yarının muhasebesini yapıyoruz.Bazen beyinle yürek amansız bir savaşa giriyor.Bir çelişki haklı olma çabası.Gündüz taktığımız maskelerden arınıp günah çıkrtıyoruz yada birilerini aforoz ediyoruz.Beynimiz bir zanlı düşüncemiz idam mangası oluyor bazen.
Bazen yürek küçük bir ardıç kuşu telaş içinde ve düşünce karanlık bir orman o küçük kuş için tehlikelerle dolu.......
Yine anlatamadığımın farkındayım.Ama olmuyor işte.Sen böylesine sıkıntılı günler yaşarken senin için bir şeyler yapamamak ve kendi incinmişliklerimi sıkıntılarımı dile getirmek kolay olmuyor.Bir türlü doğru kelimeleri bulamıyorum.
''Ya herkes birbirine geç varır
Ya herkes birbirine erken gider gülüşlerimizi kalıcılaştırdığımız ölçüde gidebileceğimiz halde biz kalırız gülüşlerimiz gider...''Cemre Su Rüya


İlginizi Çekebilir


#2
''Ya herkes birbirine geç varır
Ya herkes birbirine erken gider gülüşlerimizi kalıcılaştırdığımız ölçüde gidebileceğimiz halde biz kalırız gülüşlerimiz gider...''


Çok güzel ve anlamlıydı sağol cnm


#3
mrb arkş bende kendime sizinki gibi bi sayfa hazırlamak istiyorum nası yapcam


#4
emeğine sağLık =)


#5
Teşekkür Ederim
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:29 .