MUTLU OLMAK İÇİN ÖZGÜRLEŞİN
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 25-12-2006, 03:15 #1

kosedekigolge

Deneyimli

MUTLU OLMAK İÇİN ÖZGÜRLEŞİN"İnsanoğlu ne zaman ve nasıl özgürleşecek.. İnsan bir birey olarak kendini nasıl arındıracak ve mutluluğu yakalayacak? Maddi ve manevi alanda özgürleşme beraberinde huzurlu bir mutluluğu getirecek mi? Bu sorular özellikle felsefe alanında sorulan ve cevabı aranan unsurlardır.

Bu tartışmaya biz de kendi yaşamımızdan örneklerle katılabiliriz. Bireysel özgürlüğün yakalanması henüz bir bebekken başlayan yoğun kural bombar/dumanından kendini arındırmakla mümkündür. Bir başka değişle kişi şartlanmalarından arınmalıdır. Şartlanmalardan uzaklaştığımız oranda bedenimizi yoğun bir özgürleşme duygusunun kaplayacağını görürüz. Bu tavsiye sizi anarşizme götürür diye korkmayın. Şartlanmalardan arınma kuralsız bir yaşamı gerektirmiyor. Sadece daha doğru olanı görmemiz açısından gözlerimiz önündeki perdeyi kaldırıyor. Biraz dikkatli düşündüğümüzde tüm hareketlerimizin, yorumlarımızın, sohbet ve paylaşımların bir dizi şartlanmanın sonucu olduğunu görürüz. Bize küçük yaşlarda iyi ve kötü öğretilmiştir. Genel geçer değerlerde doğrular yanlışlar anlatılmıştır. Kısacık ömrümüzde dayatılan bu sınırların ilerisine geçemiyoruz. Bu sınırları zorlayanlar, aşanlar olmuyor mu? Oluyor. Şartlanmalardan, kurallardan uzaklaşarak özgür bir dünya içinde yaşam sürenler, toplumun katı yüzü tarafından dışlanıyor. Kimilerine deli muamelesi yapılıyor. Oysa samimi olursak eğer bu insanlar genellikle sanatçı, aydın ve düşünür olarak kendini gösteriyor. İnsanlığı özgür dünyalarından elde ettikleri değerlerle ileriye taşıyorlar. Pek çok bilim adamı, sanatçı, düşünür ya da aydın dillendirdikleri sıra dışı düşüncelerinden ötürü hor görülüyor. Ancak zaman genellikle onların haklılığını gösteriyor. Size dayatılan doğruları önce sorgulayın. Mantık süzgecinden geçirin. Sonra özgürlüğünüzü sınırlandıran kurallardan bir bir sıyrılın. Gerekirse aykırı olun. Aykırılığınız şekilsellikle sınırlı kalmasın. Felsefi olarak en uçtaki düşünceleri, manevi olarak da en uçtaki duyguları yaşamaktan korkmayın. Okuyun, deneyin, araştırın ve sık sık düşünün. Sahip olduğunuz enerji kozmik bilinçle uyum gösterdiğinde evrensel değerlere daha fazla yaklaşmış olacaksınız. Aslında dünyayı değiştiren nice düşünür ya da aydından çok büyük bir eksiğiniz yok. Sadece yeterince özgür değilsiniz. Özgürleşin. Daha çok özgürleşin. Şartlanmalardan kurtulun. O vakit çok güçlü ve geniş bir dünyanız olacaktır. Bunu başarma yolunda sakın ola ki insanlıktan kopmayın. Unutmayın ki özgürlüğünüz paylaşıldığı zaman bir anlam ifade eder. Mutlu bir benlik kazanmak aslında çok kolay. Karar verin ve adım atın.
NOT: Bu konuda özellikle tasavvuf fikrini araştırmanızı ve incelemenizi tavsiye ederim."


Sevgi ile,Doğru kurallarınızı kendiniz koyabildiğiniz artık yanlış dayatmaların direnemeyeceği ana hatları korunmuş özgür ama etik bir yaşam dilerim (K.G.)Benzer Konular

Görüntüleme:400, Cevaplar:4

İlginizi Çekebilir >
Alt 25-12-2006, 03:23 #2

kelebek

Deneyimli


Aslında dünyayı değiştiren nice düşünür ya da aydından çok büyük bir eksiğiniz yok. Sadece yeterince özgür değilsiniz. Özgürleşin. Daha çok özgürleşin. Şartlanmalardan kurtulun.

walla süper bir yazı çok yere çok şeye değinmiş emeğine sağlık iyi paylaşım

Alt 25-12-2006, 03:57 #3

kosedekigolge

Deneyimli

Yüreğinesağlıksevgili,
MUTLU OLMAK İÇİN ÖZGÜRLEŞİN

Alt 25-12-2006, 09:28 #4

b_rojda

Deneyimli


çoook güzel bi paylaşım,teşekkürler

Alt 25-12-2006, 13:05 #5

kosedekigolge

Deneyimli

Teşekkür benden...Aynı fikirleri paylaşabilmek adına benim içinde çook güzel

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 06:23 .