Beyaza Kesmiş Hüzündür Hasret

#1
En zoru dönüşlerdir gittikten sonra. Ayakların gitmez, gözün arkada kalır. Tıkanır bir tarafın, eksilirsin, eksiksindir. Ruhunda eksikliği bakışların, bavuluna sığmaz uzaklıklar. Cepkenin cepleri hasret doludur, efeler sıralanır boy boy, yüreğe sığmaz heyecanlar, yaşanmışlıklar.
Yaslarsın başını pencere kenarlarına, hala dik tutmaya çalıştığın adamlığın, salsan böğüre böğüre ağlayacak kadar doludur. Andır yaşanan dersin, yetmez yaşadıkların... Yüzünde bembeyaz hüzün kalır.

Gözüne yansır mutluluk, ayrılık makas arasında kesilir. Hamurdur yürek, beyazı kırmızı dolar boş kutulara çocukluk. Tombik bir küçük adamın ellerinden öpersin, gözlerindeki çocuk büyümüşlüğünde samimiyeti, ki parmak uçlarından düzenli kesilmiş kağıt parçalarında dolar gözlerin.

Kocaman adamlığıdır daveti, kayısı çiçeği kokan dost sofrasına kurulursun, baktığın yüzlerde iyi kilerin fazlalığı, uçuşan türkülerde sohbetin beline vurursun. Dumanı üzerinde böreğe kattığı sevgisinde cömert, dediklerinin arkasında mert, kartal bakışlarında, ana efedir kanatlarını açan, yüreğin kapısındadır gülüşler, söz düşer çay kahve arasında, fal değildir tutulan, gülen yüzleredir sevda.

Bir kucak çiçektir elinde taşıdığın, incinmesin istersin koklarken bile her birini, her soruda mutluluk aşılanır bedenlere, gözlerde ne iyi ettik cümleleri okunur. Dudaklardan, neyin var soruları dökülürken, paylaşmanın sevinci, tebessümlere dönüşür.
Hiç beklemediğin bir andır, asi ifadeler arkasında gülüşü, yaramaz bir kız çocuğudur, şarkılarda isyanı, yırtarken şişe üstü resimlere kafa tutar, kısacık bir not üzerinde kalan çakmakta adı yazar, arkada ruhudur kalan, bakışlarında benim yerim burasını anlatır, sohbete candanlığı karışır.

Yoktur beklentin dostluktan öte, ellerine aldığın insanlıktır, yağmurla düşen, yarına dair umutlardır dildeki temenniler. Bir çocuktur saçlarını okşadığın, çok eskilerden kalma bildik gülüşler. Ders alırsın dinlerken geçmiş ve geleceğe dair, mutlu olursun, gözlerin içi güler.

Kucağında hayatın meyvesini taşır, gözlerinde, benim bu gururudur, yansırken yüzündeki çizgilerde, kansız bağlardır, im ım ekli tüm kelimelerde, satır aralarında bulduğundur, adamdır, kadındır, canındır, aydınlık yüzünde analık, kadınlık, kardeşlik ve de insanlık okunur.
Tavan taban arası duygular, açılan sandıklardan dökülür naftalin kokulu çeyizler, yaza büyüsün diye alınan kabak tohumları, çiçekler açacak bahçelere dostluk yazılır.

Ya bu şehirler pistir, ya da uzaklık…

Doyamadığın, eksik kaldığındır, vakitler yetmez, beş dakikaya razısındır, koşarsın peşinden, gece karanlığında camlara yansır yüzler, susar konuşursun, hem de en samimi duygularınla sessizce bağırarak, kuruyan dudaklarını yakar ayrılık, bir yudum sudur tesellisi. Özlem sigara kağıdı gibi yanar yürekte.

İçli bir el sallarsın karanlığa, saçlarında gece karanlığında bile parlar kış güneşi aklar, yüzünde gitmenin hüznü…

Tüm cümleleri devirirsin, gözleri aydınlatır ruhunu, türkü “çeşmi siyahımdır, işte gidiyorum” der, arada dağlar vardır ve uzak yollar, hasret yeniden yazılır.

Alıntı

İlginizi Çekebilir


#2
emegine saglik.


#3
Okuyan gözlerine sağlık.


#4
Emeğine sağlık


#5
emeğine sağlık....


#6
Okuyan gözlerinize sağlık. (:


#7
yüreğine sağLık...


#8
emeğine sağlık


#9
çok güzeldi


#10
emeğine sağlık


#11
Emeğine SağLık...


#12
Okuyan gözlerinize sağlık.
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 18:18 .