Ayrık otun sevgiye hasreti ....

#1


Ayrık otun sevgiye hasreti

Ben güneşin doğduğu, ayrık otların boy verdiği coğrafyasından doğmuşum, Dicle, Fırat ve Munzur ırmakların geçtiği topraklarından; Havaların sert, güneşi ise kavurgan. Kapkara bir çocuktum ayaz havaların yaktığı tenimle alnım yazım gibi durur.

Hep uzakları düşlerdim, oraların gökyüzün rengi bizim gökyüzüyle aynı mı diye merak ederdim. Buralar da şiddeti gördüm baskılardan, törelerden ve zalimlerden! Bir ben değil, yaşadığımız iklimler de nasibini alırdı bilinçsizce doğa tahribatı yapan ve çıkar uğruna baltası, çağmağı elinde orman katilerinden.

Kanunu yoktu bu dağ ortasında ki memleketin! Ülkenin ikinci sınıf insanlarıydık, uğrayanımız pek olmazdı, bir de törelerden, hocalardan kaderimiz belirlenirdi:
“Aman yapma! Haram, yasak” diye”

Koşma, eğlenme! Nidalarıyla büyürdük başakların büyümesin kıskanarak, tayların koşmalarını izlerdik onlar kadar şanslı olmadığımızı düşünerek boynumuzu bükerdik razıları kabullenerek. Acımasız hayatın sillesini her an ensemizden his ederek dolaşırdık sevgi buluşmamış yüzlerimizle.

Ben doğudan doğmuşum, güneşin doğduğu yerlerden Dicle, Fırat ve Murat ırmakların hüzünle aktığı topraklardan. Ve olağan memleketin olağan insanlarıydık! Ne yolumuz vardı hastamızı götürecek hastanelere, ne suyumuz vardı sulanması gereken topraklar! Varlığın yokluğunu çekerdik hepten. Elektrik santrallerin, barajların civarlarındaydık ama “mum altını aydınlatmaz” misaliydik. En önemlisi ekmeğe muhtaçtık!

Havası sert iklimlerin çocuklarıydık tenimiz kapkara, yazgılarımız hepten kapkara. Ellerimiz hep nasırlı utanırdık delinmiş ceplerimizden çıkarmaya, hep uzakları merak ederdim, aya gitmek kadar zor ve uzak gelirdi.
Uzaklar…

Ayrık otun sevgiye hasreti ve uzaklardan tek başına yalnızlığa mahkum kalışıydı, ısırgan otları kadar bile şanslı değildi oysa

İlginizi Çekebilir


#2
Yüreğine sağLık


#3
yazıda güzel de ben resime kafayı taktım


#4
evet yaa resim çok ilginç yazıda bir okadar süper
yüreğinize sağlık


#5
okuyan vede bakan gozlerıneze saglık janlarımm
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:34 .