>=Zaten yoktun..<=

#1
....
Zaten olmuyordu..
....Ya benden az önce geçmişti, ya o geç geliyordu nefes arası sokaklara...

Şimdi hangi hesapların tutmadığı defterleri yeniden karıştırmanın ne anlamı vardı?..

Ardından baktığım saatlerde değil miydi, radyolu kan arayışlarım? Yusuf ağlıyordu gece yarılarında, biz içiyorduk, nikotin yüklü arabalarda sesine benzer sesleri kovalıyorduk. Karakuş tesisleri ilçenin başıydı kimilerine, kimilerine sonu… Yüksekçe bir yer tutup önümüze gelen ağaçlara çelme takıp gözetliyorduk halı sahada ışıklara koşuşarak ölen gece böceklerini.

Yahut yıldızlardaydı gözlerimiz, kimin kaçıncı dakikada attığı golle çınlayan sese aldırmadan. Zaten olmuyordu ya biz zorluyorduk...

Cevapsız sorular sormakta üstümüze yoktu. Onun kaşı karaydı, öteki ezelden sabıkalı söylemde, hele iki türkü duymayıversin beriki, iki gözü iki lal susmak ki, dağlar yıkılır sanırdınız üstüne… Derken kar yağardı pencerelerinize, buz tutardı aşklar ağlayamazdınız... Her solukta eskimiş şiirler düşerdi yollarımıza. Düşlerdeki umutları saklardık dağlara. O dağlar ki bin yıllık eşkıyalığımıza sığınaktı her dar zamanda, biz bunu bildik. Bunu söyleyemedik ve fakat biz buyduk. Herkes kadar kahraman, herkes kadar korkak, herkes gibi cahil ve cesur...

....
Zaten olmuyordu..
....Herkes gibi yaşayarak herkesten farklı olunmuyordu...

Bütün saatleri keşkelerle doldurup yeni bir başlangıç yapmak mümkün mü hayata dair?.. Zaten olmuyordu da biz olduruyorduk yarı aydınlık sabahları, yarı karanlık duraklarda... Oysa o vardı apaçıktı, çıplaktı ay gibiydi, ay gibi çırılçıplak, ay gibi uzak benden. Saatler geçiyordu habire. Terliyorduk, tekliyordu kelimeler dudaklarımda. Hücreme girip en ayıp sözcüklerimi yazıyordum herkesten gizli. Ben bu ayıp sözcükleri seviyordum işte. Kime neydi, kim bileydi?..

Tenhaları seviyordum en çok... Tenhalar soru sormuyordu, yargılamıyordu... Levhalar sokmuyordu gözüme, sesimi kesmiyordu... Sessizliği bu yüzden seviyordum, sensizlikle yıkıyordum sessizliği. Sessizlik sana bakıyordu, ben akıyordum dilsizliğe... Zaten yoktu, benimki delilikti... Ben deliliğimi seviyordum, delilik sınıyordu sabrımı. Ben her akşam bir kez daha öldürerek kendimi dağlara bakıyordum... Dağlar kızıla dönüyordu, donuyordu içimdeki ateşle. Ben dağa bakıyordum, dağ orda hiç usturubunu bozmadan öylece duruyordu.

De ki ölmek kolay değil, sulara dönmek toprak olmak, ama işte ölümü özleten gözlerin vardı, vakit dardı... Zaten yoktu ya, ben var diyordum sorgucularıma.

Kirli tutanaklara geçiyordu adımız. Mürekkebi dağılmış sözcükleriydik vakitsiz aşkların. Sahipsiz dosyalara kilitlenecek unutulmaya mahkum edilecektik...

Kaç bin yıldır susuyorum olmuyor hep susmak. Değil mi ki, aç kalkıyoruz bütün sofralardan, değil mi ki, hep sonradan haklı buluyorlar sözlerimizi, bağırasım geliyor avaz avaz..

....
Zaten olmuyordu..
....


Sararmış bir fotoğraf bile bırakmadan ardına gidenlerin sesleri ne kadar kalırsa o kadar vardı...

Gizli haberlerin ortasında küskün bir selamla anıyorum kucaklaşma saatlerini...

Küskünlük sırası bende diyorum, susuyorum adamakıllı... Bu suskunluk beni öldürür biliyorum...

alinti

İlginizi Çekebilir


#2
O GüzeL Yüreğine sağLık


#3
Eline sağlık


#4
tskler sizinde okuyan gozlerinize saglik


#5
Trk Silahl Kuvvetleri spersn!


#6
Kuskunluk sirasi bende diyorum, susuyorum adam akillli...
Bu suskunluk beni oldurur biliyorum.......

yuregine saglik


#7
eline koluna yüreğine sağlık..!!


#8
Yüreğinesağlık*Juliana*geldiğinibelliediyosunpaylaşımınharikateşekkürler


#9
eline sağlık


#10
tskler sagolun


#11
yüreğine sağlık canım
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:10 .