gurur!!!!

#1
Bir insan neden kendini acındırmak istesin ki? Acınacak olan insan kendi ayakları üzerinde duramayan hep başkalarına muhtaç olan karaktersiz kişilerdir…
Acınacak olan insanlar ne sokakta yolda gördükleri ilk kişiye peçete satmaya çalışan çocuklar ne de kör taklidi yapıp bir şeylerin ucundan tutmaktan kaçınıp dilenen insanlardır..
Gerçekten hayıflanacak olan insan, kendini ağlayarak hayıflandırmaya çalışan öz saygısı olmayan şahıslardır. Gözyaşı dediğin nedir ki? Su olur akar hissettiğin gerek acı gerek tatlı duygularınla. Kimse bilmez ne hissetiğini anlamaz belki de.. Neye niye sitem edersin? Akıttığın birkaç damla su parçacığıyla kime neyi kanıtlayabilirsin ki? Durumunu nereye kadar düzeltebilirsin?? Gururunu ayaklar altına sermekten başka ne yapabilirsin.. Konuşabilirsin.. Konuştukça sorunlarını çözebilirsin çözdükçe içinde bulunduğun dert labirentinden kurtulabilirsin. Böylece hem Hollywood'a aday rol yapmaktan kaçınırsın hem de karşındaki insanın gözündeki değerinin yeri oynanmaz..
Bir insanın neden zor durumda olduğunu, dalawereyle açıklamasının sebeplerini düşünüyorumda.. Neden haysiyetiyle bi fiyasko uğruna oynasın ki neden? Elbette bi sebebi wardır..
Kanımca yapılması gereken en önemli şey sebebi yaratmış olan etmenlerin başta çözülmesidir.. Herşey temelde, kökte başlar. Filizlenir we orada son bulur.
Anlatmak istediğim konunun kahramanını GURUR olarak görüyorum. Daha beyni olgunlaşmamış 5yaşında ki çocukta bile gurur wardır. En şerefsiz insanların şereflisinde bile.. Dediğim gibi gözyaşı su olur akar fakat gurur; Gurur ölünceye kadar seninledir. Ölümünden sonrada seninle olacaktır.! Belki geride bıraktığın insanların yanında, hatıralarında, senin ruhunda ve belkide tabutunda..

İlginizi Çekebilir
 • Gurur......
  Gurur... Nasıl buldun beni? Nasıl sarıldın gene boğazıma, gün batımıyla? Sen değil miydin dönm...

 • Gurur...
  Sâlim Şebşîrî'nin talebelerinden Nûreddîn Ali Şebrâmelîsî isminde bir zât, bir gün İmâm-ı Gaz...

 • &&& && AŞK MI GURUR MU ? &&...
  HANGİSİ ÖNDE SİZİN İÇİNİZDE AŞKINIZ MI YOKSA GURURUNZ MU...

 • GURUR......
  Güneş öyle güzel doğuyorduki tepelerin ardından güneşin doğuşu bir başka güzelleştiriyordu yaz ay...#2
Lütfen yazınıza kıme aitse yada alıntı diye yazarmısınız


#3
yüreğine sağlık...


#4
O GüzeL Yüreğine sağLık


#5
yüreğine sağlık
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 17:56 .