Tartıda melek gibi olmak, melek olmaktan ağır basar…” Sırf bu yüzden gitmeliyim...

#1
Yaralamazsan Sevemem Seni


“tartıda melek gibi olmak, melek olmaktan ağır basar...”Kalbinin yıkıntıları arasında eşelemektesin toprağı, bir tohum aramaktasın içinden can özü çekilmemiş, bir umut aramaktasın azda olsa üstüne mavinin kokusu sinmiş. Tırnak aralarında cam kırıkları, yürek uçlarında aşk kesikleri var ve gölgesinden bile koyu bir kan yaşam ışığının pınarlarından, gözlerinden sızmakta


Ve ben…Ve ben bilmekteyim.Doru kısrakların kalbini bile çat diye ortadan çatlatacak kadar körüklü bir hırsla bilmekteyim. Bu arayışın bu çırpınışın tek anının bile kendin için olmadığını, iç terazinin sen olan kefesinin hep havada kaldığını, karşıda sevilen varken ne koyulur ki ona denk olsun diyip tepeden tırnağa ruhunu kendinden soyup aşka en yakışan elbise sevgilidir diyerek beni bir libas gibi üstüne giydiğini bilmekteyim.


Sen, zamanın kırık bir anında karşıma koyulan yüreği bal oğulu bir ayna, nergisi kendine aşık eden durgun göl yüzü.
.Geceye çalan gözleriyle ruhum aynadan hareli bir güneş gibi bana bakmakta, giden sevilenler ardında eğilen başım bir Ağrı, bir Nemrut olup yansımakta. Gördüklerimin ben olduğumu ince bir sızı gibi sayıklasa da hala beynim, kalbim ah kalbim gerçeği bir tokat gibi suratıma çarpmakta. Gördüğüm sendeki beni başka yüzlerde bir hazine arar gibi aramaktayım.


Kendimce kılıflara sokuyorum gidişimi, kendimce yoğuruyorum. Anlayacağın kilden bir yığın var önümde ve ben mermerden heykeller hayali kuruyorum. Gitmek ne denli zorsa senden, sende sevmek o denli kolay. Günlük bir işi yapar gibi, uyur gibi yahut uyanır gibi bir ömür bir ömre adaklanır mı?


Ne kadar anlatsam da gitmelerin zorluğunu bilemezsin ki Sen hiç gitmemişsin ki. Terk edilen olmak varken, terkeden aşktan cayan olmamışsın ki


Sana sağılmış yaraların kabukları kalmış, sen yinede o mutlu olsun demişsin
Hep gidenlerin kapısında kalmış aslın, sen suretinle yanmışsın


Yine de gitmeliyim artık. Ellerinde yeniden doğmuşken hayata örseleyecek bir yürek bulmalıyım yeni tenimi ve sonu bahara çıkmayan bir çıkmaz sokak olmalı aşk.


Gitmezsem ahı siner omuzlarıma tüm gidenlerin
Gitmezsem fıtratı bozulur yalancı aşk yeminlerinin
Gitmezsem sonu gerçeğe varır masalsı düşlerimin


Sırf bu yüzden gitmeliyim
Senin büyük yüreğine rağmen bu aşka ve bize yazık etmeliyim


İlginizi Çekebilir


#2
GüzeL TşK..


#3
Rica ederm muckss.
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 05:12 .